Wczoraj, 12.12.2020, Tomasz Banasik zajął 2 miejsce w małopolskiej lidze jujitsu, odbywającej się w Krakowie. Do Krakowa pojechał wraz ze swoją trenerką, Sandrą Pniak, oraz innymi reprezentantami Akademii Sportowej Top Team. Serdecznie gratulujemy
Srebrny medal!
Lizak w roli głównej...
Kilkoro uczniów naszej szkoły postanowiło poświęcić swój cenny czas i wziąć udział w konkursie plastycznym „Mój wymarzony lizak”, którego organizatorem jest Muzeum Lizaka w Jaśle. Zadaniem, z jakim przyszło się zmierzyć naszym szkolnym artystom, było wykonanie wymarzonego kształtu lizaka w dowolnej płaskiej technice. Zapraszamy do zapoznania się z inwencją twórczą i oryginalnością prac naszych uczniów.
Bożena Góral
Mikołajkowe pozdrowienia!
Radosnych Mikołajek dla wszystkich Uczniów i ich Rodziców!
"Skrzaty ukryte w jesiennym lesie" - wyniki konkursu
W IV Powiatowym Konkursie Plastycznym z elementami origami „Skrzaty ukryte w jesiennym lesie”, którego organizatorem był Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śl., wzięło udział 48 uczestników ze szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego.
Celem konkursu była popularyzacja różnorodnych technik plastycznych, rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno jesiennej przyrody. Komisja miała ogromną trudność w dokonaniu wyboru zwycięzców spośród nadesłanych prac, ponieważ wszystkie były wyjątkowe. Po burzliwych naradach przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:I miejsce Paweł Pietrzyk kl. III SP 3 Radlin
I miejsce Emilia Jasielska kl. II SP 1 Wodzisław Śl.II miejsce Anna Bugla kl. II SP Rogów
II miejsce Kewin Grzonka Kl. II ZSP3 Wodzisław Śl.III miejsce Paulina Gatnar kl. III SP3 Radlin
III miejsce Wiktor Hawrył kl. II SP SkrzyszówPrzyznano również wyróżnienia:
Natalia Wlazeł kl.II SP4 Pszów
Hanna Mikieta kl. III ZSP Łaziska
Milena Musiał kl. II SP Rogów
Anastazja Koniorczyk kl. II ZSP 6 Wodzisław Śl.W powyższej galerii można zobaczyć zwycięskie prace.
Anna Cz.
Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia
"Kto jest dzieci przyjacielem?
Mały miś.
Kto tajemnic zna tak wiele?
Mały mis.
Miś choć mały, choć nieśmiały,
wielkie serce w sobie ma.
Pocieszyciel doskonały.
Każdy misia swego ma."
Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Stokrotki nie zapomniały o tym święcie: tańczyły, śpiewały, malowały, uczestniczyły w spotkaniu z @misiowamama . Poznajcie najlepszych przyjaciół przedszkolaków z młodszej grupy.
Natalia K.
Zdalna Szkoła i Zdalna Szkoła +
Nasza placówka uczestniczy w programach Ministerstwa Cyfryzacji "Zdalna szkoła" i "Zdalna szkoła+", mających na celu doposażenie szkół w laptopy i dostęp do Internetu, aby wspomóc uczniów, którzy nie posiadają sprzętu do zdalnej nauki.
W ramach projektu Zdalna Szkoła nasza szkoła otrzymała sprzęt komputerowy: 4 laptopy oraz 2 kamerki internetowe, które zostały użyczone uczniom naszej szkoły do zdalnego nauczania. W ramach rządowego programu Zdalna Szkoła + nasza szkoła pozyskała kolejne 3 laptopy.
Dzięki tym programom szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt komputerowy, który mógł zostać użyczony uczniom na potrzeby nauki zdalnej, a po jej zakończeniu pozostanie na wyposażeniu placówki gdzie będzie pomocny w edukacji po powrocie uczniów do szkoły.
Co słychać u Stokrotek?
"Weź największe koło i złóż na połowę.
