• Powiatowy Konkurs Informatyczny

• 28 kwietnia, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Informatyczny dla uczniów klas III „Doskonały Informatyk”. W konkursie wzięło udział 11 uczniów ze szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego. Przyszli informatycy wykazali się wiedzą w zakresie między innymi pisania i formatowania tekstu w programie Word, znajomości elementów i obsługi komputera, a także programu Paint. Pierwsze i drugie miejsce kolejno zajęli uczniowie z ZSP nr 1 i SP 28 w Wodzisławiu Śląskim, a miejsce trzecie uczeń ze Szkoły Podstawowej w Marklowicach. Zwycięzcom składamy gratulacje.

• Turniej szachowy drugoklasistów

• 21 kwietnia sześcioro uczniów reprezantowało nasz szkołę w Turnieju Szachowym klas II, byli to: Amelia Blazy, Wojtek Węgrzyk, Paweł Kowol, Kamila Strączek, Tymon Krasiński, Nikola Kuś.

Wszyscy spisali sie znakomicie zajmując czołowe miejsca. Gratulujemy!

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

• W piątek 8.04 Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów szkoły do wzięcia udziału w No Backpack Day(dzień bez plecaka).Tego dnia uczniowie spakowali swoje podręczniki, zeszyty i przybory szkolne na wiele ciekawych sposobów. Najbardziej kreatywni i pomysłowi uczniowie otrzymali od dyrekcji szkoły gratulacje i nagrody rzeczowe.

Zapraszamy do oglądania zdjęć nagrodzonych pomysłów.

• Podsumowanie Szkolnego Konkursu „ Wielkanocny Koszyczek”.

• Serdecznie dziękuję rodzicom i dzieciom za przygotowanie do konkursu pięknych koszyczków.

Spośród 23 prac komisja przyznała miejsca i wyróżnienia następującym osobom:

I miejsce Amelia Gołąbkowska

II miejsce Aleks Waszkun

III miejsce Zosia Bałdyga, Karol Legierski

Wyróżnienia: Wiktor Węgrzyk, Alicja Stachura, Amelia Stachura

Klasy I- III

I miejsce Kalina Lenczyk, Gabrysia Sulska

II miejsce Maksymilian Jarosz

III miejsce Anna Wolny

Wyróżnienia: Magdalena Woźniak, Wojciech Węgrzyk, Amelka Hojka, Nikola Kuś

Klasy I- VI

I miejsce Weronika Olszar

II miejsce Rafał Legierski, Patrycja Wala

III miejsce Mateusz Czubko

Wyróżnienia: Kacper Krakowczyk, Jakub Wita, Wiktoria Siemiątkowska, Artur Jargoń.

Gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów.

• FINAŁ IV POWIATOWEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO DLA KLAS I-III

• 4 kwietnia 2022 r. został przeprowadzony konkurs ekologiczny, którego organizatorami byli Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz ZSP nr 2 w Wodzisławiu Śląskim.
              W przyrodniczych zmaganiach wzięło udział 18 uczniów klas trzeci
              ch. Konkurs składał się z trzech części. W pierwszej teoretycznej uczestnicy musieli wykazać się wiedzą ekologiczną, ogólną przyrodniczą, a także z zakresu ochrony przyrody.

W drugiej części multimedialnej uczestnicy wyciągali i formułowali wnioski po obejrzeniu doświadczenia, rozpoznawali chronione gatunki roślin i zwierząt. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na trzecią część – prezentację scenek o tematyce ekologicznej. Wszystkie drużyny wykazały się wielką kreatywnością, pomysłowością a przede wszystkim ogromną wiedzą ekologiczno – przyrodniczą.

Reprezentanci Szkoły Podstawowej z Lubomi w składzie: Klara Tomanek, Marcelina Moń, Damian Pytlik okazali się najlepszym zespołem. To im został wręczony laur zwycięstwa i ta drużyna będzie reprezentowała Powiat Wodzisławski w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym.

Drugie miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rydułtowach: Jerzy Miera, Herman Gajda, Tomasz Matuszek, a trzecie uczniowie Natalia Goik, Daniel Peciak, Amelia Hojka z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Wodzisławiu Śl.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu!

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały organizatorki : Anna Czop, Sylwia Brenk i Grażyna Skrobacz.

• KIERMASZ WIELKANOCNY

• Zapraszmy na nasz szkolny kiemasz.

Ozdoby świąteczne przygotowali uczniowie z klas młodszych. Pierwszoklasiści wykonali piękne ozdoby długopisami 3D (zdjęcie koszyka). Na stoisku znałazło się również wiele smakołyków upieczonych przez rodziców.

Dochód z kiermaszu przeznaczymy na pomoc uchodźcom z Ukrainy.