• „Zwierzaka mam i o niego dbam”

     • W ubiegłym tygodniu kilkoro uczniów z klas IV – VII postanowiło wziąć udział w VII edycji konkursu plastycznego „Zwierzaka mam i o niego dbam” , którego organizatorem jest Wodzisławskie Stowarzyszenie na rzecz zwierząt „Koty, psy i my”. Zadaniem uczniów było przedstawienie sposobu w jaki możemy opiekować się zwierzętami żyjącymi obok nas. Spośród wykonanych prac zostały wyłonione najpiękniejsze, które zostały dostarczone na konkurs.

      Miło nam poinformować, że spośród wyłonionych laureatów znalazły się dwie nasze uczennice. Liliana Więcek kl. VIIb, która zajęła I miejsce oraz Aleksandra Podeszwa kl. VIb – III miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłowości i kreatywności oraz zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.

     • Bądź eko...

     • Sprzątanie Świata - Polska to część międzynarodowej akcji na rzecz ochrony środowiska.
      Pod koniec września w naszej szkole został zorganizowany konkurs w ramach zaakcentowania tej ważnej akcji promującej nie śmiecenie, edukację odpadową oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Konkurs polegał na wykonaniu przez uczniów pracy dowolną techniką i w dowolnym formacie ale z wykorzystaniem surowców wtórnych ( gazety, nakrętki, plastik itd. ) na temat: BĄDŹ EKO - RECYKLING MODNY JEST.

      Bardzo dziękujemy Igorowi Strączkowi uczniowi klasy 2A za pomysłowość i wykonanie przepięknej pracy oraz gratulujemy wygranej!!

      Sylwia Brenk

     • Przedstawienie profilaktyczne

     • We wtorek 13.10 2020 r. gościliśmy w naszej szkole aktorów krakowskiego Teatru Kurtyna, którzy zaprezentowali spektakl pt. Magia słowa. Aktorzy zabrali nas w podróż do świata magii i czarów. Spektakl ten był bardzo pouczający i ciekawy, miał na celu rozbudzić dziecięcą wyobraźnię oraz uczył szacunku do starszych.

      Dzieci dowiedziały się, że zawsze warto mówić prawdę oraz używać magicznych słów, takich jak: proszę, dziękuję, przepraszam.

      Uczniom bardzo podobała się tak spędzona lekcja.

      Iza Kuś

     • Warsztaty z zakresu ekonomii społecznej

     •  

      9 października klasa VIII wzięła udział w zajęciach z zakresu ekonomii społecznej w ramach projektu " Współpraca się opłaca- koordynacja sektora ekonomii społecznej w województwie śląskim". Organizatorem spotkania byli przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego. Zajęcia trwały dwie godziny lekcyjne, w czasie których uczniowie, podzieleni na pięć grup, musieli zmagać się z kolejnymi zadaniami przeprowadzonymi metodą gry terenowej. Gromadzili wiedzę z dziedziny ekonomii społecznej na podstawie wspólnej dyskusji, quizów oraz internetu. Forma zajęć była interesująca dla dzieci, żywo angażowali się we wszystkie zadania. Dodatkowe atrakcje, rywalizacja pomogły poznać i poszerzyć wiedzę z tej dziedziny wiedzy. Docelową  nagrodą za udział w przedsięwzięciu było otrzymanie pięciu egzemplarzy gry planszowej "Ekonomia społeczna".

      Iza Symoszyn

     • BohaterON

     • Nasza szkoła już kolejny raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON. Uczniowie klas VII a, VII b oraz VIII uczestniczyli w cyklu zajęć z historii, podczas których przypominali historię powstania warszawskiego oraz poznali losy jego uczestników. Następnie na zajęciach plastyki oraz języka wykonywali i wypisywali kartki oraz plakaty, które zostaną wysłane do żyjących jeszcze powstańców. 

      Najpiękniejsze prace wykonali: Patryk Malinowski z klasy VIIa, Kinga Strączek z klasy VII b oraz uczennice klasy VIII - Katarzyna Starosta i Maja Bodanko

      Sonia Hanslik-Czubko

      Najpiękniejsze prace