• Sprzątanie Ośrodka Wodnego Balaton

• Po udanej majowej akcji sprzątania Balatonu z Ekopatrolem Straży Miejskiej, w piątek 21.09.2012 znów przystąpiliśmy do społecznej akcji sprzątania. Tym razem klasa VI wraz z nauczycielami, innymi szkołami oraz przedstawicielami Straży Miejskiej wykonywała jesienne porządki wzdłuż drogi dojazdowej i wokół Ośrodka Wodnego Balaton.
              Po zaopatrzeniu się w worki i rękawice ochronne ochotnicy aktywnie zabrali się za zbieranie śmieci. Uczestnicy tej pożytecznej i jakże potrzebnej akcji zebrali ponad 100 worków śmieci.
              Na koniec przedsięwzięcia, po wyczerpującej i ciężkiej pracy młodzi wolontariusze mogli odpocząć i posilić się upieczoną kiełbaską.
              Akcja miała na celu wzmocnić świadomość ekologiczną młodych ludzi, a udział w niej był doskonałą okazją do lepszego poznania się z innymi szkołami.

• Rozgrywki szachowe

W Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 w Wodzisławiu Śląskim przy  ul. Jastrzębskiej 136 odbywają się zajęcia szachowe Klubu UKS „Pionier” z Jastrzębia. Mogą w nim uczestniczyć chętni w różnych kategoriach wiekowych.

Minione wakacje w UKS „Pionier” obfitowały w turnieje i mistrzostwa.  Między innymi w dniach 15-18 lipca 2012 r. odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Miasta Jastrzębia -Zdrój Juniorów, w których uczestniczyli zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Serbii i Ukrainy. Wydarzeniem była obecność arcymistrza Konstantyna Czerniszowa – rosyjskiego szachisty i sędziego szachowego, który prowadzi szkoły szachowe na terenie Rosji. W lipcu w Ustroniu miała miejsce Euroregionalna Młodzieżowa I i II Liga Szachowa, w której brała udział drużyna Wilchwy Wodzisław „B”. Ważnym wydarzeniem był również XVII Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Konik Morski Rewala 2012” połączony ze zgrupowanie UKS „Pionier”. Zawodnicy z Wodzisławia: Michał Orzechowski, Łukasz Liśnikowski, Maciej Karp, Dawid Sułkowski zakwalifikowali się do półfinału mistrzostw kraju.

W październiku i listopadzie 2012r. rozegrana zostanie III liga grupy polskiej, czeskiej i słowackiej. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 na Wilchwach dysponuje odpowiednią bazą, aby rozgrywać turnieje i mistrzostwa szachowe. Jest też miejscem spotkań „zapalonych” szachistów.

Zachęcamy mieszkańców Wodzisławia, dzieci i dorosłych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę  z szachami, na zajęcia we wtorki i piątki  w godzinach  od 17.00 do 19.00. Można nauczyć się grać oraz doskonalić nabyte już umiejętności pod czujnym okiem instruktorów.

• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2012/2013

•             Dnia 3.IX.2012r. skończyło się błogie wakacyjne leniuchowanie. Wszyscy opaleni, wypoczęci i uśmiechnięci licznie przybyli do sali gimnastycznej aby powitać nowy rok szkolny 2012/2013r.

Dla pierwszoklasistów był to szczególny dzień, gdyż przed nimi stoją ważne wyzwania szkolne, z którymi będą musieli się zmierzyć pierwszy raz w swoim młodym życiu. Niektórzy z niepewnością i obawą przeżywali ten dzień, a niektórzy z ciekawością obserwowali całe to wydarzenie. Ale nie tylko dla nich był to pierwszy dzień w naszych szkolnych murach. Tego dnia ciepło i serdecznie przywitała nas w sali gimnastycznej nowa pani dyrektor mgr inż. Barbara Kowol. Po jej przemówieniu uczennice z klasy IV i pierwszoklasiści przedstawili krótką część artystyczną.
                          Po części artystycznej pani dyrektor przedstawiła wychowawców klas i przydział sal lekcyjnych oraz poprosiła aby każdy się zastanowił nad postanowieniem na ten rok szkolny. Życzyła wszystkim uczniom  szczęśliwego roku pełnego samych dobrych ocen, oraz wytrwałości w swoich postanowieniach.

• Międzynarodowy Turniej Szachowy

• 9.06.2012r. z okazji 80lecia Klubu Sportowego Wicher Wilchwy odbył się Międzynarodowy Turniej Szachowy z udziałem 62 zawodników z SK Slavia Orlova - Czechy, Rybnika, Pszowa, UKS Pionier Jastrzębie oraz gospodarzy z Wodzisławia. Turniej otworzyła dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 2 Anita Nowak, prezes SK Slavia Orlova Jiri Novak i w-ce prezes KS Wicher Wilchwy Jerzy Karp. Patronat honorowy objęli poseł RP Grzegorz Matusiak i prezydent miasta Wodzisław Mieczysław Kieca. Nagrody rozdano w kategorii open do lat 16-tu i do lat 10-ciu. Ponadto poseł Matusiak Grzegorz ufundował nagrody specjalne dla działaczy i zawodników Wichra zaangażowanych w reaktywację szachów w Wodzisławiu. Gościem specjalnym turnieju była pani Anna Fotyga /była minister spraw zagranicznych/. Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim 7 rund po 15 min. Sędzią głównym turnieju był Krzysztof Orzechowski z UKS Pionier Jastrzębie

Kat. Open
              1. Cieślar Michał – MUKS SZS Cieszyn
              2. Zabystrzan, Pavel - SK Slavia Orlová
              3. Drabiniok, Kazimierz - KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny
              Kat. Do lat 16
              1. Nytra, Petr - SK Slavia Orlová
              2. Kostka, Vít - SK Slavia Orlová
              3. Lojek, Marek - - SK Slavia Orlová
              Kat. Do lat 10
              1. Frydrych, Łukasz - TS Kuźnia Rybnik
              2. Adamczyk, Zuzanna  -  UKS Pionier Jastrzębie Zdrój
              3. Holeksa, Piotr - UKS Pionier Jastrzębie Zdrój

• Pracownia komputerowa

• Szkoła posiada pracownię komputerową otrzymaną z projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny "Pracownie komputerowe dla szkół"

• Przetarg

• Informacje o zamówieniu na wymianę pokrycia i remont dachu można pobrać z zakładki Przetargi.