
Oprócz nagrodzonych szkołę reprezentowało trio Wilchwiańskie Ósemeczki w składzie: Anna Galwas, Anna Słupek i Wiktoria Tobiczyk.
Uczniów do konkursu przygotowała Bożena Góral.
Bożena Góral
Oprócz nagrodzonych szkołę reprezentowało trio Wilchwiańskie Ósemeczki w składzie: Anna Galwas, Anna Słupek i Wiktoria Tobiczyk.
Uczniów do konkursu przygotowała Bożena Góral.
Bożena Góral
Dziś uczniowie ósmych klas po raz kolejny wybrali się do Teatru Nowego w Zabrzu. Tym razem mieli okazję oglądać spektakl pt. Balladyna. Współczena kreacja tytułowej bohaterki uświadomiła ponadczasowość takich problemów jak zbrodnia, zemsta, niewierność. Ukazanie romantycznego dramatu we współczesnej wersji niewątpliwie przybliżyło problematykę dzieła Juliusza Słowackiego i ułatwiło jego zrozumienie. Wyjazd stał się okazją do bezpośredniego obcowania ze sztuką.
Organizatorką wyjazdu była Izabella Symoszyn.
Sonia Hanslik-Czubko
Przez dwa dni uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w warsztatach, które miały uświadomić zagrożenia związane z używanie dopalaczy. W czasie trwania zajęć uczniowie poznali mechanizm sięgania po środki psychoaktywne, które prowadzą do uzależnienia.Uczniowie dowiedzieli się, jakie są jego konsekwencje oraz poznali skuteczny trening asertywności. W czasie lekcji atrakcją dla młodych uczestników było to, że przed dopalaczami przestrzegała ich ich znana policjantka z serialu W 11 -Joanna Czechowska.
Mamy nadzieję, że uczniowie dostali lekcję ma całe życie.
Bożena Góral
Warsztaty systemu Edukacja przez ruch poprowadzi autorka Dorota Dziamska . Odbędą się one 20.11. 2018 r. o godz. 16.00 w naszej szkole. Zapraszamy nauczycieli przedszkoli i kl. I – III. Temat warsztatów: „ Od kołysania do pisania”. Koszt 35zł zapisy: andziak.meg@gmail.com do 12. 11.2018 r.
Anna Czop
01 października 2018 roku w placówce obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania połączony
ze Szkolnym Konkursem Głośnego Czytania. Z tej okazji rozpoczęcie każdej lekcji zaczynało się krótkim czytaniem wybranego fragmentu książki. W grupach przedszkolnych słuchano bajek czytanych przez młodzież szkolną przebraną za bajkowe postaci.
Emocjonująca okazała się rywalizacja uczniów walczących o tytuł mistrza głośnego czytania. Trzydzieścioro troje uczestników podzielonych na cztery grupy wiekowe (I-II; III-IV; V-VI; VII-VIII) miało za zadanie pięknie
i głośno przeczytać wybrany przez siebie fragment książki. Jury, w skład którego wchodziły: dyr. Agnieszka Rudzka-Gajda, Sylwia Banaś z Biblioteki Pedagogicznej w Wodzisławiu Śląsim, Agnieszka Tatuś z Biblioteki Miejskiej
oraz Edyta Płaczek, wyłoniło zwycięzców konkursu. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.
WYNIKI:
klasa I-II
I miejsce – Amelia Kudełka
II miejsce – Martyna Kubera
III miejsce – Natalia Kawalerowicz
klasa III-IV
I miejsce – Weronika Mitrenga, Róża Styrnol, Tymoteusz Jeremiasz
II miejsce-------------------------
III miejsce------------------------
klasa V-VI
I miejsce – Wiktoria Śmieja
II miejsce – Anna Gamza
III miejsce – Zuzanna Cygan
klasa VII-VIII
I miejsce – Anna Galwas
II miejsce – Wiktoria Tobiczyk, Anna Słupek
III miejsce-------------------------
Gratulujemy!
