• Zakończenie roku szkolnego

• 22 czerwca uczniowie szkoły pożegnali stary rok szkolny i rozpoczęli upragnione wakacje. Były śpiewy, tańce, humorystyczne wspomnienie zajęć. Wyróżniono uczniów ze wzorową frekwencją i otrzymujących świadectwo z czerwonym paskiem.Niespodzianką było pojawienie się przedstawicieli wodzisławskiej policji, Goście wręczyli nagrody chłopcom z klasy VII a za wzięcie udział w projekcie o uzależnieniach i nagranie filmu.Gratulujemy
              Życzymy wszystkim udanych wakacji. smiley

Sonia Czubko

• Uroczysta Gala Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2

• 20.06.2018 r. odbyła się uroczystość podsumowująca pracę w roku szkolnym 2017/2108 oraz udział w projekcie "Stawiamy na przyjaźń".

Na początku uczniowie klas czwartych oraz piątej zaprezentowali przedstawienie pt. Uwikłani w sieć. Krótka historia Kasi unaoczniła, jak wielkie zagrożenie niesie za sobą nadmierne korzystanie z internetu. Wskazówki udzielane przez aktorów niewątpliwie stanowią dobry sposób na bezpieczne i rozsądne poruszanie się w internetowej sieci.

W dalszej części nagrodzono uczniów, którzy wykonali najlepsze prace plastyczne o tematyce profilaktycznej związanej z internetem oraz klasy za osiągnięcia w zawodach sportowych.

Wyróżniono uczniów zasłużonych w konkursach przedmiotowych, artystycznych, sportowych itp. Nagrodzono tych, którzy aktywnie włączali się w zbiórkę makulatury, elektrośmieci, nakrętek. Doceniono też systematycznie oszczędzających w SKO oraz uczestniczących w działaniach związanych z wolontariatem.

Uroczystość uświetnił występ chłopców z klasy VII a, którzy wystawili fragment Zemsty

A. Fredry oraz pokaz judo przygotowany przez uczniów klasy VIIb. Wisienką na torcie okazał się natomiast indywidualny występ Aleksandry Hojki z kl. VII a, która grając na ukulele oraz pięknie śpiewając, wzbogaciła spotkanie o nutę refleksji.

Sonia Hanslik - Czubko

• "Jak nie czytam, jak czytam"

• W piątek, 8 czerwca o godzinie 10:00 cała szkolna społeczność wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Była to już trzecia edycja imprezy czytelniczej w której wzięła udział nasza szkoła. Akcja ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Każdy uczeń mógł poczytać w gronie koleżanek i kolegów swoją ulubioną książkę. Przedszkolakom zaś czytały starsze koleżanki.Dzięki takim działaniom czytanie kojarzy się pozytywnie - jako relaks, czas wolny, rozrywka. Ponieważ impreza zbiegła się z obchodami Roku Dla Niepodległej, większość uczniów przyszła ubrana w barwach narodowych. Aktyw biblioteczny przygotował uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej.Organizatorem była bibliotekarka Bogusława Stuła.😊

Bogusława Stuła

• Spotkanie z wybitnym sportowcem

•   Wczoraj na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z biathlonistą Tomaszem Sikorą.   Srebrny medalista olimpijski, indywidualny mistrz i wicemistrz świata, brązowy medalista mistrzostw świata w drużynie, 6-krotny mistrz Europy i zarazem 13-krotny medalista mistrzostw Europy, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w biegach biathlonowych opowiadał uczniom o swojej pasji. Pokazał też oprzyrządowanie biathlonisty i jeden z medali, który każdy mógł zawiesić na szyi. Pod koniec spotkania można było uzyskać autograf i zrobić  pamiątkowe zdjęcie z wyjątkowym sportowcem.

Bogusława Szczęsny

• "Warzywa i owoce źródłem witamin"

• W maju odbył się szkolny konkurs plastyczny klas I-III "Warzywa i owoce źródłem witamin". Jego celem było propagowanie zdrowego stylu życia, inspirowanie do pracy twórczej oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych.

W konkursie tym I miejsce zdobył uczeń kl. I - Michał Rek, II miejsce zajęła uczennica klasy I - Wiktoria Siemiątkowska, III miejsce - uczennica klasy III b Julia Bażan. Przyznano również dwa wyróżnienia - dla Pauliny Górskiej z klasy II i Weroniki Olszar z klasy I.

Alina Czekaj

• Dzień Wolontariusza

• 6 czerwca obchodzono w szkole Dzień Wolontariusza. Z tej okazji gościliśmy kolegów i koleżanki z ZPSWR w Wodzisławiu Śląskim. Wspólne spotkanie obfitowało w wiele atrakcji. Zrozumieliśmy jak ważne dla nas jest zdrowe odżywianie. Przyrządziliśmy wiosenne kanapki, tworząc z nich artystyczne dzieła. Ich przygotowanie i konsumpcja było świetną okazją do integracji i wzajemnej wymiany doświadczeń. Po raz kolejny uświadomiliśmy sobie, że wystarczy rozmowa, wspólne działanie, by odkryć, że mimo wielu różnic, tak naprawdę jesteśmy tacy sami.😊
              Dziękujemy kolegom i koleżankom oraz ich opiekunom za miłą wizytę. Życzymy udanych wakacji.🌞

Organizarkami dnia były wychowawczynie klas czwartych - Sobia Hanslik - Czubko i Bogusława Szczęsny.

Sonia Hanzlik

• Kolejny sukces wuefistki

• Gratulujemy Sandrze Pniak kolejnego sukcesu.Wczoraj w Gliwicach, na Mistrzostwach Europy w ju jitsu zdobyła srebrny medal. Życzymy dalszych sukcesów.yessmiley

• Spartakiada

• 30 maja na stadionie sportowym Wicher Wilchwy odbyła się po raz kolejny spartakiada uczniów SP nr 9 i SP nr 8. Przy współudziale KS TKKF Karlik, w ramach projektu ''Na sportowo i na wesoło" uczniowie zmagali się w : konkurencjach sportowych, sztafecie i meczu piłki nożnej. Walczyli o puchar dla szkoły. Pomimo zaciętej walki, w końcowej klasyfikacji puchar otrzymała SP nr 9. Gratulujemy

Bogusława Szczęsny

• Program antynikotynowy

• Z końcem maja zakończył się w klasach czwartych program antytytoniowy edukacji zdrowotnej, o którym pisaliśmy w kwietniu. Ostatnim etapem było tworzenie i omówienie komiksów. Dzieci wykazały się wielką inwencją twórczą. Wspólne omawianie komiksów utrwaliło poznaną wiedzę o szkodliwości palenia tytoniu.
              Przypominamy, że program był realizowany przez pielęgniarkę szkolną Marzenę Mika, przy współudziale Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śląskim.

Bogsława Szczęsny