• Program antytytoniowy "Czyste powietrze wokół nas - nie pal przy mnie!"

     • W naszym przedszkolu za zgodą rodziców w grupie Motylki realizowano program przedszkolnej edukacji antytytoniowej. W wyniku zajęcia dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu tytoniowego. Wiedzą w jaki sposób można i trzeba zachowywać się gdy narażone są na wdychanie dymu z papierosa. Przedszkolaki bardzo chętnie uczystniczyly w zajęciach. Efektem są ciekawe prace plastyczne. Rodziców dzieci zaopatrzono w materiały dotyczące profilaktyki tytoniowej. Większość rodziców uznaje potrzebę realizowania takich zajęć w przedszkolu. Przede wszystkim mając na uwadze skutki biernego palenia pragnie uchronić przed nimi swoje dzieci.

     • Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka

     • W poniedziałek w naszej szkole uczniowie edukacji wczesnoszkolnej jak i przedszkolnej uczestniczyły w zajęciach przeprowadzone przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego- Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka.

      Tematyka spotkania obejmowała:

      - zasady poruszania się po drogach i stosowania się do sygnalizacji świetlnej,

      - bezpieczeństwo w podróży (w tym stosowania pasów bezpieczeństwa),

      - konieczność noszenia elementów odblaskowych,

      - identyfikację służb ratunkowych oraz umiejętność ich prawidłowego powiadamiania.

      - zapoznanie się z elementami umundurowania oraz wyposażenia inspektora ITD

      Zajęcia odbyły się online. Zostały uatrakcyjnione materiałami multimedialnymi, w tym animowanymi filmami, których głównym bohaterem jest krokodylek Tirek.

      Dzięki tej lekcji dzieci przypomniały sobie o bardzo ważnych zasadach, dzięki którym mogą w bezpieczny sposób poruszać się po drodze.

      Iza Kuś

     • Miły czwartek

     • Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców i dyrekcji za pyszne pączki, które dotarły do szkoły i przedszkola.

      Pączki osładzają dziesiejszy dzień.

     • WOŚP

     • W niedzielę 31.01.2021 odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

      Jedną z wolontariuszek w tym dniu była Alicja Krawczyk uczennica klasy III b, która zebrała dość pokaźną kwotę. Bardzo dziękujemy za udział w akcji i zaangażowanie.

      Iza Kuś

     • Mega Misja

     • Niedawno w naszej szkole odbył się finał Mega Misji . Uczniowie klasy II a podczas balu przebierańców odpakowali ostatnią paczkę z nagrodami z fundacji Orange w, której znajdowały się gry planszowe oraz książki. Dzieci wzięły udział w grze edukacyjnej "Bezpiecznie tu i tam" oraz otrzymały dyplomy za udział w projekcie. To nie koniec spotkania z Mega Misją w naszej szkole  zajęcia będą kontynuowane ,gdyż zostało kilka dodatkowych zajęć, które w wolnym czasie będą odbywać się podczas lekcji informatyki. 

      Teresa Kabut

     • Działaj z ImPETem

     • Nasza szkoła uczestniczy w ekologicznym projekcie Działaj z ImPETem zwracającym uwagę na powagę działań dotyczących segregacji butelek PET oraz odpadów.

      W grudniu i w czasie ferii dzieci brały udział w konkursie polegającym na przygotowaniu ozdoby choinkowej, świątecznej, oczywiście z butelek PET. Dzięki takim działaniom,

      już od najmłodszych lat możemy budować postawy ekologiczne, które z pewnością zaowocują w przyszłości.

      Uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością w wykonaniu swoich oryginalnych prac. Jury przydzieliło następujące miejsca:

      I miejsce: Agata Pelka kl 6a oraz Rafał Legierski kl 4a

      II miejsce: Mateusz Sitko kl 6a oraz Alicja Krawczyk 3b

      III miejsce: Mateusz Plewa kl 6b

      Wszystkie prace są ciekawe i pięknie wykonane, uczestnikom gratulujemy pomysłów

      i zaangażowania. Nagrody są do odbioru u wychowawców klas.

      Przypominam również o wirtualnym spacerze, w którym dzieci przenoszą się w magiczny świat recyklingu: zbierają porozrzucane odpady oraz odkrywają wiele ciekawostek ekologicznych.

       

      Zachęcam uczniów do odwiedzenia strony na www.mieciazimpetem.pl .

