• WIECZÓR FILMOWY

• Piątkowy wieczór 28 lutego klasy V postanowiły spędzić inaczej niż zazwyczaj. O godzinie 17:00 spotkaliśmy się w sali nr 7, która w tym dniu zamieniła się w salę kinową. Rozpoczął się seans filmu pt.: "Rock Dog. Pies ma głos!”.Oglądaliśmy go z zapartym tchem, bacznie śledząc losy głównego bohatera. Śmialiśmy się i wzruszaliśmy razem z nim. Po tym wieczorze zapamiętamy, że warto gonić za marzeniami i nigdy się nie poddawać. Wiemy już, że empatia i wrażliwość są wielką siłą, która może zmieniać świat na lepsze!

• Paweł Kędzierski laureatem Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego"MISTRZ MATEMATYKI 2020"

•           W piątek 28.02.2020 r. dwoje uczniów klasy 2 b reprezentowało naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "MISTRZ MATEMATYKI 2020" dla uczniów klas I-III, organizowanym przez SP nr 3 w Wodzisławiu Śląskim.Reprezentantami byli Paweł Kędzierski oraz Katarzyna Rzeszowska.

Konkurs odbył się o godzinie 11.00. Przez cały czas uczniom towarzyszył stres oraz chęć uzyskania jak najlepszego wyniku. Zadania były naprawdę bardzo trudne i podchwytliwe, przewidziane dla uczniów klas III, jednak Kasia i Paweł dali z siebie wszystko. Po napisaniu sprawdzianu udali się na drobny poczęstunek, a potem było ogłoszenie wyników. Napięcie, w jakim ich trzymano, było ogromne. Werdykt zaskoczył samego zwycięzcę, którym został Paweł Kędzierski. Radość nie miała końca. Otrzymał przepiękny puchar i dyplom. Pozostali uczniowie także dostali dyplomy za uczestnictwo oraz skromne upominki.

Laureaci trzech pierwszych miejsc zostali zgłoszeni do Powiatowego Konkursu Matematycznego, który odbędzie się już w najbliższy czwartek. GRATULUJEMY zwycięzcy oraz życzymy powodzenia w kolejnym etapie !!!👍👏🤩

Iza Kuś

• ZDROWA PRZERWA ŚNIADANIOWA

• Wczoraj, 27.02 w ramach innowacji matematyczno - przyrodniczej odbyła się kolejna zdrowa przerwa pod hasłem "Przerwa na zdrowe śniadanie gwarantuje dobre odżywianie". Uczniowie, którzy zdobyli przez ostatnie miesiące żetony za prawidłowo rozwiązane zadania, mogli je wymienić na świeżo wyciskany sok lub przepyszne kolorowe kanapki😊Akcja ma na celu propagowanie zdrowej żywności i cieszy się wielkim zainteresowaniem.