• Zawody szachowe

          Dnia 4.02.2016 r. w naszej szkole odbyły się zawody szachowe w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego o Mistrzostwo Powiatu Wodzisławskiego w kategorii dziewcząt i chłopców. Nasze zawodniczki : Zosia Mrozek i Ania Mainka wywalczyły I miejsce co dało im awans do zawodów rejonowych. Drużyna chłopców: Tymek Borowski i Wojtek Mrozek również dzielnie walczyła, jednak dało im to ostatecznie IV miejsce, przegrywając z trzecią drużyną turnieju zaledwie 0,5 pkt. Pełne wyniki turnieju podajemy w załączniku.  wyniki_(1).docx    wyniki2.docx  

   

   

 • Zawody sportowe

   Dnia 18.01.2016r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 3 w Wodzisławiu Śl. odbył się turniej koszykówki chłopców o Mistrzostwo Powiatu. Nasza drużyna w składzie: Dominik Durczok, Mateusz Czajka, Jakub Mendla, Szymon Strzaliński, Oliwier Świerczek, Krzysztof Wójcik, Kamil Lorenc, Marco Drzeniek, Kamil Przybyła, Paweł Gajdera oraz Dawid Jędrzejewski wywalczyła III miejsce po przegranej z drużyną SP 10 z Wodzisławia i zwycięstwie z SP 2 z Wodzisławia. Jest to najlepszy wynik chłopięcej
  drużyny na przestrzeni ostatnich lat. Uczniów przygotowała pani Sandra Pniak, a opiekunem w czasie zawodów był pan Stefan Węgrzyk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Konkurs muzyczny

  18 stycznia odbył się  konkurs muzyczny zatytułowany „ Śpiewajmy i grajmy małemu Jezusowi”. Wzięło w nim udział 31 uczestników reprezentantów klas I- VI oraz grupa przedszkolna.  Uczniowie grali na instrumentach oraz śpiewali kolędy i pastorałki Wybór laureatów przysporzył organizatorce wiele trudności. Po zsumowaniu punktów przyznawanych przez jury wyłoniono w poszczególnych kategoriach  następujących laureatów:       

  Gra na instrumencie:

  KL.I -III

  I m. Aleksandra Tobiczyk  kl. II a

  II m. Marta Parzych kl. II b

  III m. Kamila Średniawa kl. II b

  Kl.IV – VI

  I m. Wiktoria Tobiczyk kl.IV

  II m. Natalia Urbanek kl.IV

  III m. Anna Galwas kl. IV

            Adam Sylwesiuk kl. Vb

  Wyróżnienia: Grzegorz Swoboda kl. VI

          Zuzanna Roezner, Magdalena Strządała, Izabela Krakowczyk kl. V b

  Śpiew

  Kl. I –III

  I m. Weronika Mitrenga kl. Ia

  II m. Zuzanna Cąkała kl.III

           Kinga Krawczyk kl.III

           Natalia Knopik kl.III

  III. Zuzanna Zapołka kl.II a

  Wyróżnienia: Julia Mrozek, Julia Liśnikowska, Mateusz Sitko

  Kl. IV-VI

  I m. Anna Słupek kl.IV

  II m. Julia Kordek , Marta Buda, Julia Blazy, Martyna Grzesik kl.Vb

  III . Marcelina Nowak , Martyna Grzesik kl. Vb

  Wyróżnienie: Mateusz Gajer kl. VI

 • Konkurs "Moja najpiękniejsza choinka"

  W  dniach przedświątecznych odbył się w naszej szkole konkurs  pt. „Moja najpiękniejsza choinka” zorganizowany przez p. Annę Czop. Na konkurs wpłynęły 42 prace , które były bardzo ładne, ciekawe  i pomysłowe. Wybór tych najpiękniejszych był  trudny, głosowali rodzice i uczniowie na kiermaszu bożonarodzeniowym. Największą liczbę głosów  - I miejsce uzyskałaskała choinka, którą wykonała uczennica klasy VI Matylda Kozik. Również I miejsce zdobyła choinka Karoliny Uniowskiej z przedszkola.  Pozostała klasyfikacja przedstawia się następująco:

