Dziś jest...Niedziela 02.02.2025
- Szkoła z duszą
- Wykwalifikowana kadra
- Ruch to zdrowie!
- Razem dbamy o środowisko
Akcja informacyjno-edukacyjna pt: " Wirusoochrona"
W dniach 11-15 października w naszej szkole trwała akcja informacyjno - edukacyjna pt.:”Wirusoochrona”.
Tematem zajęć była higiena, a ich inicjatorem Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Katowicach.
Cele ogólne akcji:
- uświadomienie i utrwalenie najmłodszym uczniom szkoły podstawowej ( kla
Lekcja SKO
Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy pracowników Banku PKO. W lekcji SKO udział wzięły klasy 1a i 2a. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, co to oszczędności, wydatki oraz co z pieniędzmi robi bank. Poznały waluty obowiązujące w innych krajach, a także dowiedziały się, w jaki sposób można płacić w sklepie. Ciekawość u uczniów wzbudziła historia pieniądza, a dokładnie to, jak kiedyś wymieniano się towarami lub płacono muszelkami. W czasie lekcji Pani wytłumaczyła uczniom, że należy mieć szacunek do pieniędzy a zadaniem dzieci było wymyślenie i narysowanie swoich banknotów. Nie zabrakło też rebusów i krzyżówek, które dzieci z chęcią rozwiązywały. Na zakończenie dzieci otrzymały wiele gadżetów z logo SKO między innymi naklejki, długopisy i odblaski. Bardzo dziękujemy Paniom za przeprowadzone zajęcia.
Nasza szkoła realizuje ogólnopolski program WF z AWF
WF z AWF – Aktywny powrót do szkoły to program przygotowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Akademiami Wychowania Fizycznego. Jego głównym celem jest poprawa oraz monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych.
Uczniowie ćwicząc na tych zajęciach, poprawiają swoją sprawność fizyczną, pokonują przeszkody, zmagają się ze swoimi słabościami, ale co najważniejsze - świetnie się przy tym bawią.
Zaprzyjaźnieni z historią
W naszej szkole kultywowanie tradycji i dbanie o zachowanie pamięci o naszej przeszłości stało się już normą.
W tym roku w placówce realizowana jest innowacja, w ramach której uczniowie poznają przeszłość Wodzisławia Śląskiego i okolic. W związku z tym szkoła gościła Kingę Kłosińską pracującą w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim. Z wielką pasją opowiadała ona o życiu w średniowiecznym Wodzisławiu. Zapoznała uczniów z najstarszymi obiektami miasta, przedstawiła pracę archeologa i pokazała, co ciekawego skrywa wodzisławska ziemia. Uczniowie w wielkim skupieniu poznawali jej sekrety. Uświadomili sobie, że wcale nie trzeba odwiedzać dużych i znanych miast, aby obcować z przeszłością na co dzień.
Dmuchawce, latawce, wiatr ....
Wczoraj w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty z wykonywania latawców. Przy kawie, mleku i kołoczu z serem ( podziękowania dla babci Mateusza Krakowczyka) południową porą uczniowie klasy 3a spędzili czas ze swoimi bliskimi. Zadanie było wymagające, gdyż latawce były bryłą przestrzenną. Nowoczesna konstrukcja wykonana ze słomek, sznurka i bibuły była prawdziwym wyzwaniem. Wszystkim jednak udało się wykonać przepiękne latawce. Dobry humor i czas poświęcony dziecku to cudowny prezent. Teraz już życzymy wysokich lotów.
Historia wokół nas
Dziś na zajęciach historii w klasie IV a udowodniliśmy, że historia jest wokół nas i odkryliśmy tajemnice przeszłości.
Lilianna Staśko i Karolina Uniowska przedstawiły fascynujące opowieści, które przeniosły nas do dawnych czasów.
Liliana opowiedziała o walkach swojego pradziadka podczas II wojny światowej i pokazała podarowany przez żołnierzy niemieckich otwieracz, którym otwierano wówczas konserwy. Widnieje na nim swastyka.
Narodowe Czytanie
Jak co roku Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Wodzisławiu Śląskim włączył się w akcję Narodowego Czytania.
6. 09. 2021 r. uczniowie mieli okazję zapoznać się z dramatem Gabrieli Zapolskiej pt. "Moralność pani Dulskiej". Tekst wzbudził wiele emocji wśród czytających, a opisane w nim problemy okazały się aktualne. Uczniowie dowiedzieli się również, kim była autorka dramatu i z jakiej twórczości zasłynęła. Wykonali piękną gazetkę informującą o przeprowadzonej akcji oraz prezentującą biogram pisarki. Przygotowali również prezentację na temat Zapolskiej. W organizację Narodowego Czytania włączyła się biblioteka szkolna. Bibliotekarka Agnieszka Stachura wykonała w zeszytach uczniów pamiątkowe pieczątki.
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
1 września o godzinie 10.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022 dla uczniów klas pierwszych. Dzieci i ich rodziców, zebranych w sali gimnastycznej, przywitała dyrektor szkoły Agnieszka Rudzka-Gajda oraz wicedyrektor Anna Czop. Na naszej uroczystości nie zabrakło także wyjątkowych gości, byli nimi: sekretarz miasta Zbigniew Gamza, radni naszej dzielnicy Mariusz Blazy oraz Adam Kantor. Swoją obecnością zaszczycił nas także proboszcz naszej parafii Józef Majwald.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego:
godz. 8.00 Msza święta w kościele
godz.9.00 spotkania z wychowawcami w salach klasy II- IV
kl. IIa sala 29 kl. IVa sala 6
kl. IIIa sala 27 kl. IVb sala 30
kl. IIIb sala 22
godz. 10.00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego kl.I sala gimnastyczna
JUŻ OTWARTY!
Dzisiaj otworzyliśmy nasz nowy Wilchwiański Plac Zabaw! Bardzo dziękujemy Radzie Dzielnicy Wilchwy oraz rodzicom. Dzięki ich pomocy projekt w ramach Wodzisławskiego Budżetu Obywatelskiego został zrealizowany. Jesteśmy przykonani, że będzie sprawiał wiele radości wszystkim dzieciom!
Mamy się czym pochwalić!
Miło nam poinformować, że nasi ósmoklasiści uzyskali wysokie miejsca w podsumowaniu tegorocznego egzaminu. Z języka polskiego i matematyki znaleźliśmy się na drugim miejscu wśród wodzisławskich szkół wyniki są znacznie wyższe niż średnia miasta, powiatu i kraju.
Bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za trud włożony w naukę w tym trudnym pandemicznym czasie.
mPotęga
Udało się!
Otrzymaliśmy grant z projektu mPotęga na realizację zadań promujących matematykę.
Autorem i realizatorką zadania jest p. Katarzyna Stefaniak.
Informacja o projekcie mPotęga:
Ósma edycja mPotęgi rozstrzygnięta
Czy można uczyć matematyki… sensorycznie? Czy można szukać jej w historii miasta albo ćwiczyć ją wspólnie z robotami? Można! I to właśnie udowodnili pomysłodawcy wniosków nadesłanych w ósmej edycji mPotęgi. Mimo trudnego roku, nauczyciele wykazali się dużą kreatywnością, dzięki czemu mFundacja przekaże blisko milion złotych na wsparcie zajęć matematycznych.
Podziękowania za zbiórkę słodyczy
Dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Pracownikom szkoły za wsparcie kolejnej zbiórki słodyczy, które trafiły do podopiecznych Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach.
Ten drobny gest wywołał uśmiech na twarzach dzieci.
Sonia Hanslik-Czubko