• Osiągnięcia

        • Roku szkolny 2007/2008

          9.X.2007 W Biegu Serwisu Wodzisławskiego, w kategorii klas IV-VI Adrian Stańkusz zajął II miejsce.
          24.IX.2007 W zawodach pływackich w kategorii kl.I - III na dystansie 25 m. stylem dowolnym - Goniewicz Piotr zajął I miejsce.
          29.XI.2007 W XIII Konkursie Wiedzy Biblijnej /etap rejonowy/ Dawid Piechaczek zajął VII miejsce
           2.X.2007 W zawodach pływackich w kategorii kl.I - III na dystansie 25 m. stylem dowolnym - Goniewicz Piotr zajął I miejsce.
          19.II.2008 W zawodach pływackich w kategorii kl.I - III na dystansie 25 m. stylem dowolnym - Goniewicz Piotr zajął II miejsce.
          28.II.2008 W Zimowym Turnieju Drużyn Halowych w Piłce Nożnej zajęliśmy II miejsce.
          29.II.2008 W PowiatowymTurnieju Minipiłlki Koszykowej chłopców drużyna nasza zajęła IV miejsce.
          27.II.2008 Wiktoria Stokłosa - uczennica klasy I - zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim.
          3.III.2008 W Turnieju Minipiłki Ręcznej chłopców o Mistrzostwo Wodzisławia - drużyna nasza zajęła III miejsce.
           12.III.2008 W zawodach pływackich w kategorii kl.I - III na dystansie 25 m. stylem dowolnym - Goniewicz Piotr zajął II miejsce.
          13.III.2008 W Turnieju Bezpieczeństwa o Ruchu Drogowym dla klas młodszych Goniewicz Piotr zajłął I miejsce.
          18.III.2008 W Powiatowym Konkursie Informatycznym dla klas trzecich Maciej Babula zajął III miejsce.
          19.III.2008 W Konkursie Plastycznym Francja Znana i Nieznana w kategorii klas młodszych Katarzyna Gwiszcz zajęła I miejsce. W kategorii klas starszych I miejsce, za pracę grupową otrzymali uczniowie kl. VI.: Weisman K., Wołoszyn D., Kozielska M., Krakowczyk A., Rozmus M., KampikR., Płaczek Ł.,Podleśny P., Stańkusz A.
          19.III.2008 W Miejskim Konkursie Języka Angielskiego, w kategorii klas IV Natalia Styrnol zajęła V miejsce,zaś w kategorii klas VI Dominika Wołoszyn zajęła miejsce IV.
          23.IV.2008 W Konkursie Ekologicznym dla klas młodszych drużyna z kl. III w składzie: Maciej Babula, Marta Mrozek zajęła V miejsce.
          24.IV.2008 W Konkursie Ekologicznym dla klas starszych drużyna w składzie: Mateusz Dzierżęga, Dawid Piechaczek zajęła V miejsce.
          25.IV.2008 W kolejnej edycji zawodów pływackich w kategorii kl.I - III na dystansie 25 m. stylem dowolnym - Goniewicz Piotr zajął I miejsce. W ogólnej klasyfikacji uczeń zajął miejsce II.
          15.V.2008 W Miejskim Konkursie Informatycznym, Dominika Wołoszyn zajęła V miejsce.
          W Międzynarodowym Konkursie "Kangur"2008 uczeń kl.IV - Bartosz Gamza zdobył wyróżnienie
          Średnia Ogólnopolskiego Sprawdzianu Trzecioklasisty - 29,7 Średnia Sprawdzianu Szóstoklasisty - 27,2

          Rok szkolny 2008/2009

                           Luty      W Ogólnopolskim Konkursie  Plastyczno - Literackim  Natalia Styrnol otrzymała wyróżnienie
                                      W Miejskim Konkursie Ortograficznym Szkół Podstawowych II miejsce zajęła Natalia Styrnol
          Marzec  
                     W Miejskim Konkursie Recytatorskim Marta Mrozek zajęła III miejsce

          W Konkursie O Bezpieczeństwie W Ruchu Drogowym Krzysztof Styrnol zajął I miejsce

          Kwiecień - Konkurs Poetycki "Dumne Drzewa'' - Marta Mrozek zajęła II miejsce, zaś Lidia Chojnacka III
          W Miejskim Konkursie Historycznym Aleksander Maroszczyk zajął I miejsce

          Cykl zawodów pływackich organizowanych przez MOSiR "Centrum" w Wodzisławiu  Śl. Maciej Jonszta zajmował miejsca II i III
          Zawody czwórboju lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców o Mistrzostwo Miasta Wodzisławia Śl. organizowane przez Szkolny Związek Sportowy - dziewczyny zajęły miejsce IV, chłopcy V
          Średnia Ogólnopolskiego Sprawdzianu Trzecioklasisty - 25,55   Średnia Sprawdzianu Szóstoklasisty - 24,51
          Czerwiec   
             W Konkursie Plastycznym - Plenerze pod hasłem "Wodzisław Śląski - moje miasto", Natalia Styrnol zajęła I miejsce
          W korowodzie organizowanym z okazji Dni Wodzisławia szkoła zajęła III miejsce

          Rok szkolny 2009/2010

           

          Październik -  W zawodach pływackich naszą szkołę reprezentowali: Maciej Jonszta, Dawid Juraszek, Natalia Styrnol. Pięknie popłynęła kraulem Natalia Styrnol zajmując III miejsce
          W rozgrywkach piłki nożnej zorganizowanych z okazji DNIA PIŁKARZA drużyna zajęła  IV miejsce
          Listopad     -   W TURNIEJU GIER I ZABAW zajęliśmy IV miejsce

          - w Miejskim Konkursie Piosenki pt. ”Wygraj szansę”  z kolędą „ Oj maluśki, maluśki” II miejsce zajęła Magdalena Fidyka organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej Nr 1 w ramach Ogólnopolskiego Programu Estradowego projekt : Trzeźwość na co dzień 

           w IV Ogólnopolskim  Konkursie  Plastycznym ” Widok z mojego okna” organizowanym przez DK RADLIN wyróżnienie zdobyła Natalia Styrnol

           Grudzień     -   W zawodach pływackich Natalia Styrnol zajęła I miejsce

          Styczeń - W Miejskim Przeglądzie Jasełkowym szkoła nasza zajęła III miejsce
                           W zawodach pływackich Natalia Styrnol zajęła I miejsce

           

          -    w III Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek wyróżnienie zdobyła  Lidia Chojnacka   

          Luty - Uczennica Natalia Styrnol zakwalifikowała sie do III etapu Konkursu Interdyscyplinarnego
                                   W zawodach pływackich Natalia Styrnol zajęła I miejsce i I miejsce w Miejskim Konkursie   Ortograficznym

          Marzec - w IX Wodzisławskim  Konkursie Recytatorskim  Aleksandra Bienia zjęła III miejsce, zaś Paulina Wójcik miejsce II
          W Stypendiadzie, Ortograf(konkurs ogólnopolski)- Natalia Styrnol otrzymała wyróżnienie
          W Konkursie na najaktywniejszy Samorząd Uczniowski organizowany przez Młodzieżową Radę Miasta – I miejsce
          Uczennica klasy szóstej Natalia Styrnol została finalistką Konkursu Interdyscyplinarnego
          Kwiecień - W Konkursie Przyrodniczym z elementami matematyki, drużyna w składzie: Natalia Styrnol, Patrycja Majdak, Gabriela Basztoń - zajęła III miejsce
          W całorocznym cyklu zawodów pływackich organizowanych przez MOSiR stylem dowolnym Natalia Styrnol  zajęła  II miejsce
          Maj - W konkursie "Najpiękniejsze zabytki Wodzisławia Śl." - drużyna w składzie: Katarzyna Parchańska, Gabriela Baszton  zajęła IV miejsce
          - do drugiego etapu Powiatowego Konkursu Informatycznego zakwalifikowali się: Gamza Bartosz i Styrnol Natalia
          - w finale Powiatowego Konkursu Informatycznego Styrnol Natalia zajęła II miejsce
          - w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur i Kangurek 2010" Mateusz Muras zdobył wyróżnienie w kategorii "maluch"
           / 18 miejsce w regionie , 2 w powiecie/
          wynik bardzo dobry osiągnął Jakub Durczok w kategorii "kangurek" /8 miejsce w regionie, 3 w powiecie/ 
          -   w Miejskim Konkursie Plastycznym pt. Mój tata i ja” wyróżnienia otrzymali  Ismena Kiełkowska, Sebastian Ziętek , Dominika Wala
           Czerwiec - średnia sprawdzianu szóstoklasisty  - 29,42; średnia powiatu 24,77; średnia w woj.śląskim24,37;średnia kraju;24,6
          średnia sprawdzianu trzeciklasisty  - 31,24 ; województwa śląskiego 31,40 ; kraju 31,52
          - w korowodzie przebierańców zorganizowanym z okazji Dni Wodzisławia szkoła zajęła III miejsce
          - w Konkursie Plastycznym - Plenerze pod hasłem "Wodzisław Śląski - moje miasto", Natalia Styrnol zajęła III miejsce, zaś Aleksandra Orszulik miejsce II