Mamy nadzieję, że konkursy promujące i rozbudzające pasję czytania będą nadal cieszyć się tak dużą popularnością wśród uczniów naszej szkoły.
Organizatorem konkursu była Bogusława Stuła i Edyta Płaczek
Edyta Płaczek
Sonia Hanslik - Czubko
Katarzyna Stefaniak
Dziś odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Działanie zostało podjęte w ramach realizacji projektu Cyberbezpieczni.
Podczas spotkań z uczniami klas IV - VI podjęto temat zagrożeń i niebezpieczeństw związanych z korzystaniem z internetu. Autentyczne zdarzenia i sprawy, o których mówiła cała Polska, uświadomiły uczniom, że wszelkie działania w sieci mogą mieć poważny wpływ na nasze życie oraz osób znajdujących się w naszym otoczeniu, łącznie z konsekwencjami prawnymi. Podczas spotkań z poszczególnymi klasami podjęto następujące tematy: prawa autorskie, dbałość o własny wizerunek w sieci oraz bezpieczeństwo w kontaktach z innymi.
Miejmy nadzieję, że tę lekcję nasi uczniowie zapamiętają na długo, a nauka wypływajaca z niej będzie wcielana w życie podczas spędzania czasu w wirtualnym świecie.
Sonia Hanslik-Czubko
22 września 2018 r. w ZSP nr 2 odbył się festyn pod hasłem Pożegnanie lata.
Na scenie zaprezentowali się uczniowie szkoły, którzy umilali spotkanie grą, śpiewem oraz tańcem. Po występach czekały atrakcje: pokaz ratownictwa medycznego, zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach, przejażdżka motorem, pokaz wozu strażackiego, konkurs organizowany przez PKO, malowanie twarzy, zawody sportowe i inne. Nie zabrakło lodów, ciast i dań z grilla. Imprezę uświetnili przybyli goście: prezydent miasta Mieczysław Kieca,wiceprezydent Izabela Kalinowska oraz radna Patrycja Stokłosa.
Dziękujemy rodzicom za wielkie zaangażowanie i wszystkim, bez których organizacja festynu byłaby niemożliwa. Dziękujemy Śląskiemu Klubowi Motorowemu, firmie Mitko, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim, ratownikom medycznym, Stacji Kontroli Pojazdów B&Ela s.c., PKO BP.
Organizatorem festynu była Rada Rodziców, dyrekcja szkoły oraz nauczyciele.
Sonia Hanslik-Czubko
VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE
World Multiplication Table Day
Kiedy? - już 28 września 2018
Po co? - aby sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób zarówno na terenie szkoły jak i poza nią.
W jaki sposób? - specjalne "Patrole Egzaminacyjne", czyli 3-osobowe zespoły uczniowskie będą przeprowadzać krótkie testy z tabliczki mnożenia. Każda osoba, która odpowie prawidłowo na 5 losowych pytań (ustnie lub pisemnie) otrzyma tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. W tym dniu odbędą się również rozgrywki matematyczne dla klas IV-VI na Sali gimnastycznej i z każdej klasy zostanie wyłoniony MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA
Miejsce działania: na terenie NASZEJ szkoły
Drodzy Uczniowie,
Zapraszamy do udziału w akcji zarówno jako osoba egzaminowana oraz jako uczestnik "Patrolu Egzaminacyjnego".
Do udziału w pracach Patrolu Egzaminacyjnego należy zgłosić się do poniedziałku, tj. 24.09.2018r. Zapisy u nauczycieli uczących matematyki.
Od PONIEDZIAŁKU 24.09.2018 r . ruszamy z akcją w naszej szkole. Otrzymaliśmy specjalną licencję, która upoważnia nas do udziału w "Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia". Znajomość tabliczki mnożenia będziemy ćwiczyć aż do czwartku 27.09.2018r. Potraktujmy te dni, jako trening matematyczny utrwalający znajomość tabliczki mnożenia!
Serdecznie zapraszam!
