• Spektakl (Nie)Brzydkie Kaczątko

     • Wodzisławskie Centrum Kultury w ramach Rodzinnych spotkań z teatrem przedstawiło spektakl (Nie)Brzydkie Kaczątko w wykonaniu Agencji Artystycznej Prym Art. Przedstawienie mogliśmy zobaczyć 12 lutego o godzinie 10:00 poprzez stronę internetową WCK.

      (Nie)Brzydkie Kaczątko to spektakl o samotności, ale i o odnalezieniu własnej drogi, o odwadze i pięknej przemianie. Brzydkie Kaczątko, odrzucone przez swoich przyjaciół z podwórka, wyrusza w podróż, aby znaleźć swoje miejsce na ziemi. Podczas wędrówki wiele razy przekonuje się, że zawsze można znaleźć wyjście, nawet z kłopotliwych sytuacji.

      Autorskie piosenki, szybko tocząca się akcja spektaklu oraz piękne kostiumy czyniły ten spektakl wyjątkowym teatralnym widowiskiem z wartościowym morałem, który powinni zapamiętać nie tylko najmłodsi widzowie.

      Iza Kuś

     • Walentynki

     • W naszej szkole dało się odczuć magię walentynek. W szkole działała poczta, za pośrednictwem której uczniowie najmłodszych klas mogli przesłać swoje życzenia. Dzień po walentynkach doręczono wszystkim adresatom pocztę. W ten dzień nie zabrakło też ciekawych zajęć lekcyjnych, jednak największą atrakcją okazała się fotobudka przyjaźni, w której uczniowie mogli sobie zrobić zdjęcia z przyjaciółmi. Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę.

      Iza Kuś

     • Laboratorium Czterech Żywiołów

     • Przedszkolaki z grupy Stokrotek biorą udział w projekcie "Przedszkole Misiowej Mamy". Aktualnie zrealizowalizowały moduł o nazwie "Misiowe Laboratorium Czterech Żywiołów". Przy wsparciu pani Angeliki, pani Ewy, pani Weroniki i pani Basi, Stokrotki wraz z panią Natalią zgłębiały tajniki poszczególnych  żywiołów, wykorzystując do tego rozmaite eksperymenty. Przekonajcie się sami! 

     • Program antytytoniowy "Czyste powietrze wokół nas - nie pal przy mnie!"

     • W naszym przedszkolu za zgodą rodziców w grupie Motylki realizowano program przedszkolnej edukacji antytytoniowej. W wyniku zajęcia dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu tytoniowego. Wiedzą w jaki sposób można i trzeba zachowywać się gdy narażone są na wdychanie dymu z papierosa. Przedszkolaki bardzo chętnie uczystniczyly w zajęciach. Efektem są ciekawe prace plastyczne. Rodziców dzieci zaopatrzono w materiały dotyczące profilaktyki tytoniowej. Większość rodziców uznaje potrzebę realizowania takich zajęć w przedszkolu. Przede wszystkim mając na uwadze skutki biernego palenia pragnie uchronić przed nimi swoje dzieci.

     • Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka

     • W poniedziałek w naszej szkole uczniowie edukacji wczesnoszkolnej jak i przedszkolnej uczestniczyły w zajęciach przeprowadzone przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego- Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka.

      Tematyka spotkania obejmowała:

      - zasady poruszania się po drogach i stosowania się do sygnalizacji świetlnej,

      - bezpieczeństwo w podróży (w tym stosowania pasów bezpieczeństwa),

      - konieczność noszenia elementów odblaskowych,

      - identyfikację służb ratunkowych oraz umiejętność ich prawidłowego powiadamiania.

      - zapoznanie się z elementami umundurowania oraz wyposażenia inspektora ITD

      Zajęcia odbyły się online. Zostały uatrakcyjnione materiałami multimedialnymi, w tym animowanymi filmami, których głównym bohaterem jest krokodylek Tirek.

      Dzięki tej lekcji dzieci przypomniały sobie o bardzo ważnych zasadach, dzięki którym mogą w bezpieczny sposób poruszać się po drodze.

      Iza Kuś

     • Miły czwartek

     • Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców i dyrekcji za pyszne pączki, które dotarły do szkoły i przedszkola.

      Pączki osładzają dziesiejszy dzień.

     • WOŚP

     • W niedzielę 31.01.2021 odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

      Jedną z wolontariuszek w tym dniu była Alicja Krawczyk uczennica klasy III b, która zebrała dość pokaźną kwotę. Bardzo dziękujemy za udział w akcji i zaangażowanie.

      Iza Kuś

     • Mega Misja

     • Niedawno w naszej szkole odbył się finał Mega Misji . Uczniowie klasy II a podczas balu przebierańców odpakowali ostatnią paczkę z nagrodami z fundacji Orange w, której znajdowały się gry planszowe oraz książki. Dzieci wzięły udział w grze edukacyjnej "Bezpiecznie tu i tam" oraz otrzymały dyplomy za udział w projekcie. To nie koniec spotkania z Mega Misją w naszej szkole  zajęcia będą kontynuowane ,gdyż zostało kilka dodatkowych zajęć, które w wolnym czasie będą odbywać się podczas lekcji informatyki. 

      Teresa Kabut

     • Działaj z ImPETem

     • Nasza szkoła uczestniczy w ekologicznym projekcie Działaj z ImPETem zwracającym uwagę na powagę działań dotyczących segregacji butelek PET oraz odpadów.

      W grudniu i w czasie ferii dzieci brały udział w konkursie polegającym na przygotowaniu ozdoby choinkowej, świątecznej, oczywiście z butelek PET. Dzięki takim działaniom,

      już od najmłodszych lat możemy budować postawy ekologiczne, które z pewnością zaowocują w przyszłości.

      Uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością w wykonaniu swoich oryginalnych prac. Jury przydzieliło następujące miejsca:

      I miejsce: Agata Pelka kl 6a oraz Rafał Legierski kl 4a

      II miejsce: Mateusz Sitko kl 6a oraz Alicja Krawczyk 3b

      III miejsce: Mateusz Plewa kl 6b

      Wszystkie prace są ciekawe i pięknie wykonane, uczestnikom gratulujemy pomysłów

      i zaangażowania. Nagrody są do odbioru u wychowawców klas.

      Przypominam również o wirtualnym spacerze, w którym dzieci przenoszą się w magiczny świat recyklingu: zbierają porozrzucane odpady oraz odkrywają wiele ciekawostek ekologicznych.

       

      Zachęcam uczniów do odwiedzenia strony na www.mieciazimpetem.pl .

       

      Sylwia Brenk

     • Programowanie z Dashem

     • Dziś klasę III b odwiedził wyjątkowy gość - robot Dash. Uczniowie byli bardzo podekscytowani, widząc jak Dash, jeździ, tańczy i mówi, nawet zagrał dla nich krótką piosenkę. Jednak większą frajdę mieli, gdy okazało się, że sami będą mogli go zaprogramować. Uczniowie otrzymali tablety, na których zainstalowali specjalne oprogramowanie i już za kilka chwil potrafili ułożyć skrypty, dzięki którym Dash wędrował po całej klasie. Ruchy i odgłosy, jakie wydawał robot, sprawiały, że cała klasa śmiała się i z chęcią uczestniczyła w tak interesującej lekcji. Bardzo spodobał się im "nowy kolega".

      Izabela Kuś