• Prelekcja nt. zdrowego odżywiania – profilaktyka otyłości

Dziś uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji nt. zdrowego żywienia, którą przeprowadził psychodietetyk kliniczny dr Patrycja Kłósek - Bzowska. Uczniowie dowiedzieli się, że okres dzieciństwa i dojrzewania są szczególnie ważne dla młodego organizmu, dlatego w tym okresie należy dbać o odpowiednie odżywianie. Zaniechanie tej niezwykle istotnej potrzeby może skutkować dla człowieka nadwagą bądź otyłością, dlatego żeby nie dopuścić do takiego stanu bardzo ważna jest zmiana tych nawyków.

W czasie prelekcji klasom omówiono następujące zagadnienia:

# podstawowe zasady zdrowego żywienia na podstawie Piramidy Zdrowego Żywienia i stylu życia dzieci i młodzieży opracowanej przez Instytut Żywności i Żywienia,

# analizę błędów żywieniowych oraz cenne wskazówki żywieniowe

#modyfikację zachowań żywieniowych i przedstawienie zdrowych zamienników produktów spożywczych,

#propozycję zdrowych zbilansowanych posiłków do szkoły,

#omówiono termin nadwagi, otyłości oraz jej przyczyn,

#omówiono czynniki środowiskowe, społeczne i genetyczne otyłości oraz typy otyłości.

Na zakończenie prelekcji chętne osoby mogły bezpłatnie skorzystać w indywidualnej konsultacji.

Serdecznie dziękujemy Pani doktor z Palety Diet za warsztat zdrowego odżywiania, który uświadomił nam jak ważna jest zmiana nawyków żywieniowych w dążeniu do dobrego samopoczucia i zachowania pełni zdrowia.

Pamiętaj – jesteś tym co jesz!!!

• Wyniki konkursu "Eko - prezent dla Babci i Dziadka"

• Uwaga, uwaga!

Poprzez platformę BLIŻEJ PRZEDSZKOLA - wychowanie i edukacja nasze przedszkole organizowało konkurs o zasięgu ogólnopolskim pod tytułem "Eko-prezent dla Babci i Dziadka". Wpłynęły do nas piękne prace, za które bardzo dziękujemy! Komisja podjęła się trudnego wyboru zwycięskich prac biorąc pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonania i kreatywność. Gratulujemy serdecznie wszystkim biorącym udział!

• Żywa lekcja przyrody

• Dzisiaj odwiedził nas pan Andrzej Pająk, tym razem w towarzystwie ssaków. Z odrobiną poczucia humoru przedstawił nam ciekawe gatunki zwierząt, m.in. chomiki, myszy, szczury, najmniejsze wiewiórki świata, jeża i tchórzofretkę - Maksa. Dzieci z wielkim entuzjazmem słuchały ciekawego wykładu na temat pochodzenia człowieka, zasad hodowli ssaków oraz odpowiedzialności za zwierzęta. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania.

• Bal karnawałowy

• W poniedziałek w naszej szkole odbył się bal przebierańców. Szaleństwu nie było końca. Uczniowie klas 1-3 bawili się przy rytmach muzyki i animacjach Dj-a Darka.

• Pomagamy Patrykowi

• Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zbiórkę na rzecz naszego absolwenta Patryka Malinowkiego, który zmaga się z chorobą onkologiczną. Udało nam się zebrać 3111,5 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto Patryka w portalu Pomagam.pl.