• Wodzisławski Festiwal Wokalny „Zostań idolem”

     • 29 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach „Inicjatyw lokalnych z WCK ”odbył się pierwszy Wodzisławski Festiwal Wokalny „Zostań idolem”, którego inicjatorką jest

      Danuta Olejniczak-Paterek. Impreza miała za zadanie wyłonić artystyczne talenty ze wszystkich szkół z terenu Wodzisławia Śl. W imprezie tej uczestniczyły również nasze szkolone wokalistki i jedno trio wokalno - instrumentalne. Wszystkie uczestniczki reprezentowały naszą placówkę w kategorii klas V – VIII szkół podstawowych w następujących utworach; 

      - Anna Słupek, Sandra Michalska, Wiktoria Tobiczyk kl. VIII „All I want” – Kodaline,

      - Anna Galwas kl. VIII „Undo” – Sanna Nielsen,

      - Emilia Wojnar kl. VIa Julia i ja Zdzisława Sośnicka, 

      - Bernadeta Galwas kl. Va Niemożliwe - Kwiat jabłoni,

      - Weronika Mitrenga kl. Va Dobrze jest jak jest – Roksana Węgiel.

      Jedną z naszych wokalistek  z kl. Va Bernadkę Galwas jury nagrodziło II miejscem.

      Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni i pozostałym dziewczynom wokalnego talentu. 

     • Szkolny konkurs wiedzy o św. Franciszku

     • Wyniki drużynowego konkursu wiedzy o św. Franciszku dla            kl. IV- VIII, który odbył się 25 listopada 

      I miejsce Va (B.Galwas,  M. Krakowczyk, M. Krzyżak, K. Niewolski)

      II miejsce VII ( K. Pękała, M. Bodanko, Z.Cygan)

      III miejsce IV(M. Tlołka, M Janetta, N. Nachlik- Oślizło)

      Wyróżnienie kl. VIII (K. Muras, A. Galwas, P. Rek,  A. Słupek)

      Gratulujemy zwycięzkim drużynom! Wręczenie nagród nastąpi 13.12 na szkolnym kiermaszu świątecznym. Konkurs przygotował i przeprowadził ks. Jan Pietryga.

      KONKURS PLASTYCZNY O ŚW. FRANCISZKU DLA KL. I- III

      W konkursie wyróżniono prace następujących uczniów:

      Julia Uniowska kl.Ib, Jakub Mandrela Ib, Artur Jargoń kl. III, Franek Szczyrba kl. Ib, Katarzyna Rzeszowska kl.IIb, Marta Słupek kl. IIb, Jakub Żbikowski kl.Ib, Rafał Lagierski kl. III.

      Szczególną uwagę w wyborze wyróżnionych prac zwrócono na jej samodzielne wykonanie przez uczniów.

      Serdecznie gratulujemy!

       

     • WIZYTA W PRZYTULISKU

     • W dniu dzisiejszym uczniowie z kl. I b i II a odwiedzili wraz z opiekunkami wodzisławskie przytulisko. Wizyta była podsumowaniem zbiórki karmy dla bezdomnych kotów i psów przeprowadzanej cyklicznie od kilku lat w naszej szkole z okazji DNIA KUNDELKA.

      Dzieci przekazały zebrane produkty, wyprowadziły pieski na spacer, bawiły się z kotkami.

      Dziękujemy wszystkim. którzy okazali wielkie serce i  wspomogli naszą akcję . 

                                                                                                                       Grażyna Skrobacz

     • Ania Galwas w finale Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Śląskiej „Karolinka 2019”

     • 19 listopada nasza uczennica z kl. VIII Anna Galwas reprezentowała naszą szkołę w I etapie Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Śląskiej „Karolinka 2019”. Ania jak zawsze zaprezentowała się bardzo profesjonalnie, tym razem w dwóch śląskich utworach tj. „Głymboko studziynka” i „Jo Ci powiadom”, do których sama sobie akompaniowała. Werdyktem jury Ania przeszła do finału z utworem „Jo Ci powiadom”.

      Uczennicy serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w finale, który odbędzie się 4 grudnia. Opiekunem uczennicy jest Bożena Góral.👏❤️

      Bożena Góral

     • Galaretkowy interes

     • Galaretkowy interes kwitnie w naszej szkole. Uczennice klasy VI b - Marta Parzych, Julia Czerwicka, Kamila Średniawa, Milena Kozielska i Kinga Strączek są niezwykle kreatywne. Dziewczyny nie tylko osiągnęły duży sukces podczas tegorocznego Wodzisławskiego Festiwalu Kreatywności, ale mają też świetny pomysł na to, jak zarobić na wyjazd i zaprezentować swoje umiejętności podczas festiwalu we Wrocławiu. Przygotowywane przez nich galaretki sprzedają się jak świeże bułeczki. Co czwartek kolejka oczekujących na zdobycie ulubionej słodkości staje coraz dłuższa. Można wesprzeć działania naszych uczennic i przynieść galaretkę w proszku lub galaretki przygotowane już w plastikowych kubeczkach. Filantropów, pragnących pomóc naszym uczennicom, kierujemy do pani Katarzyny Stefaniak, która czuwa nad wszystkim😄.

