• Dbając o środowisko

  Miło nam poinformować, że nasza uczennica Marta Majda z kl. Va została wyróżniona w konkursie plastycznym z okazji Światowego Dnia Ziemi, który został zorganizowany przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji

  Sp.z o. o. w Wodzisławiu Śląskim. Konkurs miał na celu szerzyć świadomość ekologiczną wśród dzieci i młodzieży, a hasłem przewodnim prac była: „Budowa kanalizacji - zbuduj lepsze jurto dla naszego środowiska”.

  Serdecznie gratulujemy naszej szkolnej artystce i życzymy dalszych sukcesów.😍👍

   

  Bożena Góral

 • Marzycielska Poczta

  W tym tygodniu klasy piąte w ramach wolontariatu wzięły udział w akcji Marzycielska Poczta. Polega ona na wysłaniu życzeń do chorych dzieci. Ich profile i historie można przeglądać na stronie internetowej akcji.

  Śledząc losy naszych rówieśników, uświadomiliśmy sobie jak ważne jest zdrowie oraz to, by pomyśleć o tych, którym go zabrakło. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wykonaliśmy kartki. Następnie wypisaliśmy je, życząc dzieciom wszystkiego co najlepsze.

  Mamy nadzieję, że sprawimy innym trochę radości.❤️😀

  Sonia Hanslik-Czubko

 • Wodzisławski Ekorajd Uczniowski

   24.04.2019 odbył się Wodzisławski Ekorajd Uczniowski,Reprezentanci naszej szkoły zdobyli wszystkie 13 punktów kontrolnych, rozpoczynając zmagania w parku Trzy Wzgórza, a kończąc na Balatonie. Ilość poprawnych odpowiedzi, które udzielili pozwoliła zająć im III miejsce, po zaciętych dogrywkach z SP 10.

  Skład drużyny:

  1. Kamila Wojaczek2. Julia Kandziora3. Magda Strządała4. Przemysław Sitko5. Karol Piechaczek

  Gratulacje👍

  Patryk Krzysztoń

 • Podziękowania

   

  Serdecznie dziękujemy Uczniom, Rodzicom oraz Gronu Pedagogicznemu za włączenie się w akcję zaczytani.org, której celem było oddanie niepotrzebnych książek na rzecz powstających oddziałów bibliotecznych w szpitalach. Udało nam się zebrać i przekazać patronowi akcji- Alior Bankowi pokaźną liczbę fantastycznych książek! Dziękujemy.

 • Reklama powiatu

  W obu klasach ósmych zakończył się kolejny projekt z wiedzy o społeczeństwie. Zadaniem było stworzenie reklamy miasta Wodzisławia Śląskiego. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością, tworząc filmiki o najciekawszych miejscach Wodzisławia, prezentacje multimedialne przedstawiające historię i zabytki miasta oraz foldery w wersji papierowej. I tym razem najlepsza praca  należy do ucznia klasy VIII a Dawida Uniowskiego.

  Zachęcamy do obejrzeniaa https://www.youtube.com/watch?v=-s8i-DoNIjo&feature=youtu.be

  Izabela Symoszy

 • Zabawy bajką

  Wczoraj starsza grupa przedszkolaków w ramach projektu profilaktycznego: Nasza szkoła jak z bajki !!! Bez alkoholu, narkotyków i innych szkodliwych specyfików!!! została zapoznana przez uczennice z kl. Va Maję, Martę, Wiktorię i Emilkę z bajką „Trzy niegrzeczne pieski”, która oparta jest na metodzie „Klucz do uczenia się” według idei Wygotskiego. Po zapoznaniu się z tekstem i bohaterami bajki dzieci rozmawiały z uczennicami nt. treści jakie usłyszały,a następnie w grupach z wykorzystaniem ilustracji układały bajkę w ciągu chronologicznym. Ale największą tajemnicą i wielką frajdą było dla dzieci poznanie tajników kodowania, czyli modelowania bajki za pomocą figur geometrycznych. Zadaniem dzieci było dobranie do postaci i rzeczy odpowiedniego kształtu np. czarny pies - czarne koło,biały prostokąt – worek z mąką. Zadanie nie było łatwe, ale przedszkolaki poradziły sobie z nim celująco! W czasie zajęć były kształtowane kompetencje kluczowe w postaci nazywania bohaterów bajki w języku angielskim.

