• Uniwersytet III Wieku dla ósmoklasistów

• Odpowiadając na zaproszenie Uniwersytetu III Wieku, jak wiele szkół wodzisławskich , uczniowie klasy VIII naszej szkoły wzięli dziś udział w przedstawieniu A. Fredry pt. "Zemsta". Lektor ,prowadzący widza przez spektakl, z pewnością ułatwił uczniom odbiór dzieła teatralnego. Była to okazja do powtórki z lektury. Mogli sobie przypomnieć, co doprowadziło do sporu między Rejentem Milczkiem a Cześnikiem Raptusiewiczem. Stroje aktorów, scenografia i język Fredry wprowadził widownię w zawiłości intrygi i dobry humor. Dla ósmoklasistów była to z pewnością praktyczna lekcja języka polskiego, która przed egzaminem może stanowić materiał powtórzeniowy.

• "Mistrz pięknego czytania"

Dziś w naszej szkole odbył się konkurs pt. "Mistrz pięknego czytania", który organizujemy już od kilku lat razem z Zespołem Szkół nr1.

Przy okazji naszego spotkania została zorganizowana również lekcja otwarta. Nasi goście mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych systemem Edukacji przez ruch. Powstały piękne jesienne jeżyki! 😍

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy! 👏

• Pszczelarze odwiedzają przedszkole

• W miniony czwartek nasze przedszkole odwiedzili panowie zajmujący się fascynującą profesją - pszczelarstwem. Panowie pszczelarze zapoznali przedszkolaki z pszczelą rodzina, zaprezentowali wygląd ula wielkopolskiego, pokazali jak wyglądają plastry, w których robotnice umieszczą nektar, a pszczela mama złoży jajeczka. Dzieci poznały etapy rozwoju pszczoły, dowiedziały się, jak ważne to stworzenia dla każdego z nas. Każdy mógł przymierzyć kapelusz przydatny w oporządzeniu uli oraz skosztować miodu z własnej pasieki.

• KEN

• Święto Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole rozpoczęło się już dziś. Z tej okazji w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel. Uczeń klasy siódmej- Jakub Franiewski przygotował rys historyczny wydarzeń sprzed 250 lat, które wprowadziły zmiany w edukacji, by zapewnić jej najwyższą jakość na wszystkich poziomach nauczania. Z ust siódmoklasistów płynęły słowa podziękowania i życzenia dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły wyrażone w piosence i laurce. Na zakończenie odśpiewano uroczyste " Sto lat".

• Owocowe przedszkole

• "Witaminki, witaminki, dla chłopczyka i dziewczynki! Wszyscy mają raźne minki, bo zjadają witaminki!"

Tydzień pełen emocji oraz witamin! Maczki i Stokrotki utrwaliły nazwy znanych sobie owoców i warzyw oraz poznały nowe, dowiedziały się gdzie rosną jabłka, a gdzie ziemniaki a także miały okazję zajrzeć do wnętrza pysznych i zdrowych smakołyków, dowiadując się przy tym, jak wyglądają niektóre pestki - nasionka

• Przedszkolaki jadą do kina

• 3.10 nasze przedszkolaki wybrały się do Wodzisławskie Centrum Kultury na seans realizowany w ramach edukacji filmowej. Wyświetlany film, "Kicia Kocia mówi: dzień dobry!", spotkał się z ogromnie entuzjastycznym przyjęciem. Zarówno Maczki, jak i Stokrotki wróciły do przedszkola zachwycone i pełne emocji.