• Ogłoszenie

  INFORMACJA DOTYCZĄCA FUNKCJONOWANIA 

  PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI

  W MIESIĄCU LIPCU I SIERPNIU 2019r.

  Termin zapisu do przedszkola:

  od 27.05.2019 do 31.05.2019r - godz. 15.30

  Publiczne Przedszkole nr 8 - dyżur od 1.08.2019r. do 31.08.2019r. 

  Zapraszamy!

   

  Zarzadzenie_nr_OR-I.0050.162.2019_z_dnia_22_maja_2019_roku.pdf

  Przedszkola_WNIOSEK_O__PRZYJsCIE__dziecka_do_przedszkola_w_okresie_wakacji_(1).doc

  Ogloszenie_-_dyzur_2019.docx​​​​​​​

 • Podwórko talentów

  Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 otrzymał nagrodę II stopnia - 4 gry edukacyjne w konkursie "Podwórko Talentów NIVEA"

 • Zakończenie roku szkolnego

  Nasze okręty dziś przypłynęły do portu zwanego wakacje przed zejściem na ląd kapitanowie swoich okrętów nagrodzili dzielnych i wzorowych marynarzy, podziękowali za starania pozostałym majtkom, życząc im słonecznych i radosnych chwil.

  Katarzyna Stefaniak

 • Warsztaty profilaktyczne

  Wczoraj i dziś podczas szkolnych dni profilaktyki klasy V a, Vb, VI i VII pracowały z trenerami ze stowarzyszenia Epsilon w oparciu o historię Mirka, który chcąc zaistnieć w grupie rówieśniczej zażywa dopalacze, po których traci świadomość i trafia do szpitala. Uczniowie podczas tej historii koncentrowali się na przyczynach zażywania dopalaczy i na wpływie grupy rówieśniczej oraz znaczeniu potrzeby przynależności. Warsztaty były okazją do utrwalenia komunikatów asertywnych, wzmocnienia pozytywnych norm i wartości grupowych oraz modeli budowania relacji rówieśniczych w grupie klasowej. Uczniowie poznali jak w otwarty sposób zakomunikować swoje potrzeby wynikające z okresu rozwojowego.

  Bożena Góral

 • Dzień Języków Obcych

  W zeszłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w quizie z wiedzy o krajach anglojęzycznych, natomiast klasy 7-8 rozwiązały test z wiedzy o krajach anglojęzycznych, jak i niemieckojęzycznych. Każda klasa zgłosiła do quizu 3 przedstawicieli, którzy wykazali się dużą wiedzą. Uczniowie z klas 4-6 dodatkowo wykonali plakaty, które zostały wywieszone na korytarzu.

  W kategorii klas 4-6 najlepsi okazali się być przedstawiciele klasy 4 a, czyli Julia Bażan, Weronika Mitrenga i Łukasz Więcław.

  W kategorii klas 7-8 pierwsze miejsce zajęli przedstawiciele klasy 8 a w składzie Magdalena Strządała, Kamil Przybyła i Karol Piechaczek.

  Monika Tanżyna

 • Przedstawienie w ramach projektu Nasza szkoła jak z bajki !!! Bez alkoholu, narkotyków i innych szkodliwych specyfików!!!

  Dziś w naszej szkole gościli aktorzy z teatru Kurtyna z Krakowa, którzy dla uczniów klas I-IV przygotowali profilaktyczne przedstawienie pod tytułem „Jestem królem z zamku”. Była to dla naszych najmłodszych spora porcja rozrywki, a także nauki o tym, że ciężką pracą można wiele zdziałać, warto być samodzielnym i nie unikać odpowiedzialności. Przedstawienie jest dalszym ciągiem działań w ramach projektu Nasza szkoła jak z bajki !!! Bez alkoholu, narkotyków i innych szkodliwych specyfików!!!😂😀