Katarzyna Stefaniak
Dziś uczniowie klas ósmych uczestniczyli w cyklu wykładów zatytułowanych Osobliwości świata fizyki. Wykłady, jak co roku, zostały zorganizowane przez Pracownię Dydaktyki Fizyki na UŚ w Katowicach. Tematy tegorocznych osobliwosci to: Potęga ciśnienia i Wszechobecne fale. Młodzież miała okazję obserwować zjawiska związane z falami mechanicznymi, grawitacyjnymi,sejsmicznymi i elektromagnetycznymi oraz sprawdzić ich zastosowanie w życiu codziennym. Uczniowie dowiedzieli się, jaka jest rola ciśnienia na co dzień. Pozwala nam ono nie tylko latać i pływać, ale także oddychać, pić i używać ognia, gotować i wykonywać mnóstwo codziennych czynności. Utwierdzili się w przekonaniu, że ciśnienie jest nam po prostu potrzebne do życia.
Mirosława Hojka
Wspólną tradycją staje się festyn sportowy organizowany przez Klub Sportowy TKKF Karlik, ZS nr 1 oraz ZSP nr 2. Świetna zabawa, słoneczna pogoda i doskonałe humory - tymi słowami można by scharakteryzować dzisiejsze spotkanie.
Było ono niewątpliwie okazją do promowania zdrowego trybu życia. Dzieci bawiły się uczestnicząc w wielu konkurencjach sportowych. Najlepsi otrzymali nagrody i brawa.
Do zobaczenia w przyszłym roku.
Sonia Hanslik-Czubko
Dzisiaj odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Ten dzień był bardzo ważny dla pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają edukację wszkole. Na początku uczennica kl. IVa Bernadeta Galwas odczytała powitalny tekst w gwarze śląskiej, który napisała jej mama Ewelina Galwas. Po przemówieniu dyrektora placówki - Agnieszki Rudzkiej – Gajdy - część artystyczną zaprezentowali uczniowie kl. IVa, IV b oraz uczennice kl. VII. Następnie głos zabrał doradca prezydenta miasta do spraw oświaty Eugeniusz Ogrodnik. Pierwszy krok w edukacji postawili uczniowie klas pierwszych, którzy, zjadając kwaśną cytrynę, wkupili się w progi społeczności szkolnej. Po złożeniu ślubowania z uśmiechem na twarzy odbierali rogi obfitości, birety i pamiątkowe dyplomy. Uroczystość zakończyła się spotkaniem wychowawców z uczniami w klasach. Za przygotowanie uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego dziękujemy nauczycielom: Anicie Nowak, Grażynie Skrobacz oraz Edycie Płaczek.
Anita Nowak
22 czerwca uczniowie szkoły pożegnali stary rok szkolny i rozpoczęli upragnione wakacje. Były śpiewy, tańce, humorystyczne wspomnienie zajęć. Wyróżniono uczniów ze wzorową frekwencją i otrzymujących świadectwo z czerwonym paskiem.Niespodzianką było pojawienie się przedstawicieli wodzisławskiej policji, Goście wręczyli nagrody chłopcom z klasy VII a za wzięcie udział w projekcie o uzależnieniach i nagranie filmu.Gratulujemy
Życzymy wszystkim udanych wakacji.
Sonia Czubko
20.06.2018 r. odbyła się uroczystość podsumowująca pracę w roku szkolnym 2017/2108 oraz udział w projekcie "Stawiamy na przyjaźń".
Na początku uczniowie klas czwartych oraz piątej zaprezentowali przedstawienie pt. Uwikłani w sieć. Krótka historia Kasi unaoczniła, jak wielkie zagrożenie niesie za sobą nadmierne korzystanie z internetu. Wskazówki udzielane przez aktorów niewątpliwie stanowią dobry sposób na bezpieczne i rozsądne poruszanie się w internetowej sieci.
W dalszej części nagrodzono uczniów, którzy wykonali najlepsze prace plastyczne o tematyce profilaktycznej związanej z internetem oraz klasy za osiągnięcia w zawodach sportowych.
