• Kampania "Mała Książka - Wielki Człowiek"

• Nasi pierwszoklasiści w ramach kampanii "Mała Książka - Wielki Człowiek" otrzymali fantastyczne książki pt. "Wnuczka Antykwariusza" oraz broszury dla rodziców z informacjami- jakie korzyści przynosi czytanie dzieciom.

Z tej okazji uczniowie wzięli udział w zajęciach bibliotecznych prowadzonych systemem Edukacji przez Ruch.

Zarówno zajęcia czytelnicze, jak i praca systemem Edukacji przez Ruch na stałe zagościły w naszej szkole i przedszkolu.

Czytanie przynosi same korzyści. Czytajmy! ❤️

• Wigilijki

• Ostatni dzień przed świętami upłynął nam przy wigilijnym stole. Był opłatek, życzenia i wspólnie kolędowanie. Życzymy wszystkim zdrowych i Wesołych Świąt

• Wizyta w schronisku

• Jeszcze przed świętami uczennice kl. 1 b odwiedziły wodzisławskie przytulisko. Przekazały zebraną przez naszych uczniów karmę dla podopiecznych schroniska. Dziękujemy za wsparcie - pieski i kotki czekają na nowy dom…zachęcamy

• Obcowanie ze sztuką

• Dziś nasi uczniowie pojechali do Teatru Zagłębia w Sosnowcu na spektakl pt. "Opowieść wigilijna". Była to nie tylko fascynująca lekcja języka polskiego, ale okazja do obcowania ze sztuką. Tym miłym akcentem zostaliśmy wprowadzeni w świąteczny nastrój.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Dzięki Narodowemu Programowie Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole prężnie rozwinęło się czytelnctwo nie tylko w szkole, ale również w środowisku lokalnym. Pamiętajmy, czytajmy!

• Halowa Piłka Nożna

19 grudnia 2023r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Centrum" w Wodzisławiu Śląskim oraz Koordynator Sportu Szkolnego zorganizowali coroczny Świąteczny Turniej Halowej Piłki Nożnej, który odbył się w ZSP7. Nie mogło zabraknąć tam również naszej drużyny. Chłopcy z klasy 4 dzielnie walczyli o 3 miejsce. Tym razem nie udało się zdobyć miejsca na podium, ale należą im się ogromne gratulacje!

Finalnie nasi uczniowie zdobyli miejsce 4, z czego jesteśmy bardzo dumni!

• Świąteczne listy

• Wkrótce święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji dzieci z klasy 3A napisały listy świąteczne do swoich najbliższych. Razem z panią staranie adresowali koperty i nakleili wcześniej zakupione znaczki. Nie trzeba było długo czekać, bo zaraz po zakończonej lekcji pan listonosz odwiedził naszą szkołę i zabrał listy, by jak najprędzej zostały dostarczone. Teraz będą czekać na odpowiedź. Pisanie listów to bardzo ważna forma kontaktu z bliskimi, a święta są ku temu dobrą okazją.

• Podziękowania za organizację kiermaszu świątecznego

• Nawiązując do niedzielnego kiermaszu świątecznego, chcieliśmy podziękować tym, którzy swoim zaangażowaniem, wsparciem i okazanym sercem przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia naszej imprezy.

Dziękujemy:

- Rodzicom uczniów ZSP nr 2

- Agnieszce i Markowi Parchańskim reprezentującym Szkółkę Krzewów i Drzewek Ozdobnych

- Izabeli i Januszowi Balcerom - właścicielom Kwiaciarni Julia

- Monice Glenc reprezentującej Pracownię Florystyczną Cuda Wianki

- Dominice Lanuszny

- Kołu Gospodyń Wiejskich

- Agnieszce Muszyńskiej właścicielce Zajazdu Cyganek

- Katarzynie Wojaczek

- Marii Szawernie

- Kamilowi Chromikowi z Gospodarstwa Pszczelarskiego "Pasieka Chromik"

- Seniorom z świetlicy integracyjnej w Rydułtowach

- Janowi Kaintochowi

- Pracownikom i Uczniom ZSP nr 2

• Rozstrzygnięcie konkursu

• Rozstrzygnięto konkurs plastyczny JESIENNY SPACER Z PSEM połączony ze zbiórką karmy dla wodzisławskiego przytuliska.

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych w naszej szkole.

• Świąteczny kiermasz

• Wczoraj w naszej placówce miał miejsce kiermasz bożonarodzeniowy. Uczniowie przygotowali jasełka ukazujące na wesoło historię narodzin Jezusa. Tańce i kolędowanie wprowadziły licznie zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Można było poczęstować się swojskim ciastem, moczką, makówkami, kupić ozdoby świąteczne, miód, bakalie czy ręcznie robiony makaron. Wolontariusze zorganizowali kramik ze słodkościami i ozdobami, z którego dochód został przeznaczony na operację Nikoli Zebrali. W ramach programu Przygody Gangu Mocniaków zaproszeni seniorzy ze świetlicy integracyjnej w Rydułtowach wraz z dziećmi przygotowali sałatkę wg zasad zdrowego odżywiania.

To miłe niedzielne popołudnie zintegrowało wilchwiańską społeczność i uświadomiło zebranym, że nasze środowisko obfituje w talenty aktorskie, kulinarne czy wokalne.

• Barbórka

• 04.12, Barbórka, to święto każdego górnika. Wiedzą o tym wszystkie dzieci. Każdy przedszkolak także zdaje sobie sprawę, jak trudna i niebezpieczna jest praca górników. Nasze przedszkole odwiedzili Pan Piotr, by opowiedzieć o ciężkiej pracy pod ziemią. Dziękujemy za odwiedziny, a każdemu czynnemu górnikowi życzymy tyle wyjazdów ile zjazdów. Szczęść Boże!