• Życzenia Noworoczne

     • Życzymy Nowego Roku pełnego optymizmu, radości, szczęścia i powodzenia.

      Niech w nadchodzącym roku 2021 speniają się Wasze wszystkie marzenia!

     • Jesełka 2020

     • Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Dyrekcja oraz całe grono pedagogiczne składa najserdeczniejsze życzenia zdrowia i radości w tym trudnym i ciężkim czasie, spokoju, życzliwości i nadziei.

      Uczniowie naszej szkoły i przedszkola przygotowali w formule zdalnej krótkie jasełka. Zapraszamy do obejrzenia filmu zawartego w poniższym linku i przesłania ciepłych myśli wszystkim zaangażowanym w przygotowania <3 

       

      https://youtu.be/A8-F8jZ3xRM

     • Podziękowanie

     • 17 grudnia uczniowie naszej szkoły odwiedzili Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Wodzisławiu Śląskim. Przekazano im wiele darów zgromadzonych podczas szkolnej zbiórki m.in. środki higieniczne, żywność oraz odzież . Wręczone zostały także własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi.

      Za okazaną pomoc szkoła otrzymała pamiątkę w postaci filiżanki z logo Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

      Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę i okazali serce potrzebującym mieszkańcom Wodzisławia Śląskiego.

       

      Iza Kuś

     • Zielony gość

     • "Choinko piekna jak las,

      Choinko zostań wśród nas!"

      Nasza cudna zielona przyjaciółka zachwyca każdego dnia coraz bardziej. Suszone plastry pomarańczy, łańcuch lepiony przez dzieci, papierowe ozdoby Kazdego dnia dbamy o nią, by cieszyła nasze oczy i serca jak najdłużej

      Natalia K.

     • Plakaty

     • Na zajęciach historii uczniowie klasy VII b poznawali ideologie, które pojawiły się w XVIII i XIX w. Efektem było wykonanie plakatów propagujących i upowszechniających informacje o nich. Uczniowie wykonywali swoje prace za pomocą różnych technik. Najładniejsze plakaty prezentujemy w galerii.

      Sonia Hanslik-Czubko

     • Dziękujemy...

     • Dziękujemy Rodzicom, Uczniom i Pracownikom ZSP nr 2 za zaangażowanie w zbiórkę na rzecz Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach. Udało zgromadzić nam się słodycze oraz lektury, za okazaną pomoc jeszcze raz dziękujemy.

       

      Sonia Hanslik-Czubko

       

       

      0

      Liczba odbiorców

      0

      Aktywność

      Promuj post

       

      1Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Wodzisławiu Śląskim

     • Srebrny medal!

     • Wczoraj, 12.12.2020, Tomasz Banasik zajął 2 miejsce w małopolskiej lidze jujitsu, odbywającej się w Krakowie. Do Krakowa pojechał wraz ze swoją trenerką, Sandrą Pniak, oraz innymi reprezentantami Akademii Sportowej Top Team. Serdecznie gratulujemy

     • Lizak w roli głównej...

     • Kilkoro uczniów naszej szkoły postanowiło poświęcić swój cenny czas i wziąć udział w konkursie plastycznym „Mój wymarzony lizak”, którego organizatorem jest Muzeum Lizaka w Jaśle. Zadaniem, z jakim przyszło się zmierzyć naszym szkolnym artystom, było wykonanie wymarzonego kształtu lizaka w dowolnej płaskiej technice. Zapraszamy do zapoznania się z inwencją twórczą i oryginalnością prac naszych uczniów.

      Bożena Góral

     • "Skrzaty ukryte w jesiennym lesie" - wyniki konkursu

     • W IV Powiatowym Konkursie Plastycznym z elementami origami „Skrzaty ukryte w jesiennym lesie”, którego organizatorem był Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śl., wzięło udział 48 uczestników ze szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego.
      Celem konkursu była popularyzacja różnorodnych technik plastycznych, rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno jesiennej przyrody. Komisja miała ogromną trudność w dokonaniu wyboru zwycięzców spośród nadesłanych prac, ponieważ wszystkie były wyjątkowe. Po burzliwych naradach przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:

      I miejsce Paweł Pietrzyk kl. III SP 3 Radlin
      I miejsce Emilia Jasielska kl. II SP 1 Wodzisław Śl.