  II miejsce Izabela Krakowczyk kl. Vb oraz Kamil Pękała kl.III

  III miejsce Weronika Olszar PP oraz Maja Henzel PP

  Wyróżnienia: Mateusz Czajka kl.VI, Tymoteusz Jeremiasz kl.Ib, Wiktoria Przybyła kl.Ia, Antonina Grzelak kl.Ia, Liliana Więcek kl. IIa, Anna Słupek kl.IV, Anna Mainka kl. III, Wiktoria Tobiczyk kl. IV, Anna i Bernadeta Galwas z kl. IV i Ia, Kacper Wolny kl.III

  Gratulujemy zwycięzcom!

  Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkusie.

 • Audycja muzyczna

     Przed świętami zawitali do nas po raz kolejny, goście ze szkoły muzycznej w Rybniku. Artyści zaprezentowali rytmy znane dzieciom. Tym razem uczniowie włączali się w grę akompaniując na instrumentach perkusyjnych. Ich muzyczne improwizacje bardzo się podobały. Na zakończenie, wspólnie z artystką wszyscy zaśpiewali piosenkę "Mam tę moc" z filmu "Kraina lodu". 

 • Kiermasz bożonarodzeniowy

     Świąteczny kiermasz wpisał się już na stałe w kalendarzu uroczystości naszej szkoły. W tym roku odbył się 20 grudnia. Celem kiermaszu jest promowanie efektów dziecięcej twórczości manualnej i artystycznej  w środowisku szkolnym i pozaszkolnym, oraz przypomnienie  tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

    Motywem przewodnim były jasełka pt. „Odzyskane święta”. Zaproszeni goście i cała społeczność szkoły z uwagą oglądali spektakl przygotowany przez  p. Annę Czop i p. Izabelę Symoszyn w wykonaniu uczniów klasy III, Vb, IV oraz VI. Dzieci w pięknych strojach,  przy świątecznej dekoracji  zostały aktorami i z wielkim zaangażowaniem odegrały swoje role. Na uwagę zasługuje scena tańczących aniołków i ich „walka” z diabełkami  jako  przesłanie  zwycięstwa mocnej wiary i dobra nad złem. W przedstawieniu nie zabrakło kolędy i  choinki – symbolu  świąt i wiecznego życia.  Druga część  nawiązała do zwyczajów ziemi śląskiej. Opowiedziały o tym  dzieci w strojach regionalnych,  piyknom ślonskom godkom.

    Po przedstawieniu  przedszkolaki, klasy pierwsze i drugie przedstawiły swój program artystyczny przygotowany przez wychowawców/p. J. Wróbel, M. Brachmańska, G. Skrobacz, A. Nowak, A. Czekaj ,B. Szczęsny/ Pięknie w tym dniu zagrała na saksofonie kolędę W. Tobiczyk z kl.IV i A. Galwas z kl.VI na trąbce.

    Po części artystycznej można było porozmawiać w   kawiarence, zakupić  pyszne ciasta, świąteczne ciasteczka  i gorące napoje. Na stoiskach kupowano świąteczne ozdoby wykonane przez rodziców, uczniów i nauczycieli. Wielkim powodzeniem cieszyły się ozdoby z filcu wykonane na zajęciach praktyczno-technicznych pod kierunkiem p. B. Szczęsny.

    Atrakcją była wystawa  prac  konkursowych „Moja najpiękniejsza choinka”. Organizatorka konkursu p. A. Czop  umożliwiła oddanie swojego głosu na najładniejsze drzewko.

     Cały kiermasz przepłynął nam w miłej i świątecznej atmosferze. Dziękujemy Radzie Rodziców za wspólne zorganizowanie tego przedsięwzięcia, oraz wszystkim gościom za przybycie.