  Na zakończenie zajęć grupa wykonała pracę plastyczną inspirowaną tekstem bajki. Za pomocą czarnej, białej lub szarej bibuły dzieci wykleiły kontury psa.

   

  Bożena Góral

 • Zdrowo i wesoło

  Dziś uczniowie kl. VI na lekcji wychowawczej postanowili zgłębić tajniki zdrowego odżywiania wychowawcy. A wszystko zaczęło się od pytania Krzysia: Dlaczego pani pije trawę? Codziennie widząc nauczyciela z butelką smoothie w kolorze zielonym zgadywali, co też w tej trawie może się dobrego znajdować. Ale zanim przeszli do wykonywania witaminowej bomby, najpierw odbyła się burza mózgów na temat zdrowego odżywiania i krótka prezentacja 10 zasad, jakimi powinni kierować się w przestrzeganiu zdrowego stylu życia. Po zdobytej wiedzy klasa wzięła się żwawo do roboty i przygotowywała pyszne smoothie z owoców🍎🍊 i warzyw🥦🥕 z dodatkiem siemienia lnianego.

  Bożena Góral

 • Bieg po zdrowie

      Uczniowie klas 4a i 4b w bieżącym roku szkolnym brali udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej “Bieg po zdrowie” opracowanym w Głównym Inspektoracie Sanitarnym.

  Celem programu było pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego oraz zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat poszanowania zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów. Zajęcia realizowano na godzinach wychowawczych za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących. Uczniowie korzystali również z zeszytów ćwiczeń, w których m.in. przeprowadzano wywiady z osobami niepalącymi, obliczano koszty palenia papierosów, tworzono komiks z bohaterami programu: Natalią i Kubą.

  Mamy nadzieję, że te zajęcia przyczyniły się do poszerzenia wiedzy na temat szkodliwości palenia oraz wzmocnienia postawy asertywnej. Dzieci zrozumiały, że palenie jest niemodne, a pieniądze przeznaczone na zakup papierosów mogą być zdecydowanie lepiej zainwestowane.

  Sylwia Brenk

 • II Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły

    21.05 odbył się w naszej placówce  II Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły zorganizowany we współpracy z UKS " Baszta". Turniej przeprowadził trener Mikołaj Korolczuk. Rozegrano 7 rund po 10 minut, co pozwoliło spośród 31 zawodników wyłonić zwycięzców  w poszczególnych kategoriach:

  klasy I - III chłopcy 

  I miejsce -  Szymon Reszczyński

  II miejsce -  Rafał Legierski

  III miejsce -  Mikołaj Tlołka

  klasy IV - VIII dziewczęta

  I miejsce -  Anna Mainka

  II miejsce -  Maja Bodanko

  III miejsce -  Zuzanna Mainka

  klasy IV - VIII

  I miejsce -  Wojciech Mrozek

  II miejsce -  Kamil Kubera

  III miejsce - Mateusz Krzyżak

     Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w turnieju. Dziękujemy panu Mikołajowi za sprawne przeprowadzenie konkursu.

 • XXI Regionalny Konkurs Gawędziarzy w Niewiadomiu

  15.05 kolejny raz uczennice naszej szkoły: Anna Galwas z kl.VII, Alicja Pawlas z kl. III i Marta Krakowczyk z kl. IV a wzięły udział w XXI Regionalnym Konkursie Gawędziarzy w Niewiadomiu.

  Anna Galwas zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Marta Krakowczyk otrzymała wyróżnienie. Dziewczyny pięknie się zaprezentowały. Gratulujemy im występu!👍😍

  Dziękujemy pani Ewelinie Sokół- Galwas za napisanie ciekawych tekstów.🌸🌻

  Uczennice przygotowała Anna Czop.

 • W Zabytkowej Kopalni Srebra...

