• Miejskie spotkanie opłatkowe władz oświatowych

     • Dziś w naszej szkole odbyło się miejskie spotkanie opłatkowe władz oświatowych. Swoją obecnością zaszczycili nas prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca, wiceprezydent Izabela Kalinowska, naczelnik Wydziału Edukacji Ludwika Kłosińska, główny specjalista ds. szkół podstawowych Grzegorz Hajduczek oraz dyrektorzy placówek oświatowych.

      Spotkanie w świątecznej atmosferze zostało uatrakcyjnione występem chóru miejskiego Canticum Novum prowadzonego przez Emilię Kopiec. Następnie uczniowie szkolnego koła teatralnego SP 8 wystawili współczesne jasełka, podczas których zła wróżka pomieszała wszystkim szyki, czyniąc

      z Archanioła Gabriela listonosza i wprowadzając do akcji komorników

      i windykatora. Na koniec zaprezentowali się wychowankowie przedszkola, którzy piękną grą na instrumentach ujęli zgromadzonych gości.

      Występy dostarczyły wzruszeń i śmiechu oraz wprowadziły w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

      Sonia Hanslik-Czubko

     • XXII edycja konkursu Szkolny Klub Wolontariatu

     • ❤️ W mijającym tygodniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Wolontariat". Jego adresatem byli uczniowie klas 4-8. Prace są zwieńczeniem wcześniejszych lekcji i pogadanek, na których uczniowie poznawali znaczenie słów wolontariat i wolontariusz oraz zapoznawali się z ideą pomocy niesionej bezinteresownie innym ludziom. Wyniki rozważań na powyższy temat zostały zaprezentowane na szkolnej gazetce. Zaprezentowano na niej słowa klucze kojarzące się z ideą wolontariatu. Konkurs plastyczny oraz cykl lekcji o pomocy wpisują się w działania związane z uczestnictwem szkoły w XXII edycji konkursu Szkolny Klub Wolontariatu organizowanego przez Centrum Prawa Europejskiego.

      Wyniki konkursu plastycznego:

      - 1. miejsce Kamila Średniawa kl. VI b

      - 2. miejsce Zuzanna Cygan kl. VII

      - 3. miejsce Zuzanna Bednarczyk kl. VI a oraz Natalia Serwotka i Marta Bugiel z kl. Vb

      wyróżnienie - Mateusz Mendla kl. VI b, Kinga Krawczyk kl. VII, Agata Pawłowska kl. IV, Magdalena Masłyk kl. IV, Patrycja Marek kl. Vb, Marta Parzych kl. VI b, Bartłomiej Durczok kl. VII, Marta Majda i Maja Banaś z kl. VI a.

      Serdecznie gratulujemy👏.

      Sonia Czubko

     • Kiermasz świąteczny

     • Dziś odbył się kolejny kiermasz bożonarodzeniowy, który na stałe wszedł do harmonogramu imprez środowiskowych organizowanych przez ZSP nr 2.

      Można było zakupić ręcznie wykonane dekoracje i ozdoby, pieczone przez wilchwianki ciasta, napić się kawy i miło spędzić czas w świątecznej atmosferze.

      Na scenie zaprezentowali się uczniowie należący do koła teatralnego. Wystawili współczesne jasełka, podczas których zła wróżka pomieszała wszystkim szyki, czyniąc z Archanioła Gabriela listonosza oraz wprowadzając do akcji windykatora i komornika.

      Spotkanie zostało uświetnione występami dzieci z klas młodszych, przedszkolaków oraz uczniów trenujących judo. Stanowiło również okazję do zaprezentowania się gawędziarzy wspaniale mówiących teksty w gwarze.

      Dziękujemy wszystkim za przybycie i zaangażowanie w organizację kiermaszu.

      Sonia Hanslik-Czubko

     • Świąteczne spotkanie

     • 10 grudnia klasy szóste odwiedziły zaprzyjaźniony Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim. Wspólnie z gospodarzami wykonywaliśmy choinki i inne ozdoby świąteczne. Pracom towarzyszyła rozmowa i wzajemne poznawanie się. Dziękujemy za mile spędzony czas, który uświadamia nam, że różnice mogą nas tylko zbliżyć.

