• Przygoda z lekturą

     • W ramach pracy z lekturą w "W pustyni i w puszczy" w klasach piątych zorganizowany został konkurs. Uczniowie po raz kolejny udowodnili, że lekturę można potraktować także jako świetną zabawę.

      Ewa Guzy

     • Z ortografią za pan brat

     • Stwierdzenie, że uczniowie naszej szkoły są za pan brat z ortografią, nie budzi chyba już żadnych wątpliwości.W październiku brali udział w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej, który sprawdzał nie tylko poprawność zapisu, ale również znajomość zasad.Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele dwóch grup wiekowych. Wśród uczniów drugiego poziomu (klasy IV-VI) w całej Polsce brało udział 1969 uczestników, Miło nam poinformować, że przedstawiciele klasy VI a Jakub Będkowski i Anna Gamza otrzymali najwyższe wyróżnienia. Jakub Będkowski zajął 8. miejsce i tym samym otrzymał tytuł Mistrza Ortografii, zaś Ania Gamza zajmując 14. miejsce, uzyskała tytuł Eksperta Ortografii. Niezwykłymi umiejętnościami wykazali się również pozostali reprezentanci szkoły. Weronika Mitrenga z kl. V a uplasowała się na 20. miejscu, Julia Czerwicka z VI b zajęła 22. miejsce, Tymoteusz Jeremiasz z V b 24., a Anna Mainka z kl. VII miejsce 25. Ania była reprezentantką III poziomu, na którym wzięło udział 1422 uczestników. Wszyscy oni otrzymali dyplomy uznania.Gratulujemy im👏 i życzymy dalszych sukcesów.

      Sonia Hanslik-Czubko

     • Miejskie spotkanie opłatkowe władz oświatowych

     • Dziś w naszej szkole odbyło się miejskie spotkanie opłatkowe władz oświatowych. Swoją obecnością zaszczycili nas prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca, wiceprezydent Izabela Kalinowska, naczelnik Wydziału Edukacji Ludwika Kłosińska, główny specjalista ds. szkół podstawowych Grzegorz Hajduczek oraz dyrektorzy placówek oświatowych.

      Spotkanie w świątecznej atmosferze zostało uatrakcyjnione występem chóru miejskiego Canticum Novum prowadzonego przez Emilię Kopiec. Następnie uczniowie szkolnego koła teatralnego SP 8 wystawili współczesne jasełka, podczas których zła wróżka pomieszała wszystkim szyki, czyniąc

      z Archanioła Gabriela listonosza i wprowadzając do akcji komorników

      i windykatora. Na koniec zaprezentowali się wychowankowie przedszkola, którzy piękną grą na instrumentach ujęli zgromadzonych gości.

      Występy dostarczyły wzruszeń i śmiechu oraz wprowadziły w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

      Sonia Hanslik-Czubko

     • XXII edycja konkursu Szkolny Klub Wolontariatu

     • ❤️ W mijającym tygodniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Wolontariat". Jego adresatem byli uczniowie klas 4-8. Prace są zwieńczeniem wcześniejszych lekcji i pogadanek, na których uczniowie poznawali znaczenie słów wolontariat i wolontariusz oraz zapoznawali się z ideą pomocy niesionej bezinteresownie innym ludziom. Wyniki rozważań na powyższy temat zostały zaprezentowane na szkolnej gazetce. Zaprezentowano na niej słowa klucze kojarzące się z ideą wolontariatu. Konkurs plastyczny oraz cykl lekcji o pomocy wpisują się w działania związane z uczestnictwem szkoły w XXII edycji konkursu Szkolny Klub Wolontariatu organizowanego przez Centrum Prawa Europejskiego.

      Wyniki konkursu plastycznego:

      - 1. miejsce Kamila Średniawa kl. VI b

      - 2. miejsce Zuzanna Cygan kl. VII

      - 3. miejsce Zuzanna Bednarczyk kl. VI a oraz Natalia Serwotka i Marta Bugiel z kl. Vb

      wyróżnienie - Mateusz Mendla kl. VI b, Kinga Krawczyk kl. VII, Agata Pawłowska kl. IV, Magdalena Masłyk kl. IV, Patrycja Marek kl. Vb, Marta Parzych kl. VI b, Bartłomiej Durczok kl. VII, Marta Majda i Maja Banaś z kl. VI a.

      Serdecznie gratulujemy👏.

      Sonia Czubko

     • Kiermasz świąteczny

     • Dziś odbył się kolejny kiermasz bożonarodzeniowy, który na stałe wszedł do harmonogramu imprez środowiskowych organizowanych przez ZSP nr 2.

      Można było zakupić ręcznie wykonane dekoracje i ozdoby, pieczone przez wilchwianki ciasta, napić się kawy i miło spędzić czas w świątecznej atmosferze.

      Na scenie zaprezentowali się uczniowie należący do koła teatralnego. Wystawili współczesne jasełka, podczas których zła wróżka pomieszała wszystkim szyki, czyniąc z Archanioła Gabriela listonosza oraz wprowadzając do akcji windykatora i komornika.

