• SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

• 17.01 w świetlicy odbyły się przesłuchania uczestników Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

Komisja konkursowa w składzie: Bożena Góral, Anna Czop, ks. Jan Pietryga spośród wszystkich uczestników dokonała wyboru laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Przedszkole:

I miejsce  Elena Wojnar

II miejsce  Aleks Waszkun

III miejsce  Alicja Klyszcz, Aleksandra Kłosek, Waleria Chudek, Nadia Libuszewska

Klasy I -III

I miejsce  Mateusz Krakowczyk, Jakub Mendrela

II miejsce  Anna Wolny, Amelia Hojka, Oliwia Kołodziej

III miejsce Karolina Kozielska, Blanka Kiełkowska, Lena Jabłońska, Emilia Kaszubska

wyróżnienie:  Adriana Brzoza, Agatka Masłyk

Klasy IV- VIII

I miejsce  Emilia Wojnar

II miejsce  Bernadeta Galwas

III miejsce  Natalia Kawalerowicz

wyróżnienie: Alicja Pawlas, Weronika Malinowska

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Serdecznie gratulujemy laureatom, którzy wystąpią 23.01 na kolędowaniu w kościele.

• mPotęga

• Nadszedł czas podsumowania VIII – edycji grantowego programu „mPotęga” pod tytułem „Zakodowana matematyka”, do którego to zakwalifikowała się Szkoła Podstawowa nr 8 im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wodzisławiu Śląskim. Projekt realizowany był  od 13.09.2021 do 31.12.2021.

Jego celem było rozbudzenie zaciekawienia wśród uczniów matematyką, ich zaangażowanie w proces tworzenia kodów, szyfrów oraz innych elementów gry terenowej. W ramach projektu przygotowano zestaw ciekawych zadań matematycznych wskazujących na powszechne występowanie matematyki wokół nas.
            Środki finansowe otrzymane z Fundacji mBanku na realizację zadań projektowych pozwoliły na zakup materiałów do przeprowadzenia projektu ( drukarki, materiałów potrzebnych do wykonania pomocy naukowych),  uczniowie skorzystali z możliwości wyjazdu do Oświatowego Centrum Nauki i Techniki w Wodzisławiu Śląskim. Ponadto zakupiono upominki dla osób biorących udział w warsztatach.

Udział w realizacji działań projektowych oraz możliwość aktywnego spędzenia czasu sprawiły, że uczniowie nabyli nowe wiadomości i umiejętności, które zostaną wykorzystane w codziennym życiu oraz w dalszej nauce. Przekonali się, że nauka matematyki nie musi być trudna, a może być  przyjemna. Ponadto wspólnie spędzony z rówieśnikami czas przyczynił się do integracji  społeczności klasowej i szkolnej.

Szczegółowe informacje na temat realizowanego programu można znaleźć klikając link:

Ireneusz Tkocz