 • Talenty literackie

  Wśród talentów literackich uczniów SP nr 8 na uwagę zasługuje praca Grzegorza Swobody z klasy VI. Przystąpił on do Interdyscyplinarnego Konkursu pt. "Odkrywamy Średniowiecze". Jest autorem przepięknej legendy o Władysławie Łokietku. W załączniku dołączamy tekst konkursowej pracy pt. "Piastowski bohater".

  legenda.docx

 • Konkurs gwarowy

  03.12.2015r. odbył się w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 3 (SP 17) konkurs gwarowy dla klas I- III  pt.Ni ma jak starka albo starzik".
  W konkursie tym reprezentowała szkołę uczennica klasy Ia Bernadeta Galwas, która przedstawiła tekst   pt. "Mundur górniczy" i zajęła I miejsce. 

  Serdecznie gratulujemy!

 • "Fedrowani w Godce"

  30.XI. 2015r.  w Wodzisławskim WCK odbyła się kolejna edycja konkursu " Fedrowani w Godce". Jak co roku wzięliśmy w nim liczny udział i udało nam się zdobyć następujące miejsca:

  W kategorii klas I-III 

  Natalia Knopik uczennica kl.III zajęła III miejsce

  W kategorii klas IV-VI

  Antoni Galwas uczeń kl. VI zajął I miejsce

  Serdecznie im gratulujemy!

  Pozostali uczestnicy konkursu to:

  Bernadeta Galwas kl.I

  Anna Galwas kl.IV

  Marcelina Nowak kl. Vb

  Oliwia Więcław kl.Vb

  Kamila Wojaczek kl.Vb

  Uczniów do konkursu przygotowały p. Ewelina Sokół-Galwas i p. Anna Czop

 • Konkurs Dziennikarski

  Wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 narodziły się nowe talenty. W XIV Regionalnym Konkursie Dziennikarskim pt. "Świat wokół ciebie" wzięły udział dwie czwartoklasistki: Ania Słupek i Wiktoria Tobiczyk. Obie przedstawiły formę reportażu. Praca Ani Słupek nagrodzona została trzecim miejscem. 27 listopada uczennice z pozostałymi uczestnikami konkursu odwiedziły studio TVP Katowice. W załączniku przesyłamy konkursową pracę Ani oraz zdjęcia z niezwykłej wycieczki. Rodzinne_wydarzenie_roku.docx

  Izabela Symoszyn

 • Niecodzienna lekcja języka polskiego w klasie Va

  Dnia 13 listopada b.r. w naszej szkole miała miejsce niecodzienna lekcja języka polskiego. Uczniowie klasy V a przenieśli się do starożytnej Grecji, gdzie narodził się teatr. W jednej chwili korytarz szkolny przemienił się w scenę, na której odegrano dwa spektakle. Pierwszy uczynił widza uczestnikiem hucznego przyjęcia na Olimpie. Ucztę zainscenizowała ujmująca pieśń flecistki- Doroty Szatanik, w roli samej bogini Hery. Następnie dołączali kolejni ważni biesiadnicy: Zeus okolony białą czupryną i długą brodą, w którym trudno było rozpoznać Oliwiera, Hades- grany przez Sandrę Szkolnicką, Artemida- czyli uzbrojona w łuk Ola Hojka, a także przepięknej urody bogini miłości- Afrodyta zagrana w lśniącej peruce przez Sebastiana Mizerskiego. Na ucztę zaproszono także zaczepnego Aresa, w którego rolę wcielił się Paweł. Przewodnikiem całej "imprezy"była Ola Babuchowska, komentująca z dowcipem uroczystość na Olimpie. Drugie przedstawienie prezentowało historię Hermesa, który stał się bogiem złodziei. Tutaj role rozdzielono między Karola, Kamila, Adriana, Przemka i Oliwię Gąsior. Wszyscy aktorzy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Zadbali o najdrobniejsze szczegóły, od elementów scenografii, muzyki, strojów, rekwizytów, po własnego autorstwa scenariusze. Swym występem sprawili niezwykłą przyjemność i wprawili w wielki podziw uczestników spotkania. Ich talent, zaangażowanie i wytrwałą pracę nagrodzono brawami oraz oceną celującą z przedmiotu.
  I.Symoszyn

