Dziś jest...Niedziela 02.02.2025
- Szkoła z duszą
- Wykwalifikowana kadra
- Ruch to zdrowie!
- Razem dbamy o środowisko
Piękne nowe miejsca do nauki zabawy...
Boisko, plac zabaw i zielona klasa to miejsca, które stały się wielkim atutem naszej szkoły. Remonty sprawiły, że otoczenie wokół szkoły stało się przyjemniejsze, atrakcyjniejsze i praktyczniejsze. Uczniowie każdego dnia korzystają z nowych rozwiązań dzięki, którym nauka jest wielką przygodą.
Nasze wsparcie dla Ukrainy
W czasie szkolnego kiermaszu wielkanocnego można było zakupić wykonane przez dzieci i rodziców naszej szkoły świąteczne ozdoby. Zysk z ich sprzedaży oraz finansowe wsparcie Rady Rodziców przeznaczyliśmy na pomoc ukraińskim dzieciom i ich mamom. Otrzymaliśmy podziękowanie:
Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Radzie Rodziców i Uczniom Szkoły składamy podziękowania za przygotowanie paczek ze słodyczami dla dzieci i kawy dla dorosłych oraz transport tych darów, które otrzymały mieszkające w naszym Ośrodku Ukrainki i ich dzieci.
Konkurs plastyczny "Kapliczki i krzyże przydrożne - małe formy architektury sakralnej"
W czerwcu nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Kapliczki i krzyże przydrożne – małe formy architektury sakralnej”. Zadaniem szkolnych artystów było wykonanie
w formie przestrzennej lub płaskiej kapliczki/krzyża znajdującego się na terenie naszego powiatu. Uczniowie pokusili się głównie pokazać piękno kapliczek sakralnych w formie przestrzennej.
WYCIECZKA DO POCZĄTKÓW NASZEJ PAŃSTWOWOŚCI
W dniach od 1 do 3 czerwca uczniowie klas - VI, VIII a i VIII b - mieli okazję odbyć wycieczkę do początków polskiej państwowości. Zmierzając szlakiem pierwszych Piastów pierwszego dnia byli w Gnieźnie u grobu świętego Wojciecha. Tam również obejrzeli przepiękne Drzwi Gnieźnieńskie, przedstawiające sceny z życia i męczeńskiej śmierci św. Wojciecha. Drugiego dnia oglądając najstarsze zabytki kultury słowiańskiej i wysłuchując opowieści oraz legend dotyczących założenia państwa polskiego, dotarli do grobu Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Ostatnim punktem tego dnia był Biskupin - osada sprzed 2500 lat p.n.e., odkryta w roku 1933. Na sam koniec podróż prowadziła przez Poznań. Dokładnie w południe mogliśmy podziwiać trykające koziołki. Pełni wrażeń i "wiedzy historycznej" dotarliśmy do domu.
Wycieczka do Krasiejowa
27 maja uczniowie klasy 1a i 2a wyruszyli na wycieczkę do JuraParku w Krasiejowie. Przy wejściu wszystkich uczniów powitał wielki dinozaur. W czasie wycieczki dzieci zwiedziły „Tunelu Czasu”, gdzie na pokładzie „Kapsuły Czasu” w ciągu 8 minut mogli zobaczyć jak powstał świat. Na ich oczach narodziła się Ziemia, powstała atmosfera i pierwsze formy życia. Odwiedzili także Pawilon Paleontologiczny – jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. Przez szklaną podłogę dzieci podziwiały skamieniałości triasowych gadów i płazów. Wiele emocji wzbudziły: kino 5D oraz oceanarium, gdzie na własne oczy mogli zobaczyć morskie stwory sprzed milionów lat. Razem z panią przewodnik spacerowaliśmy także ścieżką dydaktyczną, gdzie opowiadała nam o pracy paleontologów, skamieniołościach i miejscach wydobycia szczątków dinozaurów. Wzdłuż ścieżki rozmieszczone były rekonstru
Stokrotki w Bartosovicach w ramach projektu polsko - czeskiego "Przedszkola bez granic - Zwierzęta w mieście"
Działanie było realizowane w ramach projektu "Przedszkola bez granic-zwierzęta w mieście". Projekt jest realizowany w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska Fundusz Mikroprojektów 2014-2020 w Euroregionie Silesia ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP.
