• Jeden procent. Mała wielka pomoc

Prawie 120 tys. złotych  otrzymały wodzisławskie placówki oświatowe dzięki wpłatom z 1 proc.

Wszystko dzięki Funduszowi Wspierania Edukacji, który powstał z inicjatywy członków Stowarzyszenia “Razem na Szybiku” w 2016 roku. Fundusz tworzy 19 wodzisławskich placówek oświatowych oraz Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu. Pełna lista dostępna jest na stronie szybik.pl.

Potrafimy pomagać globalnie, co pokazała tegoroczna Orkiestra Swiątecznej Pomocy. Pomagajmy także lokalnie. Każdy kto zechce przekazać swój 1 proc. na jedną ze szkół lub przedszkole z listy, czy wodzisławską lecznicę, powinien w zeznaniu rocznym obok nr KRS Stowarzyszenia “Razem na Szybiku”: 0000393290 podać nazwę danej placówki. (ZSP2)

Na wsparcie liczy także sama organizacja “Razem na Szybiku”. Stowarzyszenie od 11 lat aktywnie włącza się w działalność i pomoc na rzecz lokalnej społeczności, nie tylko z dzielnicy Jedlownik Szyb – zwłaszcza dzieci z ubogich rodzin czy osób starszych, prowadzi akcje propagujące zdrowy styl życia i angażuje się w działania z zakresu ochrony środowiska. W przypadku wpłat na organizację wystarczy podać jedynie numer KRS: 0000393290.

• NASZE KOLĘDOWANIE W KOŚCIELE

• W niedzielę 23.01 laureci Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek wystąpili w kościele prezentując przygotowane kolędy i pastorałki parafianom oraz rodzicom. Dziękujemy wszystkim za udział i wysłuchanie koncertu!

• SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

• 17.01 w świetlicy odbyły się przesłuchania uczestników Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

Komisja konkursowa w składzie: Bożena Góral, Anna Czop, ks. Jan Pietryga spośród wszystkich uczestników dokonała wyboru laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Przedszkole:

I miejsce  Elena Wojnar

II miejsce  Aleks Waszkun

III miejsce  Alicja Klyszcz, Aleksandra Kłosek, Waleria Chudek, Nadia Libuszewska

Klasy I -III

I miejsce  Mateusz Krakowczyk, Jakub Mendrela

II miejsce  Anna Wolny, Amelia Hojka, Oliwia Kołodziej

III miejsce Karolina Kozielska, Blanka Kiełkowska, Lena Jabłońska, Emilia Kaszubska

wyróżnienie:  Adriana Brzoza, Agatka Masłyk

Klasy IV- VIII

I miejsce  Emilia Wojnar

II miejsce  Bernadeta Galwas

III miejsce  Natalia Kawalerowicz, Aleksandra Materzok

wyróżnienie: Alicja Pawlas, Weronika Malinowska

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Serdecznie gratulujemy laureatom, którzy wystąpią 23.01 na kolędowaniu w kościele.

• mPotęga

• Nadszedł czas podsumowania VIII – edycji grantowego programu „mPotęga” pod tytułem „Zakodowana matematyka”, do którego to zakwalifikowała się Szkoła Podstawowa nr 8 im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wodzisławiu Śląskim. Projekt realizowany był  od 13.09.2021 do 31.12.2021.

Jego celem było rozbudzenie zaciekawienia wśród uczniów matematyką, ich zaangażowanie w proces tworzenia kodów, szyfrów oraz innych elementów gry terenowej. W ramach projektu przygotowano zestaw ciekawych zadań matematycznych wskazujących na powszechne występowanie matematyki wokół nas.
              Środki finansowe otrzymane z Fundacji mBanku na realizację zadań projektowych pozwoliły na zakup materiałów do przeprowadzenia projektu ( drukarki, materiałów potrzebnych do wykonania pomocy naukowych),  uczniowie skorzystali z możliwości wyjazdu do Oświatowego Centrum Nauki i Techniki w Wodzisławiu Śląskim. Ponadto zakupiono upominki dla osób biorących udział w warsztatach.

Udział w realizacji działań projektowych oraz możliwość aktywnego spędzenia czasu sprawiły, że uczniowie nabyli nowe wiadomości i umiejętności, które zostaną wykorzystane w codziennym życiu oraz w dalszej nauce. Przekonali się, że nauka matematyki nie musi być trudna, a może być  przyjemna. Ponadto wspólnie spędzony z rówieśnikami czas przyczynił się do integracji  społeczności klasowej i szkolnej.

Szczegółowe informacje na temat realizowanego programu można znaleźć klikając link:

Ireneusz Tkocz