      Sonia Czubko

     • ZAPROSZENIE

     • Rada   Rodziców

      Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2

      w Wodzisławiu Śl.

      nauczyciele i uczniowie

                 zapraszają na spotkanie pod  hasłem

       

      „Spotkajmy się w Betlejem”

       

      w dniu 13.12.2019r. początek godz. 16.30

       

      W programie:

      -  godz.17.00 „Jasełka”- przygotowane przez uczniów.

      -  W świątecznym nastroju – występy przedszkolaków.

      - Kawiarenka na słodko:domowe ciasta i ciasteczka.

      - Kiermasz ze świątecznymi ozdobami wykonanymi przez uczniów, rodziców i nauczycieli.

       

                                                                                                     

     • KAMPANIA KOLEJOWA ABC

     • Dwie grupy z naszej szkoły postanowiły spróbować swoich sił w "Kampanii Kolejowej ABC". Drużyny z kl. Vb w składzie: Ola Podeszwa, Inez Marszolik, Julia Pisek i Nadia Malinowska oraz z kl. VIa: Marta Majda, Maja Banaś i Zuzia Bednarczyk dziewczyny miały za zadanie wykonać pracę plastyczną w postaci projektu muralu,który będzie uwzględniał bezpieczeństwo na terenach kolejowych oraz przedstawiał główną postać z miasteczka "Peronowo", czyli nosorożca Rogatka. Nasze zespoły przede wszystkim walczą o wykonanie swojego pomysłu wraz z profesjonalnymi muralowcami, który zostanie umieszczony na ścianie budynku w Warszawie niedaleko jednej ze stacji kolejowej oraz 3 dniową wycieczkę. Dziewczynom życzymy powodzenia i trzymamy mocno kciuki, bo na rozstrzygnięcie konkursu musimy poczekać aż do 1 lutego 2020r.

     • MIKOŁAJKI W ZSP 2 -:)

     • Dzisiaj, czyli 6-go grudnia panuje u nas szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja🎅🎅Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują😊🎅😊

     • Wojewódzki Konkurs Piosenki Śląskiej "Karolinka"

     • W dniu wczorajszym nasza niezawodna uczennica klasy VIII Anna Galwas reprezentowała nas w finale Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Śląskiej "Karolinka". Ania przeszła do finału z utworem "Jo Ci powiadom" i z tym utworem wywalczyła sobie III miejsce. Oprócz podziwiania finalistów, grupa uczniów z klasy Va i VII zasiadała na widowni i kibicowała Ani oraz brała udział w konkursach i zadaniach przewidzianych dla publiczności. Niestety kibice mieli miej szczęścia, ale liczyła się dobra zabawa. 😊Ani serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu, a kibicom dziękujemy za wsparcie.☺️

     • Ni ma jak pomaszkiecić

     • Dziś młodzi i utalentowani uczniowie klas młodszych wzięli udział w kolejnym konkursie gwary śląskiej "Ni ma jak pomaszkiecić" w ZSP nr 3. Naszą szkołę reprezentowali: Franciszek Szczyrba z klasy Ib oraz Lena Kosz i Amelia Kudełka z klasy II a. Bardzo dziękujemy za trud i pracę jaką włożyli w swój występ! :-)

     • "Fedrowani w godce"

     • 27 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie gawędziarskim " Fedrowani w godce " organizowanym przez Stowarzyszenie "Vladislavia".

      Naszą szkołę reprezentowali:

      Franciszek Szczyrba, Milena Mendla, Lena Kosz,

      Katarzyna Rzeszowska, Amelia Kudełka, Karol Jurczyk,

      Liliana Staśko, Anna Galwas, Berandeta Galwas oraz Marta Krakowczyk

      Uczniowie zaprezentowali się w pięknych strojach i ładnie mówili gwarą. Jedni opowiadali, jak to dawniej bywało na Śląsku, o jego tradycjach, kulturze, pracy w kopalni i o patronce górników św. Barbarze, inni o swoim życiu i rodzinie.

      Gratulujemy uczniom pięknych występów i życzymy sukcesów w przyszłości.

