• II Powiatowy Konkurs Plastyczny z elementami origami dla klas I-III

     • 26 marca w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 odbył się II Powiatowy Konkurs Plastyczny z elementami origami dla klas I-III pod hasłem "Wiosenne wzory w modzie". Wzięło w nim udział jedenaście dwuosobowych drużyn z Wodzisławia, Radlina i Rydułtów.

      Pierwszym zadaniem było stworzenie za pomocą pasteli na arkuszach papieru wiosennych wzorów. Następnym pocięcie tego arkusza na kwadraty i złożenie techniką origami elementów, które stanowiły suknię pani wiosny. Każda z drużyn stworzyła niepowtarzalną kreację, wykazując się pomysłowością i kreatywnością.

      Komisja konkursowa nagrodziła następujące drużyny:

       

      I miejsce Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 3 Wodzisław Śl.

      Anna Szymura

      Hanna Olakowska

      Uczennice przygotowały: Joanna Pielorz, Anna Brawańska

       

      II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 28 Wodzisław Śl.

      Julia Sierny

      Hanna Szachoń

      Uczennice zostały przygotowane przez Izabelę Antończak

       

      III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Radlinie

      Rozalia Bober

      Hanna Grzegorzyca

      Uczennice zostały przygotowane przez Annę Wołowiec

       

      Wyróżnienie: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 Wodzisław Śl.

      Samanta Sowa

      Zuzanna Budka

      Uczennice zostały przygotowane przez Alicję Korniluk

       

      Gratulujemy nagrodzonym👍.

      Organizatorem konkursu była Anna Czop.

     • II Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny dla uczniów klas III szkół podstawowych

     • 25 marca 2019 roku odbył się w naszej szkole II Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny dla uczniów klas III szkół podstawowych.

      Głównym celem konkursu było rozbudzenie wśród dzieci zainteresowań przyrodniczych, uwrażliwianie na piękno przyrody oraz promowanie wiedzyi postaw proekologicznych.

      Trzyosobowe drużyny prezentowały ciekawe doświadczenia, rozwiązywały krzyżówkę z hasłem - ekologia, układały puzzle z logo Białowieskiego Parku Narodowego, a także wykazały się ogromną wiedzą przyrodniczą ☘️🌳 z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Brały udział w turnieju wiedzy i wielu innych atrakcyjnych rozgrywkach.

       

      I miejsce zdobyła drużyna z SP nr 16 w Wodzisławiu

      II miejsce uczniowie z SP nr 3 z Rydułtów,

      a III miejsce przyznano SP nr 4 z Radlina.

       

      Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, a zdobywcy pierwszego miejsca zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

      Gratulujemy zwycięzcom👍 i trzymamy za nich kciuki w kolejnym etapie🍀.

      Sylwia Brenk

     • Zbiórka makulatury

     •  

      W dniach 27.03 do 29.03.2019 r. (do godz. 10.00) kolejny raz zbieramy w szkole makulaturę.
      Zostawiamy ją przy bocznym wejściu do szkoły lub u pań sprzątaczek. Powinna być związana, jej wagę dzieci zgłaszają wychowawcy.

       A. Czop

     • Wspólne zabawy

     • Ubiegły tydzień był bardzo aktywny i radosny. Klasy pierwsza i szósta integrowały się podczas wspólnych zajęć z wf - u. Rozpoczęliśmy energiczną rozgrzewką, po czym przeszliśmy do fantastycznej zabawy chustą animacyjną. Było wesoło i kolorowo. 🤣

      Agnieszka Stachura

     • Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

     • W piątek 15 marca w naszej szkole obchodzono Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Od samego rana korytarze udekorowane były plakatami

      i planszami zawierającymi informacje i ciekawostki dotyczące tej magicznej i wyjątkowej liczby. Na to święto upieczone zostały przepyszne ciasteczka, którymi poczęstowano dyrekcję, obsługę szkoły, nauczycieli i uczniów - uczestników.

      Uczniowie świetnie bawili się w trakcie konkurencji międzyklasowych, podczas których musieli stworzyć z gazet przestrzenną wersję liczby Pi, jak również mogli się pobawić w szukanie jak największej liczby wyrazów zawierającej cząstkę pi np.: pierniki, pióro itp.

      Najlepszymi kreatywnym budowniczych okazała się drużyna dziewczyn z klasy VA, a tytuł Mistrza Słowa uzyskała drużyna dziewczyn z klasy IV a.

      Młodzież również bardzo chętnie brała udział w konkursach indywidualnych. Przeprowadzono konkurs wiedzy o liczbie Pi.

      Dużo emocji dostarczył również konkurs na zapamiętanie jak największej liczby cyfr po przecinku rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. W szkole niepokonanym okazał się Przemysław Sitko z kl. VIIIA, który wyrecytował 109 cyfr po przecinku!!!, na drugim miejscu uplasowała się Oliwia Gąsior, zaś trzecie miejsce należało do Oliwii Strączek. Oprócz konkursów wiedzy uczniowie klasy VII, I, III wyznaczali liczbę PI.

