• Dla dobra naszej planety...

• Ziemia - trzecia planeta od Słońca. Nasz wspólny dom. Ziemia to miejsce, o które musimy dbać. Z okazji jej święta, które obchodzimy 22.04, przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami podjęły się wielu zadań dla dobra naszej planety. Poidełka dla ptaków i owadów, wysiew i sadzenie roślin - to tylko niektóre. Szkoda, że Dzień Ziemi jest tylko raz w roku.

Natalia Kominek

• "Kto czyta książki - żyje podwójnie"

23.04 to Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tygodniu "ziemsko-książkowym" Przedszkolaki w ramach jednej z prac plastycznych wykonały fantazyjne zakładki do książek. Są tu gąsieniczki, jednorożce, dinozaury, koty czy zajączki. Wyobraźnia jest nieograniczona, a książki dodatkowo ją rozwijają i stymulują. Czytanie książki i zaznaczanie stron przy użyciu takiej zakładki to czyta przyjemność!

• KONKURS

• NASZ SUKCES W KONKURSIE 85 LAT SKO

W Ogólnopolskim Konkursie 85 lat SKO udział wzięło 200 szkół. Biorące w konkursie placówki podzielono na trzy ligi, w zależności od ilości uczniów. Zostaliśmy zakwalifikowani do drugiej ligi i uzyskaliśmy nagrodę drugiego stopnia, będąc w czwórce najlepszch szkół z regionu śląsko - opolskiego. Otrzymaną nagrodą jest robot do programowania.

Bardzo dziękujemy rodzicom, Samorządowi Uczniowskiemu oraz kreatywnym nauczycielom za okazaną pomoc i wsparcie!

opiekunowie SKO Anna Czop, Izabela Kuś

• Wiosna w programie Paint

• Mimo że lekcje odbywają się zdalnie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dzieci brały udział w konkursach. Ogłoszono konkurs na najładniejszą ilustrację utworzoną w programie komputerowym.

Temat konkursu to: "Wiosna w programie Paint".

Udział wzięli uczniowie klas I-III.

Wszystkie nadesłane prace były bardzo ładne i kolorowe, trudno było podjąć decyzję, jednak jury wybrało 5, które ich zdaniem są najładniejsze.

Wyróżnienia otrzymują:

Jakub Wita 2 b

Oskar Tlołka 1 a

Nikodem Bandała 2 b

Sonia Wolak 1 b

Jakub Mendrela 1 a

Autorzy tych prac otrzymują wyróżnienie. Wręczenie dyplomów i nagród nastąpi po powrocie do szkoły.

Gratulujemy zwycięzcom.

Iza Kuś

• Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,

radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych,

smacznego jajka, mokrego dyngusa,

a także odpoczynku w rodzinnym gronie.

• Kreatywnie na języku angielskim

• W ramach lekcji języka angielskiego uczniowie klas II b i I b przygotowali piękne, kolorowe plakaty podsumowujące przerobiony dział materiału.

Anna Kowalska

• !!!KONKURS!!!

• "Wilchwiańska Pisanka" - to wydarzenie planowane dla mieszkańców Wilchwy - Nasza Dzielnica w ramach środków z projektu "Fachowa siła przyszłością dla rodziny"

Więcej informacji dostępnych pod linkiem :

• WIOSENNI POSZUKIWACZE

• Wiosna w pełni, więc młodsze przedszkolaki wraz ze swoimi bliskimi odwiedzili własne ogrody w poszukiwaniu jej oznak. Poza zieloną trawką, pączkami na drzewach i pierwszymi wiosennymi kwiatami, przedszkolaki podczas poszukiwań zaobserwowały także biedronki wygrzewające się w słońcu i drewniane twarzyczki.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Tu po Prima Aprilis, dniu pełnym dowcipów i żarcików, 2 kwietnia rokrocznie obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Obchody tego dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Z tej okazji Straszaki, za zaproszeniem pani Angeliki, w różnych odcieniach koloru nieba uczciły Niebieski Dzień.

Natalia Kominek

• PRZEDSZKOLAKI MALUJĄ ŚWIAT:)

• #andrà tutto bene  we Włoszech, #allwillbewell w Wielkiej Brytanii, #alleswirdgut w Niemczech, #wszystkobedziedobrze w Polsce. Międzynarodowa akcja, zapoczątkowana we Włoszech dla podniesienia na duchu zmęczonego społeczeństwa dotarła też do Wodzisławia. Przedszkolaki z obu grup wraz z Rodzicami stworzyli cudowne tęcze by pokolorować smutny świat. Przekonajcie się! Od razu jest piękniej!

• DZIĘKUJEMY

• Klasa VB w ramach zajęć online również wzięła udział w akcji "Dziękuję bohaterom" wykonując prace prosto z serca,chcąc podziękować wszystkim ludziom, którzy walczą ze skutkami koronawirusa. Ich nazwiska nie są publicznie znane, a twarze mają skryte pod maskami. To m.in. pracownicy służby zdrowia oraz sklepów i aptek, stróże porządku, kurierzy i przewoźnicy.

• Podróżując do Azji

• W tym tygodniu dzieci z grupy starszej poznają kolejny kontynent -tym razem jest to Azja. Poznały położenie Azji na mapie oraz podział na poszczególne państwa. W ramach zajęć plastycznych wykonały rysunek pandy.

Angelika Staniczek