• Nauka i organizacja pracy w warunkach kwarantanny

     • Prosimy Rodziców i Uczniów o odczytywanie wiadomości umieszczanych w dzienniku elektronicznym. Nauczyciele poszczególnych przedmiotów będą przekazywać za jego pośrednictwem zadania do wykonania i wskazówki do pracy w domu. Dyrekcja szkoły przekazuje ważne informacje organizacyjne dotyczące funkcjonowania szkoły w warunkach kwarantanny. Jeszcze raz apelujemy o rozsądek i przypominamy o obowiązku sprawdzania wiadomości przekazywanych za pomocą dziennika elektronicznego.

     • Rekrutacja do szkół

     • Szanowni rodzice w dniu 16 marca rozpoczyna się nabór do szkół podstawowych, dla których Miasto Wodzisław Śląski jest organem prowadzącym. Nabór będzie prowadzony za pośrednictwem elektronicznego systemu wspomagającego rekrutację. Mając na uwadze, iż od dnia 16.03. zostają jednocześnie wstrzymane zajęcia edukacyjne w szkołach a także zaleca się ograniczenie wizyt w placówkach oświatowych Prezydent Miasta podjął decyzję o wydłużeniu składania wniosków i zgłoszeń w rekrutacji do dnia 3 kwietnia. W najbliższych dniach zostanie opublikowane stosowne Zarządzenie. Bardzo prosimy, aby wersje papierowe wniosków dostarczac do szkoły po 25.03.2020 r. 

      Wszystkie informacje związane z rekrutacją będą dostępne od najbliższego poniedziałku ma stronie www.wodzislawslaski.podstawowe.vnabor.pl

      Informacja ze strony UM https://wodzislaw-slaski.pl/wydluzony-termin-rekrutacji-do-szkol

     • Informacja dla rodziców

     • Drodzy Rodzice,

      Przesyłam kilka ważnych informacji w związku z odwołaniem zajęć w szkole i sytuacją sanitarno-epidemiologiczną:

      1. Rodzicom dziecka do 8 lat, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS; świadczenie przysługuje od dnia  zamknięcia szkoły, czyli  od 16 marca 2020.
      2. Poradania Psychologiczno Pedagogiczna w Wodzisławiu śląskim jest nadal czynna, nieczynne są miejskie instytucje kulturalne- WCK, biblioteka, MOSiR.
      3. W szkole pełniony będzie dyżur- prosimy jednak wszelkie sprawy załatwiać poprzez e- dziennik lub telefonicznie.
      4. Również Urząd Miasta prosi o załatwianie spraw także poprzez kontakt telefoniczny, ePUAP. Do urzędu wpuszczana będzie niewielka ilość osób, by zminimalować ryzyko zachorowań. Pozostali petenci będą czekać na zewnątrz budynku.

       

      CO ZROBIĆ GDY DZIECKO/DOROSŁY ZACHORUJE?

       

      - zadzwoń w pierwszej kolejności do lekarza pierwszego kontaktu, dobrze wysłuchaj jego zaleceń i zastosuj je;

      - jeśli lekarz wyda zalecenie – udaj się do specjalisty;

      - tylko w ostateczności udaj się do szpitala. Dzieci przyjmowane są tylko w szpitalu w Rydułtowach, dorosły w Wodzisławiu Śl.;

      - do szpitala z chorym będzie wpuszczana tylko JEDNA osoba dorosła;

      - w najcięższych przypadkach należy wezwać karetkę, pamiętać należy, że ta sama karetka może być potrzebna w innym miejscu!

      - jeśli mamy podejrzenie, że mogą to być objawy koronawirusa należy w pierwszej kolejności zawiadomić Sanepid – nr alarmowy czynny całą dobę:

      601 449 841

       

      APELUJEMY!

