• Spotkanie z autorem...

• Nasi uczniowie wzięli udział w szkoleniu połączonym z warsztatami "Twórczego rymowania i tworzenia opowieści", które poprowadził pan Krzysztof Pławecki, pochodzący z Radlina autor wspaniałej bajki pod tytułem "Niekrólewska wyprawa"! Pozycja godna polecenia zarówno dla dzieci starszych, jak i młodszych. Z przepięknym morałem!

P.S. Warto czytać!

Agnieszka Stachura

• #LaboratoriaPrzyszłości

• Przed Wielkim Postem uczniowie klasy 7 postanowili osłodzić sobie życie . Kolorowe babeczki z czekoladową wkładką smakowały wyśmienicie ,choć długo kazały na siebie czekać. Na pewno z zaplecza kuchennego jeszcze nieraz skorzystamy .

Wyposażenie zostało zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.:

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

• Klub Małego Czytelnika

• Nasi Milusińscy z przedszkola regularnie uczestniczą w zajęciach bibliotecznych w ramach Klubu Małego Czytelnika oraz w spotkaniach głośnego czytania ze starszymi kolegami i koleżankami z kółka bibliotecznego. Całość wspaniałej przygody z czytelnictwem dopełnia udział przedszkolaków w projekcie Mały Miś w świecie wielkiej literatury.

• Czyste powietrze wokół nas

• Od kilku lat nasze przedszkole realizuje program edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas". W tym roku proponowane aktywności, takie jak doświadczenia, eksperymenty, zajęcia muzyczne wzbogacono o prace plastyczne z elementami systemu Edukacja przez ruch.

• #LaboratoriaPrzyszłości

Czy w szkole można połączyć ekologię i technogię? Oczywiście, że tak! Dziś na zajęciach kl.IVb wykonała znaki ekologiczne i długopisy 3D poszły w ruch! 🌱

• Dziadkowie czytają!

• "Babciu, Dziadku poczytaj ze mną!" Pod takim hasłem przebiegła akcja uczniów naszej szkoły należących do kółka bibliotecznego. W poniedziałek i wtorek z okazji obchodów Dnia Babci i Dziadka- uczniowie witali, pełnili rolę przewodników i przede wszystkim zachęcali do głośnego czytania dzieciom. Przybyli goście otrzymali przygotowaną specjalnie na tę okazję zakładkę do książki.

Zachęcamy wszystkich! Czytajmy dzieciom!

Pozdrawiamy serdecznie, kółko biblioteczne ☺️

• Bal karnawałowy w grupie Maczków

• Na zakończenie karnawału 2023 w grupie Maczków odbył się pyszny bal

Muzyka, tańce, zabawy, bańki mydlane i wyjątkowe pyszności urozmaicały ten wyjątkowy dzień. W sali pojawiły się fantastyczne postaci, m.in. Wensday, Święty Mikołaj, Hulk, Kotek, Piesek oraz Elza i Anna. Zobaczcie jak pysznie się bawili

• Bal karnawałowy 2023 w grupie Stokrotek

• "W karnawale wszyscy urządzają wielkie bale"

Stokrotki również uczestniczyły w balu, w czasie którego dzieci wcieliły się w różne postacie👮🫅👼🥷⛹️🧚👸🧜‍♀️💀. Piękne dekoracje🎈🎊, smaczne przekąski🍇🍌🍰🧁, no i świetna zabawa💃🕺🎶🎵! To wszystko odzwierciedla atmosferę naszego balu 🤩 Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów ❤️

• KARNAWAŁOWY BAL KLAS I-III

• CZY LECI Z NAMI PILOT?

Pod takim hasłem odbył się 9.02 bal przebierańców. Wszyscy świetnie się bawili przy dobrej muzyce. Dowodził pilot DJ Darek i stewardesy pani Izabela, Teresa, Iwona, Alina i pani Mirka. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku i pomoc w organizacji.

• OSZCZĘDZAMY W SKO

• Uczniowie naszej szkoły aktywnie oszczędzają w Szkolnej Kasie Oszczędności prowadzonej przez PKO Bank Polski. Udaje nam się dzięki temu uzyskiwać nagrody i zdobywać dodatkowe fundusze dla szkoły. Dziękujemy opiekunkom Annie Czop i Izabeli Kuś za opiekę i zachęcanie uczniów do aktywnego oszczędzania w SKO.

• Polskie kolędy i pastorałki tradycyjne i współczesne

• 31 stycznia w Szkole Podstawowej 28 odbył się XIII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek , którego głównym celem było rozwijanie zainteresowań muzycznych i wrażliwości estetycznej poprzez śpiew i muzykę. Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice:

Kaja Rduch kl. II „Dzisiaj w Betlejem”

Agata Masłyk kl. III „Hejże ino dyna, dyna ”

Nikola Kuś kl. III „Przybieżeli do Betlejem pasterze”

Bernadeta Galwas kl. VIIIa „Bambino jazzu”

Jury w konkursie dostrzegło talent naszej uczennicy Bernadety Galwas, która zajęła zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy nie tylko zwyciężczyni, ale również pozostałym uczestniczkom.

• Edukacja Przez Ruch

• ✅Czy można zaprosić kartkę papieru do tańca 💃?

✅Czy można pisać palcem👆?

✅Czy wypada tańczyć między stołami w klasie🧑‍🏫?

✅Czy można rysować czterema kredkami 🖍️🖍️🖍️🖍️na raz?

✅Czy wskazywanie palcem koleżance gdzie ma rysować, to jeszcze współpraca🧏?

Na każde z tych pytać odpowiedź brzmi tak☺️.

Nauczyciele 🧑‍🏫 naszej szkoły od września uczestniczą w szkoleniach Systemu Edukacja przez Ruch, które prowadzi dla nich wielka postać pedagogiki w Polsce i twórca tego systemu pani Dorota Dziamska. Dzięki temu systemowi lekcje stają się ciekawe🧐, dzieci więcej się ruszają🙆doświadczają, odkrywają🔍 stają się twórcze.

• W ramach zajęć #LaboratoriaPrzyszłości

klasa 6. rozpoczęła pracę nad kolejnym projektem.

Uczniowie tworzyli nowego robota Lego. Po wykonaniu kolejnych etapów budowania grupy zaczęły eksperymentować z oprogramowaniem. To był milo spędzony czas.

Ireneusz Tkocz

• Słodkie Poniedziałki

• Samorząd Uczniowski wraz z nowym semestrem wystartował z pyszną inicjatywą Słodkich Poniedziałków. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy poświęcili swój czas i przygotowali smakołyki. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele Samorządu Uczniowskiego.

Agnieszka Stachura