• Zielony gość

     • "Choinko piekna jak las,

      Choinko zostań wśród nas!"

      Nasza cudna zielona przyjaciółka zachwyca każdego dnia coraz bardziej. Suszone plastry pomarańczy, łańcuch lepiony przez dzieci, papierowe ozdoby Kazdego dnia dbamy o nią, by cieszyła nasze oczy i serca jak najdłużej

      Natalia K.

     • Plakaty

     • Na zajęciach historii uczniowie klasy VII b poznawali ideologie, które pojawiły się w XVIII i XIX w. Efektem było wykonanie plakatów propagujących i upowszechniających informacje o nich. Uczniowie wykonywali swoje prace za pomocą różnych technik. Najładniejsze plakaty prezentujemy w galerii.

      Sonia Hanslik-Czubko

     • Dziękujemy...

     • Dziękujemy Rodzicom, Uczniom i Pracownikom ZSP nr 2 za zaangażowanie w zbiórkę na rzecz Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach. Udało zgromadzić nam się słodycze oraz lektury, za okazaną pomoc jeszcze raz dziękujemy.

       

      Sonia Hanslik-Czubko

       

       

      0

      Liczba odbiorców

      0

      Aktywność

      Promuj post

       

      1Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Wodzisławiu Śląskim

     • Srebrny medal!

     • Wczoraj, 12.12.2020, Tomasz Banasik zajął 2 miejsce w małopolskiej lidze jujitsu, odbywającej się w Krakowie. Do Krakowa pojechał wraz ze swoją trenerką, Sandrą Pniak, oraz innymi reprezentantami Akademii Sportowej Top Team. Serdecznie gratulujemy

     • Lizak w roli głównej...

     • Kilkoro uczniów naszej szkoły postanowiło poświęcić swój cenny czas i wziąć udział w konkursie plastycznym „Mój wymarzony lizak”, którego organizatorem jest Muzeum Lizaka w Jaśle. Zadaniem, z jakim przyszło się zmierzyć naszym szkolnym artystom, było wykonanie wymarzonego kształtu lizaka w dowolnej płaskiej technice. Zapraszamy do zapoznania się z inwencją twórczą i oryginalnością prac naszych uczniów.

      Bożena Góral

     • "Skrzaty ukryte w jesiennym lesie" - wyniki konkursu

     • W IV Powiatowym Konkursie Plastycznym z elementami origami „Skrzaty ukryte w jesiennym lesie”, którego organizatorem był Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śl., wzięło udział 48 uczestników ze szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego.
      Celem konkursu była popularyzacja różnorodnych technik plastycznych, rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno jesiennej przyrody. Komisja miała ogromną trudność w dokonaniu wyboru zwycięzców spośród nadesłanych prac, ponieważ wszystkie były wyjątkowe. Po burzliwych naradach przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:

      I miejsce Paweł Pietrzyk kl. III SP 3 Radlin
      I miejsce Emilia Jasielska kl. II SP 1 Wodzisław Śl.

      II miejsce Anna Bugla kl. II SP Rogów
      II miejsce Kewin Grzonka Kl. II ZSP3 Wodzisław Śl.

      III miejsce Paulina Gatnar kl. III SP3 Radlin
      III miejsce Wiktor Hawrył kl. II SP Skrzyszów

      Przyznano również wyróżnienia:
      Natalia Wlazeł kl.II SP4 Pszów
      Hanna Mikieta kl. III ZSP Łaziska
      Milena Musiał kl. II   SP Rogów
      Anastazja Koniorczyk  kl. II ZSP 6 Wodzisław Śl.

      W powyższej galerii można zobaczyć zwycięskie prace.

      Anna Cz.

     • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

     • "Kto jest dzieci przyjacielem?

      Mały miś.

      Kto tajemnic zna tak wiele?

      Mały mis.

      Miś choć mały, choć nieśmiały,

      wielkie serce w sobie ma.

      Pocieszyciel doskonały.

      Każdy misia swego ma."

      Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Stokrotki nie zapomniały o tym święcie: tańczyły, śpiewały, malowały, uczestniczyły w spotkaniu z @misiowamama . Poznajcie najlepszych przyjaciół przedszkolaków z młodszej grupy.

      Natalia K.

     • Zdalna Szkoła i Zdalna Szkoła +

     • Nasza placówka uczestniczy w programach Ministerstwa Cyfryzacji "Zdalna szkoła" i "Zdalna szkoła+", mających na celu doposażenie szkół w laptopy i dostęp do Internetu, aby wspomóc uczniów, którzy nie posiadają sprzętu do zdalnej nauki.

      W ramach projektu Zdalna Szkoła nasza szkoła otrzymała sprzęt komputerowy: 4 laptopy oraz 2 kamerki internetowe, które zostały użyczone uczniom naszej szkoły do zdalnego nauczania. W ramach rządowego programu Zdalna Szkoła + nasza szkoła pozyskała kolejne 3 laptopy. 

      Dzięki tym programom szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt komputerowy, który mógł zostać użyczony uczniom na potrzeby nauki zdalnej, a po jej zakończeniu pozostanie na wyposażeniu placówki gdzie będzie pomocny w edukacji po powrocie uczniów do szkoły. 

     • Co słychać u Stokrotek?

     • "Weź największe koło i złóż na połowę.

      Przyklej na kartce i brzuszek gotowy.

      Kiedy nadejdzie was ochota z kilku kwadratów zróbcie robota.

      Z trójkątów mozna zrobic rakiety, choć nie poleca w kosmos, niestety..."

      Za Stokrotkami pracowity, ale też pełen radości tydzień. Zabawy ruchowe z ukochaną chustą dały energię do poznawania nowych rzeczy. Poza utrwaleniem poznanych już figur geometrycznych i uzupełnianiem planszy zgodnie z kodem kolorystycznym, Stokrotki trenowały umiejętność wycinania oraz poznały swoje prawa, a także obowiązki. Ponadto znalazły na mapie Polski miejsowości, z których otrzymały widokówki w ramach wymiany pocztówkowej z innymi polskimi przedszkolakami.

      Natalia K.

     • Co to jest niepodległość?

     • "Co to jest niepodległość? Teraz wiem już na pewno!"

      11.11. to dzień niezwykle ważny dla każdego Polaka. Nawet ci najmłodsi Polacy powinni wiedzieć dlaczego. Dziś, 10.11., Stokrotki zobaczyły, co wydarzyło się z czasie rozbiorów i jak Polska przestała istnieć, następnie spróbowały ją odbudować. Punktualnie o 11:11 z należytym szacunkiem razem z grupą Motylków, Stokrotki odśpiewały hymn Polski.

      #szkoładohymnu #przedszkoledohymnu #11listopada

      Natalia K.

     • Przedszkolne zabawy

     • Mama: "Synku, co robiliście dziś w przedszkolu?"

      Syn: "Bawiliśmy się."

      Zabawa to główna forma spędzania czasu przez dzieci. Każda zabawa czegoś uczy: układanie klocków - myślenia przestrzennego; wyścigi, jazda na rowerze, hulajnodze - wytrzymałości i konsekwencji; wożenie lalek w wózku, gotowanie plastikowych posiłków, majsterkowanie, zabawa w szkołę - określonych ról społecznych; lepienie z plasteliny, malowanie farbami, rysowanie - rozwija kreatywność. Nasze przedszkolaki dodatkowo kodują, co rozwija nie tylko logiczne i strategiczne myślenie i umiejętność czytania oznaczeń, ale jest przede wszystkim super zabawą. Tym razem rozszerzyliśmy naszą "zabawę" o robota #docrobot . Zobaczcie, gdzie wybierał się robot i czy dotarł na miejsce

      #przedszkolakikodują

      Natalia K.