       

      1. Dopilnujcie, by dzieci pozostały w swoich domach, nie wychodziły na boiska, place zabaw, unikały zatłoczonych miejsc.
      2. Zachęćcie dzieci do nauki, nauczyciele będą wysyłać uczniom zadania, prace do wykonania.
      3. Nie organizujcie wyjazdów poza miejsce zamieszkania. To nie weekend, to nie ferie. To czas kwarantanny całego społeczeństwa. Bądźmy odpowiedzialni.

       

      JEŻELI WRÓCIŁEŚ Z ZAGRANICY BEZWZGLĘDNIE PAMIĘTAJ, ABY ZGŁOSIĆ TEN FAKT W SANEPIDZIE W CELU PODJĘCIA DALSZYCH KROKÓW!

     • Rekrutacja do szkoły i przedszkola

     • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Wodzisławiu Śląskim oferuje na rok szkolny 2020/2021:

      - dwie grupy przedszkolne I - 3, 4, 5 latki i II - 5, 6 latki

      - klasę bilingwalną na poziomie klasy 7,

      - klasę sprotową na poziomie klasy 6,

      - zajęcia rozwijające kratywność,

      - zajęcia z kodowania i programowania,

      - szach w szkole i przedszkolu,

      - innowacje,

      Rekrutacja do przedszkola od 2.03.2020 r., do szkoły od 16.03.2020 r. więcej informacji w zakładce rektutaja. 

      Rekrutacja do szkoły i przedszkola

     • Rekolekcje wielkopostne

     • Od poniedziałku uczestniczyliśmy w wielkopostnych rekolekcjach.Prowadził je biskup Kazimierz Wielikosielec, który przyjechał do nas z Białorusi. Dziękujemy za piękne przesłanie oraz czas skłaniający do refleksji i zadumy

     • VII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla Uczniów Klas I-III

     • Paweł Kędzierski, uczeń klasy II b, reprezentował szkołę w

      VII Powiatowym Konkursie Matematycznym dla Uczniów Klas I-III. Był najmłodszym uczestnikiem zmagań matematycznych. Nie udało mu się stanąć na podium, ale zajął piąte, bardzo wysokie miejsce, i tym samym potwierdził, że matematyka nie sprawia mu żadnych problemów. Dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem Pawła jest Izabela Kuś.👍👏

      Izabela Kuś

     • Wolontariusze w przedszkolu

     • Dziś w ramach działań Szkolnego Klubu Wolontariatu pięcioro uczniówz klasy VI a postanowiło odwiedzić starszą grupę przedszkolaków. Uczniowie przedstawili dzieciom bajkę, która oparta jest na metodzie według idei Lwa Wygotskiego. Po zapoznaniu się z tekstemi bohaterami bajki, dzieci rozmawiały o treści tekstu, a następniew grupach, wykorzystując ilustracje, układały bajkę w ciągu chronologicznym. Największą tajemnicą i wyzwaniem okazało siędla dzieci poznanie tajników kodowania, czyli modelowania bajkiza pomocą figur geometrycznych. Zadaniem grupy było dobraniedo postaci i rzeczy odpowiedniego kształtu i koloru koła. Zadanie nie było łatwe, ale przedszkolaki poradziły sobie z nim wzorowo! W czasie zajęć były kształtowane kompetencje kluczowe w postaci nazywania bohaterów bajki w języku angielskim. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało bajkę w wersji mini i mogło ją pokolorować.Mamy nadzieję, że pomimo różnicy wieku dzięki integracji i młodsi,i starsi miło spędzili czas.

      Bożena Góral

     • XVI Wodzisławski Konkurs Recytatorski

     • Wczoraj uczennice klas szóstych: Oliwia Stawarska i Kinga Strączek reprezentowały szkołę w XVI Wodzisławskim Konkursie Recytatorskim. Dziewczynom nie udało się stanąć na podium, jednak pięknie wyrecytowały przygotowane teksty. Dziękujemy im za godne reprezentowanie szkołyi życzymy wytrwałości w dalszych recytatorskich bojach.