          -w Miejskim Konkursie Plastycznym pt. „Życie bez uzależnień-lepsze  życie” I miejsce zajęła Patrycja Majdak

          Rok szkolny2010/2011
           
                 wrzesień
          - w turnieju pilki nożnej z okazji "Dnia Młodego Piłkarza" w SP3 w Wodzisławiu Śl. drużyna w składzie: Pacha Bartosz /kapitan/, Jeremiasz Bartłomiej /bramkarz/,Jonszta Maciej, Baszton Patryk, Fonfara Szymon, Kubica Rafał, Podbioł Daniel, Rduch Dawid, zajęła I miejsce. Najlepszym bramkarzem zawodów został Jeremiasz Barłomiej kl. IV, zaś królem strzelców - Podbioł Daniel kl.II
          - XVIII Bieg "Gazety Wodzisławskiej . W kategorii dziewcząt /kl. IV-VI/ udział wzięły Semeniuk Angelika / zajęła VI miejsce/, Mojżysz Kamila, Zięba Anna, Stokłosa Paulina. W kategorii chłpoców /kl. IV-VI/ udział wzięli: Pacha Bartosz /VI miejsce/, Buda Dawid, Pająk Kamil, Styrnol Krzysztof
          - w I  edycji zawodów pływackich organizowanych przez MOSiR "Centrum"udział wzięły uczennice kl. VI : Marta Mrozek/zajęła IV miejsce w kraulu/ i Nicola Wuwer.
          październik
          - w konkursie informatycznym „Tygodnie  eTwinning 2010”organizowanym przez SP3 w Wodzisławiu Śl. - uczeń Marcin Bzdek zajął I miejsce.
           
          grudzień
          - w mikołajkowych zawodach piłki nożnej drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce. Bartłomiej Jeremiasz otrzymał puchar najlepszego bramkarza
          - w Miejskim Konkursie Plastycznym "Święta Bożego Narodzenia - Moja Choinka", Julia Ochojska zajęła I miejsce, zaś Wojtek Liszka otrzymał wyróżnienie
          styczeń
          - w przeglądzie jasełek otrzymaliśmy wyróżnienie, w kategorii muzycznej wyróżniono solistkę Kamilę Mojżysz
          - w konkursie" Boże Narodzenie w poezji i kolędzie" w SP3 w Radlinie uczennice: Marta Mrozek, Lidia Chojnacka, Kamila Mojżysz i Patrycja Stokłosa zajęły I miejsce
          marzec - w zawodach pływackich Marta Mrozek zajęła miesce IV, Jakub Jajko - III, Jonszta Maciej -V
          - w powiatowych rozgrywkach piłki ręcznej chłopców drużyna w składzie : Babula Maciej, Bzdek Marcin, Czajka Błażej, Kalinowski Mateusz, Salamon Dawid, Wierzgoń Piotr, Sosna Krzysztof, Pająk Kamil, Muras Mateusz, Szidło Marcin - zajęła III miejsce
          kwiecień
          - w finale zawodów pływackich Jakub Jajko zajął IV miejsce /kraulem/, zaś Maciej Jonszta miejsce VI
          - w Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym KLIO Dawid Salamon zajął 16 miejsce w kraju i I miejsce w szkole
          - w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym KLIO Maciej Babula zajął 23 miejsce w kraju i I miejsce w szkole
          - w Powiatowym Konkursie Historia Polski - Maciej Babula zajął IV miejsce
          maj
          - w Miejskich Zawodach - Czwórbój Lekkoatletyczny - drużyna chłopców w składzie : Salamon Dawid, Czajka Błażej, Kalinowski Mateusz, Pająk Kamil, Jonszta Maciej - zajęła IV miejsce
          - w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2011" wróżnienie otrzymali - Jakub Durczok, Aleksander Gwiszcz, Mateusz Muras
          - w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym Mateusz Muras zajął II miejsce
          - w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego - Bartłomiej Jeremiasz zajął IV miejsce
          - w konkrsie z języka angielskiego Hare Fun with English Marta Mrozek zajęła III miejsce
          - w Miejskim Konkursie Informatycznym Babula Maciej zajął VI miejsce
          -Średnia Sprawdzianu Trzecioklasisty - 34,10 województwa 32,45 kraju 32,45
          - Średnia Sprawdzianu Szóstoklasisty - 25,1 wojwództwa - 24,82 kraju - 25,2
          czerwiec
          - w Plastycznym Konkursie Ekologicznym "Ochrona Środowiska" organizowanym przez Straż Miejską w Wodzisławiu Śl. I miejsce zajęła Ola Orszulik, zaś wyróżnienia otrzymali: Marta Sowisz , Julia Stańkusz, Marcin Wolny
          - W Mistrzostwach Wodzisławia w Lekkiej Atletyce Czajka Błażej zajął I miejsce w biegu na 60m, Salamon Dawid II miejsce w skoku w dal, zaś Zięba Anna III miejsce w biegu na dystansie 300m
           
          Rok szkolny2011/2012
          wrzesień
          - Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia PIłkarza dla kl. czwartych i młodszych- drużyna w składzie : Stawarski K.; Gonsior K.; Rduch D.; Bednarczyk K.; Brachmański M.; Koczor Ł.; Drzeniek K.; Buda J.; Podbioł  D., zajęła III miejsce. Tytuł najlepszego zawodnika otrzymał Podbioł D.
          - bieg uliczny "Gazety Wodzisławskiej" - VI miejsce zajął Pacha Bartosz
          - Turniej Szachowy o Puchar Prezesa KS "Wicher Wilchwy" - Łukasz Leśnikowski zajął III miejsce w kategorii do lat 12
          - Sztafetowe Biegi Przełajowe - w ogólnej klasyfikacji szkół podstawoweych zdobyliśmy V miejsce
          w kategorii dziewcząt miejsce VI /Borowska K.; Blazy N.; Stokłosa P.; Stokłosa W.; Ochojska J.; Mojżysz K.;/
          w kategorii chłopców miejsce VIII / Jonszta M.; Pająk K.; Pacha B.; Jeremiasz B.; Gajdera M.; Liśnikowski Ł.;/
          - zawody w pływaniu na basenie MOSiR "Centrum " w Wodzisławiu Śl.
          III miejsce - Jajko Jakub /kl. I - III/
          IV miejsce - Kościelniak Izabela - /dziewczyny kl. IV-VI/
          VI miejsce - Jonszta Maciej - /chłopcy kl. IV-VI/
          październik
          - zawody w pływaniu na basenie MOSiR "Centrum " w Wodzisławiu Śl.
           