      Spotkanie zostało uświetnione występami dzieci z klas młodszych, przedszkolaków oraz uczniów trenujących judo. Stanowiło również okazję do zaprezentowania się gawędziarzy wspaniale mówiących teksty w gwarze.

      Dziękujemy wszystkim za przybycie i zaangażowanie w organizację kiermaszu.

      Sonia Hanslik-Czubko

     • Świąteczne spotkanie

     • 10 grudnia klasy szóste odwiedziły zaprzyjaźniony Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim. Wspólnie z gospodarzami wykonywaliśmy choinki i inne ozdoby świąteczne. Pracom towarzyszyła rozmowa i wzajemne poznawanie się. Dziękujemy za mile spędzony czas, który uświadamia nam, że różnice mogą nas tylko zbliżyć.

      Sonia Czubko

     • ZAPROSZENIE

     • Rada   Rodziców

      Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2

      w Wodzisławiu Śl.

      nauczyciele i uczniowie

                 zapraszają na spotkanie pod  hasłem

       

      „Spotkajmy się w Betlejem”

       

      w dniu 13.12.2019r. początek godz. 16.30

       

      W programie:

      -  godz.17.00 „Jasełka”- przygotowane przez uczniów.

      -  W świątecznym nastroju – występy przedszkolaków.

      - Kawiarenka na słodko:domowe ciasta i ciasteczka.

      - Kiermasz ze świątecznymi ozdobami wykonanymi przez uczniów, rodziców i nauczycieli.

       

                                                                                                     

     • KAMPANIA KOLEJOWA ABC

     • Dwie grupy z naszej szkoły postanowiły spróbować swoich sił w "Kampanii Kolejowej ABC". Drużyny z kl. Vb w składzie: Ola Podeszwa, Inez Marszolik, Julia Pisek i Nadia Malinowska oraz z kl. VIa: Marta Majda, Maja Banaś i Zuzia Bednarczyk dziewczyny miały za zadanie wykonać pracę plastyczną w postaci projektu muralu,który będzie uwzględniał bezpieczeństwo na terenach kolejowych oraz przedstawiał główną postać z miasteczka "Peronowo", czyli nosorożca Rogatka. Nasze zespoły przede wszystkim walczą o wykonanie swojego pomysłu wraz z profesjonalnymi muralowcami, który zostanie umieszczony na ścianie budynku w Warszawie niedaleko jednej ze stacji kolejowej oraz 3 dniową wycieczkę. Dziewczynom życzymy powodzenia i trzymamy mocno kciuki, bo na rozstrzygnięcie konkursu musimy poczekać aż do 1 lutego 2020r.

     • MIKOŁAJKI W ZSP 2 -:)

     • Dzisiaj, czyli 6-go grudnia panuje u nas szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja🎅🎅Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują😊🎅😊

     • Wojewódzki Konkurs Piosenki Śląskiej "Karolinka"

     • W dniu wczorajszym nasza niezawodna uczennica klasy VIII Anna Galwas reprezentowała nas w finale Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Śląskiej "Karolinka". Ania przeszła do finału z utworem "Jo Ci powiadom" i z tym utworem wywalczyła sobie III miejsce. Oprócz podziwiania finalistów, grupa uczniów z klasy Va i VII zasiadała na widowni i kibicowała Ani oraz brała udział w konkursach i zadaniach przewidzianych dla publiczności. Niestety kibice mieli miej szczęścia, ale liczyła się dobra zabawa. 😊Ani serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu, a kibicom dziękujemy za wsparcie.☺️

     • Ni ma jak pomaszkiecić

     • Dziś młodzi i utalentowani uczniowie klas młodszych wzięli udział w kolejnym konkursie gwary śląskiej "Ni ma jak pomaszkiecić" w ZSP nr 3. Naszą szkołę reprezentowali: Franciszek Szczyrba z klasy Ib oraz Lena Kosz i Amelia Kudełka z klasy II a. Bardzo dziękujemy za trud i pracę jaką włożyli w swój występ! :-)

     • "Fedrowani w godce"

     • 27 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie gawędziarskim " Fedrowani w godce " organizowanym przez Stowarzyszenie "Vladislavia".

      Naszą szkołę reprezentowali:

      Franciszek Szczyrba, Milena Mendla, Lena Kosz,

      Katarzyna Rzeszowska, Amelia Kudełka, Karol Jurczyk,

      Liliana Staśko, Anna Galwas, Berandeta Galwas oraz Marta Krakowczyk

      Uczniowie zaprezentowali się w pięknych strojach i ładnie mówili gwarą. Jedni opowiadali, jak to dawniej bywało na Śląsku, o jego tradycjach, kulturze, pracy w kopalni i o patronce górników św. Barbarze, inni o swoim życiu i rodzinie.

      Gratulujemy uczniom pięknych występów i życzymy sukcesów w przyszłości.

      Uczniów przygotowały: Anna Czop, Agnieszka Stachura oraz Izabela Kuś

      Izabela Kuś