      Sonia Hanslik-Czubko

     • Sukcesy judoków

     • W niedzielę wzięliśmy udział w otwartym Międzynarodowym Turnieju Dzieci, Młodzików i Juniorów Młodszych w Judo,w którym uczestniczyło ponad 500 zawodników.

      W zawodach wzięli również uczniowie naszej szkoły, zdobywając:

      Złoty medal :

      - Łukasz Więcław- Lena Kosz

      Srebrny medal:

      - Karolina Ogurek- Maksymilian Kula- Oliwia Mitrenga

      Brązowy medal :

      - Weronika Mitrenga- Paulina Niewolska- Julia Bażan- Tomasz Banasik- Szymon Figura- Bartosz Ogurek 👏👍

      Sandra Pniak

     • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

     • Dziś (2.03) uczennice naszej szkoły wzięły udział w międzyszkolnym konkursie recytatorskim "Z przyrodą za pan brat". Z Kokoszyc wróciły w bardzo dobrych humorach! :)

     • WIECZÓR FILMOWY

     • Piątkowy wieczór 28 lutego klasy V postanowiły spędzić inaczej niż zazwyczaj. O godzinie 17:00 spotkaliśmy się w sali nr 7, która w tym dniu zamieniła się w salę kinową. Rozpoczął się seans filmu pt.: "Rock Dog. Pies ma głos!”.Oglądaliśmy go z zapartym tchem, bacznie śledząc losy głównego bohatera. Śmialiśmy się i wzruszaliśmy razem z nim. Po tym wieczorze zapamiętamy, że warto gonić za marzeniami i nigdy się nie poddawać. Wiemy już, że empatia i wrażliwość są wielką siłą, która może zmieniać świat na lepsze!

     • Paweł Kędzierski laureatem Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego"MISTRZ MATEMATYKI 2020"

     •           W piątek 28.02.2020 r. dwoje uczniów klasy 2 b reprezentowało naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "MISTRZ MATEMATYKI 2020" dla uczniów klas I-III, organizowanym przez SP nr 3 w Wodzisławiu Śląskim.Reprezentantami byli Paweł Kędzierski oraz Katarzyna Rzeszowska.

                             Konkurs odbył się o godzinie 11.00. Przez cały czas uczniom towarzyszył stres oraz chęć uzyskania jak najlepszego wyniku. Zadania były naprawdę bardzo trudne i podchwytliwe, przewidziane dla uczniów klas III, jednak Kasia i Paweł dali z siebie wszystko. Po napisaniu sprawdzianu udali się na drobny poczęstunek, a potem było ogłoszenie wyników. Napięcie, w jakim ich trzymano, było ogromne. Werdykt zaskoczył samego zwycięzcę, którym został Paweł Kędzierski. Radość nie miała końca. Otrzymał przepiękny puchar i dyplom. Pozostali uczniowie także dostali dyplomy za uczestnictwo oraz skromne upominki.

      Laureaci trzech pierwszych miejsc zostali zgłoszeni do Powiatowego Konkursu Matematycznego, który odbędzie się już w najbliższy czwartek. GRATULUJEMY zwycięzcy oraz życzymy powodzenia w kolejnym etapie !!!👍👏🤩

      Iza Kuś

     • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to ważny dla nas czas. Co roku czcimy wtedy pamięć patriotów, którzy oddali życie za ojczyznę. Klasa VII przygotowała krótki program artystyczny i tym samym przybliżyła sylwetki żołnierzy wyklętych.

     • ZDROWA PRZERWA ŚNIADANIOWA

     • Wczoraj, 27.02 w ramach innowacji matematyczno - przyrodniczej odbyła się kolejna zdrowa przerwa pod hasłem "Przerwa na zdrowe śniadanie gwarantuje dobre odżywianie". Uczniowie, którzy zdobyli przez ostatnie miesiące żetony za prawidłowo rozwiązane zadania, mogli je wymienić na świeżo wyciskany sok lub przepyszne kolorowe kanapki😊Akcja ma na celu propagowanie zdrowej żywności i cieszy się wielkim zainteresowaniem.

