• Kreatywnie na języku angielskim

     • W ramach lekcji języka angielskiego uczniowie klas II b i I b przygotowali piękne, kolorowe plakaty podsumowujące przerobiony dział materiału.

      Anna Kowalska

       

       

     • !!!KONKURS!!!

     • "Wilchwiańska Pisanka" - to wydarzenie planowane dla mieszkańców Wilchwy - Nasza Dzielnica w ramach środków z projektu "Fachowa siła przyszłością dla rodziny"

      Więcej informacji dostępnych pod linkiem :

      https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2007772082700931&id=100004044763483

     • WIOSENNI POSZUKIWACZE

     • Wiosna w pełni, więc młodsze przedszkolaki wraz ze swoimi bliskimi odwiedzili własne ogrody w poszukiwaniu jej oznak. Poza zieloną trawką, pączkami na drzewach i pierwszymi wiosennymi kwiatami, przedszkolaki podczas poszukiwań zaobserwowały także biedronki wygrzewające się w słońcu i drewniane twarzyczki.

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • Tu po Prima Aprilis, dniu pełnym dowcipów i żarcików, 2 kwietnia rokrocznie obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Obchody tego dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Z tej okazji Straszaki, za zaproszeniem pani Angeliki, w różnych odcieniach koloru nieba uczciły Niebieski Dzień.

      Natalia Kominek

     • PRZEDSZKOLAKI MALUJĄ ŚWIAT:)

     • #andrà tutto bene  we Włoszech, #allwillbewell w Wielkiej Brytanii, #alleswirdgut w Niemczech, #wszystkobedziedobrze w Polsce. Międzynarodowa akcja, zapoczątkowana we Włoszech dla podniesienia na duchu zmęczonego społeczeństwa dotarła też do Wodzisławia. Przedszkolaki z obu grup wraz z Rodzicami stworzyli cudowne tęcze by pokolorować smutny świat. Przekonajcie się! Od razu jest piękniej!

      Natalia Kominek

     • DZIĘKUJEMY

     • Klasa VB w ramach zajęć online również wzięła udział w akcji "Dziękuję bohaterom" wykonując prace prosto z serca,chcąc podziękować wszystkim ludziom, którzy walczą ze skutkami koronawirusa. Ich nazwiska nie są publicznie znane, a twarze mają skryte pod maskami. To m.in. pracownicy służby zdrowia oraz sklepów i aptek, stróże porządku, kurierzy i przewoźnicy.

     • Rekrutacja do Szkoły Podstawowej nr 8

     • Szanowni Rodzice.

       

      Apelujemy by każdy z rodziców dokonał rejestracji w elektronicznym systemie naboru i dokonał odpowiednio zgłoszenia w procedurze "zgłaszam dziecko wyłącznie do szkoły obwodowej" lub "zgłaszam dziecko do rekrutacji do szkoły poza obwodem".

      Termin rejestracji upływa w najbliższy piątek tj. 03.04.2020 r. o godz. 15.00.

       

      Przed Państwem ostatni tydzień by wziąć udział w rekrutacji do szkół podstawowych.

      Ze względu na wprowadzony stan epidemii i znaczne ograniczenia związane ze swobodnym poruszaniem się wprowadzamy uproszone zasady zgłaszania.

      Jeżeli rodzic chce zapisać dziecko do szkoły w obwodzie którego mieszka wystarczy, że wypełni elektroniczny formularz - Zgłoś kandydaturę / ZGŁOSZENIE - dostępny na stronie naborowej i potwierdzi telefonicznie zgłoszenie do wybranej szkoły obwodowej.

       

      Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły, na wniosek rodziców, mogą być przyjęci do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. Wniosek wypełnia się także w elektronicznym systemie - Zgłoś kandydaturę / WNIOSEK. W postępowaniu rekrutacyjnym są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący. Stąd po wypełnieniu wniosku wydrukowany podpisany  wniosek należy przesłać w wersji elektronicznej do szkoły pierwszego wyboru. W przypadku braku możliwości wydrukowania należy po wypełnieniu elektronicznego wniosku telefonicznie poświadczyć jego treść. Wniosek zostanie wydrukowany w szkole. W przypadku konieczności uwzględnienia dodatkowego kryterium "Niepełnosprawność kandydata" lub "Objęcie kandydata pieczą zastępczą" należy stosowne dokumenty potwierdzające kryterium po telefonicznym potwierdzeniu przesłać drogą elektroniczną do szkoły pierwszego wyboru.

       

      Rejestracji należy dokonać poprzez witrynę:

      www.wodzislawslaski.podstawowe.vnabor.pl

     • Rekrutacja do przedszkola

     • Informuję, iż w dniu 30.03.2020 r. o godz. 13.00 zostaną ogłoszone wyniki rekrutacji tj. publikacja list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Aby sprawdzić do jakiej placówki dziecko zostało zakwalifikowane należy zalogować się do systemu lub sprawdzić pocztę elektroniczną adresu, który został podany przy rekrutacji.

