• mPotęga

     • Udało się!

      Otrzymaliśmy grant z projektu mPotęga na realizację zadań promujących matematykę.

      Autorem i realizatorką zadania jest p. Katarzyna Stefaniak.

       

      Informacja o projekcie mPotęga:

      Ósma edycja mPotęgi rozstrzygnięta

       

      Czy można uczyć matematyki… sensorycznie? Czy można szukać jej w historii miasta albo ćwiczyć ją wspólnie z robotami? Można! I to właśnie udowodnili pomysłodawcy wniosków nadesłanych w ósmej edycji mPotęgi. Mimo trudnego roku, nauczyciele wykazali się dużą kreatywnością, dzięki czemu mFundacja przekaże blisko milion złotych na wsparcie zajęć matematycznych.

       

      - Od początku programu mPotęga nie mieliśmy do czynienia z tak trudnymi latami dla edukacji, jak dwa poprzednie. Niepewność sytuacji i przymus zdalnego nauczania odcisnęły się na pracy nauczycieli. Tym bardziej cieszymy się, że liczba napływających do programu wniosków nie zmalała, a pomysły jak zawsze były bardzo ciekawe i zróżnicowane – komentuje Iwona Ryniewicz, prezes mFundacji.

       

      W 8. edycji mPotęgi granty otrzyma 161 projektów z całej Polski. Jest to 91 projektów kierowanych do uczniów klas 4-6 oraz 70 projektów dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych. Łączna kwota, jaką w tym roku mFundacja przeznaczy na granty, wyniesie prawie 943 tys. zł.  

       

      Podobnie jak w poprzednich edycjach, 30 projektów, (po 15 w każdej kategorii), które uzyskały najwyższe noty od kapituły konkursu, powalczy o Nagrodę Publiczności. Głosy można oddawać do 4 lipca br. na stronie: https://mpotega.pl/glosowanie/

       

      Tegoroczna edycja mPotęgi zaktywizowała nauczycieli i edukatorów z całego kraju. mFundacja otrzymała wnioski nie tylko od szkół publicznych, ale także od wielu organizacji pozarządowych.

      Najwięcej pomysłów nadesłano z województw małopolskiego, wielkopolskiego i śląskiego. W większości są to projekty, które będą realizowane w mniejszych miejscowościach. Potwierdza to znakomity wpływ programu mPotęga na wyrównywanie szans w polskich szkołach.

       

      Uczniowie, którzy wezmą udział w dofinansowanych projektach, będą mogli m.in. poszukać symetrii w przyrodzie i architekturze czy odnaleźć matematykę w poezji, literaturze i sztuce. Gdańscy uczniowie poszukają jej w historii miasta, inni nauczą się geometrii z robotami, a inni kreatywni szczęśliwcy stworzą własną matematyczną grę planszową. Wśród projektów znalazł się też pomysł nauczania matematyki przez zmysły. Dzieci i młodzież będą mogli matematykę zobaczyć, usłyszeć, dotknąć a nawet powąchać.

       

      mPotęga to program, który Fundacja mBanku realizuje już od siedmiu lat. W tym czasie dofinansowała ponad 1 tys. projektów kwotą blisko 6 mln złotych. Odbiorcami tych działań było ponad 1 mln uczniów w całej Polsce.

       

     • Podziękowania za zbiórkę słodyczy

     • Dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Pracownikom szkoły za wsparcie kolejnej zbiórki słodyczy, które trafiły do podopiecznych Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach.

      Ten drobny gest wywołał uśmiech na twarzach dzieci.

      Sonia Hanslik-Czubko

     • Anna Mainka w szeregach Baszty

     • Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - II Liga 16-25 czerwca 2021

      Już od 16 czerwca Uks Baszta w składzie: Mateusz Góralczyk, Nikodem Bialik, Krzysztof Ciepły, Alicja Wojs, Alicja Lach, Anna Mainka, Maja Moczała pod opieką trenerską Mikołaja Korolczuka uczestniczy w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

      W reprezentacji klubu gra nasza uczennica -Anna Mainka.

      Trzymamy kciuki💪

     • Razem dla seniorów

     • Za nami kolejna akcja wolontariatu. Tym razem nasi uczniowie działali na rzecz podopiecznych Domu bez Barier Maja. To dla nich wykonali zdjęcia z napisami wsparcia i pamięci. Miejmy nadzieję, że ten drobny gest uczyni innych szczęśliwszymi.