Przyklej na kartce i brzuszek gotowy.
Kiedy nadejdzie was ochota z kilku kwadratów zróbcie robota.
Z trójkątów mozna zrobic rakiety, choć nie poleca w kosmos, niestety..."
Za Stokrotkami pracowity, ale też pełen radości tydzień. Zabawy ruchowe z ukochaną chustą dały energię do poznawania nowych rzeczy. Poza utrwaleniem poznanych już figur geometrycznych i uzupełnianiem planszy zgodnie z kodem kolorystycznym, Stokrotki trenowały umiejętność wycinania oraz poznały swoje prawa, a także obowiązki. Ponadto znalazły na mapie Polski miejsowości, z których otrzymały widokówki w ramach wymiany pocztówkowej z innymi polskimi przedszkolakami.
Natalia K.
Co to jest niepodległość?
"Co to jest niepodległość? Teraz wiem już na pewno!"
11.11. to dzień niezwykle ważny dla każdego Polaka. Nawet ci najmłodsi Polacy powinni wiedzieć dlaczego. Dziś, 10.11., Stokrotki zobaczyły, co wydarzyło się z czasie rozbiorów i jak Polska przestała istnieć, następnie spróbowały ją odbudować. Punktualnie o 11:11 z należytym szacunkiem razem z grupą Motylków, Stokrotki odśpiewały hymn Polski.
#szkoładohymnu #przedszkoledohymnu #11listopada
Natalia K.
Przedszkolne zabawy
Mama: "Synku, co robiliście dziś w przedszkolu?"
Syn: "Bawiliśmy się."
Zabawa to główna forma spędzania czasu przez dzieci. Każda zabawa czegoś uczy: układanie klocków - myślenia przestrzennego; wyścigi, jazda na rowerze, hulajnodze - wytrzymałości i konsekwencji; wożenie lalek w wózku, gotowanie plastikowych posiłków, majsterkowanie, zabawa w szkołę - określonych ról społecznych; lepienie z plasteliny, malowanie farbami, rysowanie - rozwija kreatywność. Nasze przedszkolaki dodatkowo kodują, co rozwija nie tylko logiczne i strategiczne myślenie i umiejętność czytania oznaczeń, ale jest przede wszystkim super zabawą. Tym razem rozszerzyliśmy naszą "zabawę" o robota #docrobot . Zobaczcie, gdzie wybierał się robot i czy dotarł na miejsce
Natalia K.
„Zwierzaka mam i o niego dbam”
W ubiegłym tygodniu kilkoro uczniów z klas IV – VII postanowiło wziąć udział w VII edycji konkursu plastycznego „Zwierzaka mam i o niego dbam” , którego organizatorem jest Wodzisławskie Stowarzyszenie na rzecz zwierząt „Koty, psy i my”. Zadaniem uczniów było przedstawienie sposobu w jaki możemy opiekować się zwierzętami żyjącymi obok nas. Spośród wykonanych prac zostały wyłonione najpiękniejsze, które zostały dostarczone na konkurs.
Miło nam poinformować, że spośród wyłonionych laureatów znalazły się dwie nasze uczennice. Liliana Więcek kl. VIIb, która zajęła I miejsce oraz Aleksandra Podeszwa kl. VIb – III miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłowości i kreatywności oraz zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.
Bądź eko...
Sprzątanie Świata - Polska to część międzynarodowej akcji na rzecz ochrony środowiska.
Pod koniec września w naszej szkole został zorganizowany konkurs w ramach zaakcentowania tej ważnej akcji promującej nie śmiecenie, edukację odpadową oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Konkurs polegał na wykonaniu przez uczniów pracy dowolną techniką i w dowolnym formacie ale z wykorzystaniem surowców wtórnych ( gazety, nakrętki, plastik itd. ) na temat: BĄDŹ EKO - RECYKLING MODNY JEST.Bardzo dziękujemy Igorowi Strączkowi uczniowi klasy 2A za pomysłowość i wykonanie przepięknej pracy oraz gratulujemy wygranej!!