"Zwierzęta w mieście", czyli spotkanie polsko - czeskie w PP8. Projekt " Przedszkola bez granic - Zwierzęta w mieście"
17.05.2022 w naszym przedszkolu gościliśmy grupę dzieci z czeskiej placówki przedszkolnej współpracującej z nami podczas realizacji programu "Zwierzęta w mieście". Nasi południowi sąsiedzi nie narzekali na nudę: dzień rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych, by następnie posłuchać o fascynującym świecie ptaków widzianym okiem fotografa-ornitologa. Później zrobiliśmy wspólnie pracę plastyczną i zjedliśmy pyszny obiad. Po posiłku zgłębialiśmy tajniki wirtualnej rzeczywistości przy użyciu okularów VR oraz programowaliśmy funkcjonowanie robotów Photon. Radości i zabawy było mnóstwo! Zapraszamy do obejrzenia filmu
Projekt "Zwierzęta w mieście - wodzisławskie jerzyki". Piknik rodzinny w PP8
04.05.2022 r. w Publicznym Przedszkolu nr 8 odbył się rodzinny piknik związany z realizowanym przez placówkę programem "Zwierzęta w mieście". Motywem przewodnim są "Wodzisławskie jerzyki", stąd też podczas pikniku często nawiązywano do tych malutkich ptaków. Podczas tego spotkania dzieci z grup Stokrotki oraz Maczki wraz z rodzicami miały okazję do wspólnej zabawy oraz nauki. Dzięki Ewelinie Galwas dowiedziano się jak powstaje ser podpuszczkowy, Arkadiusz Gajda przybliżył dzieciom życie i funkcjonowanie pszczół, Agnieszka i Marek Parchańscy zaopatrzyli przydomowe ogródki w nowe i pięknie pachnące sadzonki, zaś uczennice klasy VIII, pod czujnym okiem fachowca, Sylwii Brenk, instruowały wszystkich zgromadzonych w udzielaniu pierwszej pomocy. Podczas odpoczynku przybyli goście mogli napić się kawy lub herbaty oraz poczęstować się wyśmienitym posiłkiem przygotowanym przez Pilsner Pub.
Dzień Ziemi
22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – by starczyło ich dla przyszłych pokoleń.
Uczniowie ZSP nr 2 w Wodzisławiu Śląskim włączyli się w obchody tego święta. Dzieci wraz z wychowawcami udekorowali swoje sale lekcyjne motywami ekologicznymi. Uczniowie klasy 2a za najciekawszy wystrój sali zdobyli I miejsce, klasay1a – drugie miejsce, a trzecie miejsce zdobyli ex aequo uczniowie klasy 3a oraz 4b.
O Polsce inaczej
Z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji przedszkolaki poznały wiele ciekawostek na temat Polski. Między innymi odbyły wyjątkową podróż przez rodzime legendy oraz regionalne stroje. Tym razem, zmieniając się w najprawdziwszych designerów zaprojektowali stroje regionalne inspirowane Podhalem, Krakowem i Łowiczem. Wyszło im pięknie
Powiatowy Konkurs Informatyczny
28 kwietnia, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Informatyczny dla uczniów klas III „Doskonały Informatyk”. W konkursie wzięło udział 11 uczniów ze szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego. Przyszli informatycy wykazali się wiedzą w zakresie między innymi pisania i formatowania tekstu w programie Word, znajomości elementów i obsługi komputera, a także programu Paint. Pierwsze i drugie miejsce kolejno zajęli uczniowie z ZSP nr 1 i SP 28 w Wodzisławiu Śląskim, a miejsce trzecie uczeń ze Szkoły Podstawowej w Marklowicach. Zwycięzcom składamy gratulacje.