 • Święto Niepodległości

  Wychowankowie SP nr 8 im. Tadeusza Kościuszki pamiętają o ważnych datach w kalendarzu, jakie zapisała historia dla naszego kraju. Z tej okazji w przeddzień Święta Niepodległości wybrani uczniowie kl V b wystąpili z krótkim programem artystycznym upamiętniającym te chwile, kiedy po 123 latach niewoli 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Odświętnie ubrani, z polską flagą w ręku, odwiedzili każdą z klas, gdzie po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Ważnym akcentem występu była łacińska pieśń- jedna z najstarszych- Gaude Mater Polonia wykonana przez ucznia kl VI Tymoteusza Borowskiego. Zapowiedzią tych obchodów była wystawiona już w zeszłym tygodniu sztaluga prezentująca marszałka Józefa Piłsudzkiego na koniu. Przepiękny rysunek wykonali uczniowie kl VI Matylda Kozik oraz Beniamin Gulec. Młodych artystów nagrodzono gromkimi brawami. Całość przygotowała p.I.Symoszyn

 • Zbiórka kasztanów i żołędzi

  W miesiącu październiku po raz kolejny zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły do udziału w zbiórce żołędzi i kasztanów.  Zostały one przekazane członkom Koła Łowieckiego "Róg" aby mogli oni  zapewnić pożywienie leśnym zwierzętom w czasie zimowych miesięcy.
  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. Dla najbardziej zaangażowanych w zbiórkę koło ufundowało nagrody książkowe. Byli to; Jeremiasz Tymoteusz /kl.Ib/ Libuszewska Milena, Więcek Liliana /kl.IIa/ Holona Sebastian, Wolny Kacper, Natalia Knopik, Julia Honisz, Bartosz Krypczyk. Anna Mainka /kl.III/  Bartosz Sowa /kl.Va/ Alicja Neugebauer, Martyna Grzesik, Kamila Wojaczek /kl. Vb/

  Akcją zajęła się p.A.Kirow

 • Wilchwiańskie talenty

  23.10.2015r. w auli Akademii Humanistyczno Ekonomicznej na oś. 1 Maja odbyła się kolejna edycja konkursu „Wilchwiańskie talenty”. Wzięliśmy w nim liczny udział zdobywając nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

  Wyróżnienia specjalne:

  Sekcja judo działająca przy naszej szkole przygotowana przez p. Sandrę Pniak,

   

  Uczennice z klasy Vb  prezentujące gimnastykę artystyczną- Marta Buda, Julia Blazy, Alicja Neugebauer, Angelika Strączek.

   

  Wyróżnienia:

   

  Grzegorz Swoboda kl.VI /gitara/

  Natalia Knopik kl.III  /recytacja tekstu gwarą/

  Wiktoria Tobiczyk kl.IV /saksofon/

  Marta Buda, Julia Blazy kl.Vb /taniec/

  Zuzanna Cąkałą kl.III /śpiew/

  Marcelina Nowak kl.Vb /taniec/

  Grupa przedszkolaków „ Biedronki”/inscenizacja muzyczna/

   

 • DZIEŃ PAPIESKI

      16 października 2015r. w 37 rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II odbył się w naszej szkole turniej wiedzy o Świętym Janie Pawle II. Wybrani przedstawiciele klas III – VI odpowiadali na pytania związane z filmem pt.” Karol, który został świętym”, rozwiązywali krzyżówkę, odgadywali  imiona poszczególnych  papieży, konstruowali słynne zdania Jana Pawła II. A na deser było konsumowanie na czas i z zamkniętymi oczami ulubionego ciastka papieża – kremówki. Zabawa była przednia!                             

       Łącząc się w myślach ze świętym Janem Pawłem II  wszyscy uczniowie pięknie zaśpiewali „Barkę”, piosenkę „Lolek” oraz obejrzeli krótką prezentację.