  Ewa Guzy

 • Marta Majda odbiera nagrodę

  Dzisiaj odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji za konkurs plastyczny z okazji „Światowego Dnia Ziemi 2019”. Wśród nagrodzonych prac na wyróżnienie zasłużyła praca Marty Majdy z klasy Va. 👏👍😍

  Bożena Góral

 • Warsztaty w ramach projektu Fundacji Po Skrzydła

  Dziś uczniowie klas VII i VIII b i VIII a uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu Fundacji Po Skrzydła ze Sosnowca. Zajęcia umożliwiły uczniom pozyskanie wiedzy na temat zdrowia psychicznego. Nasi wychowankowie dowiedzieli się, jaka jest różnica pomiędzy pracą psychologa, psychiatry i psychoterapeuty. Uświadomili sobie, że w przypadku problemów mogą skorzystać z pomocy wymienionych wyżej specjalistów. W ramach powyższego projektu uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność spotkać się w pierwszym semestrze z bohaterką serialu W11 Joanną Czechowską.🧐🧐

  Bożena Góral

 • Nasza szkoła jak z bajki !!! Bez alkoholu, narkotyków i innych szkodliwych specyfików!!!

  W piątek odbył się pierwszy dzień profilaktyki w ramach realizowanego projektu Nasza szkoła jak z bajki !!! Bez alkoholu, narkotyków i innych szkodliwych specyfików!!! finansowanego przez Wydział Kultury, Sportu i Zdrowia Urzędu Miasta Wodzisław Śląski.

  Już w maju rodzice i nauczyciele uczestniczyli w warsztatach poszerzających wiedzę o uzależnieniach.

  W piątek uczniowie ze szkolnego koła teatralnego kontynuując działania w ramach projektu zaprezentowali krótkie przedstawienie pt. "Zachowaj trzeźwy umysł", którego treść nawiązywała do skutków ubocznych eksperymentowania z używkami.

  Rozstrzygnięte zostały również dwa konkursy plastyczne, które propagowały zdrowy tryb życia, wolny od uzależnień.

  Najpiękniejsze zakładki do książek wykonali uczniowie klas młodszych:

  -Oliwia Więcek z kl. II - 1. miejsce

  -Agata Pelka z kl. IV a - 2. miejsce

  - Alicja Krawczyk z kl. I b - 3. miejsce

  - wyróżnienia: Patrycja Wala z kl. II, Paulina Górska z kl. III

  Klasy V-VII wykonywali plakaty pod hasłem Młodość bez uzależnień. Wśród nich nagrodzono grupowe prace uczniów z klas:

  - VII ( W. Tobiczyk, A. Słupek, A. Galwas, S. Michalska, M. Gardian )

  - V b ( J. Czerwicka, M. Parzych )

  - V a ( J. Będkowski, P. Malinowski, D. Michalski, O. Wuwer )

  Wyróżnienia przyznano przedstawicielom klas:

  - VI ( M. Bodanko, A. Mainka)

  - VII ( P. Bracka, M. Dziurok, P. Pasiuk, W. Radomski )

  - V b ( E. Pazger, W. Kutła, K. Średniawa, K. Pasiuk )

  Na zakończenie uczniowie zostali zaproszeni na kolejne dni profilaktyki, gdzie będą mogli uczestniczyć w warsztatach Stowarzyszenia Epsilon z Bielska-Białej i Fundacji Po Skrzydła z Sosnowca oraz w przedstawieniu Teatru Kurtyna z Krakowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału.

  Bożena Góral

 • Rywalizacja naszych uczniów w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska

  Nasi uczniowie zawodnicy UKS Baszta zakończyli rywalizację w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Juniorów w Imielinie (12.06 – 16.06). Zawody odbyły się w trudnych warunkach, bo na sali gry było ponad 30 stopni. Mimo to turniej wyłonił zawodników zdobywających AWANS do Mistrzostw Międzywojewódzkich Juniorów (MMJ).

