• Zakończenie roku szkolnego

     • Nasze okręty dziś przypłynęły do portu zwanego wakacje przed zejściem na ląd kapitanowie swoich okrętów nagrodzili dzielnych i wzorowych marynarzy, podziękowali za starania pozostałym majtkom, życząc im słonecznych i radosnych chwil.

      Katarzyna Stefaniak

     • Warsztaty profilaktyczne

     • Wczoraj i dziś podczas szkolnych dni profilaktyki klasy V a, Vb, VI i VII pracowały z trenerami ze stowarzyszenia Epsilon w oparciu o historię Mirka, który chcąc zaistnieć w grupie rówieśniczej zażywa dopalacze, po których traci świadomość i trafia do szpitala. Uczniowie podczas tej historii koncentrowali się na przyczynach zażywania dopalaczy i na wpływie grupy rówieśniczej oraz znaczeniu potrzeby przynależności. Warsztaty były okazją do utrwalenia komunikatów asertywnych, wzmocnienia pozytywnych norm i wartości grupowych oraz modeli budowania relacji rówieśniczych w grupie klasowej. Uczniowie poznali jak w otwarty sposób zakomunikować swoje potrzeby wynikające z okresu rozwojowego.

      Bożena Góral

     • Dzień Języków Obcych

     • W zeszłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w quizie z wiedzy o krajach anglojęzycznych, natomiast klasy 7-8 rozwiązały test z wiedzy o krajach anglojęzycznych, jak i niemieckojęzycznych. Każda klasa zgłosiła do quizu 3 przedstawicieli, którzy wykazali się dużą wiedzą. Uczniowie z klas 4-6 dodatkowo wykonali plakaty, które zostały wywieszone na korytarzu.

      W kategorii klas 4-6 najlepsi okazali się być przedstawiciele klasy 4 a, czyli Julia Bażan, Weronika Mitrenga i Łukasz Więcław.

      W kategorii klas 7-8 pierwsze miejsce zajęli przedstawiciele klasy 8 a w składzie Magdalena Strządała, Kamil Przybyła i Karol Piechaczek.

      Monika Tanżyna

     • Przedstawienie w ramach projektu Nasza szkoła jak z bajki !!! Bez alkoholu, narkotyków i innych szkodliwych specyfików!!!

     • Dziś w naszej szkole gościli aktorzy z teatru Kurtyna z Krakowa, którzy dla uczniów klas I-IV przygotowali profilaktyczne przedstawienie pod tytułem „Jestem królem z zamku”. Była to dla naszych najmłodszych spora porcja rozrywki, a także nauki o tym, że ciężką pracą można wiele zdziałać, warto być samodzielnym i nie unikać odpowiedzialności. Przedstawienie jest dalszym ciągiem działań w ramach projektu Nasza szkoła jak z bajki !!! Bez alkoholu, narkotyków i innych szkodliwych specyfików!!!😂😀

      Ewa Guzy

     • Marta Majda odbiera nagrodę

     • Dzisiaj odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji za konkurs plastyczny z okazji „Światowego Dnia Ziemi 2019”. Wśród nagrodzonych prac na wyróżnienie zasłużyła praca Marty Majdy z klasy Va. 👏👍😍

      Bożena Góral

     • Warsztaty w ramach projektu Fundacji Po Skrzydła

     • Dziś uczniowie klas VII i VIII b i VIII a uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu Fundacji Po Skrzydła ze Sosnowca. Zajęcia umożliwiły uczniom pozyskanie wiedzy na temat zdrowia psychicznego. Nasi wychowankowie dowiedzieli się, jaka jest różnica pomiędzy pracą psychologa, psychiatry i psychoterapeuty. Uświadomili sobie, że w przypadku problemów mogą skorzystać z pomocy wymienionych wyżej specjalistów. W ramach powyższego projektu uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność spotkać się w pierwszym semestrze z bohaterką serialu W11 Joanną Czechowską.🧐🧐

      Bożena Góral

     • Nasza szkoła jak z bajki !!! Bez alkoholu, narkotyków i innych szkodliwych specyfików!!!

     • W piątek odbył się pierwszy dzień profilaktyki w ramach realizowanego projektu Nasza szkoła jak z bajki !!! Bez alkoholu, narkotyków i innych szkodliwych specyfików!!! finansowanego przez Wydział Kultury, Sportu i Zdrowia Urzędu Miasta Wodzisław Śląski.

      Już w maju rodzice i nauczyciele uczestniczyli w warsztatach poszerzających wiedzę o uzależnieniach.

      W piątek uczniowie ze szkolnego koła teatralnego kontynuując działania w ramach projektu zaprezentowali krótkie przedstawienie pt. "Zachowaj trzeźwy umysł", którego treść nawiązywała do skutków ubocznych eksperymentowania z używkami.

      Rozstrzygnięte zostały również dwa konkursy plastyczne, które propagowały zdrowy tryb życia, wolny od uzależnień.