      Do dnia 03.04.2020 r. do  godz. 15.00 należy zgłosić do placówki, do której dziecko zostało zakwalifikowane i potwierdzić wolę korzystania z usług tej placówki.

      Ze względu na wprowadzony stan epidemii potwierdzenie woli odbywać się będzie poprzez przesłanie wersji elektronicznej oświadczenia do przedszkola, którego dziecko zostało zakwalifikowane, lub złożenia poświadczenia telefonicznego w przedszkolu.

      Jeżeli Rodzice nie potwierdzą woli przyjęcia dziecka w określonym wyżej terminie, zostanie dziecko wykreślone z listy przyjętych. Publikacja list dzieci przyjętych nastąpi w dniu 06.04.2020 r. o godz. 13.00.

     • Podróżując do Azji

     • W tym tygodniu dzieci z grupy starszej poznają kolejny kontynent -tym razem jest to Azja. Poznały położenie Azji na mapie oraz podział na poszczególne państwa. W ramach zajęć plastycznych wykonały rysunek pandy.

      Angelika Staniczek

       

     • Zielono nam...

     • Zielono nam! Kiedy wiosna kalendarzowa zaczyna się na dobre, młodsze przedszkolaki dowiedziały się, jak zaobserwować pierwsze jej oznaki. Ponadto, jako wiosenni detektywi, poszukiwali w swoim otoczeniu przedmiotów w najbardziej wiosennej barwie - zieleni, następnie dzielili je według kategorii i przeliczali. Spójrzcie, jak wspaniale sobie poradzili!

      Natalia Kominek

     • W obronie naszej planety

     • Nasza Ziemia. Temat ochrony naszej planety jest nam wszystkim szczególnie bliski. Przedszkolaki dowiedziały się, co niszczy Ziemię oraz poznały sposoby jej ochrony. W ramach pracy plastycznej młodsza grupa przedszkolna wykonała trójwymiarowe, wypiekane w piekarniku domowym, dzieła pt. "Ziemia". Zapraszamy do oglądania 🙂

      Natalia Kominek

     • Dzień Kolorowej Skarpetki     • Wiosna, ach to Ty! 21.03 to oczywiście pierwszy dzień kalendarzowej wiosny i Dzień Wagarowicza, ale także Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym dniu, każdy solidaryzujący się z osobami cierpiącymi na ZD i ich rodzinami podejmuje wyzwanie Dnia Kolorowej Skarpetki. Tak też było z naszymi Przedszkolakami i ich Rodzicami 🙂 Trochę radości w tym trudnym dla nas czasie! Oby tak dalej! 

      Natalia Kominek

       

     • KLASA IA ZSP2 DZIĘKUJE❤️❤️❤️

     • KLASA IA ZSP2 DZIEKUJE❤️❤️❤️Dzieci z klasy 1a chciałyby podziękować wszystkim osobom pracującym podczas kwarantanny: osobom pracującym w szpitalach, przychodniach, aptekach, w sklepach, kierowcom, policjantom, strażakom i wszystkim tym, którzy pracują by utrzymać swoje rodziny. W ramach lekcji techniki dzieci przygotowały piękne napisy słowa " dziękuję" z przedmiotów codziennego użytku.

     • PRACE NASZYCH NAJMŁODSZYCH

     • Najmłodsza grupa dzieci z przedszkola w ramach zdalnych zajęć z religii wykonali razem rodzicami piękne krzyże na Golgocie. Pamiętamy, że jest Wielki Post i przygotowujemy się do Świąt Wielkiej Nocy.

     • KOMUNIKAT

     • Komunikat w sprawie rekrutacji.

      Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wodzisławiu Śląskim

      W związku z przedłużającym się zamknięciem szkół prosimy aby wdrukowane i podpisane przez oboje rodziców wnioski oraz zgłoszenia dzieci do klasy pierwszej przesyłać w formie zdjęcia lub skanu na adres szkoły zsp2@wodzislaw-slaski.pl

      Dla osób które z jakiegoś powodu nie są w stanie przesłać w/w dokumentów drogą mailową wnioski rekrutacyjne do klasy pierwszej prosimy wrzucać do skrzynki wystawionej przed drzwiami szkoły wgodzinach 8:00 do 13:00

      Dokumenty w wybranej formie należy przekazać do 3.04.2020 r.

     • Komunikat w sprawie rekrutacji

     • Z uwagi na sytuacją sanitarną, wobec wprowadzonego stanu zagrożenia epidemicznego, sekretariat Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wodzisławiu Śląskim od poniedziałku 16 marca do odwołania, maksymalnie ogranicza przyjęcia petentów.

      Prosimy by wnioski o przyjęcie dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych rodzice wysyłali mailem na adres placówki pierwszego wyboru (wniosek taki musi być podpisany) lub tak jak w przypadku zaświadczenia, po telefonicznym uzgodnieniu odbierane będą od rodzica przez pracownika placówki, tak by uniknąć wejścia rodzica do szkoły.

      Osobista wizyta w szkole będzie możliwa jedynie w sprawach niecierpiących zwłoki i po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym: 032 455 47 63 lub 739 076 222