Aktualności
Dziś jest...
Środa 14.05.2025- Szkoła z duszą
- Wykwalifikowana kadra
- Ruch to zdrowie!
- Razem dbamy o środowisko
LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO
W V Powiatowym Konkursie Plastycznym z elementami origami dla klas I- III „ Co jesienią robią zwierzęta?” organizowanym przez naszą placówkę oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli wyłoniono laureatów:
I miejsce Agnieszka Kozielska, Kinga Olszok kl. II ZSP nr 6
II miejsce Amelia Kucza, Lena Wita kl. I SP Skrzyszów
Dzień Życzliwości - rozstrzygnięcie konkursu
Kolejni uczniowie pokazali swój talent poza murami naszej szkoły. Tym razem konkurs plastyczny dotyczył tematu związanego z życzliwością, który obchodzimy 21 listopada. Zadanie polegało na wykonaniu „Kartki na Dzień Życzliwości”. Dzięki udziałowi w konkursie uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat życzliwego i serdecznego dnia, udoskonalili umiejętności plastyczne oraz wykazali się ogromną kreatywnością. Miło nam poinformować, że jury konkursu po raz kolejny doceniło talent naszych uczniów i nagrodziło następujące osoby: w kategorii kl IV-VIII Rafał Legierski z kl. V zajął I miejsce, natomiast Jakub Wita, Mateusz Czubko kl IVb oraz Mateusz Plewa kl. VIIb zostali wyróżnieni.
Laureaci Powiatowego Konkursu Plastycznego " Marzę o...,więc oszczędzam w SKO"
Wyniki konkursu „ LAPBOOK marzę o ... , więc oszczędzam w SKO”
Kategoria wiekowa I-III
Miejsce I
Anastazja Koniorczyk kl. III, SP 15 Wodzisław Śląski
Miejsce II
Santino Szulik kl. II, SP Krostoszowice
Miejsce III
Milena Wełniak kl. I,
Kategoria wiekowa IV-VII
Miejsce I
Franciszek Czech kl. IV, SP 2 Pszów
Miejsce II
Samanta Banasiak kl. IV, SP 4 Pszów
Miejsce III
Katarzyna Sojka kl. VI, SP 4 Pszów
W bajce Pana Kleksa
4 listopada uczniowie klas czwartych wyruszyli na wycieczkę do Bajki Pana Kleksa. Dzięki zwiedzaniu tego niezwykłego miejsca dzieci mogły utrwalić treści lektury przy pomocy multimediów, które były podzielone na strefy tematyczne i były inspirowane krainami przygód o Ambrożym Kleksie. Uczniowie uczestniczyli w następujących przygodach: Ostatni Rezerwat Przyrody, Kraina Szpaka Mateusza, Psi Raj, Bajdocja, Abecja, Planeta Fantazja i Złomowisko Robotów. Podczas zwiedzania miały również do wykonania misję - ich zadaniem było odnalezienie ukrytych 3 magicznych przedmiotów Pana Kleksa. Aby tego dokonać, musiały szukać wskazówek i rozwiązywać zadania, oczywiście uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem po mistrzowsku. Na zakończenie pobytu w tym magicznym miejscu dzieci udały się na warsztaty pod okiem Adama Niezgódki, gdzie mogły trochę poeksperymentować z rzeczami codziennego użytku.
mPotęga
W tym roku nasza szkoła bierze udział w grantowym programie "mPotęga" pod tytułem „Zakodowana matematyka”. W projekcie biorą udział uczniowie klas 4-6.
Cele projektu:
1.Rozbudzenie zaciekawienia wśród uczniów matematyką.
2.Zaangażowanie uczniów w proces tworzenia kodów, szyfrów oraz innych elementów
Code Week
W ramach zajęć Centrum Mistrzostwa Informatycznego (zgodnie z pozyskanym grantem) uczniowie koła informatycznego brali udział w Międzynarodowym Tygodniu Kodowania.Dzięki ich działaniom szkoła otrzymała certyfikat.
Magiczny Dywan
Mamy to! Od niedawna w naszym przedszkolu cieszymy się z fantastycznego sprzętu multimedialnego, Magicznego Dywanu. Dzięki niemu doskonalimy kompetencje społeczne, ruchowe, matematyczne, kształtujemy orientację przestrzenną, a wszystko to podczas niesamowitej zabawy! Zarówno Maczki, jak i Stokrotki korzystają z Dywanu w każdej wolnej chwili. Zobaczcie sami!
Pasowanie na Przedszkolaka
"Dziś tu pięknie, kolorowo,
uroczyście i kwiatowo!
Od dziś nasze małe Maczki
to radosne przedszkolaczki!
Zaś Stokrotki, moi mili
dziś w starszaków się zmienili.
Radosny dzisiaj jest każdy,
bo to dla nas dzień jest ważny!"