       

      Sylwia Brenk

     • Programowanie z Dashem

     • Dziś klasę III b odwiedził wyjątkowy gość - robot Dash. Uczniowie byli bardzo podekscytowani, widząc jak Dash, jeździ, tańczy i mówi, nawet zagrał dla nich krótką piosenkę. Jednak większą frajdę mieli, gdy okazało się, że sami będą mogli go zaprogramować. Uczniowie otrzymali tablety, na których zainstalowali specjalne oprogramowanie i już za kilka chwil potrafili ułożyć skrypty, dzięki którym Dash wędrował po całej klasie. Ruchy i odgłosy, jakie wydawał robot, sprawiały, że cała klasa śmiała się i z chęcią uczestniczyła w tak interesującej lekcji. Bardzo spodobał się im "nowy kolega".

      Izabela Kuś

     • Bal karnawałowy w przedszkolu

     • Karnawał to fantastyczny okres, który chcemy celebrować jak najdłużej. Przedszkolaki z naszego przedszkola razem ze swoimi paniami pokazały jak pięknie potrafią się bawić. Barwne stroje, pyszny poczęstunek, rewelacyjna muzyka, ale przede wszystkim dobre humory złożyły się na tak udane przyjęcia karnawałowe. 

      Zobaczcie sami jak się bawiliśmy! 

      Natalia K., Jolanta W. 

     • Dzień Babci i Dziadka w klasach I-III

     • Druga połowa stycznia to niezmiennie czas na najpiękniejsze życzenia dla wszystkich babć i dziadków. Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej, przy wsparciu swoich wychowawczyń, zebrali wiersze, piosenki i skecze w jeden piękny filmik, który prezentujemy najbliższym seniorom. 

      Raz jeszcze z całego serca wszystkiego co najpiękniejsze, kochane Babcie i drodzy Dziadkowie!

     • Bilingual Future w przedszkolu

     • Młodsza grupa przedszkolna Stokrotki realizuje Program Powszechnej Dwujęzyczności Bilingual Future. Pozostając w tematyce karnawału, przedszkolaki zachęcają do tańca

      Natalia K.

     • Przedszkolny Bałwanek

     • Tuż przed Dniem Babci i Dziadka przedszkolaki z grupy Stokrotek postanowily wykorzystać fantastyczne warunki i zbudować śnieżnego kolegę. Udało się wyśmienicie i dzięki współpracy oraz zaangażowaniu wszystkich dzieci narodził sie on, Olaf Iti Emil Ucho Ildefons Stokrotkowy 😉⛄🌼 

      Natalia K. 

     • Bal karnawałowy w klasach I - III

     • 26. 01. 2021 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I- III. Dzieci przebrały się w ciekawe, kolorowe kostiumy. Wśród nich można było rozpoznać między innymi bohaterów znanych bajek i baśni. Uczniowie tańczyli przy różnorodnej muzyce w pięknie przystrojonych salach. Nie zabrakło też konkursów, zabaw i poczęstunku. Wszystkim dopisywał świetny humor. Bal udał się znakomicie!


       

     • Zatrzymujemy SMOG!

     • 14 stycznia 2021 w naszym przedszkolu w obu salach pojawiły się nowe oczyszczacze powietrza Warmtec, AP NEO. Dbają o jakość powietrza i sygnalizują wszelkie jej zmiany. W kolejnym tygodniu rozpoczynamy kampanię edukacyjno - informacyjną pn. "MOGĘ! Zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech" II edycja, podczas której przedszkolaki poszerzą swoją wiedzę o wiele przydatnych treści. 

     • Życzenia Noworoczne

     • Życzymy Nowego Roku pełnego optymizmu, radości, szczęścia i powodzenia.

      Niech w nadchodzącym roku 2021 speniają się Wasze wszystkie marzenia!

     • Jesełka 2020

     • Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Dyrekcja oraz całe grono pedagogiczne składa najserdeczniejsze życzenia zdrowia i radości w tym trudnym i ciężkim czasie, spokoju, życzliwości i nadziei.

      Uczniowie naszej szkoły i przedszkola przygotowali w formule zdalnej krótkie jasełka. Zapraszamy do obejrzenia filmu zawartego w poniższym linku i przesłania ciepłych myśli wszystkim zaangażowanym w przygotowania <3 

       

      https://youtu.be/A8-F8jZ3xRM

     • Podziękowanie

     • 17 grudnia uczniowie naszej szkoły odwiedzili Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Wodzisławiu Śląskim. Przekazano im wiele darów zgromadzonych podczas szkolnej zbiórki m.in. środki higieniczne, żywność oraz odzież . Wręczone zostały także własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi.

      Za okazaną pomoc szkoła otrzymała pamiątkę w postaci filiżanki z logo Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

      Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę i okazali serce potrzebującym mieszkańcom Wodzisławia Śląskiego.

       

      Iza Kuś