• Turniej Szachowy

11 kwietnia 2024 w SP nr 1 w Wodzisławiu Śląskim odbył się Turniej Szachowy, w którym naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Kiełkowska Blanka ,Oliwer Boryczka, Wegrzyk Wojciech, Krasiński Tymon, Kowol Paweł, Strączek Kamila oraz Waszkun Aleks i Sylwesiuk Bartosz. Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zajęli czwarte miejsce. 👏👏👏 Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej dziedzinie.

• Inspirujące Osobowości Ósemki - Tymoteusz Ortyl

W cyklu Inspirujące Osobowości Ósemki prezentujemy Tymoteusza Ortyla.

Nazywam się Tymoteusz uczęszczam do klasy V a, moją pasją jest poznawanie historii dawnego życia.Fascynuje mnie PR-u , a konkretnie przedmioty z tego okresu i starsze, które nie tylko mają niesamowitą wartość sentymentalną, ale również pieniężna. Lubię ten styl i architekturę. Swoją pasję pielęgnuję poprzez zwiedzanie ciekawych miejsc, gdzie można poznać historię życia w PRL-u i podziwiać przedmioty z tego okresu. Miałem okazję być w muzeum PRL-u, galeriach sztuki, a także w hucie szkła, gdzie mogłem zobaczyć ręczną pracę i proces powstawania bardzo popularnych dawniej kryształów. Bardzo często bywam na giełdach staroci, wyszukując perełki do mojej kolekcji. Mój pokój nie wygląda jak typowy pokój nastolatka, a bardziej jak pokój kolekcjonera.

• Nagłówek