• #wirusoochrona #lekcjaHigieny w naszym przedszkolu

     • Sezon jesienno - zimowy to zwykle okres wzmożonych zachorowań na przeziębienia i grypę. W ostatnich miesiącach dodatkowo gnębi nas pewien wirus w koronie. Aby uchronić się przed atakami ze strony tych mikroskopinych przeciwników, musimy ich nieco poznać i dowiedzieć się, jak je odeprzeć. Akcja informacyjno - edukacyjna "Wirusoochrona" skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym ma na celu promocję podstawowych zasad higieny osobistej, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy, wyrabianie pozytywnych nawyków higienicznych i żywieniowych oraz zwrócenie uwagi na rolę szczepień ochronnych. Zarówno Stokrotki, jak i Motylki doskonale wiedzą jak dbać o swój organizm, by miał siłę do walki z wirusami. Podczas lekcji higieny utrwalały etapy mycia rąk, doskonaliły umiejętność czyszczenia i udrażniania nosa, dowiedziały sięjak dbaćo ciało i jamę ustną. #lekcjaHigieny #wirusoochrona

      https://youtu.be/6CdGpeQ2i7o

     • Ekoeksperymentarium

     • Grupa przedszkolna Motylki bierze udział w projekcie Ekoeksperymentarium zorganizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

      Ekoeksperymentarium uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę - wszystko w formie gry, odzwierciedlającej codzienne czynności. Dzięki wizycie w wirtualnym domu i łamigłówkom ukrytym w jego pokojach można łatwo zrozumieć, jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków.

      Podczas zajęć dzieci nie tylko dowiadują się, co jest ważne, ale także świetnie się bawią.

      Iza Kuś

     • Walka z wirusami

     • W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zainicjował na terenie województwa śląskiego realizację akcji informacyjno-edukacyjnej
      pt. „Wirusoochrona”, w której wzięła udział także nasza szkoła.

      Akcja miała na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówce. Zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne, przypominające o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwracające uwagę na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.
      W trakcie zajęć dzieci nie tylko pogłębiły wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ale także dowiedziały się, czym różni się covid-19 od zwykłego przeziębienia i jakie może mieć skutki. W czasie zajęć uczniowie zobaczyli kilka pouczających filmów
      o wirusach, zrobili ciekawe plakaty , których celem było przeciwdziałanie covid-19, a także śpiewali piosenki i odgrywali scenki. 

      Zobaczcie, jak nasi uczniowie walczą z wirusami.

      https://www.youtube.com/watch?v=WVyRZxU-eb4

       

      Iza Kuś

     • SKO

     • Serdecznie zachęcamy uczniów do zakładania kont w SZKOLNEJ KASIE OSZCZĘDNOŚCI.

      Dzięki SKO dziecko uczy się:

      -odpowiedzialnego i mądrego dysponowania pieniędzmi,

      -pozytywnego spojrzenia na oszczędzanie,

      - przedsiębiorczego zdobywania środków finansowych na SKO,

      -przeznaczania pieniędzy na konkretny cel.

      Aby rozpocząć przygodę z oszczędzaniem w SKO, wystarczą dwa kroki:

      1. Zgłosić chęć przystąpienia u opiekuna SKO w szkole ( A. Czop, I. Kuś)

      2. Dostarczyć opiekunowi wypełnione przez rodzica/opiekuna otrzymane oświadczenie-zgodę.

      Zachęcamy także wszystkich uczniów, rodziców i znajomych do głosowania na naszą szkołę na stronie:

      https://www.szkolneblogi.pl/blogi/zsp-nr-2-wodzislaw/

      Życzymy owocnego oszczędzania :-)

       

      https://youtu.be/zM4fyoxhf2o

      Iza Kuś

     • Muzyka łagodzi obyczaje

     • O tym, że muzyka łagodzi obyczaje doskonale wiemy my, dorośli. W ostatnich dniach także Stokrotki poznały niewątpliwe walory muzyki. Każdego dnia z sali przedszkolnej dobiegały kojące dźwięki muzyki klasycznej i współczesnej, a także rozmaitych instrumentów. Przedszkolaki poznały wartości rytmiczne, wyklaskiwaly rytmy, lepiły z plasteliny klucze wiolinowe oraz wykonały piękne harfy.

     • Przedszkolaki i teatr

     • W tym tygodniu rozmawialiśmy o teatrze. P. Angelika wcieliła się m.in. w rolę kasjerki, u której każdy przedszkolak samodzielnie zakupił bilet na przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek". Z biletu należało "odczytać" wszystkie istotne informacje i znaleźć swoje miejsce na widowni. W kolejnym dniu poznaliśmy kukiełki, marionetki i pacynki. Każdy wykonał swoją własną scenę z kurtyną oraz kukiełkę. Tydzień w teatrze obfitował w fantastyczne zabawy, ćwiczenia i mnóstwo nowej wiedzy.

     • OGÓLNOPOLSKI KONKURS " THE POINT"

     • Pod koniec ubiegłego semestru uczniowie klas siódmych wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „The Point Online”, dzięki któremu mieli możliwość wygrania akcesoriów do nauki zdalnej takich jak: myszki bezprzewodowe, kamerki, pendrive czy słuchawki.