      Najpiękniejsze zakładki do książek wykonali uczniowie klas młodszych:

      -Oliwia Więcek z kl. II - 1. miejsce

      -Agata Pelka z kl. IV a - 2. miejsce

      - Alicja Krawczyk z kl. I b - 3. miejsce

      - wyróżnienia: Patrycja Wala z kl. II, Paulina Górska z kl. III

      Klasy V-VII wykonywali plakaty pod hasłem Młodość bez uzależnień. Wśród nich nagrodzono grupowe prace uczniów z klas:

      - VII ( W. Tobiczyk, A. Słupek, A. Galwas, S. Michalska, M. Gardian )

      - V b ( J. Czerwicka, M. Parzych )

      - V a ( J. Będkowski, P. Malinowski, D. Michalski, O. Wuwer )

      Wyróżnienia przyznano przedstawicielom klas:

      - VI ( M. Bodanko, A. Mainka)

      - VII ( P. Bracka, M. Dziurok, P. Pasiuk, W. Radomski )

      - V b ( E. Pazger, W. Kutła, K. Średniawa, K. Pasiuk )

      Na zakończenie uczniowie zostali zaproszeni na kolejne dni profilaktyki, gdzie będą mogli uczestniczyć w warsztatach Stowarzyszenia Epsilon z Bielska-Białej i Fundacji Po Skrzydła z Sosnowca oraz w przedstawieniu Teatru Kurtyna z Krakowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału.

      Bożena Góral

     • Rywalizacja naszych uczniów w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska

     • Nasi uczniowie zawodnicy UKS Baszta zakończyli rywalizację w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Juniorów w Imielinie (12.06 – 16.06). Zawody odbyły się w trudnych warunkach, bo na sali gry było ponad 30 stopni. Mimo to turniej wyłonił zawodników zdobywających AWANS do Mistrzostw Międzywojewódzkich Juniorów (MMJ).

      Mistrzostwa odbędą się w terminie 2019-10-11 – 2019-10-18. W tak trudnych warunkach rozegrano 9 partii. Tempo gry zostało ustalone – w grupach D9 i C9: 1 godzina na zawodnika, w pozostałych grupach: 90 minut dla zawodnika oraz 30 sekund na każde posunięcie od początku partii.

      Wszyscy zawodnicy pokazali wolę walki i determinację do ostatniej partii. Zawody zakończono w niedzielę i  dały one AWANS aż 9 zawodnikom z 17 startujących klubowiczów.

      Grupa C9 Szymon Reszczyński zajął 17 miejsce i uzyskał awans do MMJ

      Grupa D11 Zuzanna Mainka zajęła 14 miejsce i uzyskała awans do MMJ

      Grupa D13 Anna Mainka zajęła 18 miejsce i uzyskała awans do MMJ

      Grupa C13 Wojciech Mrozek zajął 32 miejsce

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Podsumowanie pracy w mijającym roku szkolnym

     • W piątek odbył się apel podsumowujący całoroczne zmagania naszych uczniów w konkursach, występach, projektach i zbiórkach surowców wtórnych. Liczni uczniowie zostali docenieni za swój wkład w działaniach na rzecz szkoły. 53 uczniów zostało nagrodzonych za zajęcie 1-3 miejsca lub uzyskanie wyróżnienia w konkursach ogólnopolskich, powiatowych, rejonowych lub miejskich. Po nagrodzeniu tych najlepszych swoje talenty aktorskie zaprezentowali uczniowie z klasy VII – przedstawiając fragment „Zemsty„ A. Fredry w nowej odsłonie. Chłopcy z klasy VIII a zaprezentowali swój spot dotyczący reklamy powiatu wodzisławskiego. Pokazano też filmik nagrany do konkursu Akademii Talentów NIVEA. Jego autorami są: uczennice klasy VII, VIII b oraz Dawid z klasy VIII a.

      .

      Bożena Góral

     • Pożegnanie ósmych klas

     • 11.06.2019 odbył się komers klas 8. wraz z pożegnalną akademią. Były podziękowania dla rodziców oraz najbardziej aktywnych uczniów. Nie brakowało śmiechu, łez i wzruszeń.

     • Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

     • Dzisiaj na boisku przy Zespole Szkół Technicznych obyła się Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych, nad którą w tym roku patronat objął Polski Komitet Paraolimpijski. Celem zawodów rekreacyjno – sportowych jest popularyzacja sportu w środowisku osób niepełnosprawnych oraz integracja ze środowiskiem lokalnym. Na boisku pojawiło się setki uczestników, a wśród nich były dwie uczennice naszej szkoły. Dziewczyny mogły sprawdzić się w wielu konkurencjach sportowych np. pchnięcie kulą, slalom z piłką, strzały do bramki, rzuty woreczkami do celu, podnoszenie ciężarka i wiele innych ciekawych konkurencji.Dzięki służbom mundurowym można było zobaczyć od środka wóz strażacki i radiowóz policyjny, a dzięki drabinie strażackiej mogliśmy podziwiać okolicę z lotu ptaka. Udział w zawodach dostarczył uczennicom mnóstwo emocji i niesamowitych przeżyć. W tych zawodach nie było przegranych, każdy na koniec został uhonorowany medalem, a drużyna otrzymała puchar i dyplom. Serdecznie dziękujemy za pomoc i wyśmienite towarzystwo wolontariuszkom Magdzie i Sarze z II LO im. ks. prof. Józefa Tischnera z Wodzisławia Śląskiego.

