• Code Week

     • W ramach zajęć Centrum Mistrzostwa Informatycznego (zgodnie z pozyskanym grantem) uczniowie koła informatycznego brali udział w Międzynarodowym Tygodniu Kodowania.Dzięki ich działaniom szkoła otrzymała certyfikat.

     • Magiczny Dywan

     • Mamy to! Od niedawna w naszym przedszkolu cieszymy się z fantastycznego sprzętu multimedialnego, Magicznego Dywanu. Dzięki niemu doskonalimy kompetencje społeczne, ruchowe, matematyczne, kształtujemy orientację przestrzenną, a wszystko to podczas niesamowitej zabawy! Zarówno Maczki, jak i Stokrotki korzystają z Dywanu w każdej wolnej chwili. Zobaczcie sami!

     • Pasowanie na Przedszkolaka

     • "Dziś tu pięknie, kolorowo,

      uroczyście i kwiatowo!

      Od dziś nasze małe Maczki

      to radosne przedszkolaczki!

      Zaś Stokrotki, moi mili

      dziś w starszaków się zmienili.

      Radosny dzisiaj jest każdy,

      bo to dla nas dzień jest ważny!"

      21.10.2021 odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka, średniaka i starszaka. Po wspaniałym występie każdy przedszkolak został dotknięty w ramię magicznym ołówkiem przez Panią Wicedyrektor, a następnie otrzymał pamiątkowy dyplom.

     • Code Week w przedszkolu

     • W październiku szkoły i przedszkola w Europie i na świecie ogarnęła gorączka kodowania dzięki Europejskiemu Tygodniowi Kodowania! My, kodujące Stokrotki, nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wzięli udziału w Code Week! Tak więc, razem z Misiowa Mama podjęliśmy wyzwanie #codeweek i robiliśmy to, co tak bardzo lubimy - kodowaliśmy. Jako starszaki potrafimy rozwiązywać już coraz trudniejsze plansze sudoku, układać labirynty czy tworzyć skomplikowane trasy zgodnie z podanym kodem. Ta super zabawa rozwija nas bardzo wszechstronnie, dlatego Tydzień Kodowania może trwać u nas cały rok!

     • Medale dla nauczycieli

     • Pani Annie Czop - wicedyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wodzisławiu Śląskim został przyznany Medal Złoty za Długoletnią Służbę. Pani Izabeli Symoszyn został przyznany Medal Srebrny za Długoletnią Służbę. Uroczyste wręczenie medali odbyło się 19 października 2021 r. o godz. 10.30 w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

     • Code Week

     • W ramach zajęć Centrum Mistrzostwa Informatycznego (zgodnie z pozyskanym grantem) uczniowie koła biorą udział w międzynarodowym święcie programowania.

      W dniu 20.10.2021 r. w pracowni szkolnej prowadzone będą zajęcia Code Week. Więcej informacji o zajęciach koła na stronie: https://liblink.pl/LQ1zLZW3cM

      Więcej informacji o Międzynarodowym Święcie Kodowania na stronie: https://liblink.pl/imtcCt9pRH

     • Nagrodzeni nauczyciele

     • Podczas uroczystych miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej pani Sylwia Brenk otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego.Listy gratulacyjne zostały wręczone Pani wicedyrektor Annie Czop oraz Pani Izabeli Symoszyn. Serdecznie gratulujemy!

       

       

       

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Miło nam poinformować, że rozpoczyna się realizacja Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 wnioskował o wsparcie na rok 2021 i otrzymał 12.000 na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej. Wraz z 3.000 wkładu własnego daje to kwotę 15.000!

      Więcej na stronie: https://liblink.pl/pzgm3NlRfn

     • Akcja informacyjno-edukacyjna pt: " Wirusoochrona"

     • W dniach 11-15 października w naszej szkole trwała akcja informacyjno - edukacyjna pt.:”Wirusoochrona”.

      Tematem zajęć była higiena, a ich inicjatorem  Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Katowicach.

      Cele ogólne akcji:

      • uświadomienie i utrwalenie najmłodszym uczniom szkoły podstawowej ( klasy I-III), podstawowych zasad higieny osobistej, w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy,
      • uświadamianie dzieciom potrzeby dbania o higienę rąk, dezynfekcji rąk w miejscach publicznych, nauka prawidłowego mycia rąk i stosowanie się do innych zasad mających działanie profilaktyczne.