     • LEKCJA PROWADZONA PRZEZ UCZNIÓW

     • W dniu 19 listopada 2019 roku z inicjatywy p. Agnieszki Stachury i p. Sylwii Brenk uczennice klasy 6a zaprezentowały uczniom klasy 2a lekcję,  podczas której młodsi koledzy dowiedzieli się co to jest pogoda i jakie składniki pogodowe ją kształtują. Zaprezentowano ciekawe doświadczenia, zagadki, gry i zabawy, a elementy pogodowe przedstawiono poprzez recytację ciekawych wierszyków. Podczas lekcji uczniowie mieli okazję zobaczyć urządzenia służące do pomiaru elementów pogodywych, natomiast na koniec lekcji cała klasa przeszła na poletko przyszkolne z klastką meteorologiczną, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć przyrządy meteorologiczne i odczytać aktualne wskazane przez nie wartości.

      Uczennice klasy 6a przebrane za składniki pogodowe przeprowadziły lekcję z bardzo dużym zaangażowaniem wcześniej wyszukując informacje, gromadząc notatki, tworząc zagadki i gry dydaktyczne, urozmaicając zajęcia poprzez pokaz multimedialny i relaksującą muzykę w tle. Uczniom klasy 2a lekcja o pogodzie bardzo się podobała i z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

     • Innowacja- odkrywanie literki

     • W klasie I odbyły się kolejne zajęcia z innowacji „Od wyobraźni i rysowania do pisania liter na podstawie metody graficzne rękodzieło w systemie Doroty Dziamskiej Edukacja przez Ruch”. Uczniowie odkrywali przy muzyce kolejną literkę ukrytą w dłoni, tworząc śmieszne  „ cudaki”.

       

     • OGŁOSZENIE

     •  Od dnia 26.11 do 29.11. 2019r. do godziny 9.00 zbieramy elektrośmieci:- wielkogabarytowe (pralki, radia, telewizory, lodówki, komputery itp.),- małogabarytowe (suszarki, komórki, żelazka itp.) Zbieramy również baterie. Prosimy składać je z tyłu szkoły  przy boisku szkolnym.

     • III Powiatowy Konkurs Plastyczny

     • 14 listopada w naszej szkole gościliśmy uczestników III Powiatowego Konkursu Plastycznego zatytułowanego „Jesień w parku”, przygotowanego przez Annę Czop. Zadaniem uczestników - dwuosobowych drużyn - było stworzenie pracy plastycznej zgodnej  z tematem konkursu oraz wysłuchanym utworem literackim. Następnie dopełnienie jej elementami jesiennych liści wykonanych techniką orgiami. Uczestnicy świetnie się bawili, tworząc barwne i ciekawe prace.

      I miejsce zajęły dziewczynki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Wodzisławiu Śl. Matylda Grządziel, Hanna Olakowska.                                                                                                                                             

      II miejsce Emilia Banek oraz  Antonina Parzych z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Gorzyczkach.         

      III miejsce  Wioletta Ruszaj i Maja Student z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Wodzisławiu Śl.

      Przyznano wyróżnienie dla Barbary Pańków oraz z  Leny Piszczek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pszowie.

      Gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

      Anna Czop                                        

     • W świecie mitów

     • Klasy V przeniosły nas w starożytny świat. Inscenizacja mitów w ich wykonaniu zachwyciała wszytskich.

      Takie lekcje języka polskiego zapamiętają na długo.

      Ewa Guzy

     • Miła niespodzianka

     • W środę 13 listopada podczas realizacji zajęć programu MegaMisji dzieci spotkała wielka niespodzianka. Uczestnicy otrzymali paczkę z nowym tabletem, który będzie dla dyspozycji uczniów w świetlicy szkolnej. Nowy sprzęt umożliwi dalszą realizację zajęć MegaMisji dzięki, którym będziemy mogli zdobywać kolejne nagrody Fundacji Orange. 

      Teresa Kabut

     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     • Wychowankowie naszej szkoły pamiętają o ważnych datach w kalendarzu, jakie zapisała historia dla naszego kraju. Z tej okazji 8 listopada wybrani uczniowie klasy siódmej odwiedzili swoich kolegów z krótkim programem artystycznym. W wierszu i piosence przypomnieli te chwile, kiedy po 123 latach niewoli 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Następnie o godzinie 11.11 cała społeczność uczniowska zebrała się w sali gimnastycznej, by wspólnie odśpiewać hymn państwowy. Wydarzeniom towarzyszył nastrój uroczysty i podniosły.

      Izabela Symoszyn

     • Pamiętając o innych...

     • 1 listopada to dzień pamięci o naszych zmarłych. Co roku obywa się wówczas na cmentarzach powiatu wodzisławskiego zbiórka charytatywnana rzecz Fundacji "Wspólnota Dobrej Woli". Na cmentarzu parafialnymna Wilchwach w kweście wzięli udział uczniowie starszych klas Szkół Podstawowych nr 8 i 9. Datki z kwesty przeznaczone są na rzecz dzieci niepełnosprawnych, które korzystają ze świadczeńw Wodzisławskim Ośrodku Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży.Wolontariuszom obu szkół bardzo dziękujemy za udział w kweście.

      Mirosława Hojka