• Ciekawe zajęcia klas VIII w Centrum Nauki w Wodzisławiu

• Na przełomie października i listopada uczniowie klas 8a i 8b ZSP nr2 miały możliwość skorzystania z zajęć prowadzonych w Oświatowym Centrum Nauki i Techniki przy ZSP nr7.  To właśnie tam uczniowie wzięli udział w warsztatach: krawieckich (gdzie uczyli się obsługi maszyn do szycia), plastycznych (na zajęciach powstały prace wykonane pastelami), stolarskich (zapoznanie z narzędziami stolarskimi, gatunkami drzew oraz ich zastosowaniem), chemicznych (nauka przez doświadczenia) oraz z mechatroniki (gdzie można było się przekonać jaką możliwość ma programowanie). Ponadto uczestnicy mogli zrelaksować się oglądając film w sali kinowej. Zajęcia zrobiły na ósmoklasistach ogromne wrażenie.

• Magia ogrodu

• Uczniowie klasy V b w oststnim tygodniu byli skupieni nad pięknę lekturą F. H. Burnett " Tajemniczy ogród". Jest to opowieść o przyjaźni i cudownej przemianie bohaterów pod wpływem " czarów" ogrodu. Dzieci po zgromadzeniu opisów przyrody próbowały odtworzyć je na kartkach papieru. Pracowały w trzech grupach. Piewsza stworzyła ogród, który Mary odkryła po dziesięciu latach od jego zamknięcia. Był zapuszczony i martwy. Grupa druga malowała go w porze wiosny i lata. Zaś zadaniem zespołu ostatniego był  ogród jesienny. Oceńcie sami efekty ich pracy.

• Pomoc dla schroniska

• Z końcem października zakończyliśmy w szkole zbiórkę karmy dla podopiecznych "Stowarzyszenia Koty, Psy i My". Uczennice naszej szkoły przekazały dary osobiście, wyprowadziły pieski na spacer, poznały psich i kocich mieszkańców schroniska.🐈‍⬛🐕Zakończył się również konkurs plastyczny pt. "Pies w pracy" dla przedszkolaków oraz klas I -III, serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział i gratulujemy zwycięzcom! 😊

• SZKOLENIE NAUCZYCIELI

• 5.11 kolejny już raz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej spotkali się na szkoleniu Systemu Edukacja przez Ruch. Zajęcia poprowadziła trenerka Małgorzata Małyska. Było bardzo dużo wiedzy i pomysłów do wykorzystania w pracy dydaktycznej.

• FESTIWAL SPORTOWY SP 8 I SP 9

• 4 listopada w naszej szkole odbył się Festiwal Sportowy Uczniów Szkół Podstawowych organizowany przez Klub Sportowy Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Karlik” i współfinansowany przez Miasto Wodzisław Śląski. Impreza odbyła się w trzech turach: najpierw w sportowych zmaganiach wzięli udział uczniowie klas 1-3 następnie klasy 4-6 i później klasy 7-8. Uczniowie obu szkół wykazali się dużym zaangażowaniem. Zawody wzbudziły spore emocje i dostarczyły uczestnikom rozgrywek wiele radości ze wspólnej zabawy.

• PIEŚNI PATRIOTYCZNE

• 27 października odbył się V Pszowski Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej, w którym wzięły udział nasze uczennice. Oliwia Kołodziej i Amelia Nalepka z kl. IVb jako zespół Polskie Orły wykonały utwór „Przybyli Ułani”. Chociaż tym razem nie udało nam się zająć żadnego miejsca i wyróżnienia, to cieszymy się z udziału i odwagi naszych młodych wokalistek.

• WARTO ZBIERAĆ ELEKTROŚMIECI!

• W naszej szkole już od kilku lat angażujemy społeczność szkolną, rodziców oraz mieszkańców naszej dzielnicy w zbiórki surowców wtórych.

Dbamy w ten sposób nie tylko nasze środowisko o ekologię, ale również zdobywamy nagrody i dodatkowe fundusze na zakup pomocy dydaktycznych. Nagrodą za zaangażowanie i udział w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Elektrośmieci oddajesz - nagrody dostajesz” organizowanego prze firmę ENVIROPOL są nie tylko zdobyte czołowe miejsca ale również zakupiony monitor interaktywny.

• Konkurs muzyczny " Zostań idolem"

• W ramach eliminacji do konkursu organizowanego przez WCK ZRÓBMY SOBIE FESTIWAL "Zostań idolem", który odbył się w Zespole Szkół nr 1 Jury nagrodziło występy uczestników z naszej szkoły:

w kategorii klas 1- 4:

1 miejsce Elena Wojnar,

2 miejsce Jakub Mendrela,

w kategorii klas 5-8

1miejsce Bernadeta Galwas,

2 miejsce Róża Styrnol.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujemy pani Izabeli Kuś za współorganizację konkursu oraz przygotowanie uczestników.

• CIEKAWA LEKCJA HISTORII

W klasie szóstej na ostatniej lekcji historii utrwalaliśmy wiadomości o narodzinach nowożytnego świata. Dzieci zaproponowały powtórkę w formie innej niż dotąd. Uczniowie przygotowali lapbooki, plakaty, nawet inscenizacje, które prezentowały przed kolegami i koleżankami. Zajęcia zatem były okazją, aby pochwalić się zdobytą wiedzą, ale także mogli zaprezentować "nowinki" wyszukane na zadany temat.