      Sonia Hanslik-Czubko

     • Karta rowerowa - EGZAMIN

     • Do egzaminu mogą przystąpić uczniowie, którzy ukończyli 10 rok życia, oraz ci, którzy nie zdali egzaminu w poprzednich latach. W podstawie programowej z zajęć technicznych znajdują się treści wychowania komunikacyjnego pozwalające uczniowi przygotować się do egzaminu oraz strona BRD (nowa wersja) https://brd.edu.pl/brd2/index.html

      PROCEDURA UZYSKANIA KARTY ROWEROWEJ

      Uzyskanie karty rowerowej wymaga postępowania zgodnie z poniższą procedurą:

      1. Uczeń powinien pobrać od nauczyciela  lub wydrukować Arkusz zaliczeń  (link poniżej)

      2. Wypełnić czytelnie swoje dane osobowe.

      3. Uzyskać wpis (zgodę) rodzica lub prawnego opiekuna.

      4. Uzyskać wpis (zgodę) nauczyciela wychowawcy..

      5. Przystąpić do sprawdzianu teoretycznego.

      I TERMIN 09.06.2021 (ŚRODA) 

      kl. V- VIII godz.10.30 (świetlica)

      kl. IV godz. 11:45

      6. Po pozytywnym zaliczeniu sprawdzianu teoretycznego, przystąpić do sprawdzianu praktycznego z jazdy na własnym  rowerze na placu manewrowym przy ZSP nr 1.

      7. Dyrektor szkoły na podstawie wypełnionego arkusza zaliczeń wydaje nieodpłatnie uczniom kartę rowerową.

     • MOGĘ zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech!

     •  

      Drodzy Rodzice!

      Nasze przedszkole przystąpiło do Kampanii edukacyjno - informacyjnej "MOGĘ! Zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech". Przedszkolaki poznały właściwości powietrza, a dzięki ciekawej bajce i przyjaznym postaciom w łatwy sposób zrozumiały co to jest SMOG i jaki wpływ ma na zdrowie człowieka. Rozmawialiśmy o tym jak żyć, by nie wytwarzać smogu oraz jak zachować się w przypadku alarmu antysmogowego. Dzieci zastanawiały się również, jak sprawić, by powietrze, którym oddychamy było czystsze, a tym samym zdrowsze.Najcenniejszą częścią tych rozważań były jednak propozycje działań, których podjąć się mogą nawet małe dzieci m.in.: sadzenie drzew, zmniejszenie zużycia papieru, zachęcanie rodziców do zrezygnowania z jazdy samochodem, przypominanie im o zabraniu ekotoreb na zakupy, a także segregowanie i ponowne wykorzystanie surowców wtórnych. Dzieci tworzyły również ciekawe prace plastyczne oraz rozwijały logiczne myślenie podczas rozwiązywania zagadek. Mali pogromcy smogu wykonali wiele eksperymentów- oj pyłu, kurzu było wiele.Nasze przedszkole za uczestnictwo w kampanii otrzymało pomoc rzeczową w postaci oczyszczacza powietrza, który został zakupiony ze środków Województwa Śląskiego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej pn.: „MOGĘ! Zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech" - II edycja, współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". Urządzenie to dba o właściwą jakość powietrza w naszym przedszkolu, zatem STOP SMOG!!!

      Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów, w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie oraz zaktywizowanie nauczycieli przedszkolnych w zakresie tematyki antysmogowej dot. zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza, sposobów zapobiegania niskiej emisji i unikania ekspozycji na zanieczyszczenia.

      Więcej informacji pod linkiem: MOGĘ zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech

     • Pączkowanie trwa...

     •  

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w akcję "Wyślij pączka do Afryki 2021 ". Dobro ofiarowane innym zawsze do nas powraca!

      Sonia Hanslik-Czubko

       

     • Mistrzowie lapbooków

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Wodzisławiu Śląskim. Konkurs ten miał na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci oraz rozwijanie własnej wyobraźni.

      Praca konkursowa polegała na przygotowaniu lapbooka do ulubionej książki.

      Laureatem konkursu została Marta Słupek z 3b, która stworzyła przepięknego lapbooka w oparciu o dzieło autorstwa Dahla Roalda " Matylda".

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

      Kuś Iza

     • Światowy Dzień Pszczoły

     • 20.05 to dzień, w którym musimy pamiętać o niezmiennie panującej królowej i jej poddanych: o pszczołach. Tak, te małe istotki, których większość z nas się boi i kojarzy głównie z miodem, mają swoje święto - Światowy Dzień Pszczoły. Przedszkolaki z grupy Stokrotki wiedzą, że pszczółki są niesamowicie pracowite i pożyteczne, lubią kolorowe kwiatuszki i dają nam dużo więcej niż ulubiony przysmak Kubusia Puchatka. To przecież dzięki pszczołom możemy zachwycać się między innymi najpierw kolorem kwiatów na jabłoni, a później smakiem soczystych jabłek. Przedszkolaki razem z panią Natalią omówiły budowę ciała pszczoły miodnej, zwróciły uwagę na sposób zbierania pyłku i nektaru kwiatowego, podpatrzyły i podsłuchały jedną z rodzin pszczelich w ulu. Dzieci poznały także inne produkty wytwarzane przez pszczoły, np. propolis czy wosk. Stokrotki dowiedziały się czym jest zapylanie i w jaki sposób pszczoły ( a także inni zapylacze) pomagają roślinom w rozwoju. Wiedzą także, że nie wolno robić tym pasiastym owadom krzywdy. Wspólnie bawiliśmy się w "Lot pszczoły" i "zapylaliśmy kwiaty". Na podsumowanie zajęć przedszkolaki wykonały niezwykle zachwycające, ale i pracochłonne dzieło sztuki.

