• Certyfikat dla biblioteki

• Miło nam poinformować, że nasza biblioteka uzyskała certyfikat za zrealizowanie działań w ramach I edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka 📚👏😃

• Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

• Dobrnęliśmy do końca tego roku szkolnego. Wielu z nas udało się odebrać świadectwa z wyróżnieniem, statuetki zasłużonych i inne odznaczenia. Ciężka praca zaowocowała, a teraz czas na odpoczynek.

• Podsumowanie całorocznej pracy uczniów

• Dziś została podsumowana całoroczna praca uczniów naszej szkoły Zostały rozdane nagrody za reprezentowanie naszej placówki w konkursach miejskich, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich oraz za udział w zbiórkach i działaniach na rzecz szkoły, a także oszczędzania w SKO. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i zapraszamy do naszej galerii

• Finał Czwartków Lekkoatletycznych🏃‍♀️🏃

• 13.06.2024r. w LO1 Jastrzębiu-Zdroju odbył się Finał Czwartków Lekkoatletycznych.Było to podsumowanie wszystkich dotychczasowych osiągnięć zawodników podczas tegorocznej edycji.W ogólnej klasyfikacji nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

1 🥇Natalia Maguda1 🥇Emilia Mojżysz

2 🥈Jakub Żbikowski

2 🥈Paweł Kędzierski2 🥈Paulina Jeremias2 🥈Mielna Widera3 🥉Magda Fulek3 🥉Lena Kosz

4 🏅Marta Kędzierska

7 🏅Tomek Tkocz🏅Anna WolnyBrawa i gratuacje dla wszystkich👏Życzymy dalszych sukcesów🏆

• Projekt profilaktyczny

• Dawno temu Czarodziej Sopuch rozdawał zatrute cukierki samotnym i smutnym dzieciom.... Nasi uczniowie już dokładnie wiedzią jak mieliby się zachować, gdyby spotkały tego "miłego, eleganckiego, starszego Pana".

"Natura sposobem na problemy" to profilaktyczny projekt zrealizowany w klasach 1-3.

Emocje towarzyszyły uczestnikom projektu od samego początku. Praca nad bajką "Cukierki" przyniosła wiele niesamowitych wrażeń.  Spotkanie z florystkami Panią Teresą Jurków ( fb/Makowe flow) oraz Panią Ewą Włodarczyk dały, zaś wiele satysfakcji z pracy z żywymi roślinami. Na zakończenie projektu zorganizowana została wycieczka do Raciborza do Arboretum Bramy Morawskiej, gdzie odbył się piknik, rozdano upominki i oficjalnie podsumowano i zakończono projekt. Nadmienić należy, że w projekcie pomagali rodzice z Rady Rodziców z klasy 2 :Pani Anita Legierska, pani Marita Chudek oraz Pani Monika Piaścik za co serdecznie dziękujemy.

• Festyn Rodzinny 2024

• Nasz Festyn Rodzinny przeszedł już do historii. Wspaniała rodzinna atmosfera, moc zabaw i atrakcji czekały na nas w KS Wicher. Przeżyjmy to jeszcze raz!

• Klub Zdrowego Przedszkolaka 2023/2024

• Jak co roku, nasze przedszkole realizowało w tym roku szkolnym projekt "Klub Zdrowego Przedszkolaka". Dzięki modułowi "Wirusoochrona" nauczyliśmy się dbać o higienę jamy ustnej i porządnie czyścić ząbki. Ponadto sprawdziliśmy jak szybko można zarazić się wirusami kiedy nie myje się rączek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

• Z głową w sieci - międzyszkolny turniej

• W środę (12.06) nasza szkolna reprezentacja piłki nożnej chłopców miała okazję rozegrać na Stadionie przy ul. Bogumińskiej, turniej międzyszkolny organizowany przez Komendę Policji w Wodzislawiu Śląskim.

Swoje zmagania, mimo niesprzyjającej pogody, rozpoczęliśmy od trzech pewnych zwycięstw nad pozostałymi drużynami biorącymi udział w zmaganiach.

Dopiero w finale musieliśmy uznać wyższość naszego przeciwnika (SP nr 28). Skończyliśmy zawody na bardzo wysokim miejscu, wróciliśmy ze srebrnym medalem na szyi! Brawa dla drużyny!

Szkołę reprezentowali:

Babuchowski F.

Gawryło P.

Jargoń A.

Kosz M.

Krakowczyk K.

Kuśka K.

Nowak D.

Reszczynski Sz.

Stanek E.

Tlołka M.

• TKKF Karlik

• Jak co roku nasi uczniowie brali udział w Spartakiadzie organizowanej przez ZSP2 i ZS1 oraz TKKF Karlik. Zobaczcie, jak świetnie się bawili.

• Ekorajd

• 6 czerwca nasza szkoła wzięła udział w wodzisławskim Ekorajdzie. Stacje o ochronie lasów przygotowały Julia i Natalia z klasy 5a, a w zmaganiach reprezentowali nas uczniowie klas szóstych: Lena, Milena, Alicja, Kasia i Paweł.

• Z wizytą w Pałacu Dietrichsteinów

• Dziś klasa ósma odwiedziła Pałac Dietrichsteinów, by posłuchać o przeszłości ludności żydowskiej zamieszkującej dawny Wodzisław Śląski. Pani Kinga na chwilę zaczarowała słowem wodzisławskie ulice, kamiennice i przeniosła nas w czasy, kiedy przy ulicy Targowej stała synagoga, a na jednym ze wzgórz, potocznie zwanych Żydowiną, grzebano ludność wyznania mojżeszowego. Wspólnie odkryliśmy karty przeszłości i dowiedzieliśmy się, co stało się z całkiem liczną populacją żydowską. Od dziś przemierzając ulice naszego miasta będziemy świadomi tego, że kiedyś można tutaj było uszyć sobie ubrania u żydowskich krawców, zrobić zakupy w prowadzonych przez nich sklepach.

Dziękujemy Pani Kindze Kłosińskiej za fascynującą podróż w przeszłość

• Gala laureatów PODN

• Dziś odbyła się uroczysta gala organizowana przez PODN, podczas której nagrodzeni zostali laureaci konkursów organizowanych przez ośrodek. Gratulujemy Lilianie Staśko, która reprezentowała naszą placówkę jako zdobywczyni III miejsca w Powiatowym Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży "Złoty Wawrzyn" (kategoria proza IV-VI klasy szkoły podstawowe). Brawa

• Dzień Rodziny

• Wzruszeń i radości nie było końca. Dzień Rodziny w naszej szkole odbył się we wtorek. Dzieci z przedszkola i klas 1-3 przygotowały ciekawe i barwne występy dla swoich rodziców, na koniec wręczyli zaproszonym gościom własnoręcznie wykonane prace. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.