          IV miejsce - Jajko Jakub /kl. I - III/
          V miejsce - Kościelniak Izabela - /dziewczyny kl. IV-VI/

          VI miejsce - Jonszta Maciej - /chłopcy kl. IV-VI/

          listopad

          w konkursie plastycznym ''100 - lecie Kościoła Najświętszej Marii Panny" zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę w Wodzisławiu Śl. Kamila Mojżysz zajęła I miejsce, zaś Julia Ochojska, Rduch Dawid i Mateusz Brachmański otrzymali wyróżnienia.

          grudzień

          w Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej  zajęliśmy III miejsce

          Izabela Kościelniak i Łukasz Liśnikowski zakwalifikowali się do drugiego etapu Konkursu Interdyscyplinarnego

          styczeń

          w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym EDI z wiedzy historycznej Durczok Jakub zajął miejsce 22/kategoria klasy IV/, Patryk Baszton i Alicja Iżyk - 29 miejsce /kategoria klasy V/, zaś Kamila Mojżysz miejsce 27 /kategoria klasy VI/

          luty

          w  zawodach pływackich na basenie MOSiR "Centrum" Kościelniak Izabela zajęła VI miejsce kraulem /kategoria dziewcząt kl.IV -VI/, zaś Jajko Jakub - V miejsce kraulem /kategoria chłopców /kl. I-III/

          marzec

          w Miejskim Konkursie Recytatorskim, Paulina Wójcik zajęła II miejsce

          w Miejskim Konkursie Ortograficznym, Sylwesiuk Oliwia zajęła III miejsce

          w Konkursie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - indywidualnie Krzysztof Styrnol zajął II miejsce, zaś drużynowo /Muras Mateusz, Pająk Kamil, Styrnol Krzysztof/ zajęliśmy miejsce IV

          kwiecień

          Jakub Durczok zajął V miejsce w VII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego, oraz wyróżnienie III stopnia w I Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego

          Kamila Mojżysz zajęła II miejsce w kategorii solistów w Wiosennych Konfrontacjach Artystycznych - Maska 2012

          Drużyna dziewcząt z kl. III zajęła II miejsce w RAMBICIE Z MINIKOSZYKÓWKĄ

          Jakub Durczok zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym w Radlinie

          maj

          Mateusz Muras zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym

          W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur" w regionie  Mateusz Muras zajął 14 miejsce, Aleksander Gwiszcz - 31, Jakub Durczok - 55

          czerwiec

          W ogólnej klasyfikacji miejsckich zawodów sportowych nasza szkoła zajęła III miejsce i otrzymała puchar

          Średnia Sprawdzianu Trzecioklasisty -część matematyczna:16,77 , województwa16,39 , kraju 16,5

          część polonistyczna: 16,18, województwa 16,27,  kraju 16,34

          Średnia Sprawdzianu Szóstoklasisty - 24,31 wojwództwa - 22,46  powiatu - 22,31 kraju 22,75

          Paulina Wójcik została laureatką kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł

          Rok Szkolny 2012/2013

          wrzesień

          Otwarte Mistrzrostwa Rydułtów w Lekkiej Atletyce

          Gardjan Zuzanna - II miejsce w biegu na 300m

          Pacha Bartosz - I miejsce w biegu na 1000m

                                        -III miejsce w biegu na 300m

          Bandała Wiktor -  I miejsce w biegu na 300m

                                         - II miejsce w biegu na 1000m

          Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

          II miejsce zajęła drużyna chłopców w składzie: Jeremiasz Bartłomiej, Bandała Wiktor, Gajdera Marek, Kubica Rafał, Jonszta Maciej, Pacha Bartosz. W zawodach startowało 18 szkół. II miejsce dało awans do zawodów rejonowych.

          IX miejse zajęła drużyna dziewcząt /na 20 szkół/

          W rywalizacji szkół o Puchar Prezydenta szkoła zajęła IV miejsce

          Bieg Gazety Wodzisławskiej

          Pacha Bartosz zajął II miejsce

          listopad

          - w XIX Miejskim Konkursie Gwary Śląskiej zorganizowanym w Żorach, Antoni Galwas /kl.III/ i  Anna Galwas/kl.I/ zajęli II miejsce.

          -w zawodach półfinału powiatu w minikoszykówce drużyna dziewcząt w składzie: Borowska K., Wójcik P., Stokłosa W., Brawańska S.,Brańka N.,Ozeranets o., Blazy N., Sitko M., Śmieszek M., Orszulik O., Sowisz M., zajęła II miejsce

          -w turnieju minikoszykówki chłopców /półfinał powiatu/ drużyna chłopców w składzie: Jonszta M., Baszton P., Błażejak P., Gajdera M., Jeremiasz B., Fonfara Sz., Pacha B.,Kuhn J., Kubica R., Podbioł D., Gonsior K., Bierza B., zajęła II miejsce

           - w Finale Powiatu Minikoszykówki Chłopców nasza drużyna zdobyła IV miejsce / skład drużyny j.w/

          - w Finale Powiatu Minikoszykówki Dziewcząt nasza drużyna w składzie: Borowska K., Wójcik P., Stokłosa W., Brawańska S.,Brańka N.,Ozeranets o., Blazy N., Sitko M., Śmieszek M., Jureczka W., Mrozek A., zdobyła II miejsce

          - do drugiego etapu konkursu interdyscyplinarnego zakwalifikowali się: Anna Mrozek /kl.V/, Bartłomiej Jeremiasz i Magdalena Sitko /kl.VI/

          grudzień

          - w konkursie "Fedrowanie w Godce" organizowanym przez WCK w Wodzisławiu Śl., Antek Galwas /kl.III/ zajął miejce III, zaś Anna Galwas/I/ miejsce I

          - w konkursie plastycznym „Górnictwo ma swoją historię”w kategorii klas piątych  Mateusz Brachmański zajął III miejsce

          - w półfinale powiatu w mini siatkówce dziewcząt drużyna w składzie: Blazy N., Borowska K., Brawańska S., Brańka N., Stokłosa W., Wala P., Wójcik P., Ozeranets O., zajęła II miejsce

          - w Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej Halowej dla klas IV i młodszych drużyna w składzie: Buda J., Bandała W., Pacha K., Durczok D., Czajka M., Wójcik K., Drzeniek M., zajęła V miejsce

          - w turnieju minikoszykówki dziewcząt kl.IV i młodszych drużyna w składzie: Sowisz M., Gardjan Z.,Styrnol D., Sylwesiuk O., Bury W., Polnik P., Stańkusz J., Rduch A., Neugebauer K.,Peterek N., Orszulik O., zajęła IV miejsce

          styczeń

          -w  Miejskim Konkursie Plastycznym pt.”Przybieżeli do Betlejem” organizowanym przez MiPBP w Wodzisławiu Śląskim  I miejsce zajął Kacper Stawarski /kl.V/, III Natalia Blazy/kl.VI/ ; 9 wyróżnień: Anna Rduch i Marta Sowisz z kl.IV, Karol Gonsior, Anna Mrozek, Dominika Płaczek, Nicole Wowra i Dawid Rduch z kl.V,  Paulina Wójcik /kl.VI/ i Marcelina Nowak /kl.IIb/

          - Półfinał Powiatu Minipiłki Ręcznej Chłopców został rozegrany w naszej szkole. Wygraliśmy wszystkie mecze kolejno z SP15, SP9 i SP5 i awansowaliśmy do finału. Skłąd drużyny: Jonszta M., Baszton P., Błażejak P., Gajdera M.,Pacha B.,Kuhn J.,  Podbioł D., Gonsior K., Bierza B., Pawłowski B., Osojca K.

          - w kolejnej edycji zawodów pływackich na basenie MOSiR"Centrum" w Wodzisławiu Śl, Julia Jajko z kl.IIb zajęła I miejsce na 25m stylem dowolnym /kategoria dziewcząt kl. I-III/, zaś Maciej Jonszta zdobył II miejsce stylem dowolnym na 50m /kategoria chłopców kl. IV - VI/.

          - Finał Powiatu Minisiatkówki Dziewcząt - drużyna w składzie:Iżyk A., Borowska K., Wójcik P., Stokłosa W., Brawańska S.,Brańka N.,Ozeranets O., Blazy N., Sitko M., Wala P., Styrnol J. zdobyła V miejsce

          - Półfinał Powiatu Minipiłki Ręcznej Dziewcząt - drużyna w składzie: Borowska K., Wójcik P., Brawańska S.,Brańka N.,Ozeranets O., Blazy N.,Wala P., Styrnol J. zdobyła II miejsce i awansowała do finału. Na wyróżnienie zasługuje Kornelia Borowska

          - Finał Powiatu Minipiłki Ręcznej Chłopców - drużyna w składzie: Jonszta M., Baszton P., Błażejak P., Fonfara Sz., Pacha B.,Kuhn J.,  Pawłowski B., Osojca K. zajęła IV miejsce Najlepszym zawodnikiem został Bartosz Pacha.

          marzec

          - w konkursie plastycznym "Zimo, zimo baw się z nami" Róża Styrnol otrzymała wyróżnienie w kategorii dzieci 3-4 letnich

          - w Miejskim Konkursie Recytatorskim uczennica kl. II a - Zofia Mrozek zajęła I miejsce, zaś w kategorii klas IV-VI uczennica kl.VI  Wójcik Pulina zajęła I miejsce, zaś II Anna Mrozek, uczennica kl.V

          -w Miejskim Konkursie Języka Angielskiego Jakub Durczok zajął I miejsce

          kwiecień

          - w zwodach pływackich organizowanych przez MOSiR "Centrum" w Wodzisławiu Śl. w generalnej klasyfikacji dziewcząt kl. I - III  Jajko Julia zajęła III miejsce

          - w konkursie plastycznym "Psie smutki" III miejsce zajęła Zuzanna Bednarczyk /grupa dzieci 3 -4 letnich

          maj/czerwiec

          w konkursie rysunkowym zorganizowanym przez Bibliotekę Miejską w Wodzisławiu Śl.- "Liczę na ciebie tato" - Nicole Wowra  zajęła miejsce II, -Kacper Stawarski III. wyróżnienia otrzymali: Natalia Blazy i Kevin Drzeniek

          - na Festiwalu Kultury Przedszkolnej grupa 3 - 4 latków zajęła III miejsce

          - W Miejskim Konkursie Informatycznym Jakub Kuhn zajął IV miejsce

          - W Międzszkolnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej zajęliśmy II miejsce

          - w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur" wyróżnienie zajęli : Sonia Brawańska i Dominik Durczok /10 miejsce w powiecie/

          - w ogólnej klasyfikacji sportowej zajęliśmy IV miejsce

          - średnia sprawdzianu trzecioklasisty: j.polski 14,91, matematyka 13

          - średnia sprawdzianu klasy szóstej: 24,07

          ROK SZKOLNY 2013/2014

          wrzesień

           - Laureatami kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" zostali - M.Sowisz i A.Rduch z kl.V oraz K.Stawarski z kl.VI

          30.09. zawody pływackie – Julia Jajko I miejsce w kat. dz. kl. I – III

          październik

          21.10. zawody pływackie – Julia Jajko I miejsce w kat. dz. kl. I – III

          listopad

          21.11. Finał Powiatu Minikoszykówki Chłopców – V miejsce w powiecie (skład drużyny – W. Bandała, J. Buda, K. Kutyła, P.Żak, K. Stawarski, D. Podbioł, M. Brachmański, K. Bednarczyk, D. Rduch, D. Parzych, K. Gonsior, Ł. Koczor, K. Drzeniek

          29.11 zawody pływackie J. Jajko I m. w kat.dz. kl. I – III

          Marcin Wolny V m. w kraulu w kat. chł. Kl. IV – VI

          Tymek Borowski  VI m. w kraulu w kat. chł. Kl. IV – VI

          grudzień

          Do drugiego etapu Konkursu Interdyscyplinarnego zakwalifikowali się: Jakub Durczok i Anna Mrozek 

          marzec

          W tegorocznej, II edycji Dyktanda z Języka Angielskiego szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego  1 miejsce -zajął Jakub Durczok,

          W Powiatowych Rozgrywkach Szkół Podstawowych w Szachach, nasze uczennice po bardzo dobrej grze zajęły zespołowo III miejsce. Indywidualnie Zofia Mrozek/kl.IIIa/ zdobyła IV msc.,a Anna Mainka /kl.I/VII msc.

          17 marca 2014r drużyna chłopców klas trzecich w składzie: Jędrzejewski D., Rugor M., Wójcik K., Drzeniek M., Mizerski S., Styrnol K., Świerczek O. zjęła II miejsce w XIV Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarka". 

           w  Powiatowym Konkursie Piosenki MOK Pszów "Śpiewamy Panu Chopinowi"  wyróżnienie otrzymała Julia Stańkusz z kl 5

          kwiecień 

           Jakub Durczok zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego. 

          w zawodach pływackich
          - Julia Jajko /kl.IIIb/ zajęła II miejsce w wyścigu dziewcząt klas I-III na 25 m stylem dowolnym
          - Tymek Borowski /kl.IV/ zajął IV miejsce w wyścigu chłopców kl. IV-VI na 50 m stylem dowolnym
           
          W całej edycji /6 zawodów/  w grupie dziewcząt klas I-III Julia Jajko zajęła I miejsce
           
          maj
          - w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny"
          Julia Kandziora kl. IIIa, Grzegorz Swoboda kl.IV, Jakub Durczok kl.VI otrzymali wyróżnienie

          - w Miejskim Konkursie Plastycznym  łączą nas pokolenia „Moja rodzina i ja – Drzewo Genealogiczne” II miejsce zajęli: Julia Chojnacka i Grzegorz Swoboda kl.  IV zaś Nataniel Maroszczyk kl.IV otrzymał wyróżnienie.

          - w konkursie plastycznym organizowanym przez Urząd Skarbowy "Wyślij e-PITA w supermarkiecie" uczennice z kl. IIIa otrzymały wyróżnienie   
           

          Rok szkolny 2014/2015

          wrzesień

          - Emilia Krypczyk z klasy V została laureatem konkursu plastyczno-literackiego "Mój czas". Konkurs był organizowany w ramach kampanii  Zachowaj Trzeźwy Umysł

          - Ola Podeszwa (6 l) zajęła I miejsce w konkursie plastycznym pt. "Zwierzaka mam i o niego dbam", organizowanym przez STOWARZYSZENIE NA RZECZ ZWIERZĄT – KOTY, PSY I MY.

          Wysyłam wyniki zawodów
           
          Biegi przełajowe(sztafeta) na szczeblu powiatowym 
          IV miejsce 
           
          Dziewczyny
          - Julia Kandziora
          - Kamila Wojaczek
          - Zuzanna Roezer
          - Aleksandra Orszulik
          - Klaudia Neugebauer
          - Nikola Szidło
           
          Chłopcy
          - Kacper Draga
          - Jakub Buda
          - Wiktor Bandała
          - Paweł Żak
          - Kamil Kutyła
          - Wójcik Krzysztof
           
           
          Turniej Piłki Nożnej Chłopców z okazji Dnia Piłkarza.
          - Robert Stankusz
          - Krzysztof Wójcik
          - Dawid Jędrzejewski
          - Marco Drzeniek 
          - Oliwier Świerczek 
          - Kamil Przybyła 
          - Kamil Styrnol 
          - Mateusz Rduch 
          - Mizerski Sebastian 
           
          Drużyna zajęła 4 miejsce, a najlepszym zawodnikiem turnieju został  Marco Drzeniek
           
           

          październik

          - Zuzanna Mainka /grupa 5-6 latków / otrzymała wyróżnienie w  konkursie plastycznym "Opowiadania z Doliny Muminków",  organizowanego przez MiPBP

          - grudzień

          1 grudnia w Wodzisławskim WCK odbył się konkurs pt.” Fedrowani w godce”,  w którym wzięli udział: uczniowie klasy VI:  Julia Stańkusz , Daria Styrnol, Marta Sowisz, Krzysztof Głomb,  z kl. V Antoni Galwas i Filip Mojżysz oraz z klasy III Anna Galwas.

          I miejsce zajął  Antoni Galwas

          W dniu 10.12.2014 odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej, nasza szkoła zajęła 2 miejsce

          W skład drużyny wchodzili:
           
          - Marco Drzeniek
          - Oliwier Świerczek
          - Krzysztof Wójcik
          - Dawid Jędrzejewski
          - Kamil Przybyła
          - Mateusz Rduch
          - Kamil Styrnol
          Królem strzelców turnieju został nasz uczeń
          - Marco Drzeniek
           

          IV miejsce w Finale Powiatu Minikoszykówka Chłopców

          Drużyna w składzie:

          Stoją od lewej: Żak Paweł, Starosta Piotr, Buda Jakub, Kutyła Kamil, Głomb Krzysztof, Opiekun – Stefan Węgrzyk

          Siedzą od lewej: Bandała Wiktor, Durczok Dominik, Mendla Oskar, Chodkowski Konrad, Pacha Kamil, Draga Kacper

           

          styczeń

           VII Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek,  Zuzanna Cąkała z klasy II otrzymała wyróżnienie w kategorii klas I-III.

           

          marzec

          W Miejskim Konkursie Ortograficznym uczennica kl.III - W.Tobiczyk zajęła II miejsce. 

          W Powiatowych Zawodach Minipiłki ręcznej nasza drużyna w składzie:Bandała Wiktor,Buda Jakub, Żak Paweł, Głomb Krzysztof, Kutyła Kamil, Pacha Kamil, Draga Kacper, Chodkowski Konrad i Durczok Dominik, zajęła III miejsce.

          W XXI Edycji Konkursu Powiatowego pt. „ Śląska godka” w Żorach. 

          I miejsce uzyskała Marta Sowisz  kl.VI

          II miejsce Antoni Galwas  kl. V

          kwiecień

          W Powiatowym Konkursie Ortograficznym uczennica kl.III - W.Tobiczyk zajęła II miejsce.

          W Miejskim Konkursie Historycznym uczeń Grzegorz Swoboda zajął II miejsca

          W XV Międzyszkolnym Konkursie Gwary Śląskiej, uzyskaliśmy następujące miejsca:

          I miejsce Marta Sowisz kl.VI

          II miejsce Antoni Galwas kl.V

          III miejsce Krzysztof Głomb kl.VI

          maj

          W Regionalnym Konkursie Gawędziarzy pt.”W Niewiadomiu po Śląsku”,  w którym wzięli udział uczniowie : Natalia Knopik z klasy II , Antoni Galwas z kl. V, Marta Sowisz i Krzysztof Głomb z kl.VI  oraz Anna Galwas z kl. III, która zdobyła II miejsce.

          Rok szkolny 2015/16

          listopad

          - Anna Słupek - uczennica klasy IV,zajęła III miejsce w XIV Regionalnym Konkursie Dziennikarskim pt. "Świat wokół ciebie"

          -W Wodzisławskim Festiwalu Kreatywności szkoła zajęła I miejsce. Miejsce to wywalczył zespół uczennic klasy Vb  w składzie A.Strączek, J.Koredek, M.Buda, O.Więcław,K.Wojaczek,J.Blazy i A.Neugebauer.

          -30.XI. 2015r.  w Wodzisławskim WCK odbyła się kolejna edycja konkursu  " Fedrowani w Godce". Jak co roku wzięliśmy w nim liczny udział i udało nam się zdobyć następujące miejsca:

          W kategorii klas I-III

          Natalia Knopik uczennica kl.III zajęła III miejsce

          W kategorii klas IV-VI

          Antoni Galwas uczeń kl. VI zajął I miejsce

          grudzień
          w konkursie gwarowym dla klas I- III  pt.Ni ma jak starka albo starzik" uczennica klasy I a Bernadeta Galwas, która przedstawiła tekst   pt. "Mundur górniczy"  zajęła I miejsce. Konkurs odbył się w ZSPnr3/SP17/ w Wodzisławiu Śl.

          styczeń

          - w XVIII Miejskim Festiwalu Widowisk Jasełkowych uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce. Jasełka przygotowały panie: Anna Czop i Izabela Symoszyn

          -  18.01.2016r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 3 w Wodzisławiu Śl. odbył się turniej koszykówki chłopców o Mistrzostwo Powiatu. Nasza drużyna w składzie: Dominik Durczok, Mateusz Czajka, Jakub Mendla, Szymon Strzaliński, Oliwier Świerczek, Krzysztof Wójcik, Kamil Lorenc, Marco Drzeniek, Kamil Przybyła, Paweł Gajdera oraz Dawid Jędrzejewski wywalczyła III miejsce po przegranej z drużyną SP 10 z Wodzisławia i zwycięstwie z SP 2 z Wodzisławia. Jest to najlepszy wynik chłopięcej drużyny na przestrzeni ostatnich lat. Uczniów przygotowała pani Sandra Pniak, a opiekunem w czasie zawodów był pan Stefan Węgrzyk.

          -luty

          w II Powiatowym Konkursie Plastycznym "Zaprośmy anioły do szkoły - ZAKOCHANY ANIOŁ" I miejsce zdobyła Julia Pisek z kl.Ib w kategorii klas pierwszych, zaś Jakub Palasz z kl. III wyróżnienie w kategorii klas trzecich

          - marzec

          w Miejskim Konkursie Recytatorskim Wojtek Mrozek /kl.III/ zajął II miejsce w kategorii klas trzecich, zaś Angelika Strączek otrzymała wyróżnienie w kategorii klas IV - VI.

          - w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Kapliczki -  małe formy architektury sakralnej" organizowanym prze SP Rogów, w  kategorii klas IV-VI/ forma przestrzenna/: Julia Chodkowska kl.VI i Natalia Urbanek kl. IV zajęły III miejsce.

          - zakwalifikowano prace Doroty Szatanik /kl. Va/ i Grzegorza Swobody /kl. VI/ do wystawy w międzyszkolnym konkursie na plakat promujący twórczość Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku

          -w Miejskim Konkursie Plastycznym pt. „ Wiosenne inspiracje” I miejsce w kategorii prac indywidualnych  uzyskała pisanka uczennicy kl. Vb Marceliny Nowak,zaś wyróżnienia otrzymali: Paulina Niewolska z kl.Ia, Kamila Średniawa z kl.IIb oraz Karolina Uniowska z grupy przedszkolnej ”Biedronki”

          kwiecień

            - w X Międzyszkolnym Konkursie  Historycznym,  uczeń klasy VI Grzegorz Swoboda zajął I miejsce

          maj

          - w Powiatowym Konkursie Informatycznym "Doskonały Informatyk" Julia Honisz zajęła III miejsce

          - w konkursie Utalentowany Wodzisław - zespół uczennic klasy Vb  w składzie A.Strączek, J.Koredek, M.Buda, O.Więcław,K.Wojaczek,J.Blazy i A.Neugebauer zajął I miejsce

          - w Miejskim Konkursie "Let's read in English"uczniowie klasy VI : Emilia Krypczyk zajęła I miejsce, zaś Mateusz Czajka miejsce III

          - w Konkursie Matematycznym KANGUR wyróżnienia otrzymali: Jakub Będkowski  i Aleksandra Tobiczyk /kl.II a/, Jakub Rutowicz /kl.II b/, Sitko Przemysław /kl.Va/, Wiktoria Tobiczyk /kl.IV/, Antek Galwas /kl.VI/

          - w  XVIII Regionalnym Konkursie Gawędziarzy w Niewiadomiu, Kacper Holtos zajął I miejsce, zaś Antek Galwas uzyskał wyróżnienie.

          Rok szkolny 2016/2017

          październik

          - w Powiatowym Drużynowym Turnieju Szachowym nasza drużyna w składzie: Zosia Mrozek, Ania Mainka, Maja Bodanko i Wojtek Mrozek zajęła II miejsce. 

           

          - w szachowych zawodach rejonowych w Rydułtowach nasza drużyna w składzie: Zosia Mrozek, Ania Mainka, Maja Bodanko i Wojtek Mrozek zajęła II miejsce.

          - w eliminacjach do finałów powiatowych w koszykówce zajęliśmy drugie miejsce co daje nam awans do dalszych rozgrywek. Drużyna grała w składzie:Krzysztof Wójcik, Krzysztof Jargoń, Karol Muras, Sebastian Mizerski, Adrian Krakowczyk,Dawid Jędrzejewski,Marco Drzeniek,Robert Stańkusz, Piotr Niewolski, Kamil Lorenc. Gratulujemy.

          listopad

          - w I Pszowskim Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej,dziewczyny w składzie: Anna Galwas, Anna Słupek, Natalia Urbanek – wokal i Wiktoria Tobiczyk – saksofon, za prezentację pieśni „Wojenko, wojenko” zajęły II miejsce. 

          - w miejskim konkursie plastycznym "Spotkajmy się w Stumilowym Lesie", w kategorii klas I-III znalazły się: Julia Bażan uczennica kl.II b zajmując II miejsce, oraz Liliana Więcek z kl.IIIa uzyskując wyróżnienie. 

          styczeń 

          - w XIX Festiwalu Widowisk Jasełkowych zajęliśmy II miejsce

          - w  IX Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek,  uczennice klasy piątej - Anna Galwas i Natalia Urbanek zajęły III miejsce. Wyróżnienie zdobyła Anna Słupek.

          marzec
          1.03. w SP 28, szkolna reprezentacja brała udział w finale powiatu mini koszykówki. Chłopcy zajęli bardzo wysokie - 4 miejsce. Zespół grał w składzie: 
          - Krzysztof Wójcik 
          - Adrian Krakowczyk 
          - Marco Drzeniek 
          - Kamil Lorenc
          - Dawid Jędrzejewski 
          - Krzysztof Jarogoń
          - Karol Muras
          - Artur Gąsiorowski
          - Piotr Niewolski
          -Kamil Kubera
          - Sebastian Mizerski 
          2.03. w Marklowicach, reprezentacja dziewczyn wzięła udział w eliminacjach do finałów powiatu w mini piłce ręcznej. Drużyna zajęła 3 miejsce.W skład zespołu wchodziły : 
          - Dominika Gierczyk 
          - Marta Buda 
          - Angelika Strączek 
          - Julia Kordek 
          - Julia Blazy 
          - Oliwia Więcław
          - Kamila Wojaczek 
          - Alicja Neugenauer
          - Julia Kandziora 
          - Aleksandra Babuchowska
          - Dorota Szatanik

          07.03

          Reprezentacja dziewczyn klas szóstych, wzięła udział w eliminacjach do finałów powiatu w mini siatkówce. Drużyna w składzie:Julia Kordek ,Julia Blazy Oliwia Więcław,Kamila Wojaczek, Alicja Neugenauer,Julia Kandziora, Aleksandra Babuchowska, Dorota Szatanik,Zuzanna Roezner ,Dominika Gierczyk zajęła 2 miejsce. 

          - 24 marca, w rozgrywkach III Wodzisławskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych i Gimnazjów 2017

          w kategorii klas I – III – dziewczęta:
          II miejsce zajęła Aleksandra Tobiczyk z kl. IIIa , III miejsce zajęła Zuzanna Mainka z kl. IIa
          W kategorii klas IV – VI – chłopcy:
          II miejsce zajął Wojciech Mrozek z kl. IV
          W kategorii klas IV – VI – dziewczęta:
          I miejsce zajęła Zofia Mrozek z kl. VI a, III miejsce zajęła Anna Mainka z kl. IV
          Drużynowo zajęliśmy II miejsce.

          kwiecień

          - w Konkursie Piosenki NUTKA  Anna Galwas  zajęła III miejsce w kategorii klas IV- VI.

           w Powiatowym Konkursie Artystycznym Yellow Submarine, uczennica klasy IIIa Liliana Więcek otrzymała wyróżnienie

           - w Powiatowym Konkursie Czytelniczym utworów Andrzeja Maleszki Anna Słupek z klasy V zajęła II miejsce

          w konkursie "Utalentowany Wodzisław" grupa dziewczyn z klasy VI b zajęła I miejsce, zaś grupa dziewczyn z klasy II a - miejsce III.

          - w Miejskim Konkursie Języka Angielskiego dla klas młodszych Julia Czerwicka z klasy III b otrzymała wyróżnienie.

          - w Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym -Doskonały Informatyk, Jakub Będkowski z klasy IIIa zajął I miejsce.

          - w drugiej rundzie rozgrywek III Wodzisławskiej Ligi Szachowej Szkól Podstawowych i Gimnazjalnych 2017, uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca. W ogólnej klasyfikacji zajmujemy II miejsce. W kategorii klas I - III /dziewczęta/ Aleksandra Tobiczyk zajęła II miejsce. W kategorii klas IV - VI /chłopcy/ Wojciech Mrozek zajął miejsce II. W klasyfikacji dziewcząt, Zofia Mrozek zajęła I miejsce, zaś Anna Mainka - II

          - w Miejskim Konkursie Języka Angielskiego dla klas młodszych, który odbył się  w Szkole Podstawowej nr 17 w Wodzisławiu Śląskim.  Julia Czerwicka otrzymała wyróżnienie.

           

          maj

          - dużyna uczniów klas drugich,  wzięła udział w grze miejskiej. Dzieci wykonywały zadania w różnych punktach miasta. W nagrodę otrzymywały baryłki złota. Świetnie się spisali - przywieźli do szkoły statuetkę.

          - w konkursie Gawędziarzy w Niewiadomiu, Anna  Galwas zajęła III miejsce.

          - w  międzyszkolnym konkursie plastycznym„Rodzina i Ja – Zawsze Razem”,zorganizowanym z okazji X Metropolitalnego Święta Rodziny, uczennica klasy III a - Liliana Więcek - otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          czerwiec

          - w  "Turnieju gier i zabaw" dla dziewcząt klas III i młodszych, nasza drużyna w składzie : Ania Gamza, Zuzia Bednarczyk, Zuzia Zopołka, Ola Tobiczyk, Emilia Wojnar, Liliana Więcek, Marta Parzych,Kamila Średniawa, Milena Kozielska i Kinga Strączek zajęły III miejsce

          - w  I Wodzisławskim Festiwalm SzachowymSzkół Podstawowych klas trzecich. Aleksandra Tobiczyk, która zajęła I miejsce.Drużynowo zajęliśmy VIII miejsce

          Rok szkolny 2017/18

          wrzesień

          Jak podaje portal "Nasze Miasto" w rankingu szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego  szkoła znajduje się na 9 pozycji. Ranking został opracowany na podstawie ostatniego sprawdzianu szóstoklasisty.

          -W dniach 23 - 24 września odbywał się w Starochorzowskim Domu Kultury Memoriał Romana Bąka - turniej szachowy. Brali w nim udział najlepsi szachiści ze Śląska i ościennych województw, którzy rozegrali 7 rund. W tak znakomitym towarzystwie, duży sukces odniósł uczeń klasy 5 - Wojtek Mrozek. W kategorii chłopców do lat 10 zajął szóste miejsce.

          październik

          - w Indywidualnych Mistrzostwach  Śląska Juniorów w Szachach Szybkich nasi uczniowie zajęli następujące mejsca:
          - Szymon Reszczyński /klasa I/ 7 miejsce w grupie chłopców do 8 lat
          - Zuzanna Mainka /klasa IIIa/ 9 miejsce w grupie dziewcząt do 10 lat
          - Ania Mainka /klasa V/ 15 miejsce w grupie dziewcząt do lat 12
          - Wojtek Mrozek /klasa V/ 28 miejsce w grupie chłopców do lat 12

          Miejsca są wysokie, gdyż  w turnieju brało udział 84 dziewcząt i 228 chłopców z 35 klubów. 

           

          -  W zawodach jujitsu w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Katowicach uczniowie zdobyli medale:
          Marta Buda złoto - wszystkie walki zakończone przed czasem.
          Piotrek Niewolski - brązowy medal.
          Angelika Strączek i Bartosz Wiśniewski srebro. 

           W konkursie plastycznym"Zwierzaka mam i o niego dbam", którego organizatorem było Stowarzyszenie na rzecz zwierząt "Koty, psy i my" wyróznienie otrzymali: Rafał Legierski z klasy I i Emilka Ulbrych z klasy III b. I miejsce zajęła Wiktoria Szmuk z młodszej grupy przedszkolnej.Partnerem konkursu była Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego "Dziupla".

          - W V EDYCJI „WILCHWIAŃSKICH TALENTÓW” uczniowie zajęli miejsca w poszczegónych kategoriach:

          - w prezentacji gry na instrumencie  II miejsce zajęła  Marta Bugiel – kl.IIIb,
          - w popisach gwarowych laury zdobyli:
          I miejsce  - Kacper Holtos – kl.VIIa,
          II miejsce  - Marta Buda kl.VIIb i Bernadeta Galwas z kl.IIIa,
          III miejsce  -  Marcelina Nowak  kl.VIIb.

          - w dziedzinie tańca I miejsce otrzymał  zespół w składzie:
          Julia Blazy, Angelika Strączek, Marta Buda – kl.VIIb,
          wyróżnienie „za żart sceniczny”otrzymał zespół ISKRA – chłopcy klasa VIIb 
           

          - w dziedzinie gimnastyki artystycznej i akrobatyki I miejsca zajęli:

          zespół TOP TEAM kl.VIIb  i  Weronika Mitrenga – kl.IIIa

          Ponadto starsza grupa przedszkolna otrzymały nagrodę za prezentację sceniczną.

          listopad

          - w  X Konkursie Czytania Ze Zrozumieniem "Czytam I Rozumiem", Tymoteusz Jeremiasz z klasy III b zajął I miejsce 

          - w uczennica Marta Buda z klasy VII b zakwalifikowała się do II etapu konkursu z języka polskiego na szczeblu wojewódzkim

          - w  powiatowym turnieju w szachach drużynowych dla uczniów z rocznika 2005 i młodszych, drużyna w składzie: Ania Mainka, Maja Bodanko, Szymon Reszczyński i Wojtek Mrozek, zdobyli I miejsce , co dało  awans do rozgrywek na szczeblu półfinału województwa. W rozgrywkach półfinałowych zajęli II miejsce

          - w międzyszkolnych zawodach pływackich Julia Liśnikowska z klasy V zakwalifikowała się do finału

          - w VII edycji konkursu gwary ślaskiej   "Fedrowani w godce" uczennice  klasy III a -  Bernadeta Galwas zajęła I miejsce, zaś II Marta Krakowczyk

          - uczennice klasy VI – Anna Galwas, Anna Słupek, Wiktoria Tobiczyk i Natalia Urbanek zjęły III miejsce  w II Regionalnym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej

          grudzień

          -w katowickim Spodku w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach, Szymon Reszczyński wywalczył 11 miejsce na 113 uczestników w grupie chłopców klas pierwszych, Zuzia Mainka zdobyła miejsce 32 na 104 grające dziewczęta klas III, w grupie dziewcząt klas czwartych  Maja Bodanko zajęła 21 miejsce na 90 startujących, Ania Mainka w kategorii dziewcząt klas piątych uplasowała się na miejscu 11 na 34 uczestniczki, Wojtek Mrozek grający w grupie chłopców klas czwartych wywalczył 9 miejsce na 165 startujących.

          -w Sosnowcu, w zawodach w judo, uczennica klasy VI Weronika Wieliczko wywalczyła brązowy medal.

          styczeń

          -   w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w Ju-jitsu  Mata Buda i Bartosz Wisniewski zdobyli złoty medal.

          - w VII Międzynarodowym Turnieju Judo, Aleksandra Babuchowska, uczennica klasy VII b zdobyła srebrny medal

           - Marta Buda w Wojewódzkim Konkursie z Języka Polskiego, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego

          marzec

          - w Miejskim Konkursie Ortograficznym dla klas IV - VII, Jakub Będkowski zajął III miejsce

          - w Międzyszkolnym Konkusie Matematycznym dla klas I - III Tymoteusz Jeremiasz zajął I miejsce

          - w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym dla klas I - III Tymoteusz Jeremiasz zajął II miejsce

          - w Miejskim Konkursie Ortograficznym dla klas I - III Tymoteusz Jeremiasz zajął I miejsce

          - w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Angelika Strączek zajęła III mejsce

          -w zawodach o Puchar Europy w jujitsu w Holandii, Bartosz Wiśniewski wywalczył brąz

          - w  finale powiatu w mini piłce ręcznej dziewcząt rocznika 2005 i młodszych, Ósemkę reprezentowały: Julia Kordek, Julia Blazy, Patrycja Pasiuk, Weronika Wieliczko, Natalia Lolo, Angelika Strączek, Martyna Dziurok, Natalia Pawłowska i Karolina Ogurek. Dziewczyny wywalczyły II miejsce.

          kwiecień

          - w Miejskim Konkursie programowania w języku Scratch z zastosowaniem układu Arduino Uno Jakub Będkowski i Wojciech Mrozek zajęli I miejce

          - w Powiatowym Konkursie Informatycznym dla klas I - III Mały Informatyk, Róża Styrnol zajęła II miejsce 

          zespół taneczny Power Girls utworzony przez uczennice klasy VII b, zatańczył w II Ogólnopolskim Konkursie Tańca Nowoczesnego – School Dance w Pawłowicach. Zespół w składzie: Julia Blazy, Julia Kordek, Alicja Neugebauer, Wiktoria Ptaszyńska, Oliwia Więcław, Marcelina Nowak, Angelika Strączek i Kamila Wojaczek zaprezentował się w jazzie do utworu Me Too  i wywalczył III miejsce 

          - w konkursie Ualentowany Wodzisław grupa dziewczyn z klasy VIIb zajęła III miejsce

          maj

           - w XX Reginalnym Konkursie Gawędziarzy, w kategorii uczniów w wieku 7 -10 lat Bernadeta Galwas zdobyła wyróżnienie, w kategorii dzieci w wieku od 11 do13 lat Kacper Holtos zajął III miejsce 

           

          Osiągnięcia uczniów w konkursach, turniejach, zawodach sportowych rok szkolny 2018/2019 

           

          Lp. 

          Imię i nazwisko ucznia 

          Nazwa konkursu 

          Zasięg konkursu (miejski, powiatowy, rejonowy itd.. 

          Osoba przygotowująca ucznia do konkursu 

           Anna Galwas (II miejsce) 

          III Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej 

          międzynarodowy 

          Bożena Góral 

          Emilia Wojnar (III miejsce) 

          III Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej 

           

          międzynarodowy 

           

          Bożena Góral 

          Anna Galwas (II miejsce) 

          XIV Konkurs Piosenki “Nutka” 

          miejski 

          Bożena Góral 

          Anna Galwas (wyróżnienie) 

          Jasełka 

          miejski 

          Bożena Góral 

          Anna Galwas (II miejsce) 

          Boże Narodzenie w Poezji i Kolędzie 

          międzyszkolny 

          Bożena Góral 

          Emilia Wojnar (wyróżnienie) 

          XI Konkurs Kolęd i Pastorałek 

          powiatowy 

          Bożena Góral 

          Anna Galwas (wyróżnienie) 

          XI Konkurs Kolęd i Pastorałek 

          powiatowy 

          Bożena Góral 

          Marta Majda (III miejsce) 

          W przyszłości zostanę... 

          powiatowy 

          Bożena Góral 

          Wilchwiańskie Ósemeczki; Anna Galwas, Anna Słupek, Sandra Michalska, Wiktoria Tobiczyk (III miejsce) 

          XIV Festiwal Pieśni Patriotycznej 

          regionalny 

          Bożena Góral 

          10 

          Anna Galwas   ( I miejsce) 

          XXV Powiatowy konkurs” Godki Śląskie w Żorach 

          powiatowy 

          Anna Czop 

          11 

          Bernadeta Galwas            (I miejsce) 

          XXV powiatowy konkurs “Godki Śląskie w Żorach 

          powiatowy 

          Anna Czop 

          12 

          Alicja Pawlas II miejsce 

          XXV powiatowy konkurs “Godki Śląskie w Żorach 

           

          powiatowy 

          Anna Czop 

          13 

          Bernadeta Galwas              III miejsce 

          IX konkurs gwary śląskiej Fedrowani w godce” 

          powiatowy 

          Anna Czop 

          14 

          Alicja Pawlas 

          II miejsce 

          XVI Międzyszkolny konkurs gwary śląskiej Czas na relaks” 

          miejski 

          Anna Czop 

           

          15 

          Wiktoria Tobiczyk, 

          Anna Słupek, 

          Paweł Rek, Dagmara Tlołka, Kajetan Bandałą, Sandra Michalska 

          I miejsce w Wodzisławskim Festiwalu Kreatywności 

          miejski 

          Ireneusz Tkocz, Katarzyna Stefaniak 

          16 

          Wiktoria Tobiczyk, 

          Anna Słupek, 

          Paweł Rek, Dagmara Tlołka, Kajetan Bandałą, Sandra Michalska 

          I miejsce  - nagroda specjalna na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu 

          ogólnopolski 

          Ireneusz Tkocz, Katarzyna Stefaniak 

          17. 

          Marta Buda,  Oliwia Strączek, Oliwia Więcław, 

          Alicja Neugebauer, 

          Angelika Strączek, Julia Kordek, Julia Blazy 

          II miejsce w Wodzisławskim Festiwalu Kreatywności 

           

          miejski 

          Ireneusz Tkocz, Katarzyna Stefaniak 

           

          18. 

          Anna Gamza - wyróżnienie (bdb) - 6 miejsce 

          Maks Matematyczny  

          ogólnopolski 

          Ireneusz Tkocz 

          19. 

          Przemysłąw Sitko - wyróżnienie (bdb) - 5 miejsce 

          Maks Matematyczny 

           

          ogólnopolski 

           

          Ireneusz Tkocz 

           

          20. 

          Anna Gamza - wyróżnienie - 18 miejsce 

          Kangur Matematyczny 

          międzynarodowy 

          Ireneusz Tkocz 

          21. 

          Karol Piechaczek 

          Kangur Matematyczny 

          międzynarodowy 

           

          Ireneusz Tkocz 

           

          22. 

          Anna Gamza 

          II miejsce 

          XVII Miejski Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych 

          miejski 

          Sonia Hanslik-Czubko 

           

           

          23. 

          Oliwia Stawarska (II miejsce) 

           

          Boże Narodzenie w Poezji i Kolędzie 

           

          międzyszkolny 

          Sonia Hanslik-Czubko 

           

          24. 

          Angelika Strączek III miejsce 

          Boże Narodzenie w Poezji i Kolędzie 

           

          międzyszkolny 

           

          Sonia Hanslik-Czubko 

           

          25. 

          Zuzanna Cygan 

          Boże Narodzenie w Poezji i Kolędzie 

           

          międzyszkolny 

           

          Sonia Hanslik-Czubko 

           

          26. 

          Tymoteusz Jeremiasz-wyróżnienie (bdb)4miejsce 

          Maks Matematyczny 

          ogólnopolski 

          Katarzyna Stefaniak 

          27. 

          Szymon Czerwicki-wyróżnienie (db)17miejsce 

          Maks Matematyczny 

          ogólnopolski 

          Katarzyna Stefaniak 

          28. 

          Tymoteusz Jeremiasz - wyróżnienie 6miejsce  

          Kangur Matematyczny 

          międzynarodowy 

          Katarzyna  Stefaniak 

           

          29. 

          Agatka Masłyk-wyróżnienie 

          Wojciech Węgrzyk-wyróżnienie 

          Konkurs recytatorski  “Poezja J.Brzechwy” 

          miejski 

          Angelika Staniczek 

          30. 

          B. Ogurek - wyróżnienie 

          Konkurs gwary śląskiej Godej po naszymu” 

          miejski 

          Angelika Staniczek 

          31. 

          Agatka Masłyk - wyróżnienie 

          Konkurs kolęd “Śpiewamy kolędy dla Jezusa” 

          wewnątrzszkolny 

          Angelika Staniczek 

          32. 

          Wojciech Węgrzyk I miejsce i Tymon Krasiński II miejsce 

          Konkurs plastyczny  “Pies bohater” 

          wewnątrzszkolny 

          Angelika Staniczek 

          33. 

          Anna Galwas 

          II miejsce 

          XXI Regionalny Konkurs Gawędziarzy W Niewiadomiu po Śląsku” 

          Regionalny 

          Anna Czop 

          34. 

          Marta Krakowczyk 

          wyróżnienie 

          XXI Regionalny Konkurs Gawędziarzy “W Niewiadomiu po Śląsku” 

           

          Regionalny 

          Anna Czop 

          35. 

          Karol Muras 

          II miejsce 

          II edycji konkursu- Doświadczam- Rozumiem- Wiem 

          Konkurs z fizyki 

          miejski 

          Mirosława Hojka 

          36. 

          Alicja Pawlas 

          I miejsce 

          Konkurs recytatorski 

          Wiersze 

           J. Brzechwy 

          miejski 

          Anna Pachońska - Wacnik 

           

          37. 

          Magdalena Strządał

          I miejsce 

          Rejonowy Konkurs Promocji Zdrowego Stylu Życia Eskulapiada 

          rejonowy 

          Sylwia Brenk 

          38 

          Julia Kandziora, Magda Strządała, Karol Piechaczek, Przemysław Sitko, Kamila Wojaczek 

           

          III miejsce 

          Eko - Rajd 

          miejski 

          Sylwia Brenk, Sandra Pniak, Patryk Krzysztoń, Martyna Marcol. 

           

          39.  

          Dorota Szatanik I miejsce 

          Aleksandra Hojka i Magdalena Strządała II miejsce 

          Anna Słupek III miejsce 

          Konkurs Ekologiczny dla klas 4-8 

          wewnątrzszkolny 

          Sylwia Brenk 

          40. 

          Marta Majda (wyróżnienie) 

          Konkurs plastyczny z okazji Światowego Dnia Ziemi 

           

          Góral Bożena 

          41. 

          Julia Jajko – I miejsce – żabka 
           
          Julia Jajko – III miejsce kraul 
           
          Zuzanna Roezner - II miejsce grzbiet 
           
          Julia Li
          śnikowska - II miejsce grzbiet 
           
          Oliwia G
          ąsior - IV miejsce kraul 
           
          Karol Piechaczek – V miejsce kraul 

          Zawody pływackie szkół podstawowych Wodzisławia Śląskiego 2018/2019 

           

          Patryk Krzysztoń 

          42. 

          IV miejsce  
           
          Sk
          ład drużyny : 
          1. Jargo
          ń Krzysztof 
          2. Sznurawa Piotr 
          3. Durczok Bart
          łomiej 
          4. P
          ękała Kamil 
          5. Wolny Kacper 
          6. Malinowski Patryk 
          7. Osojca Kacper 
          8.
          Żak Mateusz 
          9. Niewolski Kacper 
          10.
          Krzyżak Mateusz 

          Powiatowe zawody mini-koszykówki chłopców - Igrzyska Dzieci 

           

          powiatowy 

          Patryk Krzysztoń 

          43. 

          III miejsce 
           
          Sk
          ład drużyny: 
           
          1. Jargo
          ń Krzysztof 
          2. Merta Bartosz 
          3. Osojca Kacper 
          4. Sylwesiuk Kamil 
          5.
          Malinowski Patryk 
          6. Mrozek Wojciech 

          Drużynowe biegi przełajowe chłopców- Igrzyska dzieci 

          powiatowe 

          Patryk Krzysztoń, Sandra Pniak 

          44. 

          IV miejsce  
           
          Sk
          ład drużyny: 
           
          1. Bracka Paulina 
          2. Pasiuk Patrycja 
          3. Buda Marta 
          4. Blazy Julia 
          5.
          Kandziora Julia 
          6. G
          ąsior Oliwia 
           
           
           

          Drużynowe biegi przełajowe dziewcząt - Igrzyska Młodzieży Szkolnej 

           

          powiatowe 

          Patryk Krzysztoń, Sandra Pniak 

           

          45. 

          Alicja Krawczyk-wyróżnienie 

          Konkurs plastyczny Szkolne Przygody Gangu Słodziaków. 

          ogólnopolski 

          Płaczek Edyta 

          46. 

          Alicja Krawczyk-wyróżnienie 

          Konkurs Kolęd i Pastorałek 

          szkolny 

          Płaczek Edyta 

          47. 

          Martyna Kubera-II miejsce 

          Szkolny konkurs recytatorski Bohaterowie bajek i baśni w poezji. 

          szkolny 

          Płaczek Edyta 

          48. 

          Natan Rozumny-wyróżnienie 

          Konkurs plastyczny Szkolne Przygody Gangu Słodziaków. 

          ogólnopolski 

          Płaczek Edyta 

           

          49. 

          Marta Słupek-wyróżnienie 

          Konkurs plastyczny Szkolne Przygody Gangu Słodziaków. 

          ogólnopolski 

          Płaczek Edyta 

           

          50. 

          Marta Słupek-I miejsce 

          Konkurs Kolęd i Pastorałek 

           

          szkolny 

          Płaczek Edyta 

           

          51. 

          Marta Słupek-III miejsce 

          Konkurs plastyczny Pies-bohater. 

          szkolny 

          Płaczek Edyta 

          52. 

          Marta Słupek-II miejsce 

          Konkurs recytatorski Bohaterowie bajek i baśni w poezji. 

          szkolny 

          Płaczek Edyta 

          53. 

          Marta Słupek-III miejsce 

          Konkurs plastyczny Warzywa i owoce źródłem witamin. 

          szkolny 

          Płaczek Edyta 

          54 

          Marta Buda  

          Reprezentantka Polski w jujitsu  

          1 miejsce Puchar Europy Holandia  

           

          Sandra Pniak 

          55 

          Bartosz Wiśniewski  

          Reprezentant Polski w jujitsu  

           

          Sanrda Pniak 

          56 

          Marta Buda  

          Julia Blazy  

          Angelia Strączek  

          Marcelina Nowak  

          Alicja Neugebauer  

          Oliwia Więcław  

          Wiktoria Ptaszyńska  

          Martyna Grzesik Kamila Wojaczek  

          Julia Kordek 

            

          Ogólnopolski Konkurs Tańca Nowoczesnego  

          Ogólnopolski  

          Sandra Pniak 

           

          57 

          Wyróżnienie: 

          Olivier Długołęcki, 

          Lena Kosz, 

          Oliwier Łabędź

          Milena Mendla 

           

          Konkurs plastyczny Szkolne Przygody Gangu Słodziaków. 

          ogólnopolski 

          Stachura 

          58 

          Liliana Staśko 

          Natalia Hibner 

          II miejsce 

          Konkurs Kolęd i Pastorałek 

          szkolny 

          Stachura 

          59 

          Lena Kosz 

          Amelia Kudełka 

          III miejsce 

          Konkurs Kolęd i Pastorałek 

          szkolny 

          Stachura 

          60 

          Liliana Staśko 

          I miejsce 

          Konkurs recytatorski Bohaterowie bajek i baśni w poezji. 

          szkolny 

          Stachura 

          61 

          Paulina Mendla 

          I miejsce 

          Konkurs plastyczny Warzywa i owoce źródłem witamin. 

          szkolny 

          Stachura