Wyróżniono uczniów zasłużonych w konkursach przedmiotowych, artystycznych, sportowych itp. Nagrodzono tych, którzy aktywnie włączali się w zbiórkę makulatury, elektrośmieci, nakrętek. Doceniono też systematycznie oszczędzających w SKO oraz uczestniczących w działaniach związanych z wolontariatem.
Uroczystość uświetnił występ chłopców z klasy VII a, którzy wystawili fragment Zemsty
A. Fredry oraz pokaz judo przygotowany przez uczniów klasy VIIb. Wisienką na torcie okazał się natomiast indywidualny występ Aleksandry Hojki z kl. VII a, która grając na ukulele oraz pięknie śpiewając, wzbogaciła spotkanie o nutę refleksji.
Sonia Hanslik - Czubko
W piątek, 8 czerwca o godzinie 10:00 cała szkolna społeczność wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Była to już trzecia edycja imprezy czytelniczej w której wzięła udział nasza szkoła. Akcja ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Każdy uczeń mógł poczytać w gronie koleżanek i kolegów swoją ulubioną książkę. Przedszkolakom zaś czytały starsze koleżanki.Dzięki takim działaniom czytanie kojarzy się pozytywnie - jako relaks, czas wolny, rozrywka. Ponieważ impreza zbiegła się z obchodami Roku Dla Niepodległej, większość uczniów przyszła ubrana w barwach narodowych. Aktyw biblioteczny przygotował uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej.Organizatorem była bibliotekarka Bogusława Stuła.😊
Bogusława Stuła
Wczoraj na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z biathlonistą Tomaszem Sikorą. Srebrny medalista olimpijski, indywidualny mistrz i wicemistrz świata, brązowy medalista mistrzostw świata w drużynie, 6-krotny mistrz Europy i zarazem 13-krotny medalista mistrzostw Europy, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w biegach biathlonowych opowiadał uczniom o swojej pasji. Pokazał też oprzyrządowanie biathlonisty i jeden z medali, który każdy mógł zawiesić na szyi. Pod koniec spotkania można było uzyskać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie z wyjątkowym sportowcem.
Bogusława Szczęsny
W maju odbył się szkolny konkurs plastyczny klas I-III "Warzywa i owoce źródłem witamin". Jego celem było propagowanie zdrowego stylu życia, inspirowanie do pracy twórczej oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych.
W konkursie tym I miejsce zdobył uczeń kl. I - Michał Rek, II miejsce zajęła uczennica klasy I - Wiktoria Siemiątkowska, III miejsce - uczennica klasy III b Julia Bażan. Przyznano również dwa wyróżnienia - dla Pauliny Górskiej z klasy II i Weroniki Olszar z klasy I.
Alina Czekaj
6 czerwca obchodzono w szkole Dzień Wolontariusza. Z tej okazji gościliśmy kolegów i koleżanki z ZPSWR w Wodzisławiu Śląskim. Wspólne spotkanie obfitowało w wiele atrakcji. Zrozumieliśmy jak ważne dla nas jest zdrowe odżywianie. Przyrządziliśmy wiosenne kanapki, tworząc z nich artystyczne dzieła. Ich przygotowanie i konsumpcja było świetną okazją do integracji i wzajemnej wymiany doświadczeń. Po raz kolejny uświadomiliśmy sobie, że wystarczy rozmowa, wspólne działanie, by odkryć, że mimo wielu różnic, tak naprawdę jesteśmy tacy sami.😊
Dziękujemy kolegom i koleżankom oraz ich opiekunom za miłą wizytę. Życzymy udanych wakacji.🌞
Organizarkami dnia były wychowawczynie klas czwartych - Sobia Hanslik - Czubko i Bogusława Szczęsny.
Sonia Hanzlik
Gratulujemy Sandrze Pniak kolejnego sukcesu.Wczoraj w Gliwicach, na Mistrzostwach Europy w ju jitsu zdobyła srebrny medal. Życzymy dalszych sukcesów.
Powered by aSc EduPage