      W ramach zajęć z projektu dzieci uczyły się jak prawidłowo myć ręce, rozwiązywały krzyżówki, kolorowały karty pracy, a także wcieliły się w rolę projektantów, których zadaniem było stworzenie modnej maseczki tak, aby zachęcały inne dzieci do ich noszenia. Nie zabrakło też rywalizacji.  Dzieci brały udział w zabawie prawda/ fałsz, gdzie musiały odgadnąć czy zdanie wypowiedziane przez nauczyciela dotyczące higieny jest prawdziwe czy fałszywe i usiąść na właściwie podpisanym krzesełku. 

      Zabawa a jednocześnie nauka uświadomiła dzieciom, jak ważne jest ich zdrowie i żeby o nie dbać, musimy przestrzegać poznanych zasad. 


      Izabela Kuś

     • Lekcja SKO

     • Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy pracowników Banku PKO. W lekcji SKO udział wzięły klasy 1a i 2a. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, co to oszczędności, wydatki oraz co z pieniędzmi robi bank. Poznały waluty obowiązujące w innych krajach, a także dowiedziały się, w jaki sposób można płacić w sklepie. Ciekawość u uczniów wzbudziła historia pieniądza, a dokładnie to, jak kiedyś wymieniano się towarami lub płacono muszelkami. W czasie lekcji Pani wytłumaczyła uczniom, że należy mieć szacunek do pieniędzy a zadaniem dzieci było wymyślenie i narysowanie swoich banknotów.  Nie zabrakło też rebusów i krzyżówek, które dzieci z chęcią rozwiązywały. Na zakończenie dzieci otrzymały wiele gadżetów z logo SKO między innymi naklejki, długopisy i odblaski.  Bardzo dziękujemy Paniom za przeprowadzone zajęcia. 

       

      Izabela Kuś

     • Nasza szkoła realizuje ogólnopolski program WF z AWF

     • WF z AWF – Aktywny powrót do szkoły to program przygotowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Akademiami Wychowania Fizycznego. Jego głównym celem jest poprawa oraz monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych.

      Uczniowie ćwicząc na tych zajęciach, poprawiają swoją sprawność fizyczną, pokonują przeszkody, zmagają się ze swoimi słabościami, ale co najważniejsze - świetnie się przy tym bawią.

      Izabela Kuś

     • Zaprzyjaźnieni z historią

     • W naszej szkole kultywowanie tradycji i dbanie o zachowanie pamięci o naszej przeszłości stało się już normą.

      W tym roku w placówce realizowana jest innowacja, w ramach której uczniowie poznają przeszłość Wodzisławia Śląskiego i okolic. W związku z tym szkoła gościła Kingę Kłosińską pracującą w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim. Z wielką pasją opowiadała ona o życiu w średniowiecznym Wodzisławiu. Zapoznała uczniów z najstarszymi obiektami miasta, przedstawiła pracę archeologa i pokazała, co ciekawego skrywa wodzisławska ziemia. Uczniowie w wielkim skupieniu poznawali jej sekrety. Uświadomili sobie, że wcale nie trzeba odwiedzać dużych i znanych miast, aby obcować z przeszłością na co dzień.

      Ta fascynująca lekcja historii stała się wstępem do dalszego poszukiwania śladów przeszłości w naszej okolicy i odkrywania jej największych tajemnic.

      Sonia Hanslik- Czubko

     • Dmuchawce, latawce, wiatr ....

     •     Wczoraj w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty z wykonywania latawców. Przy kawie, mleku i kołoczu z serem ( podziękowania dla babci Mateusza Krakowczyka) południową porą uczniowie klasy 3a spędzili czas ze swoimi bliskimi. Zadanie było wymagające, gdyż latawce były bryłą przestrzenną. Nowoczesna konstrukcja wykonana ze słomek, sznurka i bibuły była prawdziwym wyzwaniem. Wszystkim jednak udało się wykonać przepiękne latawce. Dobry humor i czas poświęcony dziecku to cudowny prezent. Teraz już życzymy wysokich lotów.

      mgr Teresa Kabut