• Śpiewajmy małemu Jezusowi

     • W środę przeprowadzony został w szkole konkurs muzyczny pt.” Śpiewajmy małemu Jezusowi”. Uczniowie klas I- VIII oraz przedszkolaki prezentowali przygotowane kolędy i pastorałki.

      Najlepiej zaprezentowali się:

      W kategorii klas I-III:
      I miejsce
      Chmyłko Julia, Bamberska Milena, Kędzierska Marta, Goik Natalia,
      Klusek Hania, Maguda Natalia, Szmuk Wiktoria, Strączek Marta kl.
      Ia
      II miejsce
      Mateusz Czubko kl. IIb
      III miejsce
      Emilka Mojżysz, Magda Fulek kl. Ib

      W kategorii klas IV – VIII
      I miejsce
      Anna Słupek, Wiktoria Tobiczyk, Sandra Michalska, Anna Galwas
      kl. VIII
      II miejsce
      Wiktoria Kołataj kl. VII
      III miejsce
      Jagoda Jajko, Bernadeta Galwas kl. Va

      Wyróżnienia:
      Marta Słupek kl. II b
      Emilka Wojnar kl. VI a
      Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

      Anna Czop

       

     • Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

     • Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Z okazji ich święta, dzieci z naszego przedszkola przygotowały ciekawy program artystyczny. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły skomplikowane układy choreograficzne. Na zakończenie gościom wręczono własnoręcznie wykonane przez dzieci drobne upominki. Po uroczystości wszyscy mogli poczęstować się wypiekami przygotowanymi przez rodziców. Dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za tak liczne przybycie.

       

      Angelika Staniczek

     • Zagłosuj na nasz blog SKO

     • https://liblink.pl/RIhXapzbQC

       

      Każdego miesiąca będziemy brać udział w konkursie SKO Blog Miesiąca. W rywalizacji uczestniczą szkoły, które prowadzą blogi na platformie Szkolne Blogi, gdzie prezentują swoje działania związane z uczestnictwem w Programie SKO. Celem konkursu jest propagowanie idei oszczędzania i przedsiębiorczości w ramach założeń SKO oraz promowanie postaw współpracy w grupie. Co miesiąc, w okresie od września do czerwca, specjalnie powołana Komisja Konkursowa dokonuje oceny blogów plasujących się na miejscach od 1 do 15 w rankingu najpopularniejszych blogów. Ranking oparty jest na odwiedzinach internautów.

      Każdy głos się liczy!

       

     • WOŚP

     • Nasi wolontariusze oraz wolontariusze z SP 9 w 28. finale WOŚP zebrali 11.450 zł. Brawo! Szacunek za wysiłek i zaangażowanie. Dobro ofiarowane innym zawsze do nas powraca.👏❤️

       

     • WARSZTATY W OSIKOWEJ DOLINIE

     • W dniu dzisiejszym (9.01) drugie klasy odwiedziły niesamowicie ciekawe miejsce- Osikową Dolinę w Koziegłowach. Uczniowie nie tylko zapoznali się z ciekawą historią związaną z wyrobami z drewna osikowego i wypiekami pysznych ciastek, poznali również miejscowe tradycje i mieli okazję spróbować swoich sił w rękodziele. Bawili się wyśmienicie i powrócili z niesamowitymi pamiątkami wykonanymi własnoręcznie. :-)A. Stachura

     • BALIK I DYSKOTEKA

     • Wczoraj w naszej szkole odbyl sie balik przebieranców dla klas 1-3 oraz dyskoteka dla klas starszych. Dopisaly uśmiechy i świetna zabawa. Nasi milusińscy bawili sie wspaniale, a stroje i oprawa zasługują na gorace brawa. Tym samym chcielibysmy podziękować za wspolnie spedzony czas. 🤗

      A. Stachura

     • AKCJA "CZUJKA"

     • 7 stycznia naszą szkołę odwiedził przedstawiciel straży pożarnej w celu zapoznania uczniów z akcją : Czujka na straży twojego bezpieczeństwa”. Jest to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. Uczniowie zostali poinformowani o fakcie, iż tlenek węgla to bardzo trujący gaz. Nie jest on wyczuwalny przez ludzkie zmysły. Stąd stanowi tak ogromne niebezpieczeństwo. Dlatego Państwowa Straż Pożarna rekomenduje instalowanie czujek dymu i tlenku węgla. Aby zwrócić szczególną uwagę wszystkich na problem związany w dużej mierze z sezonem grzewczym PSP organizuje liczne konkursy dla dzieci . Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursach. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Więcej informacji na temat konkursów można uzyskać na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej lub www.straz.gov.pl.

     • SPACER EDUKACYJNY KLAS V

     • 17 grudnia Va i Vb wraz z wychowawcami wybrały się na spacer edukacyjny po Wodzisławiu, odwiedzając piękną wystawę szopek w Bibliotece Publicznej oraz Wodzislawski Świąteczny Jarmark.