• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015

  1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Był to szczególny dzień dla pierwszaków - zostali pasowani na uczniów. W obecności rodziców, nauczycieli i uczniów zostali przyjęci do naszej szkolnej rodziny.

     Po  krótkim programie artystycznym w wykonaniu uczniów klas czwartych i szóstej, pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie. Pasowania dokonał pan dyrektor , zaś wychowawczynie - A.Czekaj i B.Szczęsny -  każdemu nałożyły biret i wręczyły pamiątkowy dypolomik.

  Życzmy pierwszakom wielu sukcesów.

 • Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł

     Jak co roku w naszej szkole odbywają się działania profilaktyczne mające na celu zwiększyć świadomość i kształtować zmiany wśród dzieci dotyczące wpływu alkoholu, tytoniu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych na organizm młodego człowieka. Corocznie nasza szkoła przystępuje do ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, której celem jest propagowanie zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów. W klasa przeprowadzane są lekcje profilaktyczne dotyczące używek, dzieci przystępują również do konkursów, jakie oferuje kampania ZTU. W tym roku szkolnym na podsumowanie kampanii uczniowie z klasy IV i V przygotowali przedstawienie profilaktyczne pt."XXI wiek bez nałogów i uzależnień", w którym ukazali jak: papierosy, alkohol i narkotyki prowadzą do uzależnień i negatywnie wpływają na organizm ludzki. Po przedstawieniu została przedstawiona krótka prezentacja dotycząca używek, a następnie odbył się konkurs na temat wiedzy o używkach dla klas I-III1; III. Pomimo młodego wieku, dzieci wykazały się dużą znajomością nt. szkodliwości używek. Na zakończenie naszych działań profilaktycznych klasa III a zaśpiewała piosenkę "Tato nie pal".

 • Powiatowy Konkurs Czytelniczy "Czy znasz Anię z Zielonego Wzgórza?"

  W środę /4 czerwca/ odbył się w naszej szkole I Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Czy znasz Anię z Zielonego Wzgórza?”.

   Organizacja konkursu zbiegła się ze 140 – tą rocznicą urodzin autorki poczytnej serii książek o małej Ani, L. M. Montgomery.

  W konkursie wzięło udział 17 drużyn Powiatu Wodzisławskiego, m.in., z terenu Wodzisławia Śląskiego, Marklowic, Turzy Śląskiej, Połomi, Skrzyszowa i Rydułtów.

  Impreza była podzielona na trzy etapy:

  Pierwszy etap obejmował pisemny sprawdzian wiadomości z treści literatury L.M. Montgomery związany z Anią Shirley, drugi był popisem plastycznych możliwości zawodników, którzy musieli wyobrazić sobie jak wyglądało Zielone Wzgórze. Po dwóch etapach jury wyłoniło pięć najlepszych drużyn, których zawodnicy w dwuosobowych grupach odpowiadali na pytania konkursowe.

  Pierwsze miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Wodzisławiu Śląskim: Dominika Grabarczyk i Julia Tomczyk, pod opieką Joanny Mańki.

  Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 z Marklowic, reprezentowana przez Agatę Styl i Adriannę Kubalę z opiekunem Iwoną Kowalczyk.

  Trzecie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 7 – Emilię Plewę i Aleksandrę Hawel, których opiekunem jest Gabriela Pietyra.

  Zwycięskie drużyny nagrodzono dyplomami z upominkami książkowymi, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki poczęstunek, podarowany przez zaprzyjaźnioną Piekarnię Tadeusza i Marcina Sobalów w Wodzisławiu Śląskim.

  Imprezę zorganizowała Bogusława Stuła z ZSP nr 2 w Wodzisławiu Śląskim przy udziale Bogumiły Różańskiej – Świerkot z PODN w Wodzisławiu Śląskim oraz nauczycieli i rodziców dzieci SP nr 8 w Wodzisławiu Śląskim.

  Liczebnik nazwy konkursu może wskazywać, że nie jest to taka ostatnia impreza na terenie naszego powiatu i już w niedalekiej przyszłości odbędą się kolejne konkursy propagujące czytanie wśród naszych milusińskich. 