  Mistrzostwa odbędą się w terminie 2019-10-11 – 2019-10-18. W tak trudnych warunkach rozegrano 9 partii. Tempo gry zostało ustalone – w grupach D9 i C9: 1 godzina na zawodnika, w pozostałych grupach: 90 minut dla zawodnika oraz 30 sekund na każde posunięcie od początku partii.

  Wszyscy zawodnicy pokazali wolę walki i determinację do ostatniej partii. Zawody zakończono w niedzielę i  dały one AWANS aż 9 zawodnikom z 17 startujących klubowiczów.

  Grupa C9 Szymon Reszczyński zajął 17 miejsce i uzyskał awans do MMJ

  Grupa D11 Zuzanna Mainka zajęła 14 miejsce i uzyskała awans do MMJ

  Grupa D13 Anna Mainka zajęła 18 miejsce i uzyskała awans do MMJ

  Grupa C13 Wojciech Mrozek zajął 32 miejsce

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Podsumowanie pracy w mijającym roku szkolnym

  W piątek odbył się apel podsumowujący całoroczne zmagania naszych uczniów w konkursach, występach, projektach i zbiórkach surowców wtórnych. Liczni uczniowie zostali docenieni za swój wkład w działaniach na rzecz szkoły. 53 uczniów zostało nagrodzonych za zajęcie 1-3 miejsca lub uzyskanie wyróżnienia w konkursach ogólnopolskich, powiatowych, rejonowych lub miejskich. Po nagrodzeniu tych najlepszych swoje talenty aktorskie zaprezentowali uczniowie z klasy VII – przedstawiając fragment „Zemsty„ A. Fredry w nowej odsłonie. Chłopcy z klasy VIII a zaprezentowali swój spot dotyczący reklamy powiatu wodzisławskiego. Pokazano też filmik nagrany do konkursu Akademii Talentów NIVEA. Jego autorami są: uczennice klasy VII, VIII b oraz Dawid z klasy VIII a.

  .

  Bożena Góral

 • Pożegnanie ósmych klas

  11.06.2019 odbył się komers klas 8. wraz z pożegnalną akademią. Były podziękowania dla rodziców oraz najbardziej aktywnych uczniów. Nie brakowało śmiechu, łez i wzruszeń.

 • Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

  Dzisiaj na boisku przy Zespole Szkół Technicznych obyła się Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych, nad którą w tym roku patronat objął Polski Komitet Paraolimpijski. Celem zawodów rekreacyjno – sportowych jest popularyzacja sportu w środowisku osób niepełnosprawnych oraz integracja ze środowiskiem lokalnym. Na boisku pojawiło się setki uczestników, a wśród nich były dwie uczennice naszej szkoły. Dziewczyny mogły sprawdzić się w wielu konkurencjach sportowych np. pchnięcie kulą, slalom z piłką, strzały do bramki, rzuty woreczkami do celu, podnoszenie ciężarka i wiele innych ciekawych konkurencji.Dzięki służbom mundurowym można było zobaczyć od środka wóz strażacki i radiowóz policyjny, a dzięki drabinie strażackiej mogliśmy podziwiać okolicę z lotu ptaka. Udział w zawodach dostarczył uczennicom mnóstwo emocji i niesamowitych przeżyć. W tych zawodach nie było przegranych, każdy na koniec został uhonorowany medalem, a drużyna otrzymała puchar i dyplom. Serdecznie dziękujemy za pomoc i wyśmienite towarzystwo wolontariuszkom Magdzie i Sarze z II LO im. ks. prof. Józefa Tischnera z Wodzisławia Śląskiego.

