• Projekt; Domek Hobbita

• Praca metodą projektu coraz częściej wykorzystywana jest na zajęciach lekcyjnych. Uczniowie chętnie do niej przystępują. Uczą się planowania, kreatywnego myślenia i kompromisu. W klasie VI b w ramach zajęć nad lekturą J.R.R. Tolkiena pt. " Hobbit, czyli tam i z powrotem" uczniowie wybrali formę " lektury w pudełku", w którym jeszcze podczas czytania dzieci gromadziły przedmioty związane z treścią książki. Na podsumowanie pracy z tekstem szóstoklasiści przynieśli norki hibbita, bo taki kształt przybrały ich pudełka . W prezentacji wykazali się znajomością lektury, udawadniając celowość nagromadzonych przedmiotów. Niektóre z wielką dokładnością odtwarzały mieszkanie Bilbo Bagginsa z uwzględnieniem korytarzy, sprzętów, a nawet zapasów w spiżarni. Prace są przepiękne. Co roku coraz wspanialsze, jakby za punkt honoru uczniowie stawiali sobie wyprzedzenie projektów swoich starszych kolegów.

• Przerwa na czytanie

• Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 kolejny raz spotkała się, by wspólnie wziąć udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie".

Lubimy czytać

#Przerwanaczytanie