  Ania_z_Zielonego_Wzgorza_zestaw_pytan_pisemnych_konkursowych.doc 

   

   

   

 • Letnia Spartakiada Dzieci i Młodzieży

  2 czerwca na boisku sportowym "Wicher" uczniowie ZS nr1, oraz ZSP nr2 wzięli udział w spartakiadzie. Została ona zorganizowana w dzielnicy Wilchwy przez nauczycieli wychowania fizycznego obu szkół. Konkurencje były rozgrywane w poszczególnych kategoriach wiekowych. Odbyła się sztafeta, wyścig rowerowy, mecz piłki nożnej, wyścigi klas, oraz  turniej tenisa stołowego. Za poszczególne konkurencje szkoły zdobywały punkty. W końcowej klasyfikacji zwyciężył ZSnr1. To w tej szkole będzie stał na honorowym miejscu puchar przechodni do czasu następnej spartakiady. Przyznano też nagrody indywidualne dla uczniów w poszczególnych konkurencjach.

   Sponsorami imprezy byli:

  "SEB-BUDEX" fundator pucharu przechodniego

   Adam Kantor - prezes TKKF"KARLIK" oddział Wilchwy

   

   

   

 • Dzień Ziemi

  "Troszcząc się Ziemię troszczymy się o siebie" pod takim hasłem 24.04.14r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-VI i przedszkolaki. Inscenizację o tematyce ekologicznej "Dlaczego powinnyśmy chronić brzydkie zwierzęta" przygotowali uczniowie  klasy V pod kierunkiem pani od przyrody Aleksandry Kirow , drugą inscenizację "Eko-Kapturek" grupa starszych przedszkolaków wraz z wychowawczynią panią Jolantą Majcherek. Uczestnicy apelu obejrzeli prezentację, której celem było zwrócenie uwagi na rosnące zagrożenia dla środowiska naturalnego człowieka w następstwie rozwoju cywilizacyjnego. Uroczystość zakończyła ekologiczna piosenka w wykonaniu uczniów klasy II. 

 • Zawody pływackie

  Zawody pływackie

  W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła wzięła udział w zawodach pływackich organizowanych przez MOSiR "Centrum"  w Wodzisławiu Śl. Zawody składały się z sześciu edycji. W grupie dziewcząt  I miejsce zajęła Julia Jajko - uczennica klasy IIIb. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     

 • Turniej szachowy

  Ogólnopolski Turniej „ Szachiści grają dla Polonii”

      Uczniowie z Jastrzębia  - Zuzanna Adamczyk (Szkoła Podstawowa nr 6), Dawid Drobny (Szkoła Podstawowa nr 10) i Tomasz Gałuszka (Szkoła Podstawowa nr 17) - oraz siostry Zofia i Anna Mrozek (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr2) z Wodzisławia Śląskiego wystąpili w finale ogólnopolskiego turnieju „Szachiści grają dla Polonii”, który został zorganizowany w siedzibie Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Wszyscy zawodnicy to członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pionier”, który działa w naszej szkole. W decydującej rozgrywce uczestniczyło ponad pięćdziesięciu młodych szachistów z całej Polski. Dodatkowo w rywalizacji wzięli udział parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz Polskiego Związku Szachowego. Turniej otworzyli prezes Polskiego Związku Szachowego Tomasz Delega oraz senator Grzegorz Czelej. Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek uczestnicy mieli okazję zwiedzić senackie pomieszczenia i salę obrad Senatu. W samo południe rozpoczęła się  7-rundowa rywalizacja. Nasi szachiści spisali się bardzo dobrze – w piątej rundzie Dawid Drobny pokonał senatora Czeleja, zaś Tomasz Gałuszka stoczył zacięty, niestety przegrany, bój z byłym wiceprezesem PZS  Piotrem Zielińskim. Po zakończeniu zawodów z inicjatywy posła Grzegorza Matusiaka szachiści mogli zwiedzić również  gmach Sejmu.  Ogromnie cieszymy się z tego, iż uczniowie naszej szkoły mają możliwość doskonalić swoje zdolności gry w szachy  i brać udział w takich turniejach jak ten. Gratulujemy i życzymy sukcesów!  