  W dniu 10 maja klasy IV i IVb pod opieką pań wychowawczyń i pani Izy udały się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Celem wycieczki było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra. Pobyt w Tarnowskich Górach rozpoczął się od przepływu w łodziach 600 m odcinka w podziemiach Sztolni „Czarnego Pstrąga”, położonego wśród zieleni w Parku Repeckim. Atmosferę tajemniczości w kopalni tworzyło delikatne światło lamp górniczych. Podziemna przeprawa dostarczyła wszystkim wielu wrażeń i dla niektórych była największą atrakcją. Następnie udaliśmy się do Kopalni. Uczniowie mieli okazję spacerować podziemnymi korytarzami oraz podziwiać wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka. Poznali historię górniczego regionu zwiedzając Multimedialne Muzeum Górnictwa. Z Kopalni Srebra udali się do skansenu maszyn parowych i parowozów, który znajduje sie obok wejścia do kopalni. Mogli tam podziwiać eksponaty z przełomu XIX i XX wieku.

  Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem, ciekawym doświadczeniem, miło spędzonym czasem.

 • Wyjazd do Osikowej Doliny

   

  9 maja br. dzieci z klasy drugiej były na wycieczce w Osikowej Dolinie- miejscu od zawsze będącym częścią Jury Krakowsko- Częstochowskiej, której mieszkańcy od XIX w. wykorzystują naturalne piękno drewna osikowego. Z jego szlachetności i miękkości stworzyli wyjątkową sztukę. W czasie trzygodzinnej wizyty uczniowie zapoznali się z historią i dziedzictwem kulturowym tegoż regionu, zwiedzili salę ekspozycyjną, gdzie znajdują się zarówno tradycyjne jak i współczesne oryginalne wzory wyrobów z wiór drewna osikowego.

  Dzieci brały również udział w warsztatach w czasie, których własnoręcznie wykonały dwa niepowtarzalne wzory i zabrały ze sobą do domu. Warsztaty te to nauka tradycji, kontakt z naturą i fantastyczna zabawa, która długo pozostanie w pamięci.

   

  Alina Czekaj

 •    W dniach 8,9,10 maja uczniowie klas Va, VI, VIII a przebywali we Wrocławiu.

     Poznali wiele atrakcyjnych miejsc, dowiedzieli się  więcej o zwyczjach i życiu szlachty polskiej, okolicznościach napisania epopei Adama Mickiewicza. To wszystko dzięki wizycie w Muzeum Pana Tadeusza. Niemałą przygodą był czas spędzony w Afrykarium, Hydropolis czy zoo. Ponadto poznali wiele ciekawostek dotyczących Wrocławia, zobaczyli piękne budynki, płynęli statkiem i  mieli okazję zobaczyć Panoramę Racławicką.

      Wspólnie spędzony czas pozostanie na długo w naszej pamięci. Pozwolił na pogłębienie wiedzy oraz lepsze poznanie sięsmileyheart.

  Sonia Czubko

 • Kompetentni cyfrowo

  Trwa rekrutacja uczestników i uczestniczek do projektu Kompetentni cyfrowo – rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Wodzisławia Śląskiego. Jeżeli masz co najmniej 25 lat i jesteś mieszkańcem Wodzisławia Śląskiego i okolic (Powiat Wodzisławski) skorzystaj z darmowych szkoleń podnosząc swoje kompetencje cyfrowe w jednym z siedmiu dostępnych modułów:

  - Działam w sieciach społecznościowych

  - Moje finanse i transakcje w sieci

  - Rolnik w sieci

  - Rodzic w Internecie

  - Tworzę własną stronę internetową (blog)

  - Mój biznes w sieci

  - Kultura w sieci

  Nie zwlekaj, złóż formularz zgłoszeniowy w biurze obsługi klienta Urzędu Miasta już dziś i weź udział w darmowym szkoleniu.