      II miejsce Anna Bugla kl. II SP Rogów
      II miejsce Kewin Grzonka Kl. II ZSP3 Wodzisław Śl.

      III miejsce Paulina Gatnar kl. III SP3 Radlin
      III miejsce Wiktor Hawrył kl. II SP Skrzyszów

      Przyznano również wyróżnienia:
      Natalia Wlazeł kl.II SP4 Pszów
      Hanna Mikieta kl. III ZSP Łaziska
      Milena Musiał kl. II   SP Rogów
      Anastazja Koniorczyk  kl. II ZSP 6 Wodzisław Śl.

      W powyższej galerii można zobaczyć zwycięskie prace.

      Anna Cz.

     • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

     • "Kto jest dzieci przyjacielem?

      Mały miś.

      Kto tajemnic zna tak wiele?

      Mały mis.

      Miś choć mały, choć nieśmiały,

      wielkie serce w sobie ma.

      Pocieszyciel doskonały.

      Każdy misia swego ma."

      Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Stokrotki nie zapomniały o tym święcie: tańczyły, śpiewały, malowały, uczestniczyły w spotkaniu z @misiowamama . Poznajcie najlepszych przyjaciół przedszkolaków z młodszej grupy.

      Natalia K.

     • Zdalna Szkoła i Zdalna Szkoła +

     • Nasza placówka uczestniczy w programach Ministerstwa Cyfryzacji "Zdalna szkoła" i "Zdalna szkoła+", mających na celu doposażenie szkół w laptopy i dostęp do Internetu, aby wspomóc uczniów, którzy nie posiadają sprzętu do zdalnej nauki.

      W ramach projektu Zdalna Szkoła nasza szkoła otrzymała sprzęt komputerowy: 4 laptopy oraz 2 kamerki internetowe, które zostały użyczone uczniom naszej szkoły do zdalnego nauczania. W ramach rządowego programu Zdalna Szkoła + nasza szkoła pozyskała kolejne 3 laptopy. 

      Dzięki tym programom szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt komputerowy, który mógł zostać użyczony uczniom na potrzeby nauki zdalnej, a po jej zakończeniu pozostanie na wyposażeniu placówki gdzie będzie pomocny w edukacji po powrocie uczniów do szkoły. 

     • Co słychać u Stokrotek?

     • "Weź największe koło i złóż na połowę.

      Przyklej na kartce i brzuszek gotowy.

      Kiedy nadejdzie was ochota z kilku kwadratów zróbcie robota.

      Z trójkątów mozna zrobic rakiety, choć nie poleca w kosmos, niestety..."

      Za Stokrotkami pracowity, ale też pełen radości tydzień. Zabawy ruchowe z ukochaną chustą dały energię do poznawania nowych rzeczy. Poza utrwaleniem poznanych już figur geometrycznych i uzupełnianiem planszy zgodnie z kodem kolorystycznym, Stokrotki trenowały umiejętność wycinania oraz poznały swoje prawa, a także obowiązki. Ponadto znalazły na mapie Polski miejsowości, z których otrzymały widokówki w ramach wymiany pocztówkowej z innymi polskimi przedszkolakami.

      Natalia K.

     • Co to jest niepodległość?

     • "Co to jest niepodległość? Teraz wiem już na pewno!"

      11.11. to dzień niezwykle ważny dla każdego Polaka. Nawet ci najmłodsi Polacy powinni wiedzieć dlaczego. Dziś, 10.11., Stokrotki zobaczyły, co wydarzyło się z czasie rozbiorów i jak Polska przestała istnieć, następnie spróbowały ją odbudować. Punktualnie o 11:11 z należytym szacunkiem razem z grupą Motylków, Stokrotki odśpiewały hymn Polski.

      #szkoładohymnu #przedszkoledohymnu #11listopada

      Natalia K.