   

          

 • Konkurs z języka angielskiego

   04.04.2014r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego. Wzięło w nim udział  39 osób!


   Zadania były nieco trudniejsze niż  te, które uczniowie rozwiązują podczas sprawdzianów. Dzieci solidnie przygotowały się do konkursu. Za zdobyte ciężką pracą miejsca każdy otrzymał nagrodę i pamiątkowy dyplom.

   

  klasa 2 : pierwsze miejsce G. Kościelniak  i  W. Radomski

  klasa 3 : pierwsze miejsce Z. Mrozek , drugie M. Buda, trzecie S. Mizerski

  klasa 4 : pierwsze miejsce M. Czajka , drugie E. Krypczyk, trzecie M. Wolny

  klasa 5 : pierwsze miejsce  K. Głomb, drugie A. Rduch, trzecie P. Żak

  klasa 6: pierwsze miejsce J. Durczok, drugie A. Mrozek, trzecie K. Stawarski

  Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  B. Mura 

   

    

 • Turniej Piłki Nożnej w Rybniku

  17 marca 2014r drużyna chłopców klas trzecich w składzie: Jędrzejewski D., Rugor M., Wójcik K., Drzeniek M., Mizerski S., Styrnol K., Świerczek O. zjęła II miejsce w XIV Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarka". Gratulujemy.

   

    

 • Wiosenny konkurs plastyczny

         Wiosenny konkurs plastyczny pt. Pani Wiosna pozwolił na odkrycie kolejnych talentów  wśród naszych uczniów. Dzieci wykonały piękne ,kolorowe prace. Wykorzystały takie techniki jak:  wyklejanie, wydzieranie, malowanie farbami plakatowymi oraz akwarelowymi, kolaż- który wzbudził największe zainteresowanie ( dzieci przychodziły i pytały co to za ‘nowa’ technika). Zwycięzcami zostali :

  I miejsce – Agata Pawlas kl. 3a, Natalia Urbanek kl. 2, Borys Krakowyczk kl. 2

  II miejsce- Zuzanna Roezner kl. 3b, Anna Słupek kl. 2

  III miejsce- Dagmara Tlołka kl.2

   Zapraszamy do galerii zdjęć.

   

  B.Mura 

 • Turniej szachowy

  13.03.2014 r. w Rydułtowach rozegrano Powiatowe Rozgrywki Szkół Podstawowych w Szachach w kategorii dziewcząt i chłopców. Turniej rozegrano w systemie 7 rund po 15 min. Naszą szkołę reprezentowali: Borowski Tymoteusz i Mrozek Wojciech w kat. chłopców oraz Mrozek Zofia i Mainka Anna w kat. dziewcząt. Nasze uczennice po bardzo dobrej grze zajęły zespołowo III miejsce. Indywidualnie Zofia Mrozek zdobyła IV msc.,a Anna Mainka VII msc. Chłopcy drużynowo zajęli X miejsce. Indywidualnie Borowski Tymoteusz był 16, a Mrozek Wojciech 22. Jest to dobry prognostyk na przyszłość, bo oba nasze zespoły były najmłodszymi na turnieju. Gratulujemy!


       

 • Dzień Kobiet

  7 marca odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Kobiet.Uczniowie klasy piątej pod opieką p. Ireneusza Tkocza, przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony roli kobiety w dzisiejszym świecie. Najbardziej spodobały się wersje wokalne polskich przebojów w wykonaniu grupy dziewcząt, oraz Krzysia. Na zakończenie p.dyrektor złożył  wszystkim kobietom - dużym i małym - najserdeczniejsze życzenia. 

   

 •      26 lutego dzieci z klas młodszych rywalizowały w konkursie recytatorskim. Wzięło w nim udział 25 recytatorów. Słyszeliśmy piękną recytację wierszy o tematyce przyrodniczej znanych polskich poetów. Komisja w składzie: p.A.Czop, p.A.Czekaj, p.J.Tyma i p. B.Szczęsny przyznała trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych. Na Miejskim Konkursie Recytatorskim w SP. nr15  reprezentować naszą szkołę będą: Cąkała Zuzanna z kl.I, Tobiczyk Wiktoria z kl. II i Zofia Mrozek z kl.IIIa. Przedszkolaki pojadą do Radlina. Życzymy powodzenia.

