• mPotęga

     • Udało się!

      Otrzymaliśmy grant z projektu mPotęga na realizację zadań promujących matematykę.

      Autorem i realizatorką zadania jest p. Katarzyna Stefaniak.

       

      Informacja o projekcie mPotęga:

      Ósma edycja mPotęgi rozstrzygnięta

       

      Czy można uczyć matematyki… sensorycznie? Czy można szukać jej w historii miasta albo ćwiczyć ją wspólnie z robotami? Można! I to właśnie udowodnili pomysłodawcy wniosków nadesłanych w ósmej edycji mPotęgi. Mimo trudnego roku, nauczyciele wykazali się dużą kreatywnością, dzięki czemu mFundacja przekaże blisko milion złotych na wsparcie zajęć matematycznych.

       

      - Od początku programu mPotęga nie mieliśmy do czynienia z tak trudnymi latami dla edukacji, jak dwa poprzednie. Niepewność sytuacji i przymus zdalnego nauczania odcisnęły się na pracy nauczycieli. Tym bardziej cieszymy się, że liczba napływających do programu wniosków nie zmalała, a pomysły jak zawsze były bardzo ciekawe i zróżnicowane – komentuje Iwona Ryniewicz, prezes mFundacji.

       

      W 8. edycji mPotęgi granty otrzyma 161 projektów z całej Polski. Jest to 91 projektów kierowanych do uczniów klas 4-6 oraz 70 projektów dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych. Łączna kwota, jaką w tym roku mFundacja przeznaczy na granty, wyniesie prawie 943 tys. zł.  

       

      Podobnie jak w poprzednich edycjach, 30 projektów, (po 15 w każdej kategorii), które uzyskały najwyższe noty od kapituły konkursu, powalczy o Nagrodę Publiczności. Głosy można oddawać do 4 lipca br. na stronie: https://mpotega.pl/glosowanie/

       

      Tegoroczna edycja mPotęgi zaktywizowała nauczycieli i edukatorów z całego kraju. mFundacja otrzymała wnioski nie tylko od szkół publicznych, ale także od wielu organizacji pozarządowych.

      Najwięcej pomysłów nadesłano z województw małopolskiego, wielkopolskiego i śląskiego. W większości są to projekty, które będą realizowane w mniejszych miejscowościach. Potwierdza to znakomity wpływ programu mPotęga na wyrównywanie szans w polskich szkołach.

       

      Uczniowie, którzy wezmą udział w dofinansowanych projektach, będą mogli m.in. poszukać symetrii w przyrodzie i architekturze czy odnaleźć matematykę w poezji, literaturze i sztuce. Gdańscy uczniowie poszukają jej w historii miasta, inni nauczą się geometrii z robotami, a inni kreatywni szczęśliwcy stworzą własną matematyczną grę planszową. Wśród projektów znalazł się też pomysł nauczania matematyki przez zmysły. Dzieci i młodzież będą mogli matematykę zobaczyć, usłyszeć, dotknąć a nawet powąchać.

       

      mPotęga to program, który Fundacja mBanku realizuje już od siedmiu lat. W tym czasie dofinansowała ponad 1 tys. projektów kwotą blisko 6 mln złotych. Odbiorcami tych działań było ponad 1 mln uczniów w całej Polsce.

       

     • Podziękowania za zbiórkę słodyczy

     • Dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Pracownikom szkoły za wsparcie kolejnej zbiórki słodyczy, które trafiły do podopiecznych Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach.

      Ten drobny gest wywołał uśmiech na twarzach dzieci.

      Sonia Hanslik-Czubko

     • Anna Mainka w szeregach Baszty

     • Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów - II Liga 16-25 czerwca 2021

      Już od 16 czerwca Uks Baszta w składzie: Mateusz Góralczyk, Nikodem Bialik, Krzysztof Ciepły, Alicja Wojs, Alicja Lach, Anna Mainka, Maja Moczała pod opieką trenerską Mikołaja Korolczuka uczestniczy w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

      W reprezentacji klubu gra nasza uczennica -Anna Mainka.

      Trzymamy kciuki💪

     • Razem dla seniorów

     • Za nami kolejna akcja wolontariatu. Tym razem nasi uczniowie działali na rzecz podopiecznych Domu bez Barier Maja. To dla nich wykonali zdjęcia z napisami wsparcia i pamięci. Miejmy nadzieję, że ten drobny gest uczyni innych szczęśliwszymi.

      Sonia Hanslik-Czubko

     • Karta rowerowa - EGZAMIN

     • Do egzaminu mogą przystąpić uczniowie, którzy ukończyli 10 rok życia, oraz ci, którzy nie zdali egzaminu w poprzednich latach. W podstawie programowej z zajęć technicznych znajdują się treści wychowania komunikacyjnego pozwalające uczniowi przygotować się do egzaminu oraz strona BRD (nowa wersja) https://brd.edu.pl/brd2/index.html

      PROCEDURA UZYSKANIA KARTY ROWEROWEJ

      Uzyskanie karty rowerowej wymaga postępowania zgodnie z poniższą procedurą:

      1. Uczeń powinien pobrać od nauczyciela  lub wydrukować Arkusz zaliczeń  (link poniżej)

      2. Wypełnić czytelnie swoje dane osobowe.

      3. Uzyskać wpis (zgodę) rodzica lub prawnego opiekuna.

      4. Uzyskać wpis (zgodę) nauczyciela wychowawcy..

      5. Przystąpić do sprawdzianu teoretycznego.

      I TERMIN 09.06.2021 (ŚRODA) 

      kl. V- VIII godz.10.30 (świetlica)

      kl. IV godz. 11:45

      6. Po pozytywnym zaliczeniu sprawdzianu teoretycznego, przystąpić do sprawdzianu praktycznego z jazdy na własnym  rowerze na placu manewrowym przy ZSP nr 1.

      7. Dyrektor szkoły na podstawie wypełnionego arkusza zaliczeń wydaje nieodpłatnie uczniom kartę rowerową.