• Aktualności

• Konkurs recytatorski klas I-III

• 26 lutego w świetlicy naszej szkoły odbył się szkolny konkurs recytatorski klas I- III pod hasłem „Bohaterowie bajek i baśni w poezji”. Uczniowie jak najlepiej prezentowali swoje umiejętności i zdolności recytatorskie. Konkurs przebiegał w przyjaznej atmosferze.

W klasie pierwszej I miejsce zdobyła Liliana Staśko, II miejsce Marta Słupek i Martyna Kubera. W klasie drugiej przyznano I miejsce Emilii Grzesik, a II Natalii Mołdrzyk i Arturowi Jargoniowi. Natomiast w klasie trzeciej I miejsce otrzymała Alicja Pawlas.yes
              Laureaci pierwszych miejsc zostali zgłoszeni do miejskiego konkursu recytatorskiego.

Alina Czekaj

• Sukces Marty Majdy w konkursie „W przyszłości zostanę…”

•     Miło nam poinformować, że dzisiaj uczennica klasy V a Marta Majda zdobyła III miejsce w konkursie „W przyszłości zostanę…”, który został zorganizowany przez Wydział Edukacji i Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. W konkursie tym reprezentowały jeszcze  szkołę Anna Gamza z kl. Va i Zuzanna Cygan z kl. VI. Konkurs był skierowany dla uczniów klas V-VI. Zadaniem, z jakim musieli się zmierzyć uczestnicy, było stworzenie plakatu z wymarzonym zawodem, a następnie zaprezentowanie się  i uzasadnienie danego wyboru . Nasze uczennice zaprezentowały się w następujących zawodach: Marta Majda – malarka, Anna Gamza – złotnik i Zuzanna Cygan – barber.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.yes

Uczennice przygotowała Bożena Góral.

Bożena Góral

• Turniej szachowy

•      5.02 odbył się kolejny turniej kończący rywalizację  w ramach Wodzisławskiej Ligii Szachowej.W dzisiejszym turnieju reprezentowała nasza szkołę drużyna w składzie: Anna Mainka, Zuzanna Mainka, Maja Bodanko, Wojciech Mrozek, Szymon Reszczyński i Mikołaj Tlołka.

Szymon Reszczyński zajął I miejsce wśród chłopców z klas I- III, Ania Mainka II w kategorii dziewcząt z klas IV-VIII.

W całym turnieju drużynowo zajęliśmy II miejsce, Anna Mainka I, Szymon Reszczyński II miejsce, Zuzanna Mainka IV, Wojciech Mrozek VI.

Gratulujemy zwycięzcom i całej drużynie.

Anna Czop

• Miejski Konkurs Matematyczny

• 1 lutego 2019 roku w SP 3 im. Jana Pawła II odbył się Miejski Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I-III, w którym nie zabrakło również reprezentanta naszej szkoły. Paweł Kędzierski, choć był jedynym pierwszoklasistą, z wielkim zaangażowaniem rozwiązywał matematyczne zadania. Mimo że nie udało mu się zdobyć tytułu „Mistrza matematyki 2019”, to wykazał się dużymi umiejętnościami.