    Klasyfikacja

  klasa/oddział

  miejsce

  oddział przedszkolny-

   4,5 latki

  I - Łukasz Więcław

   II - Klaudia Czmiel

  kl.I

  I - Cąkała Zuzanna

  II -Wojciech Mrozek

  III - Bodanko Maja

  kl.II

  I- Tobiczyk Wiktoria

   II- Galwas Anna

  III - Rek Paweł

  kl.IIIa

  I-Mrozek Zofia

  II-Szatanik Dorota

  III - Aleksandra Babuchowska

  kl.IIIb

  I - Strządała Magdalena

  II -  Więcław Oliwia

  III- Neugebauer  Alicja

    Konkurs zorganizowała p.Bogusława Szczęsny  

 • Bal i dyskoteka

        24 lutego na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się bal dla uczniów klas I-III, przedszkolaków i milusińskich naszego środowiska. Zabawę prowadzili klowni oraz didżej p. Dariusz Stokłosa.  Były konkursy, bańki mydlane i malowanie twarzy.  Kiedy barwny korowód przebierańców się zmęczył, na parkiecie pojawili się uczniowie klas IV - VI. Muzyka, oświetlenie i atmosfera były świetne, tak więc wszyscy bawili się wyśmienicie. W czasie przerw uczestnicy mieli czas na słodki poczęstunek.

   Imprezę zorganizowała Rada Rodziców naszej szkoły, za co bardzo dziękujemy.

   

 • Razem tworzymy lepszy Internet

  21.02.2014

            21 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień poświęcony zagrożeniom w  sieci odbył się w naszej szkole po raz piąty. W tym roku wszystkie działania realizowaliśmy  pod  hasłem Razem tworzymy lepszy Internet. Zaproszeni goście – policjanci z Komendy Policji w Wodzisławiu Śl. przeprowadzili pogadankę na temat prawidłowego zachowania się w sieci - netykiety.  Uczniowie utrwalali  jak reagować na internetowe zagrożenia i jak ich unikać. Przyswoili sobie prawa i obowiązki cyfrowego obywatela.  Razem z policjantem i kukiełką - Sznupkiem  zaśpiewali piosenkę. Na koniec zajęć uczestnicy rozwiązywali  zadania  utrwalające poznane treści. Nie zabrakło w tym dniu również zawodów sportowych by przypomnieć, że ruch pełni ważną rolę w życiu człowieka,  zaś wirtualny świat nigdy nie może zastąpić realnego. Na zakończenie dzieci otrzymały ulotki dla rodziców, by w ten sposób zachęcić je do kontynuowania tematyki DBI w domu.

       Działania tego typu są bardzo ważne. Dzięki nim wzrasta świadomość dzieci, rodziców i nauczycieli, że w wirtualnym świecie nikt nie jest anonimowy. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

          Organizatorem imprezy była: p. Bogusława Szczęsny . Zawody sportowe poprowadził p. Wojciech Wilkowski, zaś o część techniczną zadbał p. Ireneusz Tkocz. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim i naszej galerii.

  http://www.wodzislaw.slaska.policja.gov.pl/k28/informacje/wiadomosci/107556,Razem-tworzymy-bezpieczny-internet.html

   

   

 • Pokaz iluzjonisty

  18.02.2014

      18 lutego iluzjonista zabrał nas w podróż do świata magii. Zobaczyliśmy rzeczy niezrozumiałe dla ludzkiego oka i umysłu. Było czytanie w myślach, papierki zmieniające się w cukierki i „posłuszna” kostka. Największe jednak wrażenie na wszystkich zrobiła  lewitująca czarownica /uczennica kl.IIIb / i magiczna skrzynia. Wszyscy byli zachwyceni. Pokaz przybliżył nam jeden z najbardziej tajemniczych zawodów świata. Zajrzyjcie do galerii zdjęć.

   

    

   

   

   

   

 • Walentynki

   

  W dn.10-14 lutego został zorganizowany konkurs plastyczny na kartkę walentynkową.Wzięło w nim udział dwudziestu dwóch naszych uczniów.  Uczestnicy wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem oraz kreatywnością. Wykorzystali takie techniki jak wyklejanie, rysowanie, kolaż i scrapbooking.  Trzeba przyznać ,że dzieci w naszej szkole mają bardzo duży talent plastyczny.Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz nagrodę.