Sylwia Brenk
Przedstawienie profilaktyczne
We wtorek 13.10 2020 r. gościliśmy w naszej szkole aktorów krakowskiego Teatru Kurtyna, którzy zaprezentowali spektakl pt. Magia słowa. Aktorzy zabrali nas w podróż do świata magii i czarów. Spektakl ten był bardzo pouczający i ciekawy, miał na celu rozbudzić dziecięcą wyobraźnię oraz uczył szacunku do starszych.
Dzieci dowiedziały się, że zawsze warto mówić prawdę oraz używać magicznych słów, takich jak: proszę, dziękuję, przepraszam.
Uczniom bardzo podobała się tak spędzona lekcja.
Iza Kuś
Warsztaty z zakresu ekonomii społecznej
9 października klasa VIII wzięła udział w zajęciach z zakresu ekonomii społecznej w ramach projektu " Współpraca się opłaca- koordynacja sektora ekonomii społecznej w województwie śląskim". Organizatorem spotkania byli przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego. Zajęcia trwały dwie godziny lekcyjne, w czasie których uczniowie, podzieleni na pięć grup, musieli zmagać się z kolejnymi zadaniami przeprowadzonymi metodą gry terenowej. Gromadzili wiedzę z dziedziny ekonomii społecznej na podstawie wspólnej dyskusji, quizów oraz internetu. Forma zajęć była interesująca dla dzieci, żywo angażowali się we wszystkie zadania. Dodatkowe atrakcje, rywalizacja pomogły poznać i poszerzyć wiedzę z tej dziedziny wiedzy. Docelową nagrodą za udział w przedsięwzięciu było otrzymanie pięciu egzemplarzy gry planszowej "Ekonomia społeczna".
Iza Symoszyn
1
BohaterON
Nasza szkoła już kolejny raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON. Uczniowie klas VII a, VII b oraz VIII uczestniczyli w cyklu zajęć z historii, podczas których przypominali historię powstania warszawskiego oraz poznali losy jego uczestników. Następnie na zajęciach plastyki oraz języka wykonywali i wypisywali kartki oraz plakaty, które zostaną wysłane do żyjących jeszcze powstańców.
Najpiękniejsze prace wykonali: Patryk Malinowski z klasy VIIa, Kinga Strączek z klasy VII b oraz uczennice klasy VIII - Katarzyna Starosta i Maja Bodanko
Sonia Hanslik-Czubko
Najpiękniejsze prace
Program Dwujęzyczne Dzieci
Nasze przedszkole przystąpiło do Programu Dwujęzyczne Dzieci.
Osobliwości Świata Fizyki
28.09.2020 roku uczniowie klasy VIII a i b oraz klasy VIII uczestniczyli w cyklu wykładów zatytułowanych "Osobliwości Świata Fizyki". Wykłady, jak co roku, zostały zorganizowane przez Pracownię Dydaktyki Fizyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Tym razem spotkanie z fizyką odbyło sie online dzięki serwisowi YouTube.
Tematy tegorocznych osobliwości to: „Równowaga ponad wszystko” i „Zakręcony świat”. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, w czym tkwi tajemnica starożytnych budowli, które przetrwały przez tysiąclecia oraz poznać zasady pozwalające na budowę akweduktów, mostów, wieżowców. Zajęcia zgłębiły wiedzę na temat ruchu obrotowego Ziemi i jego wpływu na zjawiska zachodzące w przyrodzie.
Mirosława Hojka
WYCIECZKA VIA
W dniu 24września uczniowie klasy 6a podczas zajęć wychowania fizycznego wybrali się na wycieczkę rekreacyjno – sportową z panią Sandrą. Wędrując ulicą Połomską podziwiali obiekty przyrodnicze, a w lesie niedaleko Ośrodka Rekreacyjno – Wypoczynkowego Balaton wzięli udział w zabawie podchody.
Wielką atrakcją wycieczki okazało się spotkanie przy ognisku zorganizowane przez mamę uczennicy Julii M.