      Uczniów przygotowały: Anna Czop, Agnieszka Stachura oraz Izabela Kuś

      Izabela Kuś

     • Wodzisławski Festiwal Wokalny „Zostań idolem”

     • 29 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach „Inicjatyw lokalnych z WCK ”odbył się pierwszy Wodzisławski Festiwal Wokalny „Zostań idolem”, którego inicjatorką jest

      Danuta Olejniczak-Paterek. Impreza miała za zadanie wyłonić artystyczne talenty ze wszystkich szkół z terenu Wodzisławia Śl. W imprezie tej uczestniczyły również nasze szkolone wokalistki i jedno trio wokalno - instrumentalne. Wszystkie uczestniczki reprezentowały naszą placówkę w kategorii klas V – VIII szkół podstawowych w następujących utworach; 

      - Anna Słupek, Sandra Michalska, Wiktoria Tobiczyk kl. VIII „All I want” – Kodaline,

      - Anna Galwas kl. VIII „Undo” – Sanna Nielsen,

      - Emilia Wojnar kl. VIa Julia i ja Zdzisława Sośnicka, 

      - Bernadeta Galwas kl. Va Niemożliwe - Kwiat jabłoni,

      - Weronika Mitrenga kl. Va Dobrze jest jak jest – Roksana Węgiel.

      Jedną z naszych wokalistek  z kl. Va Bernadkę Galwas jury nagrodziło II miejscem.

      Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni i pozostałym dziewczynom wokalnego talentu. 

     • Szkolny konkurs wiedzy o św. Franciszku

     • Wyniki drużynowego konkursu wiedzy o św. Franciszku dla            kl. IV- VIII, który odbył się 25 listopada 

      I miejsce Va (B.Galwas,  M. Krakowczyk, M. Krzyżak, K. Niewolski)

      II miejsce VII ( K. Pękała, M. Bodanko, Z.Cygan)

      III miejsce IV(M. Tlołka, M Janetta, N. Nachlik- Oślizło)

      Wyróżnienie kl. VIII (K. Muras, A. Galwas, P. Rek,  A. Słupek)

      Gratulujemy zwycięzkim drużynom! Wręczenie nagród nastąpi 13.12 na szkolnym kiermaszu świątecznym. Konkurs przygotował i przeprowadził ks. Jan Pietryga.

      KONKURS PLASTYCZNY O ŚW. FRANCISZKU DLA KL. I- III

      W konkursie wyróżniono prace następujących uczniów:

      Julia Uniowska kl.Ib, Jakub Mandrela Ib, Artur Jargoń kl. III, Franek Szczyrba kl. Ib, Katarzyna Rzeszowska kl.IIb, Marta Słupek kl. IIb, Jakub Żbikowski kl.Ib, Rafał Lagierski kl. III.

      Szczególną uwagę w wyborze wyróżnionych prac zwrócono na jej samodzielne wykonanie przez uczniów.

      Serdecznie gratulujemy!

       

     • WIZYTA W PRZYTULISKU

     • W dniu dzisiejszym uczniowie z kl. I b i II a odwiedzili wraz z opiekunkami wodzisławskie przytulisko. Wizyta była podsumowaniem zbiórki karmy dla bezdomnych kotów i psów przeprowadzanej cyklicznie od kilku lat w naszej szkole z okazji DNIA KUNDELKA.

      Dzieci przekazały zebrane produkty, wyprowadziły pieski na spacer, bawiły się z kotkami.

      Dziękujemy wszystkim. którzy okazali wielkie serce i  wspomogli naszą akcję . 

                                                                                                                       Grażyna Skrobacz

     • Ania Galwas w finale Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Śląskiej „Karolinka 2019”

     • 19 listopada nasza uczennica z kl. VIII Anna Galwas reprezentowała naszą szkołę w I etapie Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Śląskiej „Karolinka 2019”. Ania jak zawsze zaprezentowała się bardzo profesjonalnie, tym razem w dwóch śląskich utworach tj. „Głymboko studziynka” i „Jo Ci powiadom”, do których sama sobie akompaniowała. Werdyktem jury Ania przeszła do finału z utworem „Jo Ci powiadom”.

