• Marzycielska Poczta

     • W tym tygodniu klasy piąte w ramach wolontariatu wzięły udział w akcji Marzycielska Poczta. Polega ona na wysłaniu życzeń do chorych dzieci. Ich profile i historie można przeglądać na stronie internetowej akcji.

      Śledząc losy naszych rówieśników, uświadomiliśmy sobie jak ważne jest zdrowie oraz to, by pomyśleć o tych, którym go zabrakło. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wykonaliśmy kartki. Następnie wypisaliśmy je, życząc dzieciom wszystkiego co najlepsze.

      Mamy nadzieję, że sprawimy innym trochę radości.❤️😀

      Sonia Hanslik-Czubko

     • Wodzisławski Ekorajd Uczniowski

     •  24.04.2019 odbył się Wodzisławski Ekorajd Uczniowski,Reprezentanci naszej szkoły zdobyli wszystkie 13 punktów kontrolnych, rozpoczynając zmagania w parku Trzy Wzgórza, a kończąc na Balatonie. Ilość poprawnych odpowiedzi, które udzielili pozwoliła zająć im III miejsce, po zaciętych dogrywkach z SP 10.

      Skład drużyny:

      1. Kamila Wojaczek2. Julia Kandziora3. Magda Strządała4. Przemysław Sitko5. Karol Piechaczek

      Gratulacje👍

      Patryk Krzysztoń

     • Podziękowania

     •  

      Serdecznie dziękujemy Uczniom, Rodzicom oraz Gronu Pedagogicznemu za włączenie się w akcję zaczytani.org, której celem było oddanie niepotrzebnych książek na rzecz powstających oddziałów bibliotecznych w szpitalach. Udało nam się zebrać i przekazać patronowi akcji- Alior Bankowi pokaźną liczbę fantastycznych książek! Dziękujemy.

     • Reklama powiatu

     • W obu klasach ósmych zakończył się kolejny projekt z wiedzy o społeczeństwie. Zadaniem było stworzenie reklamy miasta Wodzisławia Śląskiego. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością, tworząc filmiki o najciekawszych miejscach Wodzisławia, prezentacje multimedialne przedstawiające historię i zabytki miasta oraz foldery w wersji papierowej. I tym razem najlepsza praca  należy do ucznia klasy VIII a Dawida Uniowskiego.

      Zachęcamy do obejrzeniaa https://www.youtube.com/watch?v=-s8i-DoNIjo&feature=youtu.be

      Izabela Symoszy

     • Zabawy bajką

     • Wczoraj starsza grupa przedszkolaków w ramach projektu profilaktycznego: Nasza szkoła jak z bajki !!! Bez alkoholu, narkotyków i innych szkodliwych specyfików!!! została zapoznana przez uczennice z kl. Va Maję, Martę, Wiktorię i Emilkę z bajką „Trzy niegrzeczne pieski”, która oparta jest na metodzie „Klucz do uczenia się” według idei Wygotskiego. Po zapoznaniu się z tekstem i bohaterami bajki dzieci rozmawiały z uczennicami nt. treści jakie usłyszały,a następnie w grupach z wykorzystaniem ilustracji układały bajkę w ciągu chronologicznym. Ale największą tajemnicą i wielką frajdą było dla dzieci poznanie tajników kodowania, czyli modelowania bajki za pomocą figur geometrycznych. Zadaniem dzieci było dobranie do postaci i rzeczy odpowiedniego kształtu np. czarny pies - czarne koło,biały prostokąt – worek z mąką. Zadanie nie było łatwe, ale przedszkolaki poradziły sobie z nim celująco! W czasie zajęć były kształtowane kompetencje kluczowe w postaci nazywania bohaterów bajki w języku angielskim.

      Na zakończenie zajęć grupa wykonała pracę plastyczną inspirowaną tekstem bajki. Za pomocą czarnej, białej lub szarej bibuły dzieci wykleiły kontury psa.

