• Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

     • "Kto jest dzieci przyjacielem?

      Mały miś.

      Kto tajemnic zna tak wiele?

      Mały mis.

      Miś choć mały, choć nieśmiały,

      wielkie serce w sobie ma.

      Pocieszyciel doskonały.

      Każdy misia swego ma."

      Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Stokrotki nie zapomniały o tym święcie: tańczyły, śpiewały, malowały, uczestniczyły w spotkaniu z @misiowamama . Poznajcie najlepszych przyjaciół przedszkolaków z młodszej grupy.

      Natalia K.

     • Zdalna Szkoła i Zdalna Szkoła +

     • Nasza placówka uczestniczy w programach Ministerstwa Cyfryzacji "Zdalna szkoła" i "Zdalna szkoła+", mających na celu doposażenie szkół w laptopy i dostęp do Internetu, aby wspomóc uczniów, którzy nie posiadają sprzętu do zdalnej nauki.

      W ramach projektu Zdalna Szkoła nasza szkoła otrzymała sprzęt komputerowy: 4 laptopy oraz 2 kamerki internetowe, które zostały użyczone uczniom naszej szkoły do zdalnego nauczania. W ramach rządowego programu Zdalna Szkoła + nasza szkoła pozyskała kolejne 3 laptopy. 

      Dzięki tym programom szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt komputerowy, który mógł zostać użyczony uczniom na potrzeby nauki zdalnej, a po jej zakończeniu pozostanie na wyposażeniu placówki gdzie będzie pomocny w edukacji po powrocie uczniów do szkoły. 

     • Co słychać u Stokrotek?

     • "Weź największe koło i złóż na połowę.

      Przyklej na kartce i brzuszek gotowy.

      Kiedy nadejdzie was ochota z kilku kwadratów zróbcie robota.

      Z trójkątów mozna zrobic rakiety, choć nie poleca w kosmos, niestety..."

      Za Stokrotkami pracowity, ale też pełen radości tydzień. Zabawy ruchowe z ukochaną chustą dały energię do poznawania nowych rzeczy. Poza utrwaleniem poznanych już figur geometrycznych i uzupełnianiem planszy zgodnie z kodem kolorystycznym, Stokrotki trenowały umiejętność wycinania oraz poznały swoje prawa, a także obowiązki. Ponadto znalazły na mapie Polski miejsowości, z których otrzymały widokówki w ramach wymiany pocztówkowej z innymi polskimi przedszkolakami.

      Natalia K.

     • Co to jest niepodległość?

     • "Co to jest niepodległość? Teraz wiem już na pewno!"

      11.11. to dzień niezwykle ważny dla każdego Polaka. Nawet ci najmłodsi Polacy powinni wiedzieć dlaczego. Dziś, 10.11., Stokrotki zobaczyły, co wydarzyło się z czasie rozbiorów i jak Polska przestała istnieć, następnie spróbowały ją odbudować. Punktualnie o 11:11 z należytym szacunkiem razem z grupą Motylków, Stokrotki odśpiewały hymn Polski.

      #szkoładohymnu #przedszkoledohymnu #11listopada

      Natalia K.

     • Przedszkolne zabawy

     • Mama: "Synku, co robiliście dziś w przedszkolu?"

      Syn: "Bawiliśmy się."

      Zabawa to główna forma spędzania czasu przez dzieci. Każda zabawa czegoś uczy: układanie klocków - myślenia przestrzennego; wyścigi, jazda na rowerze, hulajnodze - wytrzymałości i konsekwencji; wożenie lalek w wózku, gotowanie plastikowych posiłków, majsterkowanie, zabawa w szkołę - określonych ról społecznych; lepienie z plasteliny, malowanie farbami, rysowanie - rozwija kreatywność. Nasze przedszkolaki dodatkowo kodują, co rozwija nie tylko logiczne i strategiczne myślenie i umiejętność czytania oznaczeń, ale jest przede wszystkim super zabawą. Tym razem rozszerzyliśmy naszą "zabawę" o robota #docrobot . Zobaczcie, gdzie wybierał się robot i czy dotarł na miejsce

      #przedszkolakikodują

      Natalia K.