      Nie zapomnieliśmy w tym dniu o najmłodszych, którzy metodą origami tworzyli z kółek piękne prace.

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie💚Odpowiedzialnymi za całe zamieszanie były: Mirosława Hojka i Katarzyna Stefaniak

       

      Katarzyna Stefaniak

     • Kompetentni cyfrowo - rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Wodzisławia Śląskiego

     • Miasto Wodzisław Śląski rozpoczyna realizację projektu pn. Kompetentni cyfrowo - rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Wodzisławia Śląskiego.

      Projektem objętych zostanie 96 mieszkańców naszego miasta w wieku powyżej 25 roku życia (jedyne kryterium związane z udziałem w projekcie). Głównym działaniem w projekcie jest przeprowadzenie szkoleń praktycznych.

      Jedna osoba może wziąć udział tylko jednym module szkoleniowym (12 godzin zajęć, w rozłożeniu na przykład na 4 spotkania po 3 godz.). Moduły szkoleniowe są do wyboru (nie trzeba zrealizować wszystkich):

      • Działam w sieciach społecznościowych
      • Moje finanse i transakcje w sieci
      • Rolnik w sieci
      • Rodzic w Internecie
      • Tworzę własną stronę internetową (blog)
      • Mój biznes w sieci
      • Kultura w sieci

      SZKOLENIA SĄ CAŁKOWICIE BEZPŁATNE. Odbywać się będą w jednej ze szkół podstawowych w grupach maksymalnie 10-osobowych. Prowadzić je będą certyfikowani instruktorzy. Każdy uczestnik, który ukończy szkolenie, otrzyma certyfikat. Szkolenia będą realizowane w okresie maj-październik 2019 r.

      Rekrutacja rozpocznie się w kwietniu 2019 i będzie miała charakter ciągły do wyczerpania limitu miejsc.

      Informacja i szczegóły dotyczące procesu rekrutacji niebawem będą dostępne w Wydziale Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego.

     • Wolni od przemocy

     • W tym tygodniu braliśmy udział w warsztatach na temat przemocy i agresji, które zorganizowali pracownicy Powiatowego Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Wodzisławiu Śl.

      Była to dla nas wspaniała lekcja życia🌞❤️

      Serdecznie dziękujemy ! 💐🌺

      Sonia Czubko

     • Pogodały i wygrały

     • 14 marca uczennice ZSP nr 2 wzięły udział w XXV Powiatowym Konkursie pt. Śląskie Godki dla Uczniów Szkół Podstawowych w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach.

      Uczestnicy konkursu prezentowali się w trzech kategoriach: monologi, dialogi oraz scenki rodzajowe. Mogliśmy wysłuchać ciekawych tekstów w bardzo dobrych wykonaniach

      oraz obejrzeć wesołe scenki przedstawiające życie w śląskich rodzinach.

      Ani Galwas udało się zdobyć I miejsce w kategorii klas V – VIII.  W kategorii klas I- IV Bernadeta Galwas zdobyła również I miejsce, natomiast Alicja Pawlas II.

      Uczennice prezentowały teksty napisane przez Ewelinę Sokół – Galwas,

       a przygotowała je Anna Czop.

      Serdecznie gratulujemy!heartyes

       Anna Czop

     • XVII Miejski Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych

     • Wielkie brawa dla naszych uczniów👏, którzy pięknie zaprezentowali się w XVII Miejskim Konkursie Ortograficznym Szkół Podstawowych.

      Tymoteusz Jeremiasz ( z klasy IVb ) jako jeden z dwojga uczniów napisał najlepiej dyktando i osiągnął wysoki wynik

      w punktacji ogólnej🤩, zaledwie punkt dzielił go od miejsca na podium😭.

      Anna Gamza ( z klasy V a) wspaniale poradziła sobie z dyktandem i świetnie rozwiązała test ortograficzny, zajmując

      w punktacji ogólnej drugie miejsce🏆🥈. Wyprzedziła ją tylko jedna uczennica z klasy ósmej.

      Gratulujemy uczniom, życzymy im dalszych sukcesów i jesteśmy dumni, że w dobie szerzących się błędów nasi uczniowie dbają o poprawność ortograficzną❤️

      Sonia Czubko

     • Dzień Kobiet

     • 8 marca 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia dedykowana wszystkim paniom i koleżankom, w związku z obchodzonym Dniem Kobiet. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy VII pod kierunkiem wychowawcy Ireneusza Tkocza.

      Na zakończenie chłopcy z klas VIII złożyli wszystkim paniom serdeczne życzenia oraz wręczyli kwiatki.

      Po przedstawieniu krótko zaprezentowały się drużyny, które reprezentowały nasza szkołę podczas IV Olimpiady Kreatywności we Wrocławiu dzieląc się wrażeniami, a p. dyrektor wręczyła im dyplomy.