     • Altruizm, empatia, ubóstwo...

     • W związku z uczestnictwem w konkursie Szkolny Klub Wolontariatu, klasy VI b i VII poznały na zajęciach trzy słowa związane z wolontariatem: altruizm, ubóstwo, empatia. Ich znaczenie wyjaśniali w kontekście działalności osób najlepiej rozumiejących znaczenie tych pojęć: Janiny Ochojskiej, Ireny Sendlerowej czy św. Brata Alberta. Uczniowie dowiedzieli się, kim są osoby stanowiące wzór dla wolontariuszy i na czym polegała ich działalność. Następnie wykonali piękne plakaty prezentujące ich sylwetki. Materiały wykonane podczas zajęć zostały zaprezentowane na ściennej gazetce.Mamy nadzieję, że podjęte działania staną się inspiracją do kształtowania postaw altruizmu i empatii oraz uwrażliwienia na problem ubóstwa.

      Sonia Hanslik-Czubko

     • Wycieczka do kopalni w Zabrzu

     • 26.02.2020 r. uczniowie klas I a i III uczestniczyli w wycieczce do Zabrza na Bajtel Szychtę w Sztolni Królowa Luiza. Dzieci miały okazję poznać pracę górników zostając jednymi z nich. Była to idealna okazja do spełnienia dziecięcych marzeń, zaspokojenia ciekawości i odczucia na własnej skórze trudu górniczej pracy w formie zabawy. Każdy uczestnik oprócz strojów sztygarskich dostał również kaski z lampami górniczymi. Podczas Bajtel Szychty dzieci poznały realia pracy w kopalni, wykonały różne zadania, takie jak urabianie węgla kilofem, cięcie drewna, skręcanie śrub, a także brały udział w improwizowanej akcji ratowniczej. Uczestniczyły także w pokazie pracy kombajnu oraz jechały kolejką górniczą.

      Mali górnicy wrócili brudni, ale szczęśliwi. 🤗

      Alina Czekaj

     • Sukces w XXVI edycji Konkursu Powiatowego pt.” Ślonsko godka”

     • Dziś uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanej w Żorach przez Centrum Edukacji Regionalnej XXVI edycji Konkursu Powiatowego pt.” Ślonsko godka” . Uczniowie: Franciszek Szczyrba z kl. I b, Marta Krakowczyk i Bernadeta Galwas z kl. V a oraz Ania Galwas z kl. VIII zaprezentowali się w przepięknie powiedzianych monologach napisanych przez Ewelinę Sokół – Galwas i zajęli czołowe miejsca.

      Marta uzyskała I miejsce, Ania II, a Bernadka III miejsce. Gratulujemy im sukcesu!

      Anna Czop

     • Szkolny konkurs recytatorski

     • Dziś w świetlicy naszej szkoły odbył się szkolny konkurs recytatorski klas I- III pt. „Z przyrodą za pan brat”. Uczniowie jak najlepiej prezentowali swoje umiejętności i zdolności recytatorskie. Konkurs przebiegał w przyjaznej atmosferze.

      W klasach pierwszych I miejsce zdobyła Paulina Jeremias z kl. Ib, II miejsce Marta Strączek z kl. Ia, III miejsce zdobył Jakub Mendrela również z kl. Ia.

      W klasie drugiej nagrodę otrzymała Karolina Uniowska.

      Natomiast w klasie trzeciej I miejsce przyznano Natalii Mołdrzyk, II miejsce Patrykowi Bażanowi, III miejsce Natalii Kawalerowicz.

      Laureaci pierwszego miejsca zostali zgłoszeni do miejskiego konkursu recytatorskiego.

      Gratulujemy!

      Alina Czekaj