• Wodzisławski Ekobazar

• Sobotę, 18 maja poświęcimy w naszym mieście tematowi ekologii. Tego dnia cotygodniowy Wodzisławski Ekobazar wzbogacony zostanie o coroczny Kwiatobazar, ale też i specjalny event ekologiczny. Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w warsztatach sadzenia kwiatów czy robienia ekologicznych doniczek, ale także porozmawiać z przedstawicielami PWiK, Straży Miejskiej czy Policji. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do godz. 14:00.

W programie wydarzenia znalazły się:

• Poranne rozciąganie z Tomaszem Majewskim z Fitvision,
              • warsztaty robienia eko doniczek z plastikowych butelek z Ekodoradczynią,
              • warsztaty sadzenia kwiatów ze Służbami Komunalnymi Miasta w Wodzisławiu Śląskim,
              • warsztaty artystyczne z wykorzystaniem drewnianych odpadów z Wodzisławską Placówką Wsparcia Dziennego "Dziupla" i Wodzisławskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku,
              • spotkanie ze specjalistami z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim,
              • spotkanie ze strażnikami Straży Miejskiej Wodzisławia Śląskiego oraz policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim,
              • warsztaty robienia magnesów,
              • strefa gier XXL.

Zapraszamy do udziału.

• Inspirujące Osobowości Ósemki - Jakub Żbikowski

• W ramach Inspirujące Osobowości Ósemki prezentujemy Jakuba Żbikowskiego - ucznia klasy 5.

Psją Kuby jest bieganie. O tym , że jest szybki przekonał się w Akademii Młodego Biegacza, gdzie trenuje od roku.

Po paru treningach pojechał na zawody, w których zajął trzecie miejsce. Wtedy złapał wiatr w żagle i zaczął intensywniej trenować i mocniej wierzyć w siebie. Dzięki ogromnemu wsparciu trenerów - Czesława Mojżysza oraz Marcina Magudy coraz częściej osiąga sukcesy. Jest to dla Kuby oraz dla całej rodziny wielka radość i powód do dumy.

Oprócz biegania Jakub uwielbia grę w tenisa ziemnego, trenuje dwa razy w tygodniu. Lubi jeździć na rowerze oraz spacerować po górach. Zdobył już parę szczytów, za co dostał odznakę PTTK-u.

Trenuje również kalistenikę oraz piłkę nożną.

Osiągnięcia :

1. MIEJSCE na dystansie 400 m w biegu " Niepodległościowa Piątka" w Krostoszowicach

1. MIEJSCE - biegi dla dzieci i młodzieży - 14. Błękitna Wstęga Balatonu

1. MIEJSCE - festiwal biegowy z Akademią Młodego Biegacza

2. MIEJSCE - Miting biegowy dla szkół " Biegajmy razem "

3. MIEJSCE - Bieg Pawłowicki

3. MIEJSCE - XI Cross Rydułtowski

Zdobył również brązowy medal w Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Lekkiej Atletyce ( bieg pod górę )

• Lekcja przyrody i ekologii

• W dniu dzisiejszym klasa Va odbyła niezwykłą lekcję w terenie. Podczas pobytu na Balatonie uczestniczyliśmy w prelekcji przygotowanej prze Koło Łowieckie i dowiedzieliśmy się, jak zachować się gdy spotkamy na swojej drodze mieszkańców lasu, poznaliśmy ich odgłosy oraz dowiedzieliśmy się na czym polega zawód leśniczego. Następnie Pani z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta przekazała nam bezcenną wiedzę nt. jakże szerokiego pojęcia, jakim jest ekologia. Podsumowaniem tego wydarzenia było wzięcie udziału wspólnie z leśniczym w polowaniu na śmieci. Dziękujemy klasie Va za zaangażowanie się w sprzątanie lasu.