• Przedszkolaki poznają Polskę

     • Początek maja to czas, kiedy nasze oczy i serca kierujemy ku Ojczyźnie. W tygodniu poprzedzającym najważniejsze majowe dni przedszkolaki poznawały Polskę. Motylki poznawały swoje Miasto - Wodzisław Śląski. Zapoznały się z herbem i miejscami charakterystycznymi dla Wodzisławia Śląskiego, a także wyklejały kontury herbu kuleczkami z bibuły. Na koniec stworzona została fantastyczna makieta przedstawiająca nasze Miasto. Stokrotki poznawały symbole narodowe: flagę Polski, godło, uczyły się hymnu i postawy podczas jego śpiewania. Obie grupy wynowały piękne prace w kolorach narodowych.

      Zachęcamy do obejrzenia filmu.

     • Majowe świętowanie

     • Z okazji świąt, które obchodzimy w maju uczniowie klasy 3b dowiadywali się o dawnych dziejach Polski. Podsumowaniem zajęć było wykonanie przepięknych prace plastycznych w barwach narodowych: biały orzeł na czerwonym tle. Narysowali także jak wyobrażają sobie weekend majowy w oparciu o nowo poznaną piosenkę "Na majówkę".

      Izabela K.

     • WITAJ MAJOWA JUTRZENKO!

     • Właśnie tak wiwatował rozradowany lud Warszawy 3 maja przed 230. laty. Tego dnia podczas obrad Sejmu Czteroletniego uchwalono ustawę regulującą ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie konstytucja, jako " ostatnia wola i testament gasnącej ojczyzny". Jej autorami byli Stanisław August Poniatowski- ostatni król Polski, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj. Zdobytą wiedzę czwartoklasiści wykorzystali, przygotowując przepiękne plakaty.

     • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

     • Książka jest przyjacielem człowieka. Wiedzą o tym nasze przedszkolaki. Celebrując Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich poznały zasady korzystania z ksiażek, metody wytwarzania nowych egzemplarzy i sposoby pozyskiwania papieru. Mieliśmy okazję porozmawiać o swoich ulubionych pozycjach książkowych, a także wykonać piękne zakładki, by już nigdy nie robić książkom "oślich uszu".

     • Światowy Dzień Ziemi

     • Dzień Ziemi to chwila dla Planety. Nasze przedszkolaki wiedzą już, jak sprawić, by Planeta byla szczęśliwa i zdrowa. Ogladane filmy i prezentacje pokazały, na co mamy wpływ jako mieszkańcy Ziemi oraz jak możemy jej pomoc. Ponadto, wykorzystując narzedzia TiK, utrwalona została wiedza na temat segregacji śmieci, a także wprowadzone pojęcia w języku angielskim. Prace plastyczne były zwieńczeniem całodziennej pracy

     • Dzień Ziemi w III b

     • 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, dlatego już od kilku dni tematem lekcji jest nasza planeta, a także to, jak należy o nią dbać. Dowiedzieliśmy się, że drzewa odgrywają istotna rolę w naszym życiu i należy o nie dbać. Uczniowie zrozumieli także, jak ważny jest wpływ codziennych czynności na stan środowiska, jak ważne jest segregowanie odpadów i ponowne ich wykorzystanie.

      Pamiętaj;

      " Środowisko ponad wszystko

      Okaż kulturę i chroń naturę"

       

      Iza Kuś

     • Woda skarbem Ziemi

     • Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach zorganizowanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim.

      Konkursy zostały podzielony na trzy kategorie:

      - dla uczniów klas I-III, klas -"Stworek Wodociągorek”

      - dla uczniów klas IV-V "Graj w niebieskie" lub "Maskotka wodociągowa"

      - dla uczniów klas VII-VIII "Dekada po wybudowaniu kanalizacji - co się zmieniło?"

      Bardzo dziękujemy uczniom za pięknie wykonane prace.

       

      Iza Kus

     • Pamiętamy!

     • Tak jak nasi uczniowie uczcili pamięć "Żołnierzy Niezłomnych" 1 marca, nie zapomnieli również o kolejnej dacie w kalendarzu wydarzeń historycznych. Ponownie czwartoklasiści przygotowali plakaty, upamiętniające dzień 19 kwietnia, w którym obchodzimy 78 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Jest to również dzień wspomnień ofiar holokaustu. Ucząc się tej trudnej historii, uczniowie dają wyraz swojego patriotyzmu.

     • WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE POWIATOWYM

     • Trzy uczennice z kl. IIIa Karolina Uniowska, Liliana Staśko i Amelia Kudełka wykonały prace na powiatowy konkurs poetycko-plastyczny Wierszem malowane pod patronatem PODN. Zadaniem dziewczyn było zainspirowanie się wierszem Jana Brzechwy pt. „Przyjście wiosny” i wykonanie do niego pracy plastycznej.

      Miło nam poinformować, że Karolina i Liliana zdobyły wyróżnienie.

      Gratulujemy wszystkim dziewczynkom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

     • Światowy Dzień Wody

     • Nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Wody, który przypada na 22 marca. W tym roku odbywa się ona pod hasłem: Woda to cenny skarb naszej planety!

      W tym dniu podkreślano, jak ważne jest, aby dbać o zasoby wodne na naszej planecie. Brak dostępu do wody pitnej to także śmiertelne choroby. Doskonale wiemy, że woda odgrywa ważną rolę w naszym życiu, a zachowanie jej zasobów jest istotne również

      dla przyszłych pokoleń.

      Uczniowie zaangażowali się w wykonanie plakatów promujących oszczędzanie wody, wiele ciekawych informacji o wodzie, podkreślających jej znaczenie w życiu ludzi, roślin

      i zwierząt. Z każdej klasy jury wybrało najciekawszy plakat, a później spośród plakatów klasowych wyłoniono zwycięzców:

      Z okazji Dnia Wody odbył się szkolny konkurs wiedzy ogólnej o wodzie, w którym uczniowie wykazali się znajomością terenów występowania wody na kuli ziemskiej, świadomym korzystaniem z naturalnych zasobów wodnych oraz dbaniem o nie. Znali też zasady prawidłowego nawodnienia organizmu, co stanowi podstawę kształtowania właściwych nawyków żywieniowych. Na podstawie przeprowadzonego doświadczenia wykazali się umiejętnością analizy i interpretacji oraz wyciągania prawidłowych wniosków.

      1 miejsce zdobyli uczniowie:

      Rafał Legierski kl 4a

      Emilia Wojnar kl 7a

      Anna Gamza kl 7b

      2 miejsce:

      Marta Krakowczyk kl 6a

      3 miejsce:

      Weronika Mitrenga kl 6a

      Szymon Reszczyński kl 4a

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!

       

      Sylwia Brenk

     • Nieśmiecenie

     • Prosimy o codzienne głosowanie. Jednorazowo można oddać trzy głosy. Dziękujemy.

      https://www.lekcjaniesmiecenia.pl/glosowanie?city=Wodzis%C5%82aw+%C5%9Bl%C4%85ski&postal_code=&name=#filter

     • Klikamy w pajacyka

     • Nasza szkoła bierze udział w kolejnej akcji wolontariatu. Zachęcamy wszystkich do klikania w brzuszek osławionego pajacyka i jednoczesnego wspierania dofinansowania do posiłku głodnego dziecka. Klikajmy codziennie !!!

      https://www.pajacyk.pl/

       

      Sonia Hanslik-Czubko

     • Regionalny wieczór poetycki online

     •  

      Dziękujemy Oliwii Stawarskiej, Marysi Klusek oraz Kindze Strączek, które nawiązały współpracę z Zespołem Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu Zdroju. Szczegółowe informacje na temat wspólnych działań można znaleźć tutaj: https://szkolaszpital.pl/artykul/445/regionalny-wieczor-poetycki

      Sonia Hanslik-Czubko

       

     • Sukces Marty Majdy

     • Miło nam poinformować, że nasza uczennica Marta Majda z kl. VII b po raz kolejny została doceniona przez jury Liceum Plastycznego i ze swoją pracą plastyczna uzyskała kwalifikacje do wystawy. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

     • Szkolny Konkurs Na Wielkanocną Palmę

     • Na szkolny konkurs przedszkolaki i uczniowie z kl. I - III wykonali piękne palmy. Spośród wszystkich wybrano 5 , które się wróżniały wykonali je: 

      Maciej Mołdrzyk kl. I

      Nikola Kuś kl. I

      Amelka Hojka kl.II

      Kacper Aberbach kl. I

      Igor Strączek kl.IIa

      Nagrodzono również wszystkie palmy wykonane przez przedszkolaków.