      Katarzyna Stefaniak

     • Zmagań recytatorskich ciąg dalszy

     • Dziś ostatnia grupa uczniów walczyła o podium w XVIII Miejskim Konkursie Recytatorskim dla klas 7-8 i III kl. gimnazjum. Tym razem szkołę reprezentowały: Angelika Strączek z kl. VIII b oraz Wiktoria Tobiczyk z kl. VII. Dziewczyny pięknie się zaprezentowały, nie wywalczyły jednak żadnego miejsca. Gratulujemy im wspaniałych występów i dziękujemy za chwile pełne wzruszenia.cryingheart

      Sonia Czubko

       

     • Aktywnie w Ósemce

     • 5.03. gościliśmy w naszej szkole piłkarzy z Odry Wodzisław⚽️. Specjalnym gościem był manager ds. sportowych Odry Wodzisław i    Akademii Piłkarskiej - Mario Barrera. Fantastycznie spędziliśmy razem czas. Uczniowie, zarówno młodsi jak i starsi, mieli okazję wziąć udział w treningu piłki nożnej prowadzonym przez piłkarzy. Przed treningiem odbyła się solidna rozgrzewka.💪 Po wspólnej aktywności fizycznej mieliśmy okazję poznać informacje i ciekawostki na temat klubu.

      Serdecznie dziękujemy!❤️

      Agnieszka Stachura

     • Gady w naszej szkole

     • Dziś naszą szkołę odwiedził niezwykły gość, znany herpetolog oraz wielki miłośnik przyrody i hodowca zwierząt Andrzej Pająk.

      Tematem przewodnim spotkania było życie i hodowla gadów. Uczniowie mieli okazję nie tylko wysłuchać ciekawych informacji dotyczących życia i zwyczajów tych zwierząt, ale także zobaczyć je i nawet dotknąć. Prowadzący spotkanie w interesujący sposób zaprezentował wiele gatunków gadów. Duży nacisk położył na kwestie odpowiedzialności za hodowane zwierzęta. Uczniowie z zapartym tchem oglądali kolejno pojawiające się stworzenia – od żółwi, poprzez jaszczurki, aż do węży, w tym nawet dużego pytona siatkowego.enlightenedsmiley

      Sylwia Brenk

     • XXVII Wodzisławski Konkurs Recytatorski klas I-III

     • 4 marca 2019 r. w SP 15 w Wodzisławiu Śląskim odbył się XXVII Wodzisławski Konkurs Recytatorski klas I-III, podczas którego nie zabrakło również przedstawicieli naszej szkoły. Swoje wiersze zaprezentowały: Liliana Staśko kl.I, Emilia Grzesik kl.II oraz Alicja Pawlas kl.III.

      Gratulujemy odwagi!yessmiley

      Edyta Płaczek

     • XVIII Wodzisławski Konkurs Recytatorski

     • Dziś uczestniczyliśmy w XVIII Wodzisławskim Konkursie Recytatorskim. Naszą szkołę reprezentowały: Marta Krakowczyk z kl. IV a, Kinga Strączek z kl.V b oraz Oliwia Stawarska z kl. V a. Dziewczynom nie udało się stanąć na podium, jednak godnie reprezentowały naszą szkołę. Gratulujemy im pięknych recytacji.yes

      Sonia Czubko

     • Sukces w XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności

     •   XIV Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności dobiegła końca. To były intensywne trzy dni pełne wrażeń, emocji, niespodzianek

      i wyzwań. Z radością informujemy, że Latające Bobery zwyciężyły w wyzwaniu bliźniaczym w swojej kategorii wiekowej

      i wracają z medalem. Drużyna ta zajęła też I miejsce w grze terenowej.

        Obie wyjątkowe drużyny: Stowarzyszenie Kreatywnych Myślicielek, w składzie: Julia Blazy,Marta Buda, Julia Kordek, Alicja Neugebauer, Angelika Strączek i Kamila Wojaczek oraz latające bobery, w składzie: Kajetan Bandała, Sandra Michalska, Paweł Rek, Anna Słupek, Dagmara Tlołka i Wiktoria Tobiczyk, godnie reprezentowały ZSP nr 2, wykazując się kreatywnością, wyjątkową współpracą, a przy tym doskonale bawiąc się. Sam wyjazd był wyróżnieniem i wszyscy są zwycięzcami. Obie drużyny wracają z mnóstwem doświadczeń i niezapomnianymi wrażeniami

      Gratulujemy uczniom i trenerom: Katarzynie Stefaniak i Ireneuszowi Tkoczowi.yesheart

      Katarzyna Stefaniak

     • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     • Jak co roku uczciliśmy pamięć patriotów, którzy oddali życie za wolność naszego kraju. Klasa VIII a wraz z wychowawczynią Izabelą Symoszyn przygotowała audycję, podczas której przybliżono sylwetki żołnierzy wyklętych.

      Sonia Czubko