      Uczennicy serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w finale, który odbędzie się 4 grudnia. Opiekunem uczennicy jest Bożena Góral.👏❤️

      Bożena Góral

     • Galaretkowy interes

     • Galaretkowy interes kwitnie w naszej szkole. Uczennice klasy VI b - Marta Parzych, Julia Czerwicka, Kamila Średniawa, Milena Kozielska i Kinga Strączek są niezwykle kreatywne. Dziewczyny nie tylko osiągnęły duży sukces podczas tegorocznego Wodzisławskiego Festiwalu Kreatywności, ale mają też świetny pomysł na to, jak zarobić na wyjazd i zaprezentować swoje umiejętności podczas festiwalu we Wrocławiu. Przygotowywane przez nich galaretki sprzedają się jak świeże bułeczki. Co czwartek kolejka oczekujących na zdobycie ulubionej słodkości staje coraz dłuższa. Można wesprzeć działania naszych uczennic i przynieść galaretkę w proszku lub galaretki przygotowane już w plastikowych kubeczkach. Filantropów, pragnących pomóc naszym uczennicom, kierujemy do pani Katarzyny Stefaniak, która czuwa nad wszystkim😄.

     • LEKCJA PROWADZONA PRZEZ UCZNIÓW

     • W dniu 19 listopada 2019 roku z inicjatywy p. Agnieszki Stachury i p. Sylwii Brenk uczennice klasy 6a zaprezentowały uczniom klasy 2a lekcję,  podczas której młodsi koledzy dowiedzieli się co to jest pogoda i jakie składniki pogodowe ją kształtują. Zaprezentowano ciekawe doświadczenia, zagadki, gry i zabawy, a elementy pogodowe przedstawiono poprzez recytację ciekawych wierszyków. Podczas lekcji uczniowie mieli okazję zobaczyć urządzenia służące do pomiaru elementów pogodywych, natomiast na koniec lekcji cała klasa przeszła na poletko przyszkolne z klastką meteorologiczną, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć przyrządy meteorologiczne i odczytać aktualne wskazane przez nie wartości.

      Uczennice klasy 6a przebrane za składniki pogodowe przeprowadziły lekcję z bardzo dużym zaangażowaniem wcześniej wyszukując informacje, gromadząc notatki, tworząc zagadki i gry dydaktyczne, urozmaicając zajęcia poprzez pokaz multimedialny i relaksującą muzykę w tle. Uczniom klasy 2a lekcja o pogodzie bardzo się podobała i z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

     • Innowacja- odkrywanie literki

     • W klasie I odbyły się kolejne zajęcia z innowacji „Od wyobraźni i rysowania do pisania liter na podstawie metody graficzne rękodzieło w systemie Doroty Dziamskiej Edukacja przez Ruch”. Uczniowie odkrywali przy muzyce kolejną literkę ukrytą w dłoni, tworząc śmieszne  „ cudaki”.

       

     • OGŁOSZENIE

     •  Od dnia 26.11 do 29.11. 2019r. do godziny 9.00 zbieramy elektrośmieci:- wielkogabarytowe (pralki, radia, telewizory, lodówki, komputery itp.),- małogabarytowe (suszarki, komórki, żelazka itp.) Zbieramy również baterie. Prosimy składać je z tyłu szkoły  przy boisku szkolnym.

     • III Powiatowy Konkurs Plastyczny

     • 14 listopada w naszej szkole gościliśmy uczestników III Powiatowego Konkursu Plastycznego zatytułowanego „Jesień w parku”, przygotowanego przez Annę Czop. Zadaniem uczestników - dwuosobowych drużyn - było stworzenie pracy plastycznej zgodnej  z tematem konkursu oraz wysłuchanym utworem literackim. Następnie dopełnienie jej elementami jesiennych liści wykonanych techniką orgiami. Uczestnicy świetnie się bawili, tworząc barwne i ciekawe prace.

      I miejsce zajęły dziewczynki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Wodzisławiu Śl. Matylda Grządziel, Hanna Olakowska.                                                                                                                                             

      II miejsce Emilia Banek oraz  Antonina Parzych z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Gorzyczkach.         

      III miejsce  Wioletta Ruszaj i Maja Student z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Wodzisławiu Śl.

      Przyznano wyróżnienie dla Barbary Pańków oraz z  Leny Piszczek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pszowie.

      Gratulujemy nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

      Anna Czop                                        

     • W świecie mitów

     • Klasy V przeniosły nas w starożytny świat. Inscenizacja mitów w ich wykonaniu zachwyciała wszytskich.

      Takie lekcje języka polskiego zapamiętają na długo.

      Ewa Guzy