W drugim tygodniu ferii tj. od 5 lutego, szkoła realizuje projekt ,, Nie lubimy bezczynności - NIECH SIĘ DZIEJE!”
Dzisiaj uczniowie rozmawiali o asertywności, uczyli się w jakich sytuacjach należy powiedzieć "nie". Opracowywali też reklamę dowolnie wybranego produktu i dyskutowali o wpływie reklamy na nasze życie. Potem, wszyscy pojechali do klubu ,,Wrotka” w Radlinie. Tam świetnie się tam bawili jeżdżąc na wrotkach w rytmie muzyki.
6 luty - tematem zajęć w ramach realizowanego projektu, była przemoc. W czasie pogadanki uczniowie zapoznali się z rodzajami przemocy i sposobami radzenia sobie z tym problemem. Potem cała grupa udała się na kręgielnię do hotelu Amadeus. Rywalizacja i wielkie emocje udzielały się dzieciom na poszczególnych torach. To dopiero była frajda. 
7 luty - trzeci dzień z projektem ,,Nie lubimy bezczynności - NIECH SIĘ DZIEJE!”.Tematem dnia była fotografia. Uczniowie zapoznali się z techniką wykonywania zdjęć portretowych i sytuacyjnych. Poznali też rodzaje aparatów i sposoby wykonywania nimi zdjęć. Dzieci wykonywały również maski i inne dekoracje, które później wykorzystywały w swojej sesji fotograficznej. W roli fotografów spisały się wspaniale.
8 luty - czwartkowe spotkanie było poświęcone tematyce szkodliwości palenia papierosów i przyczynom popadania w nałóg. Po pogadance,dzieci zostały podzielone na grupy. Ich zadaniem było opracowanie scenek i haseł o szkodliwości palenia papierosów. Później, całą grupą wybraliśmy się do Gimnazjum nr 2. na zajęcia z mechatroniki. Podsumowaniem działań był turniej robotów.
9 luty - w ostatnim dniu zajęć uczniowie dowiedzieli się czym są dopalacze i jaki mają wpływ na organizm człowieka. Dzieci definiowały pojęcie dopalaczy, określały w jakich sytuacjach życiowych najczęściej ludzie po nie sięgają. Zdobyły wiedzę o skutkach ich spożywania - negatywnego wpływu na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Poznały alternatywę spędzania wolnego czasu, co uwieczniły na swoich rysunkach. Później grupa udała się do Wodzisławskiego Centrum Kultury na projekcję filmu „Balerina”. Po powrocie nastąpiło podsumowanie projektu, rozdanie dyplomów i nagród.
Irenusz Tkocz