     • Podwórka Nivea! Głosujmy na naszą szkołę!

     • Już od 24.05.2021 r. rusza głosowanie na Podwórko Talentów. Bardzo prosimy promować  nasze starania o jego pozyskanie wśród kolegów, rodziny, przyjaciół. Przypominamy, że każda osoba może oddać 1 głos dziennie. Głosujemy do 16. 07. 2021 r. Wygrywają lokalizacje z największą liczbą oddanych głosów.

      Bawmy się razem!

       

       

     • Rodzina ponad wszystko...

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pt. „Na początku była miłość – moja rodzina”, której organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

      Celem konkursu było zachęcenie rodziców i wychowawców do rozmów z dziećmi na temat wartości rodziny w ich życiu, podkreślenie znaczenia rodziców i rodziny w kształtowaniu osobowości każdego człowieka oraz

      rozwijanie talentów plastycznych dzieci. Dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy uczniów do brania udziału w organizowanych konkursach.

      Iza Kuś

     • Maj bez klasówek i sprawdzianów

     •  

      W maju uczniowie wracają do nauki stacjonarnej w szkołach. Wszystkim zależy na tym, aby powrót do szkoły pozbawiony był stresu. Dlatego uczniowie miejskich placówek oświatowych mogą liczyć na wsparcie ze strony swoich nauczycieli. Ogłaszamy "MAJ to miesiąc BEZ: kartkówek, sprawdzianów i jedynek".

      Powrót do szkół to powrót do nowej rzeczywistości, w której wszyscy muszą się na nowo odnaleźć. Perspektywa ta budzi lęk i niepokój. Uczniowie wodzisławskich placówek oświatowych mogą jednak liczyć na wsparcie. Nauczyciele zadbają o to, aby maj upłynął pod znakiem adaptacji społeczno-emocjonalnej. Nie będzie kartkówek, sprawdzianów ani jedynek.

      W tej sytuacji kluczowe jest, aby okazać wsparcie dzieciom i młodzieży. Pandemia koronawirusa, nauka zdalna, izolacja od rówieśników sprawiła, że na uczniów spadło mnóstwo problemów o naturze emocjonalnej, zdrowotnej i społecznej. Obowiązkiem nauczycieli jest więc zadbanie o dobre samopoczucie i stan psychiczny podopiecznych.

     • DROGI UCZNIU! WEŹ UDZIAŁ W DARMOWYCH WEBINARIACH!

     • Drodzy uczniowie! Już 10 maja startują darmowe webinaria "Szkoła z Gigantami: Programowanie w 4 wymiarach gamingu", w trakcie których, w zależności od grupy wiekowej, do Scratcha przeniesiecie rozgrywki z dobrze znanych Wam gier lub stworzycie własne strony internetowe nawiązujące do Waszych ulubionych gier. Ale to nie wszystko!

      "Matematyczni Giganci - próbny test ósmoklasisty i maturzysty" to część webinariów, w trakcie których będą omawiane i rozwiązywane zadania, jakie mogą wystąpić na tych ważnych egzaminach!

      Biorąc udział w "Szkole z Gigantami" możemy wspólnie zawalczyć o nagrody dla całej szkoły, a także o voucher na kurs programowania dla jednego z Was!

      Dołączcie do wydarzenia na Facebooku, aby Was nic nie ominęło! https://www.facebook.com/events/356646989038340/

      Sprawdźcie szczegóły i wypełnijcie indywidualnie formularz zapisowy, aby zarezerwować miejsce na wybranych zajęciach: www.szkolazgigantami.pl (KOD OD NAUCZYCIELA: LC162345611) Na zajęcia zapraszają Giganci Programowania

      WSZELKIE PYTANIA PROSZĘ KIEROWAĆ DO PANI KATARZYNY STEFANIAK

     • KONKURS POWIATOWY " W PRZYSZŁOŚCI ZOSTANĘ...."

     • Nasza uczennica Magdalena Masłyk z kl. V postanowiła spróbować swoich sił w powiatowym konkursie „W przyszłości zostanę…”, którego organizatorem jest PODN. Konkurs ma na celu szerzenie wiedzy nt. zawodów oraz zachęcanie do aktywnego konstruowania własnej ścieżki kariery zawodowej, jaką trzeba przejść żeby osiągnąć swój wymarzony cel zawodowy. Magda postawiła na zawód projektantki mody. Wyzwanie z jakim uczennica musiała się zmierzyć polegało na wykonaniu plakatu wymarzonego zawodu oraz zaprezentowanie siebie w krótkiej prezentacji, jako projektantki. Magdzie życzymy powodzenia i zachęcamy do obejrzenia filmiku.

      https://photos.app.goo.gl/AhNKQ6ZrzAajmVzE8