   Klasyfikacja poszczególnych klas przedstawia się następująco:

  I miejsce kl. VI  Grzegorz Swoboda i Filip Mojżysz

  II miejsce kl. Va  Oliwier Świerczek i Kamil Styrnol

  III miejsce kl. IV Wiktoria Tobiczyk i Paweł Rek

  IV miejsce kl. III  Kinga Krawczyk i Wojtek Mrozek

  V miejsce kl. Vb Marta Buda i Oliwia Więcław

  Klasy I i II wzięły udział w konkursie plastycznym, którego rozstrzygnięcie nastąpi 21października.

  Turniej zorganizowali i przeprowadzili : katechetka Anna Czop i ks. Adam Luchowski.

 • Dzień Komisji Edukacji Narodowej

  13 października 2015 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczął pokaz umiejętności akrobatycznych w wykonaniu uczennic klasy Vb.

  Następnie uczniowie klasy Va zaprosili wszystkich do obejrzenia krótkiego spektaklu, który z humorem zaprezentował różne typy nauczycielskiego grona. Mieliśmy okazję trochę się pośmiać.

  Nie zabrakło także piosenek, wierszyków i życzeń przekazanych nauczycielom oraz członkom obsługi szkoły. Na koniec uczniowie klasy III zaśpiewali dla wszystkich znaną piosenkę zespołu Enej „Kamień z napisem love”  wręczyli kwiaty oraz pamiątkowe kamienie.

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA

  Jak co roku w trzeci weekend września nasza szkoła włączyła się w akcję "Sprzątanie świata- Polska". W tegorocznym sprzątaniu uczestniczyły klasy: III, IV, V, VI. Dzieci otrzymały worki i rękawice odebrane uprzednio z Urzędu Miasta. Sprzątaliśmy teren wokół naszej szkoły, pobocza najbliższych ulic, okolice przystanku autobusowego i sklepu. Zebraliśmy kilkanaście worków śmieci. Najczęściej znajdywaliśmy puszki i butelki po napojach oraz opakowania po słodyczach. Akcja "Sprzątanie świata" była lekcją poszanowania naszego środowiska, w której zawsze chętnie wszyscy współuczestniczą. Zostałą przygotowana przez p.A.Kirow

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

   1 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny.Przyjęliśmy do swego grona piewszaków i nowych nauczycieli : p. Agnieszkę Sitko oraz p.Grażynę Skrobacz. Po występie artystycznym przygotowanym przez p.A.Nowak, pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na ucznia przez dyrektora szkoły.Przedstawiciel Urzędu Miasta - p.S.Elsner wręczyła każdemu róg obfitości. 

 • Przedstawienie profilaktyczne

  Ogólnopolska kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” w naszej szkole jest realizowana od lat, to akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień.

  Celem tegorocznej akcji jest nauczenie dziecka samodzielności, a także pomaganie innym np. poprzez uczestniczenie w obowiązkach domowych. 

   

  Hasłem przewodnim jest „WARTO POMAGAĆ”

   

  W tym roku w szkole kampania została przeprowadzona w następujący sposób: w klasach IV – VI zostały przeprowadzone lekcje na temat konfliktów. Uczniowie zastanawiali się i dyskutowali o konfliktach. Wspólnie szukali odpowiedzi dlaczego i w jakich okolicznościach dochodzi do sytuacji konfliktowych oraz szukali sposobów jak można rozwiązać konflikt. Młodsze dzieci poznawały sposoby współpracy, rozwijały  motywację do współdziałania, udzielania i przyjmowania pomocy.

   

  W szkole rozdane zostały pakiety edukacyjne w postaci różnorodnych, kolorowych i atrakcyjnych broszur, ulotek adresowanych do dzieci i rodziców. Szkoła otrzymała również zestaw plakatów profilaktycznych, które zostały rozwieszone na korytarzach w szkole. Plakaty z pozytywnym przesłaniem zachęcają do uprawiania sportu, rozwijania pasji, zdobywania wiedzy i  promują zdrowe odżywianie.