   

  Bożena Góral

 • Program dla szkół” @programdlaszkol (https://www.facebook.com/programdlaszkol/)

  Zasady zdrowego odżywiania to ważna część szkolnej profilaktyki i działań mających na celu wykształcić w nas pozytywne nawyki żywieniowe. Klasy pierwsze wzięły udział w programie dla szkół pod hasłem „Szkolna przerwa śniadaniowa – mleczna, z warzyw, owocowa”. Dbamy o to, aby nasze drugie śniadanie było zdrowe i pożywne. Spędzone wspólnie dodaje nam sił i energii.🥕🍊🍎🥝😀

 • Dzień Matki i Dzień Ojca

  Dziś obchodziliśmy Dzień Matki i Dzień Ojca. Uczniowie klas pierwszych, drugiej i trzeciej wraz z wychowawczyniami przygotowały wspaniały program artystyczny. Były tańce, muzyka, przepiękne prezenty i niemało wzruszeń. To wszystko dla Was, Kochani Rodzice. Dziękujemy Wam za wszystko.🌷🌞😍

 • Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych i Zawodowych pod Patronatem Starosty Wodzisławskiego oraz Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli

  Dzisiaj odbyła się uroczysta Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych i Zawodowych pod Patronatem Starosty Wodzisławskiego oraz Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Podczas uroczystości zostali uhonorowani zwycięzcy konkursów organizowanych przez PODN. Dyplomy, statuetki i nagrody odbierali uczniowie wszystkich typów szkół – od podstawówek po szkoły ponadgimnazjalne. Niezależnie od rodzaju konkursu wszystkich laureatów łączyło poczucie dumy i satysfakcja z osiągniętego rezultatu. Wśród laureatów znalazła się również nasza uczennica Marta Majda z kl. Va, która zajęła III miejsce w konkursie „W przyszłości zostanę…”, który został zorganizowany przez Wydział Edukacji i Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

  Bożena Góral

 • Zdrowo i wesoło

  W piątek klasa 1A spożywała wspólnie śniadanie- najważniejszy posiłek dnia! Bawiliśmy się znakomicie, robiąc kolorowe i zdrowe kanapki. Przełamaliśmy stereotyp, że zielone jest niedobre. Zajadaliśmy się m.in. szpinakiem, szczypiorkiem, rukolą oraz przepysznym czosnkiem niedźwiedzim! Dla klasy 1A zielone jest smaczne i zdrowe! Polecamy śniadanie w doborowym towarzystwie! Pozdrawiamy!

  Agnieszka Stachura

 • Kto najlepiej zna się na lekturach?

  Lektura szkolna może stać się pretekstem do wspaniałej zabawyi rywalizacji. W obu klasach czwartych przeprowadzony został konkurs dotyczący przeczytanej lektury. Emocji nie brakowało, a dla uczniów była to świetna możliwość utrwalenia wiadomości.

  Ewa Guzy

 • Pozdrowienia z Kotliny Kłodzkiej

  Klasa III od poniedziałku przebywa na zielonej szkole w Kotlinie Kłodzkiej. To czas wypełniony poznawaniem i zwiedzaniem ziemi kłodzkiej. Nie brakuje również świetnej zabawy i wielu atrakcji.

  Anna Czop

 • Szkolny Konkurs Plastyczny klas I-III

  W maju br. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny klas I-III

  „Warzywa i owoce źródłem witamin”.  Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień plastycznych, inspirowanie do pracy twórczej, propagowanie zdrowego stylu życia. Dzieci przedstawiły wiele ciekawych pomysłów.

  I miejsce zajęła Paulina Mendla, II miejsce- Natalia Kawalerowicz, III miejsce

  zdobyła Marta Słupek. Przyznano również wyróżnienia dla: Damiana Hibnera,

  Natalii Mołdrzyk, Mikołaja Tlołki, Weroniki Olszar, Pauliny Górskiej,

  Oliviera Długołęckiego, Maksymiliana Janetty. Wszystkim gratulujemy!

  Alina Czekaj

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2
  44-304 Wodzisław Śląski
  ul. Jastrzębska 136
 • 032 455 47 63
  739 076 222

Galeria zdjęć