  Informacje dodatkowe o projekcie oraz opis modułów szkoleniowych dostępne są na stronie internetowej projektu pod adresem:  https://wodzislaw-slaski.pl/kompetentni-cyfrowo

  Projekt Kompetentni cyfrowo – rozwój mieszkańców Wodzisławia Śląskiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

  Do pobrania Formularz_zgloszeniowy.docx

   

 • W naszej szkole pamiętamy o ważnych wydarzeniach z przeszłości naszego kraju. Uczniowie klasy VIII a i VII przygotowali audycję, w której przypomniano okoliczności uchwalenia "Konstytucji 3 maja". Dziękujemy im.😀

 • Rekrutacja do Szkoły Podstawowej nr 8 im. Tadeusza Kościuszki w Wodzisławiu Śląskim

  Od 23.04.2019r. rozpoczyna się rekrutacja do szkół podstawowych w Wodzisławiu Śląskim

  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 8 

  W tej szkole uczymy, myślimy kreatywnie, tańczymy, śpiewamy i ....

  Zapraszamy:

  więcej informacji o rekrutacji do szkół: https://wodzislaw-slaski.pl/rekrutacja-do-szkol

  rejestracja - strona, gdzie rodzic musi się zalogować w terminie od 23 kwietnia 2019 r. godz. 8:00 do 30 kwietnia 2019 r. godz.15:00 następnie wydrukować wniosek i dostarczyć do szkołyhttps://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/wodzislawslaski

  Czekamy na uczniów!

   

 • III Ogólnopolski Konkurs Tańca Nowoczesnego School Dance

  26.04.2019 odbył się III Ogólnopolski Konkurs Tańca Nowoczesnego School Dance.
  Reprezentacja naszej szkoły w składzie:
  ~Marta Buda
  ~Julia Blazy
  ~Angelika Strączek
  ~Marcelina Nowak
  ~Oliwia Więcław
  ~Julia Kordek
  ~Alicja Neugebauer
  ~Wiktoria Ptaszyńska
  ~Martyna Grzesik
  ~Kamila Wojaczek
  zajęła I miejsce w kategorii kl. IV-VIII.

  Na co dzień dziewczyny uczęszczają do klasy sportowej VIII B o profilu judo. Jak dziś udowodniły, są dobre nie tylko w sportach walki, ale również w tańcu.
  Pomimo ogromnej konkurencji i zaciętej rywalizacji udało się sięgnąć po najwyższe miejsce na podium!

  🥇Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  III Ogólnopolski Konkurs Tańca Nowoczesnego School Dance - Obrazek 1    III Ogólnopolski Konkurs Tańca Nowoczesnego School Dance - Obrazek 2

  Słodka nagroda!

  III Ogólnopolski Konkurs Tańca Nowoczesnego School Dance - Obrazek 3   III Ogólnopolski Konkurs Tańca Nowoczesnego School Dance - Obrazek 4

 • Regionalnym Festiwal Pieśni Patriotycznej w SP 3 w Zabrzu

  Miło nam poinformować, że 25 kwietnia nasze Wilchwiańskie Ósemeczki w składzie Anna Galwas, Anna Słupek, Wiktoria Tobiczyk i Sandra Michalska zajęły III miejsce  w  XIV    Regionalnym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w SP 3 w Zabrzu. Nasze dziewczyny zaprezentowały się w utworze „Dziś idę walczyć mamo”.

  Festiwal pozwolił młodym ludziom nie tylko na odkrywanie piękna polskiej pieśni patriotycznej, ale przede wszystkim na poszerzenie wiedzy o patriotycznej postawie Polaków walczących o wolność i niepodległość naszej ojczyzny.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Regionalnym Festiwal Pieśni Patriotycznej w SP 3 w Zabrzu - Obrazek 1

  Regionalnym Festiwal Pieśni Patriotycznej w SP 3 w Zabrzu - Obrazek 2   Regionalnym Festiwal Pieśni Patriotycznej w SP 3 w Zabrzu - Obrazek 3

   

 • Zawieszenie strajku

  Informujemy, że od poniedziałku 29.04 strajk zostaje zawieszony i zajęcia w szkole i w przedszkolu obywają się zgodnie z planem.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2
  44-304 Wodzisław Śląski
  ul. Jastrzębska 136
 • 032 455 47 63
  739 076 222

Galeria zdjęć