• Obchody Dnia Edukacji Narodowej - Gala Gwiazd Hollywood!

• W tym roku nasza szkoła postanowiła uczcić Dzień Komisji Edukacji Narodowej w wyjątkowy i pełen humoru sposób! Każdy z nauczycieli miał okazję poczuć się jak prawdziwa gwiazda, przechodząc po czerwonym dywanie niczym na gali Hollywood. Uczniowie z radością kibicowali, a blask fleszy i eleganckie stroje stworzyły niesamowitą atmosferę.

Było mnóstwo śmiechu, a nauczyciele pokazali, że potrafią świetnie odnaleźć się w rolach celebrytów! Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i wspólne świętowanie!

• Straszne warsztaty, czyli System Edukacja przez Ruch w naszej szkole

• Wrzeszczące Straszydło z zamczyska pod Pszczyną, czyli warsztat stacjonarny z autorką Systemu Edukacja przez Ruch, panią Dorotą Dziamską. Było ... strrrasznie inspirująco i kreatywnie!

Nasza szkoła, jako placówka z certyfikatem systemu EPR, prężnie działa w zakresie Edukacji przez Ruch. Każde spotkanie z panią Dorotą przynosi naszym animatorkom moc pomysłów do wykorzystania.

• Festiwal sportowy uczniów szkół podstawowych

• W minioną niedzielę na terenie Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton" odbył się Festiwal Sportowy uczniów szkół podstawowych. Pogoda dopisała, jak i humory uczestników. Pięknie pożegnaliśmy lato, by zrobić miejsce nadchodzącej wielkimi krokami jesieni. Zobaczcie sami jak dobrze się bawiliśmy!

Głównym organizatorem imprezy był TKKF Karlik z Wodzisławia Śląskiego. Dziękujemy za zaangażowanie i pełne wsparcie!

Partnerami festiwalu byli:

Rada Dzielnicy Wilchwy

Spółdzielnia Mieszkaniowa "ROW"

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Marcel"

Zespół Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 w Wodzisławiu Śląskim

• Narodowe Czytanie

• ak co roku nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu. Lektura Kordiana Juliusza Słowackiego stała się okazją nie tylko do zapoznania się z dziełem romantyka, ale też do przypomnienia budowy dramatu.

• Gratulacje dla naszego mistrza!

• Minione wakacje były wyjątkowo udane dla naszego ucznia, Franka Szczyrby! Podczas lipcowych zawodów Eurepean 125cc Youth Racing Cup oraz FIM Track Racing Young Gold Trophy zdobył kolejno mistrzostwo Europy oraz świata w kategorii 125cc! Jako społeczność szkolna jesteśmy z Franka ogromnie dumni! Dziś zrobiliśmy mu małą niespodziankę <3

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

• Rok szkolny 2024/2025 oficjalnie uważamy za rozpoczęty! 🤩 W obecności przedstawicieli władz miasta oraz dzielnicy: zastępcy prezydenta miasta Izabeli Kalinowskiej, przewodniczącego Rady Miasta  Mariusza Blazego, radnych Ilony Tlołki i Mirosława Szyszki oraz księdza dziekana Tadeusza Buczyńskiego, nasi najmłodsi reprezentanci zostali włączeni do grona uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 🤩, zaś starsi koledzy z radością (mamy nadzieję 😉) przywitali mury szkoły po dwumiesięcznej przerwie. Życzymy wszystkim Uczniom radości z chodzenia do szkoły, ciekawych zajęć, fascynujących książek, prawdziwych przyjaciół, pasjonujących przygód! Życzymy, żebyście w czerwcu byli z siebie dumni ❤

• Certyfikat dla biblioteki

• Miło nam poinformować, że nasza biblioteka uzyskała certyfikat za zrealizowanie działań w ramach I edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka 📚👏😃

• Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

• Dobrnęliśmy do końca tego roku szkolnego. Wielu z nas udało się odebrać świadectwa z wyróżnieniem, statuetki zasłużonych i inne odznaczenia. Ciężka praca zaowocowała, a teraz czas na odpoczynek.

• Podsumowanie całorocznej pracy uczniów

• Dziś została podsumowana całoroczna praca uczniów naszej szkoły Zostały rozdane nagrody za reprezentowanie naszej placówki w konkursach miejskich, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich oraz za udział w zbiórkach i działaniach na rzecz szkoły, a także oszczędzania w SKO. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i zapraszamy do naszej galerii

• Finał Czwartków Lekkoatletycznych🏃‍♀️🏃

• 13.06.2024r. w LO1 Jastrzębiu-Zdroju odbył się Finał Czwartków Lekkoatletycznych.Było to podsumowanie wszystkich dotychczasowych osiągnięć zawodników podczas tegorocznej edycji.W ogólnej klasyfikacji nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

1 🥇Natalia Maguda1 🥇Emilia Mojżysz

2 🥈Jakub Żbikowski

2 🥈Paweł Kędzierski2 🥈Paulina Jeremias2 🥈Mielna Widera3 🥉Magda Fulek3 🥉Lena Kosz

4 🏅Marta Kędzierska

7 🏅Tomek Tkocz🏅Anna WolnyBrawa i gratuacje dla wszystkich👏Życzymy dalszych sukcesów🏆

• Projekt profilaktyczny

• Dawno temu Czarodziej Sopuch rozdawał zatrute cukierki samotnym i smutnym dzieciom.... Nasi uczniowie już dokładnie wiedzią jak mieliby się zachować, gdyby spotkały tego "miłego, eleganckiego, starszego Pana".

"Natura sposobem na problemy" to profilaktyczny projekt zrealizowany w klasach 1-3.

Emocje towarzyszyły uczestnikom projektu od samego początku. Praca nad bajką "Cukierki" przyniosła wiele niesamowitych wrażeń.  Spotkanie z florystkami Panią Teresą Jurków ( fb/Makowe flow) oraz Panią Ewą Włodarczyk dały, zaś wiele satysfakcji z pracy z żywymi roślinami. Na zakończenie projektu zorganizowana została wycieczka do Raciborza do Arboretum Bramy Morawskiej, gdzie odbył się piknik, rozdano upominki i oficjalnie podsumowano i zakończono projekt. Nadmienić należy, że w projekcie pomagali rodzice z Rady Rodziców z klasy 2 :Pani Anita Legierska, pani Marita Chudek oraz Pani Monika Piaścik za co serdecznie dziękujemy.

• Festyn Rodzinny 2024

• Nasz Festyn Rodzinny przeszedł już do historii. Wspaniała rodzinna atmosfera, moc zabaw i atrakcji czekały na nas w KS Wicher. Przeżyjmy to jeszcze raz!