   Samorząd uczniowski  zorganizował 14.02. pocztę walentynkową.  Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem. Wiele osób wysłało kartki oraz je dostało.  Dzieciaki nie zapomniały również o swoich belfrach, oni także otrzymali walentynkowe, ciepłe słowo .

  Konkurs i pocztę walentynkową zawdzięczamy p.Barbarze Mura. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć. 

   

    

 • Turniej szachowy na Słowacji

   
   

  01.02.2014 r. w Cadcy (Słowacja) odbyła się III runda X Szachowej Ligi Miast w której uczestniczyli młodzi szachiści z Wodzisławia Śl.W turnieju brało udział 112 dzieci z: Polski,Czech i Słowacji,w tym 13 naszych zawodników.Turniej rozgrywany był w różnych kategoriach wiekowych.Grano 9 rund po 15 min.
  Nasi młodzi szachiści uzyskali b. dobre wyniki indywidualnie i zespołowo:
   
   Mainka Anna (SP 8) zajęła II miejsce w kat. dziewcząt do lat 8
   Ursnik Patryk (SP 9) zajął  III miejsce w kat. chłopców do lat 12
   
   W turnieju uczestniczyli: Gardian Adam, Liana Jakub, Liśnikowski Łukasz, Ursnik Patryk, Kopiec Maciej, Kołoczek Maciej, Ciepły Karol,Mrozek Wojciech,Zofia i Anna, Mainka Anna, Walaszczyk Mikołaj, Pałasz Jan
   Zespołowo zajmujemy II miejsce w klasyfikacji miast.

   

    

   

   

   

   
 • Zbiórka elekrośmieci

  W dniach od 13.01 do 16.01 2014r. odbyła się w naszej szkole kolejna zbiórka elektrośmieci w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego " Moje miasto bez elektrośmieci".
  Dzięki zbiórkom możemy korzystać z Funduszu Oświatowego uzyskując punkty, które wymieniane są na bezpłatne pomoce dydaktyczne.
  Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom naszej dzielnicy, którzy wsparli naszą zbiórkę dostarczając do szkoły zużyty sprzęt.

                                                                                                        organizator Anna Czop 

 • Koncert kolęd

  15 stycznia 2014r. odbył się w naszej placówce konkurs pt. " Śpiewajmy Radośnie Panu Naszemu" zorganizowany przez p. katechetkę Annę Czop. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I - VI, którzy chcieli zaprezentować własne wykonanie kolędy lub pastorałki. Zgłosiło się wielu chętnych w związku z tym konkurencja była duża. Komisja konkursowa w składzie p. Bogusława Szczęsny, Alina Czekaj,Barbara Mura, ks. Adam Luchowski oraz uczniowie Marta Sowisz i Kacper Stawarski oceniali występy przyznawając punktację z której wynika, iż laureatami zostali następujący uczniowie:
   
  Klasy I- III

  I m. Magdalena Strządała kl.IIIB

  II m. Anna Słupek kl.II

  II m. Krzysztof Wójcik kl. IIIB

  III m. Karol Piechaczek kl.IIIA

     Klasy IV- VI

  I m. Ola Orszulik kl.V

  I m. Antoni Galwas kl.IV

  II m. Krzysztof Głomb kl.V

  III m. Grzegorz Swoboda kl.IV

  Wyróżnienia

  Tymoteusz Borowski kl. IV

  Kamil Przybyła kl.IIIA

  Julia Liśnikowska kl.I

  Wiktoria Tobiczyk, Anna Galwas kl.II

  Kinga Krawczyk kl.I

  Bartosz Sowa kl. IIIA

  Zuzanna Cąkała kl.I

  Marta Buda, Julia Kordek kl.IIIB

   Laureaci konkursu zaprezentują się 19.01 na wieczorze kolędowym w parafialnym kościele.

   

   


   

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2
  44-304 Wodzisław Śląski
  ul. Jastrzębska 136
 • 032 455 47 63

Galeria zdjęć