• O przedszkolu

   •  

    Przedszkole do 1997 roku funkcjonowało jako samodzielna placówka. Od 15 lat jest częścią Zespołu Szkolno –Przedszkolnego nr 2 w Wodzisławiu Śląskim i od kilku lat mieści się w budynku szkoły. Obecnie dla przedszkola jest wydzielony segment oraz jest osobne wejście.

    Obecnie funkcjonują dwie grupy: 4-5 latki oraz 5- 6 latki. Oddział dla młodszych dzieci jest czynny od godziny 7.00 do 16.00,  dla starszych od 8.00 do 15.00. Podstawa programowa realizowana jest w godzinach 8.00- 13.00.

    Przedszkole ma do dyspozycji: 2 sale zajęć, szatnię, łazienkę, korytarz, kuchnię i jadalnię. Sale są kolorowe, estetyczne, wyposażone w wiele ciekawych i atrakcyjnych pomocy dydaktycznych, gier, zabawek. Dziećmi zajmuje się wykwalifikowana oraz doświadczona kadra pedagogiczna, która wykorzystuje w pracy zarówno metody tradycyjne jak i nowatorskie. Bezpośrednie sąsiedztwo szkoły stwarza także możliwość korzystania z sali gimnastycznej, czy też we współpracy z nauczycielem informatyki - z sali komputerowej.

    Teren wokół budynku przedszkola i szkoły jest przyjazny dzieciom – dużo zieleni, boisko, ogródek z piaskownicą i sprzętem terenowym zachęcają do zabaw i zajęć na świeżym powietrzu.