9
Opieka stomatologiczna dla uczniów
Zgodnie z Porozumieniem nr EDU-I.033.25.2019 z dnia 23.10.2019 w sprawie udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego uczniom szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Miasto Wodzisław Śląski opiekę stomatologiczną nad uczniami Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Wodzisławiu Śląskim zapewnia Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Lexstom" Usługi Medyczne z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim przy ul. 26 Marca 164.
W ramach sprawowanej opieki stomatologicznej wykonywane są świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne świadczenia stomatologiczne. Świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci do 18 roku życia wykonywane są tylko za pisemną zgodą rodzica/opiekuna prawnego wyrażoną bezpośrednio przed udzieleniem tego świadczenia a po uzyskaniu od lekarza dentysty przystępnej informacji o stanie zdrowia, rozpoznaniu, proponowanych oraz możliwych metodach diagnostycznych i leczniczych, dających się przewidzieć następstwach ich zastosowania albo zaniechaniach, wynikach leczenia oraz rokowaniu, w zakresie udzielanych przez lekarza-stomatologa świadczeń zdrowotnych oraz zgodnie z posiadanymi uprawnieniami. Profilaktyczne świadczenia stomatologiczne dla dzieci do ukończenia 19 roku życia wykonywane są w przypadku braku pisemnego sprzeciwu rodzica/opiekuna prawnego złożonego bezpośrednio u podmiotu leczniczego realizującego tą opiekę.
Świadczenia gwarantowane z zakresu leczenia stomatologicznego uczniów obejmują w zakresie leczenia:
- badania podstawowe i kontrolne
- rentgen
- znieczulenie
- leczenie + znieczulenie zębów stałych (wypełnienie chemoutwardzalne - zęby "4" do "8" + światłoutwardzalne - zęby od "3" do "3" góra i dół)
- leczenie zębów mlecznych (wypełnienie chemoutwardzalne)
- leczenie kanałowe szystkich zębów
- usuwanie zębów jedno i wielokorzeniowych
W zakresie profilaktyki:
- badania kontrolne
- usuwanie złogów nazębnych na szczęce i żuchwie
- lakierowanie zębów szczęki i żuchwy
- impregnacja zębiny w szczęce i żuchwie.
UWAGA!! W celu ustalenia terminu pierwszej wizyty prosimy o kontakt telefoniczny z NZOZ "Lexstom" pod numerami telefonów 533 226 155 / 4554278. Na pierwszą wizytę dziecko przychodzi pod opieką jednego z rodziców/prawnego opiekuna, konieczna jest również dyskietka NFZ dziecka.
Rejestracja czynna jest:
Poniedziałek - środa - piątek w godzinach 8:00 - 14:00
wtorek w godzinach 10:00 - 17:00
RODZICE MAJĄ PRAWO WYBORU INNEGO LEKARZA, PODMIOTU LECZNICZEGO NIŻ TEN WSKAZANY PRZEZ SZKOŁĘ.
Narodowe Czytanie
Dziś klasy szóste, siódme i ósma wzięły udział w Narodowym Czytaniu. Na początku zobaczyły zapowiedź tego wydarzenia przez parę prezydencką, następnie wybrani uczniowie przygotowali informacje na temat Juliusza Słowackiego. Po zapoznaniu się ze sylwetką narodowego wieszcza uczniowie odczytali fragment "Balladyny"z podziałem na role. Choć utwór w odbiorze nie był łatwy, wzbudził naszą ciekawość
i chętnie wrócimy do niego podczas omawiania lektur.Sonia Hanslik - Czubko
7
Rozpoczęcie roku szkolnego
1.09. 2020 r. kolejny raz rozpoczęliśmy rok szkolny. W związku z pandemią nie tak uroczyście jak zawsze. Klasy II - VIII spotkały się z wychowawcami w klasach.
Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez panią dyrektor na uczniów. Na dobry początek otrzymali pamiątkowe dyplomy, biret i rogi obfitości.
Anna Czop
3
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie