• Klauzula Informacyjna

• KLAUZULA INFORMACYJNA DLA PRACOWNIKÓW

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych oraz danych dziecka jest Zespół Szkolno‑Przedszkolny nr 2 w Wodzisławiu Śląskim

adres: 44-304 Wodzisław Śląski ul. Jastrzębska 136

e-mail: zsp2wodzislaw-slaski.pl  nr tel. 032 455 47 63,     739 076 222

którego przedstawicielem jest Dyrektor.

2. Administrator danych osobowych zbiera i przetwarza dane osobowe Pana/Pani członków rodziny pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym zgodnie z  zakresem Pana/Pani praw i obowiązków wynikających z pracy w placówce.

3. Dane osobowe Pani/Pana przetwarzane będą w celach związanych z zawarciem i realizacją umowy o pracę. W razie takiej konieczności dane mogą być udostępniane podmiotom medycznym, NFZ, ZUS, PEFRON, zakładom ubezpieczeń, organowi prowadzącemu – prowadzącemu dokumentację finansowo-księgową placówki oraz innym podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa tj. w szczególności art. 221 Kodeksu pracy oraz przepisów Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 grudnia 2018 r. w sprawie dokumentacji pracowniczej.

4. Podanie danych jest obowiązkowe i wynika z przepisów prawa pracy,

5. Dane przetwarzane będą przez czas wynikający z przepisów prawa o archiwizacji dokumentacji pracowniczej.

6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania dostępu do danych osobowych oraz poprawiania danych osobowych. Ponadto przysługuje Pani/ Panu prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.

7. Przysługuje Pani/Panu możliwość skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (adres: 00-193 Warszawa, ul. Stawki 2), jeżeli dane osobowe będą przetwarzane nie zgodnie z przepisami o chronię danych osobowych.

8. Inspektorem ds. Ochrony Danych (osobą odpowiedzialną za prawidłowość przetwarzania danych) jest Elżbieta Borgosz.  Kontakt do inspektora: tel. 881-720-700,

e-mail: biuro@bhpjanicki.pl