21.10.2021 odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka, średniaka i starszaka. Po wspaniałym występie każdy przedszkolak został dotknięty w ramię magicznym ołówkiem przez Panią Wicedyrektor, a następnie otrzymał pamiątkowy dyplom.
Code Week w przedszkolu
W październiku szkoły i przedszkola w Europie i na świecie ogarnęła gorączka kodowania dzięki Europejskiemu Tygodniowi Kodowania! My, kodujące Stokrotki, nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wzięli udziału w Code Week! Tak więc, razem z Misiowa Mama podjęliśmy wyzwanie #codeweek i robiliśmy to, co tak bardzo lubimy - kodowaliśmy. Jako starszaki potrafimy rozwiązywać już coraz trudniejsze plansze sudoku, układać labirynty czy tworzyć skomplikowane trasy zgodnie z podanym kodem. Ta super zabawa rozwija nas bardzo wszechstronnie, dlatego Tydzień Kodowania może trwać u nas cały rok!
Medale dla nauczycieli
Pani Annie Czop - wicedyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wodzisławiu Śląskim został przyznany Medal Złoty za Długoletnią Służbę. Pani Izabeli Symoszyn został przyznany Medal Srebrny za Długoletnią Służbę. Uroczyste wręczenie medali odbyło się 19 października 2021 r. o godz. 10.30 w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.
Code Week
W ramach zajęć Centrum Mistrzostwa Informatycznego (zgodnie z pozyskanym grantem) uczniowie koła biorą udział w międzynarodowym święcie programowania.
W dniu 20.10.2021 r. w pracowni szkolnej prowadzone będą zajęcia Code Week. Więcej informacji o zajęciach koła na stronie: https://liblink.pl/LQ1zLZW3cM
Nagrodzeni nauczyciele
Podczas uroczystych miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej pani Sylwia Brenk otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego.Listy gratulacyjne zostały wręczone Pani wicedyrektor Annie Czop oraz Pani Izabeli Symoszyn. Serdecznie gratulujemy!
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Miło nam poinformować, że rozpoczyna się realizacja Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 wnioskował o wsparcie na rok 2021 i otrzymał 12.000 na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej. Wraz z 3.000 wkładu własnego daje to kwotę 15.000!
Serdecznie dziękujemy!
Dziękujemy Rodzicom za życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pyszny tort.
Pracownicy ZSP nr 2
Akcja informacyjno-edukacyjna pt: " Wirusoochrona"
W dniach 11-15 października w naszej szkole trwała akcja informacyjno - edukacyjna pt.:”Wirusoochrona”.
Tematem zajęć była higiena, a ich inicjatorem Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Katowicach.
Cele ogólne akcji:
- uświadomienie i utrwalenie najmłodszym uczniom szkoły podstawowej ( kla
Lekcja SKO
Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy pracowników Banku PKO. W lekcji SKO udział wzięły klasy 1a i 2a. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, co to oszczędności, wydatki oraz co z pieniędzmi robi bank. Poznały waluty obowiązujące w innych krajach, a także dowiedziały się, w jaki sposób można płacić w sklepie. Ciekawość u uczniów wzbudziła historia pieniądza, a dokładnie to, jak kiedyś wymieniano się towarami lub płacono muszelkami. W czasie lekcji Pani wytłumaczyła uczniom, że należy mieć szacunek do pieniędzy a zadaniem dzieci było wymyślenie i narysowanie swoich banknotów. Nie zabrakło też rebusów i krzyżówek, które dzieci z chęcią rozwiązywały. Na zakończenie dzieci otrzymały wiele gadżetów z logo SKO między innymi naklejki, długopisy i odblaski. Bardzo dziękujemy Paniom za przeprowadzone zajęcia.
Nasza szkoła realizuje ogólnopolski program WF z AWF
WF z AWF – Aktywny powrót do szkoły to program przygotowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Akademiami Wychowania Fizycznego. Jego głównym celem jest poprawa oraz monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych.
Uczniowie ćwicząc na tych zajęciach, poprawiają swoją sprawność fizyczną, pokonują przeszkody, zmagają się ze swoimi słabościami, ale co najważniejsze - świetnie się przy tym bawią.
Zaprzyjaźnieni z historią
W naszej szkole kultywowanie tradycji i dbanie o zachowanie pamięci o naszej przeszłości stało się już normą.
W tym roku w placówce realizowana jest innowacja, w ramach której uczniowie poznają przeszłość Wodzisławia Śląskiego i okolic. W związku z tym szkoła gościła Kingę Kłosińską pracującą w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim. Z wielką pasją opowiadała ona o życiu w średniowiecznym Wodzisławiu. Zapoznała uczniów z najstarszymi obiektami miasta, przedstawiła pracę archeologa i pokazała, co ciekawego skrywa wodzisławska ziemia. Uczniowie w wielkim skupieniu poznawali jej sekrety. Uświadomili sobie, że wcale nie trzeba odwiedzać dużych i znanych miast, aby obcować z przeszłością na co dzień.