Turniej szachowy drugoklasistów
21 kwietnia sześcioro uczniów reprezantowało nasz szkołę w Turnieju Szachowym klas II, byli to: Amelia Blazy, Wojtek Węgrzyk, Paweł Kowol, Kamila Strączek, Tymon Krasiński, Nikola Kuś.
Wszyscy spisali sie znakomicie zajmując czołowe miejsca. Gratulujemy!
2
DZIEŃ BEZ PLECAKA
W piątek 8.04 Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów szkoły do wzięcia udziału w No Backpack Day(dzień bez plecaka).Tego dnia uczniowie spakowali swoje podręczniki, zeszyty i przybory szkolne na wiele ciekawych sposobów. Najbardziej kreatywni i pomysłowi uczniowie otrzymali od dyrekcji szkoły gratulacje i nagrody rzeczowe.
Podsumowanie Szkolnego Konkursu „ Wielkanocny Koszyczek”.
Serdecznie dziękuję rodzicom i dzieciom za przygotowanie do konkursu pięknych koszyczków.
Spośród 23 prac komisja przyznała miejsca i wyróżnienia następującym osobom:
Przedszkole
I miejsce Amelia Gołąbkowska
II miejsce Aleks Waszkun
III miejsce Zosia Bałdyga, Karol Legierski
Wyróżnienia: Wiktor Węgrzyk, Alicja Stachura, Amelia Stachura
FINAŁ IV POWIATOWEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO DLA KLAS I-III
4 kwietnia 2022 r. został przeprowadzony konkurs ekologiczny, którego organizatorami byli Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz ZSP nr 2 w Wodzisławiu Śląskim.
W przyrodniczych zmaganiach wzięło udział 18 uczniów klas trzecich. Konkurs składał się z trzech części. W pierwszej teoretycznej uczestnicy musieli wykazać się wiedzą ekologiczną, ogólną przyrodniczą, a także z zakresu ochrony przyrody.
KIERMASZ WIELKANOCNY
Zapraszmy na nasz szkolny kiemasz.
Ozdoby świąteczne przygotowali uczniowie z klas młodszych. Pierwszoklasiści wykonali piękne ozdoby długopisami 3D (zdjęcie koszyka). Na stoisku znałazło się również wiele smakołyków upieczonych przez rodziców.
Dochód z kiermaszu przeznaczymy na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
Mistrzowie ortografii
29 marca Natalia Grzelak z klasy III a i Daniel Peciak z klasy III b reprezentowali naszą szkołę w XXVII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym klas I-III, który odbył w ZS1 w Wodzisławiu Śląskim. Uczniowie zmierzyli się z tekstem "Podróże kształcą", w którym roiło się od pułapek ortograficznych. Nasi uczniowie poradzili sobie znakomicie! Daniel zajął III miejsce, a Natalia IV.
Wysyłamy pączki do Afryki
Od dwóch lat bierzemy udział w akcji pod hasłem "Wyślij pączka do Afryki". W tym roku uczestnictwo w niej polegało na zorganizowaniu kiermaszu słodkości. W ciągu dwóch dni uczennice klasy 8 a sprzedawały pączki, ciastka, ciasteczka, których konsumpcja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów. Każdy z nich po uczestnictwie w lekcjach wychowawczych, podczas których uwypuklano cel akcji, miał świadomość, że sprawienie sobie przyjemności miało głębszy sens, gdyż zasiliło zbiórkę charytatywną, której celem było wsparcie budżetu przeznaczonego na budowę studni w Afryce. Duże zaangażowanie rodziców, uczniów i pracowników szkoły zaowocowało zebraniem pokaźnej sumy pieniędzy (1100zł).
Anna Gamza finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
Gratulujemy Annie Gamzie, która została finalistką Wojewódzkiego Konkursy Przedmiotowego z Języka Polskiego. Uczennica już od września pilnie przygotowywała się do każdego z etapów konkursu. Jej sukces jest w pełni zasłużony.
Jeszcze raz gratulujemy efektu i zdobytej wiedzy!💪👏🤩
Sonia Hanslik-Czubko