     • „Zwierzaka mam i o niego dbam”

     • W ubiegłym tygodniu kilkoro uczniów z klas IV – VII postanowiło wziąć udział w VII edycji konkursu plastycznego „Zwierzaka mam i o niego dbam” , którego organizatorem jest Wodzisławskie Stowarzyszenie na rzecz zwierząt „Koty, psy i my”. Zadaniem uczniów było przedstawienie sposobu w jaki możemy opiekować się zwierzętami żyjącymi obok nas. Spośród wykonanych prac zostały wyłonione najpiękniejsze, które zostały dostarczone na konkurs.

      Miło nam poinformować, że spośród wyłonionych laureatów znalazły się dwie nasze uczennice. Liliana Więcek kl. VIIb, która zajęła I miejsce oraz Aleksandra Podeszwa kl. VIb – III miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłowości i kreatywności oraz zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.

     • Bądź eko...

     • Sprzątanie Świata - Polska to część międzynarodowej akcji na rzecz ochrony środowiska.
      Pod koniec września w naszej szkole został zorganizowany konkurs w ramach zaakcentowania tej ważnej akcji promującej nie śmiecenie, edukację odpadową oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Konkurs polegał na wykonaniu przez uczniów pracy dowolną techniką i w dowolnym formacie ale z wykorzystaniem surowców wtórnych ( gazety, nakrętki, plastik itd. ) na temat: BĄDŹ EKO - RECYKLING MODNY JEST.

      Bardzo dziękujemy Igorowi Strączkowi uczniowi klasy 2A za pomysłowość i wykonanie przepięknej pracy oraz gratulujemy wygranej!!

      Sylwia Brenk

     • Przedstawienie profilaktyczne

     • We wtorek 13.10 2020 r. gościliśmy w naszej szkole aktorów krakowskiego Teatru Kurtyna, którzy zaprezentowali spektakl pt. Magia słowa. Aktorzy zabrali nas w podróż do świata magii i czarów. Spektakl ten był bardzo pouczający i ciekawy, miał na celu rozbudzić dziecięcą wyobraźnię oraz uczył szacunku do starszych.

      Dzieci dowiedziały się, że zawsze warto mówić prawdę oraz używać magicznych słów, takich jak: proszę, dziękuję, przepraszam.

      Uczniom bardzo podobała się tak spędzona lekcja.

      Iza Kuś

     • Warsztaty z zakresu ekonomii społecznej

     •  

      9 października klasa VIII wzięła udział w zajęciach z zakresu ekonomii społecznej w ramach projektu " Współpraca się opłaca- koordynacja sektora ekonomii społecznej w województwie śląskim". Organizatorem spotkania byli przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego. Zajęcia trwały dwie godziny lekcyjne, w czasie których uczniowie, podzieleni na pięć grup, musieli zmagać się z kolejnymi zadaniami przeprowadzonymi metodą gry terenowej. Gromadzili wiedzę z dziedziny ekonomii społecznej na podstawie wspólnej dyskusji, quizów oraz internetu. Forma zajęć była interesująca dla dzieci, żywo angażowali się we wszystkie zadania. Dodatkowe atrakcje, rywalizacja pomogły poznać i poszerzyć wiedzę z tej dziedziny wiedzy. Docelową  nagrodą za udział w przedsięwzięciu było otrzymanie pięciu egzemplarzy gry planszowej "Ekonomia społeczna".

      Iza Symoszyn

     • BohaterON

     • Nasza szkoła już kolejny raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON. Uczniowie klas VII a, VII b oraz VIII uczestniczyli w cyklu zajęć z historii, podczas których przypominali historię powstania warszawskiego oraz poznali losy jego uczestników. Następnie na zajęciach plastyki oraz języka wykonywali i wypisywali kartki oraz plakaty, które zostaną wysłane do żyjących jeszcze powstańców. 

      Najpiękniejsze prace wykonali: Patryk Malinowski z klasy VIIa, Kinga Strączek z klasy VII b oraz uczennice klasy VIII - Katarzyna Starosta i Maja Bodanko

      Sonia Hanslik-Czubko

      Najpiękniejsze prace