       

      Bożena Góral

     • Program dla szkół” @programdlaszkol (https://www.facebook.com/programdlaszkol/)

     • Zasady zdrowego odżywiania to ważna część szkolnej profilaktyki i działań mających na celu wykształcić w nas pozytywne nawyki żywieniowe. Klasy pierwsze wzięły udział w programie dla szkół pod hasłem „Szkolna przerwa śniadaniowa – mleczna, z warzyw, owocowa”. Dbamy o to, aby nasze drugie śniadanie było zdrowe i pożywne. Spędzone wspólnie dodaje nam sił i energii.🥕🍊🍎🥝😀

     • Dzień Matki i Dzień Ojca

     • Dziś obchodziliśmy Dzień Matki i Dzień Ojca. Uczniowie klas pierwszych, drugiej i trzeciej wraz z wychowawczyniami przygotowały wspaniały program artystyczny. Były tańce, muzyka, przepiękne prezenty i niemało wzruszeń. To wszystko dla Was, Kochani Rodzice. Dziękujemy Wam za wszystko.🌷🌞😍

     • Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych i Zawodowych pod Patronatem Starosty Wodzisławskiego oraz Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli

     • Dzisiaj odbyła się uroczysta Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych i Zawodowych pod Patronatem Starosty Wodzisławskiego oraz Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Podczas uroczystości zostali uhonorowani zwycięzcy konkursów organizowanych przez PODN. Dyplomy, statuetki i nagrody odbierali uczniowie wszystkich typów szkół – od podstawówek po szkoły ponadgimnazjalne. Niezależnie od rodzaju konkursu wszystkich laureatów łączyło poczucie dumy i satysfakcja z osiągniętego rezultatu. Wśród laureatów znalazła się również nasza uczennica Marta Majda z kl. Va, która zajęła III miejsce w konkursie „W przyszłości zostanę…”, który został zorganizowany przez Wydział Edukacji i Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

      Bożena Góral

     • Zdrowo i wesoło

     • W piątek klasa 1A spożywała wspólnie śniadanie- najważniejszy posiłek dnia! Bawiliśmy się znakomicie, robiąc kolorowe i zdrowe kanapki. Przełamaliśmy stereotyp, że zielone jest niedobre. Zajadaliśmy się m.in. szpinakiem, szczypiorkiem, rukolą oraz przepysznym czosnkiem niedźwiedzim! Dla klasy 1A zielone jest smaczne i zdrowe! Polecamy śniadanie w doborowym towarzystwie! Pozdrawiamy!

      Agnieszka Stachura

     • Kto najlepiej zna się na lekturach?

     • Lektura szkolna może stać się pretekstem do wspaniałej zabawyi rywalizacji. W obu klasach czwartych przeprowadzony został konkurs dotyczący przeczytanej lektury. Emocji nie brakowało, a dla uczniów była to świetna możliwość utrwalenia wiadomości.

      Ewa Guzy

     • Pozdrowienia z Kotliny Kłodzkiej

     • Klasa III od poniedziałku przebywa na zielonej szkole w Kotlinie Kłodzkiej. To czas wypełniony poznawaniem i zwiedzaniem ziemi kłodzkiej. Nie brakuje również świetnej zabawy i wielu atrakcji.

      Anna Czop

     • Szkolny Konkurs Plastyczny klas I-III

     • W maju br. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny klas I-III

      „Warzywa i owoce źródłem witamin”.  Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień plastycznych, inspirowanie do pracy twórczej, propagowanie zdrowego stylu życia. Dzieci przedstawiły wiele ciekawych pomysłów.

      I miejsce zajęła Paulina Mendla, II miejsce- Natalia Kawalerowicz, III miejsce

      zdobyła Marta Słupek. Przyznano również wyróżnienia dla: Damiana Hibnera,

      Natalii Mołdrzyk, Mikołaja Tlołki, Weroniki Olszar, Pauliny Górskiej,

      Oliviera Długołęckiego, Maksymiliana Janetty. Wszystkim gratulujemy!

      Alina Czekaj

     • Dbając o środowisko

     • Miło nam poinformować, że nasza uczennica Marta Majda z kl. Va została wyróżniona w konkursie plastycznym z okazji Światowego Dnia Ziemi, który został zorganizowany przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji

      Sp.z o. o. w Wodzisławiu Śląskim. Konkurs miał na celu szerzyć świadomość ekologiczną wśród dzieci i młodzieży, a hasłem przewodnim prac była: „Budowa kanalizacji - zbuduj lepsze jurto dla naszego środowiska”.

      Serdecznie gratulujemy naszej szkolnej artystce i życzymy dalszych sukcesów.😍👍

       

      Bożena Góral