       

      Bożena Góral

     • Zdrowo i wesoło

     • Dziś uczniowie kl. VI na lekcji wychowawczej postanowili zgłębić tajniki zdrowego odżywiania wychowawcy. A wszystko zaczęło się od pytania Krzysia: Dlaczego pani pije trawę? Codziennie widząc nauczyciela z butelką smoothie w kolorze zielonym zgadywali, co też w tej trawie może się dobrego znajdować. Ale zanim przeszli do wykonywania witaminowej bomby, najpierw odbyła się burza mózgów na temat zdrowego odżywiania i krótka prezentacja 10 zasad, jakimi powinni kierować się w przestrzeganiu zdrowego stylu życia. Po zdobytej wiedzy klasa wzięła się żwawo do roboty i przygotowywała pyszne smoothie z owoców🍎🍊 i warzyw🥦🥕 z dodatkiem siemienia lnianego.

      Bożena Góral

     • Bieg po zdrowie

     •     Uczniowie klas 4a i 4b w bieżącym roku szkolnym brali udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej “Bieg po zdrowie” opracowanym w Głównym Inspektoracie Sanitarnym.

      Celem programu było pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego oraz zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat poszanowania zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów. Zajęcia realizowano na godzinach wychowawczych za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących. Uczniowie korzystali również z zeszytów ćwiczeń, w których m.in. przeprowadzano wywiady z osobami niepalącymi, obliczano koszty palenia papierosów, tworzono komiks z bohaterami programu: Natalią i Kubą.

      Mamy nadzieję, że te zajęcia przyczyniły się do poszerzenia wiedzy na temat szkodliwości palenia oraz wzmocnienia postawy asertywnej. Dzieci zrozumiały, że palenie jest niemodne, a pieniądze przeznaczone na zakup papierosów mogą być zdecydowanie lepiej zainwestowane.

      Sylwia Brenk

     • II Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły

     •   21.05 odbył się w naszej placówce  II Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły zorganizowany we współpracy z UKS " Baszta". Turniej przeprowadził trener Mikołaj Korolczuk. Rozegrano 7 rund po 10 minut, co pozwoliło spośród 31 zawodników wyłonić zwycięzców  w poszczególnych kategoriach:

      klasy I - III chłopcy 

      I miejsce -  Szymon Reszczyński

      II miejsce -  Rafał Legierski

      III miejsce -  Mikołaj Tlołka

      klasy IV - VIII dziewczęta

      I miejsce -  Anna Mainka

      II miejsce -  Maja Bodanko

      III miejsce -  Zuzanna Mainka

      klasy IV - VIII

      I miejsce -  Wojciech Mrozek

      II miejsce -  Kamil Kubera

      III miejsce - Mateusz Krzyżak

         Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w turnieju. Dziękujemy panu Mikołajowi za sprawne przeprowadzenie konkursu.

     • XXI Regionalny Konkurs Gawędziarzy w Niewiadomiu

     • 15.05 kolejny raz uczennice naszej szkoły: Anna Galwas z kl.VII, Alicja Pawlas z kl. III i Marta Krakowczyk z kl. IV a wzięły udział w XXI Regionalnym Konkursie Gawędziarzy w Niewiadomiu.

      Anna Galwas zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Marta Krakowczyk otrzymała wyróżnienie. Dziewczyny pięknie się zaprezentowały. Gratulujemy im występu!👍😍

      Dziękujemy pani Ewelinie Sokół- Galwas za napisanie ciekawych tekstów.🌸🌻

      Uczennice przygotowała Anna Czop.

     • W Zabytkowej Kopalni Srebra...

     • W dniu 10 maja klasy IV i IVb pod opieką pań wychowawczyń i pani Izy udały się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Celem wycieczki było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra. Pobyt w Tarnowskich Górach rozpoczął się od przepływu w łodziach 600 m odcinka w podziemiach Sztolni „Czarnego Pstrąga”, położonego wśród zieleni w Parku Repeckim. Atmosferę tajemniczości w kopalni tworzyło delikatne światło lamp górniczych. Podziemna przeprawa dostarczyła wszystkim wielu wrażeń i dla niektórych była największą atrakcją. Następnie udaliśmy się do Kopalni. Uczniowie mieli okazję spacerować podziemnymi korytarzami oraz podziwiać wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka. Poznali historię górniczego regionu zwiedzając Multimedialne Muzeum Górnictwa. Z Kopalni Srebra udali się do skansenu maszyn parowych i parowozów, który znajduje sie obok wejścia do kopalni. Mogli tam podziwiać eksponaty z przełomu XIX i XX wieku.

      Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem, ciekawym doświadczeniem, miło spędzonym czasem.

     • Wyjazd do Osikowej Doliny

     •  

      9 maja br. dzieci z klasy drugiej były na wycieczce w Osikowej Dolinie- miejscu od zawsze będącym częścią Jury Krakowsko- Częstochowskiej, której mieszkańcy od XIX w. wykorzystują naturalne piękno drewna osikowego. Z jego szlachetności i miękkości stworzyli wyjątkową sztukę. W czasie trzygodzinnej wizyty uczniowie zapoznali się z historią i dziedzictwem kulturowym tegoż regionu, zwiedzili salę ekspozycyjną, gdzie znajdują się zarówno tradycyjne jak i współczesne oryginalne wzory wyrobów z wiór drewna osikowego.

      Dzieci brały również udział w warsztatach w czasie, których własnoręcznie wykonały dwa niepowtarzalne wzory i zabrały ze sobą do domu. Warsztaty te to nauka tradycji, kontakt z naturą i fantastyczna zabawa, która długo pozostanie w pamięci.

       

      Alina Czekaj

     • Wspomnienia z Wrocławia

     •    W dniach 8,9,10 maja uczniowie klas Va, VI, VIII a przebywali we Wrocławiu.

         Poznali wiele atrakcyjnych miejsc, dowiedzieli się  więcej o zwyczjach i życiu szlachty polskiej, okolicznościach napisania epopei Adama Mickiewicza. To wszystko dzięki wizycie w Muzeum Pana Tadeusza. Niemałą przygodą był czas spędzony w Afrykarium, Hydropolis czy zoo. Ponadto poznali wiele ciekawostek dotyczących Wrocławia, zobaczyli piękne budynki, płynęli statkiem i  mieli okazję zobaczyć Panoramę Racławicką.

          Wspólnie spędzony czas pozostanie na długo w naszej pamięci. Pozwolił na pogłębienie wiedzy oraz lepsze poznanie sięsmileyheart.

      Sonia Czubko

     • Kompetentni cyfrowo

     • Trwa rekrutacja uczestników i uczestniczek do projektu Kompetentni cyfrowo – rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Wodzisławia Śląskiego. Jeżeli masz co najmniej 25 lat i jesteś mieszkańcem Wodzisławia Śląskiego i okolic (Powiat Wodzisławski) skorzystaj z darmowych szkoleń podnosząc swoje kompetencje cyfrowe w jednym z siedmiu dostępnych modułów:

      - Działam w sieciach społecznościowych

      - Moje finanse i transakcje w sieci

      - Rolnik w sieci

      - Rodzic w Internecie

      - Tworzę własną stronę internetową (blog)

      - Mój biznes w sieci

      - Kultura w sieci

      Nie zwlekaj, złóż formularz zgłoszeniowy w biurze obsługi klienta Urzędu Miasta już dziś i weź udział w darmowym szkoleniu.

      Informacje dodatkowe o projekcie oraz opis modułów szkoleniowych dostępne są na stronie internetowej projektu pod adresem:  https://wodzislaw-slaski.pl/kompetentni-cyfrowo

      Projekt Kompetentni cyfrowo – rozwój mieszkańców Wodzisławia Śląskiego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

      Do pobrania Formularz_zgloszeniowy.docx

       

     • "Konstytucji 3 maja"

     • W naszej szkole pamiętamy o ważnych wydarzeniach z przeszłości naszego kraju. Uczniowie klasy VIII a i VII przygotowali audycję, w której przypomniano okoliczności uchwalenia "Konstytucji 3 maja". Dziękujemy im.😀