  W ramach akcji w szkole odbyły się konkursy. Klasy I – III miały za zadanie w formie plastycznej przedstawić jak i komu pomagają, natomiast klasy IV – VI miały opisać sytuację konfliktową i sposób rozwiązania.

  W ramach akcji chętni uczniowie wzięli udział w konkursach zaproponowanych przez kampanię tj.:

  „Zdrowe zagranie” - konkurs polegał na wypełnieniu ulotki z 5 pytaniami dotyczącymi siatkówki.

  „Warto pomagać” - był to konkurs plastyczno – literacki, zadaniem uczniów było narysowanie lub opisanie sytuacji ilustrującej hasło tytułowe konkursu, aby zobaczyć dlaczego warto pomagać lub jak można to robić.

  Wszystkie oddane prace zostały przesłane do organizatora akcji i teraz z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursów. Mamy nadzieję, że wśród laureatów znajdą się uczniowie naszej szkoły.

  Na zakończenie  i podsumowanie akcji odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt. „Konflikt”,

  w którym nasi szkolni aktorzy przedstawili sytuacje konfliktowe  i sposoby ich rozwiązywania. Dzięki temu uczniowie dowiedzieli się jak można w pokojowy sposób rozwiązać sytuacje sporne przy pomocy mediatorów. Po przedstawieniu odbyło się wręczanie nagród za konkursy i dyplomów za aktywne zaangażowanie w kampanię.

  Dzięki podejmowanym działaniom uczniowie zrozumieli, że warto i należy pomagać każdemu człowiekowi oraz, że  kwestie sporne można rozwiązać w pokojowy sposób za pomocą mediacji.

  Podejmowane działania aktywizowały uczniów, pomagały słabszym, wspierały mniej zaradnych. Kampania uświadomiła, że życie bez konfliktów, to życie pełne zadowolenia i radości. Wzmocniła w dzieciach kreatywność, inwencję i pomysłowość.

   

 • Konkursy gwary śląskiej

  W mijającym roku szkolnym 2014/2015 uczniowie naszej szkoły kultywowali nasze  śląskie tradycje  i „godke śląską” biorąc udział w konkursach na terenie naszego miasta i powiatu.

  1 grudnia w Wodzisławskim WCK odbył się konkurs pt.” Fedrowani w godce”,  w którym wzięli udział: uczniowie klasy VI:  Julia Stańkusz , Daria Styrnol, Marta Sowisz, Krzysztof Głomb,  z kl. V Antoni Galwas i Filip Mojżysz oraz z klasy III Anna Galwas.

  I miejsce zajął  Antoni Galwas

  26.03. 2015r. uczestniczyliśmy w XXI Edycji Konkursu Powiatowego pt. „ Śląska godka” w Żorach.I miejsce uzyskała Marta Sowisz  kl.VI

  II miejsce Antoni Galwas  kl. V

   

  16.04.2015r. odbył się z naszym udziałem w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej  XV Międzyszkolny Konkurs Gwary Śląskiej, uzyskaliśmy następujące miejsca:

  I miejsce Marta Sowisz kl.VI

  II miejsce Antoni Galwas kl.V

  III miejsce Krzysztof Głomb kl.VI

  13.05.2015r. braliśmy udział w Regionalnym Konkursie Gawędziarzy pt.”W Niewiadomiu po Śląsku”,  w którym wzięli udział uczniowie : Natalia Knopik z klasy II , Antoni Galwas z kl. V, Marta Sowisz  i Krzysztof Głomb z kl.VI  oraz Anna Galwas z kl. III, która zdobyła II miejsce.

  Uczniów do konkursów przygotowywała p. Anna Czop oraz  p. Ewelina Sokół - Galwas

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2
  44-304 Wodzisław Śląski
  ul. Jastrzębska 136
 • 032 455 47 63
  739 076 222

Galeria zdjęć