      Po krótkiej prelekcji poprowadzonej przez przedstawiciela Centrum Kształcenia Językowego „The Point”, uczniowie rozwiązali test dotyczący ciekawostek językowych.

      Bardzo miło nam poinformować, że zwyciężczynią tego etapu II edycji konkursu jest uczennica klasy VIIb Kinga Strączek.

      Gratulujemy.

     • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KL. I-III

     • 9 marca br. w świetlicy naszej szkoły odbył się szkolny konkurs recytatorski klas I- III

      pt. „Z białą porą roku”. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności i zdolności recytatorskie. Konkurs przebiegał w przyjaznej atmosferze.

      W klasie pierwszej I miejsce zdobyła Adrianna Brzoza, II miejsce Nikola Kuś, natomiast III miejsce Hanna Kłosek. W klasach drugich przyznano I miejsce Paulinie Jeremias, II Marcie Kędzierskiej, a III miejsce Jakubowi Żbikowskiemu. W klasach trzecich I miejsce otrzymał Paweł Kędzierski, II miejsce otrzymała Katarzyna Rzeszowska i III miejsce Amelia Szalacha.

      Gratulujemy!

      Alina Czekaj

     •  „Z kredką i pędzlem w świecie finansów"

     • Kolejni nasi uczniowie postanowili pokazać swój talent w konkursie plastycznym Z kredką i pędzlem w świecie finansów", którego organizatorem jest Fundacja Warszawskiego Instytutu Bankowości. Swoje inspiracje plastyczne uczniowie mogli przedstawić w jednym z kilku zaproponowanych przez organizatora tematów. Uczniowie kl. VI-VIII wybrali sobie za cel przedstawić swoje arcydzieła w następujących zagadnieniach:

      - Marta Krakowczyk z kl. VIa Cyberbezpieczeństwo,

      - Marta Majda kl. VIIb Edukacja on-line,

      - Krzysztof Jargoń kl. VIII Przedsiębiorczość.

      Mamy nadzieję, że prace naszych artystów zostaną docenione przez jury. Życzymy powodzenia i czekamy na ogłoszenie wyników.

       

      Bożena Góral

       

     • Spacer po wyobraźni

     • Dwie uczennice naszej szkoły postanowiły kolejny raz spróbować swoich sił w Regionalnym Konkursie Malarskim „Spacer po wyobraźni”, który corocznie organizowany jest przez Liceum Sztuk Plastycznych z Wodzisławia Śląskiego. Tematem z jakim musiały się zmierzyć Zuzanna Mainka z kl. VIa i Marta Majda z kl. VIIb był cytat Stanisława Lema: „Gdyby ludzie robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzielibyśmy w jaskiniach...”.

      Trzymamy mocno kciuki i mamy nadzieję, że prace naszych szkolnych artystek przypadną do gustu jury.

      Bożena Góral

     • Spektakl (Nie)Brzydkie Kaczątko

     • Wodzisławskie Centrum Kultury w ramach Rodzinnych spotkań z teatrem przedstawiło spektakl (Nie)Brzydkie Kaczątko w wykonaniu Agencji Artystycznej Prym Art. Przedstawienie mogliśmy zobaczyć 12 lutego o godzinie 10:00 poprzez stronę internetową WCK.

      (Nie)Brzydkie Kaczątko to spektakl o samotności, ale i o odnalezieniu własnej drogi, o odwadze i pięknej przemianie. Brzydkie Kaczątko, odrzucone przez swoich przyjaciół z podwórka, wyrusza w podróż, aby znaleźć swoje miejsce na ziemi. Podczas wędrówki wiele razy przekonuje się, że zawsze można znaleźć wyjście, nawet z kłopotliwych sytuacji.

      Autorskie piosenki, szybko tocząca się akcja spektaklu oraz piękne kostiumy czyniły ten spektakl wyjątkowym teatralnym widowiskiem z wartościowym morałem, który powinni zapamiętać nie tylko najmłodsi widzowie.

      Iza Kuś

     • Walentynki

     • W naszej szkole dało się odczuć magię walentynek. W szkole działała poczta, za pośrednictwem której uczniowie najmłodszych klas mogli przesłać swoje życzenia. Dzień po walentynkach doręczono wszystkim adresatom pocztę. W ten dzień nie zabrakło też ciekawych zajęć lekcyjnych, jednak największą atrakcją okazała się fotobudka przyjaźni, w której uczniowie mogli sobie zrobić zdjęcia z przyjaciółmi. Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę.

      Iza Kuś

     • Laboratorium Czterech Żywiołów

     • Przedszkolaki z grupy Stokrotek biorą udział w projekcie "Przedszkole Misiowej Mamy". Aktualnie zrealizowalizowały moduł o nazwie "Misiowe Laboratorium Czterech Żywiołów". Przy wsparciu pani Angeliki, pani Ewy, pani Weroniki i pani Basi, Stokrotki wraz z panią Natalią zgłębiały tajniki poszczególnych  żywiołów, wykorzystując do tego rozmaite eksperymenty. Przekonajcie się sami!